Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Είχα γεννήσει στο Ρέα. Στο ίδιο και τώρα έχω τον ίδιο γιατρό. Εσύ που γέννησες;

Είχα γεννήσει στο Ρέα. Στο ίδιο και τώρα έχω τον ίδιο γιατρό. Εσύ που γέννησες;

Εγω ειχα γεννησει στο ΓΑΙΑ (Στο Ιατρικο Κεντρο Αθηνων) αλλα τωρα ο γιατρος μου πηγε στο ΜΗΤΕΡΑ οποτε αυτη τη φορα θα γεννησω εκει πρωτα ο Θεος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Εγω ειχα γεννησει στο ΓΑΙΑ (Στο Ιατρικο Κεντρο Αθηνων) αλλα τωρα ο γιατρος μου πηγε στο ΜΗΤΕΡΑ οποτε αυτη τη φορα θα γεννησω εκει πρωτα ο Θεος.

Εκεί γέννησε πρόσφατα και τα δύο της παιδιά μια φίλη μου. Μια χαρά ευχαριστημένη! Με το καλό τα μωράκια μας!! 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ σήμερα έχω πονάκια περιόδου και καφέ υγρά. Δεν καταλαβαίνω χθες ήταν όλα καλά στον υπέρηχο. Έστειλα στο γιατρό και περιμένω απάντηση. Είχα στην αρχή αλλά έχω πέντε βδομάδες να τα δω. Στην πρώτη εγκυμοσύνη μέχρι 8 εβδομάδων είχα τέτοια θέματα. Τώρα όμως είμαι 11η. Τι στο καλό;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πινακακι 

Hope.2019 --> αυχενική 08/06

Ellidr --> αυχενική 13/06 

Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

Κορίτσια στείλτε κ οι υπόλοιπες αν ξέρετε να το συμπληρώσουμε :) 

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα έχω πονάκια περιόδου και καφέ υγρά. Δεν καταλαβαίνω χθες ήταν όλα καλά στον υπέρηχο. Έστειλα στο γιατρό και περιμένω απάντηση. Είχα στην αρχή αλλά έχω πέντε βδομάδες να τα δω. Στην πρώτη εγκυμοσύνη μέχρι 8 εβδομάδων είχα τέτοια θέματα. Τώρα όμως είμαι 11η. Τι στο καλό;

Μήπως είναι κάτι παλιο;; Σου απάντησε ο γιατρος;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Πινακακι 

Hope.2019 --> αυχενική 08/06

Ellidr --> αυχενική 13/06 

Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

Κορίτσια στείλτε κ οι υπόλοιπες αν ξέρετε να το συμπληρώσουμε :) 

Μήπως είναι κάτι παλιο;; Σου απάντησε ο γιατρος;

Με πήρε τηλέφωνο μου είπε να ξαπλώσω και να ξεκουραστώ πιστεύει λίγο θα κρατήσει και να συνεχίσω τα outrogestan όπως τα παίρνω. Αύριο μου είπε να τον καλέσω να του πω πως είμαι. Επειδή κάναμε χθες υπέρηχο και ήταν όλα τέλεια πιστεύει ότι δεν είναι τίποτα ανησυχητικό. Ευτυχώς Εχω αυχενική την Τετάρτη και θα με ξαναδεί. 

Η αλήθεια είναι όμως αυτό το τριήμερο Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη κουράστηκα πάρα πολύ. Τρίτη ο εργοδότης μου ενώ ξέρει ότι είμαι έγκυος με έβαλε να περπατάω σε όλο το κέντρο της Αθήνας στις τράπεζες για μια δουλειά του γραφείου,μετά Τρίτη πήγαμε στα γενέθλια της κουμπαρας μας δύο ωρίτσες και κάθισα αρκετά όρθια γιατί δεν είχε προνοήσει για καρέκλες μας είχε όρθιους στην ταράτσα και χθες πήγα και ήρθα με τέσσερα μέσα στο γυναικολόγο μόνη γιατί ο άντρας μου δούλευε. Οπότε μάλλον μαζεύτηκε όλο αυτό και εγώ υπερτίμησα τις δυνάμεις μου.

Σκέφτομαι μην έπαθα καμία πολύ μικρή αποκόλληση και δεν φάνηκε στο υπέρηχο. Πάντως το μωρό δεν ήταν απλά καλά ,ήταν τέλεια όλα κι το βγάζει και πιο μεγάλο από ότι είναι.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Με πήρε τηλέφωνο μου είπε να ξαπλώσω και να ξεκουραστώ πιστεύει λίγο θα κρατήσει και να συνεχίσω τα outrogestan όπως τα παίρνω. Αύριο μου είπε να τον καλέσω να του πω πως είμαι. Επειδή κάναμε χθες υπέρηχο και ήταν όλα τέλεια πιστεύει ότι δεν είναι τίποτα ανησυχητικό. Ευτυχώς Εχω αυχενική την Τετάρτη και θα με ξαναδεί. 

Η αλήθεια είναι όμως αυτό το τριήμερο Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη κουράστηκα πάρα πολύ. Τρίτη ο εργοδότης μου ενώ ξέρει ότι είμαι έγκυος με έβαλε να περπατάω σε όλο το κέντρο της Αθήνας στις τράπεζες για μια δουλειά του γραφείου,μετά Τρίτη πήγαμε στα γενέθλια της κουμπαρας μας δύο ωρίτσες και κάθισα αρκετά όρθια γιατί δεν είχε προνοήσει για καρέκλες μας είχε όρθιους στην ταράτσα και χθες πήγα και ήρθα με τέσσερα μέσα στο γυναικολόγο μόνη γιατί ο άντρας μου δούλευε. Οπότε μάλλον μαζεύτηκε όλο αυτό και εγώ υπερτίμησα τις δυνάμεις μου.

Σκέφτομαι μην έπαθα καμία πολύ μικρή αποκόλληση και δεν φάνηκε στο υπέρηχο. Πάντως το μωρό δεν ήταν απλά καλά ,ήταν τέλεια όλα κι το βγάζει και πιο μεγάλο από ότι είναι.

Το σιγουρο ειναι οτι το μωρο ειναι μια χαρα!!! Φροντισε τον εαυτο σου και μην επιτρεπεις σε κανεναν εργοδοτη να σε ζοριζει. Μην ανησυχεις, τα καφε δεν ειναι τιποτα 

 

Βρε κοριτσια απο τοτε που εκλεισε η αποκολληση μου δε νιωθω τιποτα στην κοιλια! Ουτε τραβηγματα πυτε πονακια, παραμονο κανα τσιμπημα μια στο τοσο δεξια η αριστερα, δε νιωθω εγκυος!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Πινακακι 

Hope.2019 --> αυχενική 08/06

Ellidr --> αυχενική 13/06 

Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

Κορίτσια στείλτε κ οι υπόλοιπες αν ξέρετε να το συμπληρώσουμε :) 

Μήπως είναι κάτι παλιο;; Σου απάντησε ο γιατρος;

Εγω αυχενικη 15/6!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Με πήρε τηλέφωνο μου είπε να ξαπλώσω και να ξεκουραστώ πιστεύει λίγο θα κρατήσει και να συνεχίσω τα outrogestan όπως τα παίρνω. Αύριο μου είπε να τον καλέσω να του πω πως είμαι. Επειδή κάναμε χθες υπέρηχο και ήταν όλα τέλεια πιστεύει ότι δεν είναι τίποτα ανησυχητικό. Ευτυχώς Εχω αυχενική την Τετάρτη και θα με ξαναδεί. 

Η αλήθεια είναι όμως αυτό το τριήμερο Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη κουράστηκα πάρα πολύ. Τρίτη ο εργοδότης μου ενώ ξέρει ότι είμαι έγκυος με έβαλε να περπατάω σε όλο το κέντρο της Αθήνας στις τράπεζες για μια δουλειά του γραφείου,μετά Τρίτη πήγαμε στα γενέθλια της κουμπαρας μας δύο ωρίτσες και κάθισα αρκετά όρθια γιατί δεν είχε προνοήσει για καρέκλες μας είχε όρθιους στην ταράτσα και χθες πήγα και ήρθα με τέσσερα μέσα στο γυναικολόγο μόνη γιατί ο άντρας μου δούλευε. Οπότε μάλλον μαζεύτηκε όλο αυτό και εγώ υπερτίμησα τις δυνάμεις μου.

Σκέφτομαι μην έπαθα καμία πολύ μικρή αποκόλληση και δεν φάνηκε στο υπέρηχο. Πάντως το μωρό δεν ήταν απλά καλά ,ήταν τέλεια όλα κι το βγάζει και πιο μεγάλο από ότι είναι.

Είναι σίγουρα από την κούραση 

Τίποτα δεν είναι κορίτσι μου 

Ξεκουράσου και θα περάσει είσαι σούπερ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Annie4 είπε:

Το σιγουρο ειναι οτι το μωρο ειναι μια χαρα!!! Φροντισε τον εαυτο σου και μην επιτρεπεις σε κανεναν εργοδοτη να σε ζοριζει. Μην ανησυχεις, τα καφε δεν ειναι τιποτα 

 

Βρε κοριτσια απο τοτε που εκλεισε η αποκολληση μου δε νιωθω τιποτα στην κοιλια! Ουτε τραβηγματα πυτε πονακια, παραμονο κανα τσιμπημα μια στο τοσο δεξια η αριστερα, δε νιωθω εγκυος!

Αυτό θα κάνω από δω και πέρα. Τώρα τα έπαθα και έμαθα. Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι πονάω κι όλας. Ουφ ελπίζω να περάσουν σύντομα.

Αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό να μην νοιώθεις τίποτα παραμονο κάτι άμα κουραστείς. Κι εγώ έτσι ήμουν όταν ήμουν κομπλέ! Μην ανησυχείς είναι όλα καλά!

πρίν από 18 λεπτά , Ellidr είπε:

Είναι σίγουρα από την κούραση 

Τίποτα δεν είναι κορίτσι μου 

Ξεκουράσου και θα περάσει είσαι σούπερ 

Μακάρι γιατί στεναχωρήθηκα και αγχώθηκα πάρα πολύ!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Αυτό θα κάνω από δω και πέρα. Τώρα τα έπαθα και έμαθα. Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι πονάω κι όλας. Ουφ ελπίζω να περάσουν σύντομα.

Αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό να μην νοιώθεις τίποτα παραμονο κάτι άμα κουραστείς. Κι εγώ έτσι ήμουν όταν ήμουν κομπλέ! Μην ανησυχείς είναι όλα καλά!

Μακάρι γιατί στεναχωρήθηκα και αγχώθηκα πάρα πολύ!

Καλή μου μη στεναχωριέσαι. Από την κούραση είναι, ξεκουράσου όσο μπορεις!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Πινακακι 

Hope.2019 --> αυχενική 08/06

Ellidr --> αυχενική 13/06 

Rafaella123 --> αυχενική 14/06 

Κορίτσια στείλτε κ οι υπόλοιπες αν ξέρετε να το συμπληρώσουμε :) 

Μήπως είναι κάτι παλιο;; Σου απάντησε ο γιατρος;

17/06 εγώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις σας βρήκα. Αν όλα πάνε καλά, θα γίνω κι εγώ μανούλα τον Δεκέμβρη. Είμαι 13+1 εβδ. σήμερα. Έχω κάνει αυχενική διαφάνεια 31/5 και όλα προχωράνε καλά. ΠΗΤ έχω 10/12 σύμφωνα με την αυχενική. Μέχρι στιγμής είναι σα να μην είμαι έγκυος. Κανένα σύμπτωμα απολύτως. Μόνο λίγες ανακατωσουρες αλλά πολύ σπάνια, και μόνο αν φάω γρήγορα το παθαίνω. Να πω ότι τον Νοέμβριο του '20 είχα μια αποβολή. Έκτοτε είπαμε να το αφήσουμε γιατί δεν ήμουν έτοιμη τελικά, με έριξε πολύ ψυχολογικά. Τώρα πραγματικά έμεινα έγκυος χωρίς να το περιμένω. Με μια φορά επαφή τον Μάρτιο και τσουπ το μωρακι. Απίστευτο! Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Freedom1998 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις σας βρήκα. Αν όλα πάνε καλά, θα γίνω κι εγώ μανούλα τον Δεκέμβρη. Είμαι 13+1 εβδ. σήμερα. Έχω κάνει αυχενική διαφάνεια 31/5 και όλα προχωράνε καλά. ΠΗΤ έχω 10/12 σύμφωνα με την αυχενική. Μέχρι στιγμής είναι σα να μην είμαι έγκυος. Κανένα σύμπτωμα απολύτως. Μόνο λίγες ανακατωσουρες αλλά πολύ σπάνια, και μόνο αν φάω γρήγορα το παθαίνω. Να πω ότι τον Νοέμβριο του '20 είχα μια αποβολή. Έκτοτε είπαμε να το αφήσουμε γιατί δεν ήμουν έτοιμη τελικά, με έριξε πολύ ψυχολογικά. Τώρα πραγματικά έμεινα έγκυος χωρίς να το περιμένω. Με μια φορά επαφή τον Μάρτιο και τσουπ το μωρακι. Απίστευτο! Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω.

Συγχαρητήρια! Είσαι του 98;
Κι εγώ προσπαθούσα 2 μήνες και μετά το αφήσαμε για λίγο και έμεινα έγκυος με μια ελεύθερη επαφή τον Απρίλιο και δεν μπορούσα και εγώ να το πιστέψω!  
Σου είπε στην αυχενική φύλο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Freedom1998 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις σας βρήκα. Αν όλα πάνε καλά, θα γίνω κι εγώ μανούλα τον Δεκέμβρη. Είμαι 13+1 εβδ. σήμερα. Έχω κάνει αυχενική διαφάνεια 31/5 και όλα προχωράνε καλά. ΠΗΤ έχω 10/12 σύμφωνα με την αυχενική. Μέχρι στιγμής είναι σα να μην είμαι έγκυος. Κανένα σύμπτωμα απολύτως. Μόνο λίγες ανακατωσουρες αλλά πολύ σπάνια, και μόνο αν φάω γρήγορα το παθαίνω. Να πω ότι τον Νοέμβριο του '20 είχα μια αποβολή. Έκτοτε είπαμε να το αφήσουμε γιατί δεν ήμουν έτοιμη τελικά, με έριξε πολύ ψυχολογικά. Τώρα πραγματικά έμεινα έγκυος χωρίς να το περιμένω. Με μια φορά επαφή τον Μάρτιο και τσουπ το μωρακι. Απίστευτο! Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω.

Με το καλό το μωράκι σου. Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Σου έδωσε καμμία εκτίμηση για το φύλο στην αυχενική;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...