Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

      ευχαριστώ κορίτσι  μ! ελπιζω να είσαι καλα! κοντοζυγώνει η μέρα μ και μένα! 

      @linaa θα μπυ κάνουν πάλι ντοπλερ αύριο, γιατί;  ο όρος πέφτει συνεχώς στο maximum 120 σταγόνες! χθες μ το κόψανε για 10 λεπτα και άρχισε να πονάει πολύ η μέση! μου το έβαλαν στις 80 που το ειχα αλλά δεν με έπιασε και μ το αύξησαν ! ο γιατρός πάλι δεν μ λέει τι σκοπό έχει! 

      Υπομονή Κ να μην σκέφτεσε διάφορα . Ο γιατρός σίγουρα θα έχει σκοπό να σε κρατήσει όσο πάει. Όσο σε κρατάνε οι όροι Κ δεν σπάνε τα νερά θα μείνεις εκεί να φτάσεις όσο πιο μακριά γίνετε . 

      Το ντομπλερ θα στο κάνουν προφανώς για να δουν τις τροφοδοσίες των αρτηριών  την γήρανση του πλακούντα  Κ την καρδιά του μωρού εάν ζοριζετε . 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 46 λεπτά , geozak είπε:

Κ εγώ Pampers premium.... είμαι πολύ ευχαριστημένη....άλλαξε καμία σε νουμερο 2,?? χρονικά πότε?

Η μπέμπα φοράει το νούμερο δύο που είναι από 3 έως 5 κιλά 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Κορίτσια κι εγώ τις premium care χρησιμοποιώ.. Δοκιμασα να αλλάξω στις babylino αλλά πραγματικά είναι σα να διπλώνω το παιδί με εφημερίδα! Ειναι σαν χαρτί το εξωτερικό της πάνας και δεν εφαρμόζει καλά. βέβαια κανουν και μισή τιμη, αλλά δε μου αρέσουν. Θα δοκιμάσω κι άλλες..

Μήπως εννοείς τις babylino sensitive; Γιατί έψαξα στις pampers αλλά δεν έχει sensitive σειρά στις πάνες.. 

...κι ήθελα από χθές να σας γράψω ότι έκανα λάθος.. babylino sensitive είναι...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, geozak είπε:

Κ εγώ Pampers premium.... είμαι πολύ ευχαριστημένη....άλλαξε καμία σε νουμερο 2,?? χρονικά πότε?

Εμεις ακόμα το 0 φοράμε το 1 που της δοκίμασα τρέξανε από τα πλαϊνά όποτε της είναι μεγάλο ακόμα.

14 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Η μπέμπα φοράει το νούμερο δύο που είναι από 3 έως 5 κιλά 

Μηπως εννοείς το Νο 1 είναι που είναι από 2 έως 5?Εκτος αν λες για άλλη εταιρεία κ όχι για τα pampers

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , Efaki είπε:

Εμεις ακόμα το 0 φοράμε το 1 που της δοκίμασα τρέξανε από τα πλαϊνά όποτε της είναι μεγάλο ακόμα.

Μηπως εννοείς το Νο 1 είναι που είναι από 2 έως 5?Εκτος αν λες για άλλη εταιρεία κ όχι για τα pampers

Όχι το νούμερο δύο φοράει γτ ξεπέρασε τα τρία κιλά έτσι μας είπε η παιδίατρος. Τώρα δε θυμάμαι τι ακριβώς αναγράφεται στη συσκευασία . Pampers και Babylino της παιρνουμε 

πρίν από 35 λεπτά , Efaki είπε:

Εμεις ακόμα το 0 φοράμε το 1 που της δοκίμασα τρέξανε από τα πλαϊνά όποτε της είναι μεγάλο ακόμα.

Μηπως εννοείς το Νο 1 είναι που είναι από 2 έως 5?Εκτος αν λες για άλλη εταιρεία κ όχι για τα pampers

Το 0 για ποσά κιλά είναι; Ποτέ δε το φόρεσε η μπέμπα. Από το 1 ξεκινήσαμε που είναι από 2-5 κιλά!

πρίν από 11 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Όχι το νούμερο δύο φοράει γτ ξεπέρασε τα τρία κιλά έτσι μας είπε η παιδίατρος. Τώρα δε θυμάμαι τι ακριβώς αναγράφεται στη συσκευασία . Pampers και Babylino της παιρνουμε 

Το 0 για ποσά κιλά είναι; Ποτέ δε το φόρεσε η μπέμπα. Από το 1 ξεκινήσαμε που είναι από 2-5 κιλά!

Η παιδίατρος υποστηρίζει ότι το νούμερο ένα της είναι μικρό πια κι ας γράφει έως 5 κιλά,γτ δεν φτάνει η πάνα να καλύψει τον αφαλό της

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Όχι το νούμερο δύο φοράει γτ ξεπέρασε τα τρία κιλά έτσι μας είπε η παιδίατρος. Τώρα δε θυμάμαι τι ακριβώς αναγράφεται στη συσκευασία . Pampers και Babylino της παιρνουμε 

Το 0 για ποσά κιλά είναι; Ποτέ δε το φόρεσε η μπέμπα. Από το 1 ξεκινήσαμε που είναι από 2-5 κιλά!

Η παιδίατρος υποστηρίζει ότι το νούμερο ένα της είναι μικρό πια κι ας γράφει έως 5 κιλά,γτ δεν φτάνει η πάνα να καλύψει τον αφαλό της

πόσα κιλα είναι το  μωρό σου?? επίσης, γιατί δε βλεπεις τι γράφει πάνω η συσκευασία με τα pampers? 

Link to comment
Share on other sites

Το 0 είναι για μέχρι 3 κιλά κ τώρα άρχισε να της κατεβαίνει κάτω από τον αφαλό αλλά δν έχω διαρροές όπως με την 1 όποτε γιαυτο συνεχίζω με το 0 μέχρι να δω ότι όντως κ στο κούμπωμα ζοριζει 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Amalia! είπε:

πόσα κιλα είναι το  μωρό σου?? επίσης, γιατί δε βλεπεις τι γράφει πάνω η συσκευασία με τα pampers? 

 Τη τελευταία φορά ήταν 3260. Αύριο έχουμε ζύγισμα και μέτρημα. Δεν τα έχω στη συσκευασία γτ τα φτιάχνω σε συρτάρι. Θα το δω και θα σας πω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα έχουμε πολύ καιρό να τα πούμε... Να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας.... 

Εμείς γεννήσαμε σχεδόν πριν 1 μήνα 38+4 έναν μπέμπαρο 3600 κιλά...

Μία ώρα πριν φύγουμε από το μαιευτήριο με ενημερώνουν ότι θα κρατήσουν το μωρό γτ βρέθηκε αιμοραγια 2ου βαθμού στο κεφαλάκι του... 

Εγώ μέσα στη μαύρη κατάθλιψη να γυρίσω σπίτι χωρίς το μωρό και να μην ξέρω το με περιμένει με αυτό το εύρημα κ ένα σωρό γιατί να συμβεί αυτό σε ένα τελειομηνο μωρό σα το δικό μου. 

Κορίτσια κράτησαν ο μωρό 23 μέρες μέσα στο μαιευτήριο... Το μουρλαναν στις εξετάσεις αίματος υπέρηχοι μέχρι κ μαγνητική εγκεφάλου του έκαναν.. 

Εγώ εν το μεταξύ στα πρόθυρα της κατάθλιψης κάθε μέρα μέσα στα κλάματα 

Τελικά πήραμε τα αποτελέσματα της μαγνητικής και το μωρό δεν έχει απολύτως τίποτα... Δεν υπήρξε ποτέ αιμοραγια στο κεφαλι του... 

Απλά ο ακτινολόγος είδε μια σκιά κ του φάνηκε ότι ήταν αιμοραγια... Απλά ήταν μια συγκέντρωση αγγείων άνευ σημασίας... Κορίτσια έφυγε ένα πολύ μεγάλο βάρος ξαναγεννηθηκα 

Το μωρό τζάμπα το κράτησαν 23 μέρες μέσα 

Τέλος καλό όλα καλά. 

Ο μπεμπης κοντεύει 1 μήνα τρώει 150 με 160 μλ κάθε 2 με 3 ώρες και κοντεύει τα 4700 κιλά... 

Βγάζω το γάλα μου με θήλαστρο και του το δίνω με μπιμπερό...  Αυτό γιατί 23 μέρες μέσα στο μαιευτήριο έμαθε το μωρό να πίνει στο μπιμπερό και δε πιάνει τη θήλη με τίποτα... Επίσης του δίνω και ξένο το almiron. Γιατί είνσι πολύ φαγανος και δε φτάνει το δικό μου.. 

Δόξα τω Θεό όλα καλά κορίτσια 

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 3
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penny__ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έχουμε πολύ καιρό να τα πούμε... Να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας.... 

Εμείς γεννήσαμε σχεδόν πριν 1 μήνα 38+4 έναν μπέμπαρο 3600 κιλά...

Μία ώρα πριν φύγουμε από το μαιευτήριο με ενημερώνουν ότι θα κρατήσουν το μωρό γτ βρέθηκε αιμοραγια 2ου βαθμού στο κεφαλάκι του... 

Εγώ μέσα στη μαύρη κατάθλιψη να γυρίσω σπίτι χωρίς το μωρό και να μην ξέρω το με περιμένει με αυτό το εύρημα κ ένα σωρό γιατί να συμβεί αυτό σε ένα τελειομηνο μωρό σα το δικό μου. 

Κορίτσια κράτησαν ο μωρό 23 μέρες μέσα στο μαιευτήριο... Το μουρλαναν στις εξετάσεις αίματος υπέρηχοι μέχρι κ μαγνητική εγκεφάλου του έκαναν.. 

Εγώ εν το μεταξύ στα πρόθυρα της κατάθλιψης κάθε μέρα μέσα στα κλάματα 

Τελικά πήραμε τα αποτελέσματα της μαγνητικής και το μωρό δεν έχει απολύτως τίποτα... Δεν υπήρξε ποτέ αιμοραγια στο κεφαλι του... 

Απλά ο ακτινολόγος είδε μια σκιά κ του φάνηκε ότι ήταν αιμοραγια... Απλά ήταν μια συγκέντρωση αγγείων άνευ σημασίας... Κορίτσια έφυγε ένα πολύ μεγάλο βάρος ξαναγεννηθηκα 

Το μωρό τζάμπα το κράτησαν 23 μέρες μέσα 

Τέλος καλό όλα καλά. 

Ο μπεμπης κοντεύει 1 μήνα τρώει 150 με 160 μλ κάθε 2 με 3 ώρες και κοντεύει τα 4700 κιλά... 

Βγάζω το γάλα μου με θήλαστρο και του το δίνω με μπιμπερό...  Αυτό γιατί 23 μέρες μέσα στο μαιευτήριο έμαθε το μωρό να πίνει στο μπιμπερό και δε πιάνει τη θήλη με τίποτα... Επίσης του δίνω και ξένο το almiron. Γιατί είνσι πολύ φαγανος και δε φτάνει το δικό μου.. 

Δόξα τω Θεό όλα καλά κορίτσια 

 

 

Γλυκιά μου τι περάσατε χωρίς λόγο... Τουλάχιστον έγιναν όλες οι εξετάσεις ωστε να μην υπάρχει αμφιβολία αν το μωρό έχει κάτι. Φαντάζομαι πόσο δύσκολες θα ήταν αυτές οι μέρες για σένα..... Ότι και να πω είναι λίγο. Τουλάχιστον τέλος καλό όλα καλά!!! Να σας ζήσει ο μπέμπης σας γερός και καλότυχος να είναι ❣️❣️❣️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έχουμε πολύ καιρό να τα πούμε... Να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας.... 

Εμείς γεννήσαμε σχεδόν πριν 1 μήνα 38+4 έναν μπέμπαρο 3600 κιλά...

Μία ώρα πριν φύγουμε από το μαιευτήριο με ενημερώνουν ότι θα κρατήσουν το μωρό γτ βρέθηκε αιμοραγια 2ου βαθμού στο κεφαλάκι του... 

Εγώ μέσα στη μαύρη κατάθλιψη να γυρίσω σπίτι χωρίς το μωρό και να μην ξέρω το με περιμένει με αυτό το εύρημα κ ένα σωρό γιατί να συμβεί αυτό σε ένα τελειομηνο μωρό σα το δικό μου. 

Κορίτσια κράτησαν ο μωρό 23 μέρες μέσα στο μαιευτήριο... Το μουρλαναν στις εξετάσεις αίματος υπέρηχοι μέχρι κ μαγνητική εγκεφάλου του έκαναν.. 

Εγώ εν το μεταξύ στα πρόθυρα της κατάθλιψης κάθε μέρα μέσα στα κλάματα 

Τελικά πήραμε τα αποτελέσματα της μαγνητικής και το μωρό δεν έχει απολύτως τίποτα... Δεν υπήρξε ποτέ αιμοραγια στο κεφαλι του... 

Απλά ο ακτινολόγος είδε μια σκιά κ του φάνηκε ότι ήταν αιμοραγια... Απλά ήταν μια συγκέντρωση αγγείων άνευ σημασίας... Κορίτσια έφυγε ένα πολύ μεγάλο βάρος ξαναγεννηθηκα 

Το μωρό τζάμπα το κράτησαν 23 μέρες μέσα 

Τέλος καλό όλα καλά. 

Ο μπεμπης κοντεύει 1 μήνα τρώει 150 με 160 μλ κάθε 2 με 3 ώρες και κοντεύει τα 4700 κιλά... 

Βγάζω το γάλα μου με θήλαστρο και του το δίνω με μπιμπερό...  Αυτό γιατί 23 μέρες μέσα στο μαιευτήριο έμαθε το μωρό να πίνει στο μπιμπερό και δε πιάνει τη θήλη με τίποτα... Επίσης του δίνω και ξένο το almiron. Γιατί είνσι πολύ φαγανος και δε φτάνει το δικό μου.. 

Δόξα τω Θεό όλα καλά κορίτσια 

 

 

βρε κοπέλα μου τι περασατε;;; χαίρομαι πολύ που είναι καλά το μωράκι σου! Γιατι όμως εξαρχής είδε το μωρό ακτινολόγος; Ειδαν κάτι και του έβγαλαν ακτινογραφία; Αυτο δεν κατάλαβα πως φτάσατε εκεί αρχικά! Να σου ζήσει ο μπεμπης σου! Μεγαλωσε πολύ! Κατα τ άλλα πως πάει η νέα σας ζωή με τον μπέμπη; Ειναι ησυχος; 

Link to comment
Share on other sites

@Penny__ Nα σας ζήσει το μωρό σας! Πλεον μπορείς να ανασάνεις..ευτυχώς θα αποτελεί μια κακια ανάμνηση ολο αυτο. Γνωρίζω τι αγωνία τράβηξες...

 

Κορίτσια εγω χάθηκα. Με 3 μωρά μεσα στο σπίτι είναι άθλος ολο αυτο!Οταν βλέπω βέβαια την μπεμπούλα μου που ήρθε και έφερε τα πανω κατω τα ξεχνάω ολα!

Ερωτήσεις:

1.Οσες θηλάζουν αποκλειστικά ποιο χρώμα εχουν τα κακακια;;

2. Τα λοχεια ποτε τελειώνουν και δεν ξανάρχοντε;;; εχει ποσο καιρο μια σταματανε μια ξεκινάνε. Ποτε θα τελειωσουν μια και καλη;;;;; θελω ακομα βεβαια πανω απο εβδομάδα για να 40ντησω...

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Laura♡ είπε:

@Penny__ Nα σας ζήσει το μωρό σας! Πλεον μπορείς να ανασάνεις..ευτυχώς θα αποτελεί μια κακια ανάμνηση ολο αυτο. Γνωρίζω τι αγωνία τράβηξες...

 

Κορίτσια εγω χάθηκα. Με 3 μωρά μεσα στο σπίτι είναι άθλος ολο αυτο!Οταν βλέπω βέβαια την μπεμπούλα μου που ήρθε και έφερε τα πανω κατω τα ξεχνάω ολα!

Ερωτήσεις:

1.Οσες θηλάζουν αποκλειστικά ποιο χρώμα εχουν τα κακακια;;

2. Τα λοχεια ποτε τελειώνουν και δεν ξανάρχοντε;;; εχει ποσο καιρο μια σταματανε μια ξεκινάνε. Ποτε θα τελειωσουν μια και καλη;;;;; θελω ακομα βεβαια πανω απο εβδομάδα για να 40ντησω...

 

σε μας είναι πορτοκαλοκιτρινα.. έτσι νομίζω πρέπει να είναι.. εσάς?? πως τα πας γενικά με το μπεμπακι? κοιμάται μαζο σου? θέλει αγκαλιές??

Κι εμένα το ίδιο με τα λοχεια.. ελπίζω να σταματήσουν σύντομα γιατί βαρέθηκα!

κορίτσια εμένα δύο μέρες με θέλει δίπλα της για να κοιμάται.. ιδανικά θέλει να κοιμάται με το στήθος στο στόμα! για να ξεκουράζομαι κι εγώ την αφήνω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...