Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, DINA86 είπε:

Καλημέρα!! Γέννησα στις 17 Φεβρουαρίου και ενώ είχα καθαρίσει από αίμα εδώ και μέρες ξαφνικά σήμερα το πρωί είδα πάλι έντονη ροη.. έχει συμβεί σε καμία άλλη; 

Ο γυναικολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό μια να ξεκινά ροή και μια να σταματάει. Ρώτα και τον γιατρό σου

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Ο γυναικολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό μια να ξεκινά ροή και μια να σταματάει. Ρώτα και τον γιατρό σου

Ευχαριστώ πολύ!! Θα επικοινωνήσω μαζί του απλά επειδή είναι σκ δεν ήθελα να τον ενοχλήσω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια.Εμεις σπιτι έχουν μπει πλέον όλα σε σειρά μωρό σπιτι σκύλος.Υπάρχουν νύχτες δύσκολες κ εύκολες αλλά χαλαλι αυτές οι μέρες δεν θ ξαναρθουν.Κοιτάω να ξεκουράζομαι όταν κοιμαται κ η μικρή αν νιώθω πολύ κουρασμενη.Από κιλά έχω ακόμα 6 να χασω για ν φτάσω στα προ εγκυμοσύνης.Θηλάζω αποκλειστικά κ πάει πολύ καλα.Όσο για το αίμα που αναφέρεις @DINA86 υπάρχουν μέρες π έχω σταγόνες κ άλλοτε πολύ περισσότερο είναι φυσιολογικο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Efaki είπε:

Καλημέρα κοριτσια.Εμεις σπιτι έχουν μπει πλέον όλα σε σειρά μωρό σπιτι σκύλος.Υπάρχουν νύχτες δύσκολες κ εύκολες αλλά χαλαλι αυτές οι μέρες δεν θ ξαναρθουν.Κοιτάω να ξεκουράζομαι όταν κοιμαται κ η μικρή αν νιώθω πολύ κουρασμενη.Από κιλά έχω ακόμα 6 να χασω για ν φτάσω στα προ εγκυμοσύνης.Θηλάζω αποκλειστικά κ πάει πολύ καλα.Όσο για το αίμα που αναφέρεις @DINA86 υπάρχουν μέρες π έχω σταγόνες κ άλλοτε πολύ περισσότερο είναι φυσιολογικο.

Πήρα και τον γιατρό και είπε έτσι θα πηγαίνει για περίπου 40 μέρες δλδ θα σταματάει και θα επανέρχεται.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 3/1/2023 at 7:46 PM, Amalia! said:

μπήκα να γράψω για ακριβώς τον ίδιο λόγο..  και η δικιά μου σφίγγεται και βογγαει, δεν κλαίει ευτυχώς. αλλά φαίνεται ότι ανακουφίζεται όταν κάνει κακά της.. πως ακριβώς τον ηρεμειτε? 

 

θηλάζεις εσύ κοπέλα μου? κλαίει σε εσάς ή απλά σφίγγεται και πιέζεται? τι γίνεται όλα τα μωράκια τα ίδια κάνουν?? Η δικιά μου βογγαει.. σαν μεγάλος άνθρωπος κάνει.. ευτυχώς δεν κλαίει..

πως τα πας κοπέλα μου με τον θηλασμό και το μωράκι σου? είπες κι εσύ ότι είχε κολικούς? Καλυτερευσε καθόλου??

κορίτσι μου μόνο εσένα δεν πονάει το μωράκι σου?? τι τρως μέσα στην ημέρα ενδεικτικά? 

Γεια σας κοριτσια μου! Εχω χαθει τελειως αλλα οι μερες ειναιωπολυ απαιτητικες! Με τον θηλασμο @Amalia!μου δυσκολευομαι..δεν ηερω δεν εχω αρκετο γαλα; Παιρνω απειρα συμπληρωματα-χαπια, τι μαγια μπυρας, τι τριγωνελλα, τι piulatte τι cirloton και εχω νοικιασει κ θηλαστρο νοσοκομειακο για μεγαλυτερη ενεργοποιηση οποτε καταλαβαινετε πως περναω την μερα μου! Εντωμεταξυ ειμαστε ολη μερα ειμαστε αγκαλιτσα με τον μπεμπινο γιατι αλλιως πλανταζει! Εσεις τι κανετε κοριτσια; Πειτε μου τα νεα σας!! 

On 3/2/2023 at 3:55 PM, Amalia! said:

νομίζω την πειράζουν τα γαλακτοκομικά. Τυρόπιτα είχα φάει.. 

κ εγω εχω κοψει σιγουρα το αγρλαδινο γαλα αλλα που κ που τρωω τυρι κασερι επειδη εχει υποστει ζυμωσει μου ειπε η παιδιατρος κανει απλα οχι καθημερινα! Κατα τα αλλα τρωω τα παντα κ χαζουμαρουλες το παραδεχομαι! 

On 3/4/2023 at 6:57 AM, DINA86 said:

Καλημέρα!! Γέννησα στις 17 Φεβρουαρίου και ενώ είχα καθαρίσει από αίμα εδώ και μέρες ξαφνικά σήμερα το πρωί είδα πάλι έντονη ροη.. έχει συμβεί σε καμία άλλη; 

Κ εμενα σταματαει κ ξαναερχεται αλλα οχι ποσοτητα, μια λιγο αιμα μια λιγο καφε..ρωτα κ τον γιατρο σου αν εχεις αμφιβολιες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , N.Angel είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Εχω χαθει τελειως αλλα οι μερες ειναιωπολυ απαιτητικες! Με τον θηλασμο @Amalia!μου δυσκολευομαι..δεν ηερω δεν εχω αρκετο γαλα; Παιρνω απειρα συμπληρωματα-χαπια, τι μαγια μπυρας, τι τριγωνελλα, τι piulatte τι cirloton και εχω νοικιασει κ θηλαστρο νοσοκομειακο για μεγαλυτερη ενεργοποιηση οποτε καταλαβαινετε πως περναω την μερα μου! Εντωμεταξυ ειμαστε ολη μερα ειμαστε αγκαλιτσα με τον μπεμπινο γιατι αλλιως πλανταζει! Εσεις τι κανετε κοριτσια; Πειτε μου τα νεα σας!! 

κ εγω εχω κοψει σιγουρα το αγρλαδινο γαλα αλλα που κ που τρωω τυρι κασερι επειδη εχει υποστει ζυμωσει μου ειπε η παιδιατρος κανει απλα οχι καθημερινα! Κατα τα αλλα τρωω τα παντα κ χαζουμαρουλες το παραδεχομαι! 

Κ εμενα σταματαει κ ξαναερχεται αλλα οχι ποσοτητα, μια λιγο αιμα μια λιγο καφε..ρωτα κ τον γιατρο σου αν εχεις αμφιβολιες

καλημέρα κοπελα μου!! Η καλύτερη ενεργοποίηση για το στήθος είναι να βάζεις το μωρό να θηλάζει, ή να χαζοπιπιλιζει.. αυτό θα δώσει το σήμα! κι αφού θέλει κι αγκαλιά όλη μέρα, ευκαιρία, βάλτον στο στήθος και αστον! Εχεις δώσει πιπίλα? τη νύχτα που κοιμάται?

Εγω αγόρασα τσαι γλυκανισου να πίνω που βοηθάει στην παραγωγή γάλακτος..

Επισης το χω γυρίσει και τρώω πρόβεια και κατσικίσια γαλακτοκομικά. μέχρι στιγμής δε φαίνεται να την ενοχλεί κάτι άλλο, έχει αέρια αλλά νομίζω σε φυσιολογικά επίπεδα. δε κλαίει δηλαδή απλά πιέζεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια. 

Εγώ τρώω γαλακτοκομικά και το αγελαδινό γάλα δε την πειράζει. Γενικά έως τώρα τίποτα δεν την έχει πειράξει.

Ρε κορίτσια κάποιες φορές έρχομαι στο αμήν έτοιμη να τα παρατήσω με τον θηλασμό γτ η μπέμπα με έχει κάνει όλη μέρα πιπίλα. Έχω πάρα πολύ γάλα, τρώει όση ώρα θέλει εκείνη. Το θέμα μου είναι ότι αποκοιμιεται μόνο πάνω μου και ακόμα κι αν έχει κοιμηθεί βαθιά και την ακουμπήσω στο λίκνο η το κρεβάτι ξυπνάει και ξεκινάει το κλάμα μετά από κάποια λεπτά. Ότι κάνω σπίτι από δουλειές το κάνω όταν έχει κοιμηθεί πολύ βαθιά ή όταν είναι σπίτι και ο άντρας μου ώστε να την έχει εκείνος. Εν ολίγοις έχει γίνει το αυτοκόλλητο μου. Εσείς έχετε αυτό το θεματακι; Νομίζω η πλειοψηφία των μωρών θέλουν μονίμως αγκαλιά.

πρίν από 11 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια. 

Εγώ τρώω γαλακτοκομικά και το αγελαδινό γάλα δε την πειράζει. Γενικά έως τώρα τίποτα δεν την έχει πειράξει.

Ρε κορίτσια κάποιες φορές έρχομαι στο αμήν έτοιμη να τα παρατήσω με τον θηλασμό γτ η μπέμπα με έχει κάνει όλη μέρα πιπίλα. Έχω πάρα πολύ γάλα, τρώει όση ώρα θέλει εκείνη. Το θέμα μου είναι ότι αποκοιμιεται μόνο πάνω μου και ακόμα κι αν έχει κοιμηθεί βαθιά και την ακουμπήσω στο λίκνο η το κρεβάτι ξυπνάει και ξεκινάει το κλάμα μετά από κάποια λεπτά. Ότι κάνω σπίτι από δουλειές το κάνω όταν έχει κοιμηθεί πολύ βαθιά ή όταν είναι σπίτι και ο άντρας μου ώστε να την έχει εκείνος. Εν ολίγοις έχει γίνει το αυτοκόλλητο μου. Εσείς έχετε αυτό το θεματακι; Νομίζω η πλειοψηφία των μωρών θέλουν μονίμως αγκαλιά.

Και δε την έχω δώσει πιπίλα....στο τσακ είμαι κάποιες φορές για να σταματήσει να ψάχνει στήθος όπου σταθεί κι όπου βρεθεί ενώ είναι σκασμενη από το γάλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια. 

Εγώ τρώω γαλακτοκομικά και το αγελαδινό γάλα δε την πειράζει. Γενικά έως τώρα τίποτα δεν την έχει πειράξει.

Ρε κορίτσια κάποιες φορές έρχομαι στο αμήν έτοιμη να τα παρατήσω με τον θηλασμό γτ η μπέμπα με έχει κάνει όλη μέρα πιπίλα. Έχω πάρα πολύ γάλα, τρώει όση ώρα θέλει εκείνη. Το θέμα μου είναι ότι αποκοιμιεται μόνο πάνω μου και ακόμα κι αν έχει κοιμηθεί βαθιά και την ακουμπήσω στο λίκνο η το κρεβάτι ξυπνάει και ξεκινάει το κλάμα μετά από κάποια λεπτά. Ότι κάνω σπίτι από δουλειές το κάνω όταν έχει κοιμηθεί πολύ βαθιά ή όταν είναι σπίτι και ο άντρας μου ώστε να την έχει εκείνος. Εν ολίγοις έχει γίνει το αυτοκόλλητο μου. Εσείς έχετε αυτό το θεματακι; Νομίζω η πλειοψηφία των μωρών θέλουν μονίμως αγκαλιά.

Και δε την έχω δώσει πιπίλα....στο τσακ είμαι κάποιες φορές για να σταματήσει να ψάχνει στήθος όπου σταθεί κι όπου βρεθεί ενώ είναι σκασμενη από το γάλα 

αυτό μου το έκανε εμένα χθες το απόγευμα.. ακριβώς το ίδιο. Κοιμοταν στην αγκαλιά και οπότε την άφηνα έκλαιγε! Τελικα κοιμηθηκαμε μαζι το βραδυ.. Αλλά σήμερα είναι ξανά οκ, δεν μου το κάνει! Κοιμαται μόνη της! Κι εμένα έχει γίνει το αυτοκόλλητακι μου και μ αρεσει! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Amalia! είπε:

αυτό μου το έκανε εμένα χθες το απόγευμα.. ακριβώς το ίδιο. Κοιμοταν στην αγκαλιά και οπότε την άφηνα έκλαιγε! Τελικα κοιμηθηκαμε μαζι το βραδυ.. Αλλά σήμερα είναι ξανά οκ, δεν μου το κάνει! Κοιμαται μόνη της! Κι εμένα έχει γίνει το αυτοκόλλητακι μου και μ αρεσει! 

Εμένα μου το κάνει όλες τις ημέρες. Από όταν γεννήθηκε εδώ και 35 ημέρες. Χαχαχα. Δε μπορώ να κουνήσω ρούπι που λέμε.... Κάθε βράδυ κοιμόμαστε μαζί...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, SpiridoulaK είπε:

Εμένα μου το κάνει όλες τις ημέρες. Από όταν γεννήθηκε εδώ και 35 ημέρες. Χαχαχα. Δε μπορώ να κουνήσω ρούπι που λέμε.... Κάθε βράδυ κοιμόμαστε μαζί...

θηλάζετε κι ολας ξαπλωτες? Δύσκολο πολύ να θέλει όλη μέρα χέρια.. Εχεις βοήθεια από γιαγιά καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια.Εμενα ευτυχώς την παίρνει ο ύπνος ναι μεν πάνω μου μετά το θηλασμό αλλά μετά την μεταφέρω στο λίκνο της κ συνεχίζει τον υπνο.Μόνο το βράδυ κάποιες φορές με ζορίζει που μπορεί ν χρειαστεί να την ξαναβαλω στήθος ενώ πιο πριν την εχει πάρει ο ύπνος και κάποιες φορές συνήθως πολύ νωρίς το πρωί να την θηλάσω ξαπλωμένη αναλογώς την κούραση μ και να την αφήσω πια να κοιμηθεί διπλα μου.Από φαγητά τρώω τα πάντα δοκιμαστικά για να δω τι θα την πειράξει κ τι όχι όπως μου είπε ο παιδίατρος.Για την ώρα την πείραξαν τα φασόλια αλλά τι περίμενα κ εγω ν μην την πείραζαν αλλά τα φαγα.Μετά ηπια χαμομήλι που μου είπε ο παιδιατρος κ μετά από κάποια ώρα που ξαναθυλασε τελικά ηρέμησε κ ευτυχώς την νύχτα δεν είχαμε θέμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amalia! είπε:

θηλάζετε κι ολας ξαπλωτες? Δύσκολο πολύ να θέλει όλη μέρα χέρια.. Εχεις βοήθεια από γιαγιά καθόλου?

Ναι θηλάζω. Εννοείται ότι είναι δύσκολο να είναι όλη μέρα κολλημένη πάνω μου. Αν δε θήλαζα δε θα ήταν έτσι πιστεύω.

Όχι δεν έχω χρειαστεί καθόλου βοήθεια από την μέρα που βγήκα από τη κλινική. Μόνο κάνα φαγητό μου φέρνει η μάνα μου που και που. Εσύ χρειάζεσαι βοήθεια;

πρίν από 47 λεπτά , Efaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσια.Εμενα ευτυχώς την παίρνει ο ύπνος ναι μεν πάνω μου μετά το θηλασμό αλλά μετά την μεταφέρω στο λίκνο της κ συνεχίζει τον υπνο.Μόνο το βράδυ κάποιες φορές με ζορίζει που μπορεί ν χρειαστεί να την ξαναβαλω στήθος ενώ πιο πριν την εχει πάρει ο ύπνος και κάποιες φορές συνήθως πολύ νωρίς το πρωί να την θηλάσω ξαπλωμένη αναλογώς την κούραση μ και να την αφήσω πια να κοιμηθεί διπλα μου.Από φαγητά τρώω τα πάντα δοκιμαστικά για να δω τι θα την πειράξει κ τι όχι όπως μου είπε ο παιδίατρος.Για την ώρα την πείραξαν τα φασόλια αλλά τι περίμενα κ εγω ν μην την πείραζαν αλλά τα φαγα.Μετά ηπια χαμομήλι που μου είπε ο παιδιατρος κ μετά από κάποια ώρα που ξαναθυλασε τελικά ηρέμησε κ ευτυχώς την νύχτα δεν είχαμε θέμα.

Τα όσπρια είναι σκληρές φυτικές ίνες. Εμένα μου είπε για αρχή να μη τα τρώω γτ το στομάχι τους είναι πολύ ευαίσθητο 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια. 

Εγώ τρώω γαλακτοκομικά και το αγελαδινό γάλα δε την πειράζει. Γενικά έως τώρα τίποτα δεν την έχει πειράξει.

Ρε κορίτσια κάποιες φορές έρχομαι στο αμήν έτοιμη να τα παρατήσω με τον θηλασμό γτ η μπέμπα με έχει κάνει όλη μέρα πιπίλα. Έχω πάρα πολύ γάλα, τρώει όση ώρα θέλει εκείνη. Το θέμα μου είναι ότι αποκοιμιεται μόνο πάνω μου και ακόμα κι αν έχει κοιμηθεί βαθιά και την ακουμπήσω στο λίκνο η το κρεβάτι ξυπνάει και ξεκινάει το κλάμα μετά από κάποια λεπτά. Ότι κάνω σπίτι από δουλειές το κάνω όταν έχει κοιμηθεί πολύ βαθιά ή όταν είναι σπίτι και ο άντρας μου ώστε να την έχει εκείνος. Εν ολίγοις έχει γίνει το αυτοκόλλητο μου. Εσείς έχετε αυτό το θεματακι; Νομίζω η πλειοψηφία των μωρών θέλουν μονίμως αγκαλιά.

Και δε την έχω δώσει πιπίλα....στο τσακ είμαι κάποιες φορές για να σταματήσει να ψάχνει στήθος όπου σταθεί κι όπου βρεθεί ενώ είναι σκασμενη από το γάλα 

Γειά σας κορίτσια!!Δεν σας ξέχασα καθόλου.Τρεχω και δεν φθάνω.Σπυριδουλα, είναι σαν να έγραψες και για μένα... Είμαι σε φάση επαναγαλακτισμού  , δηλαδή μειώνω σταδιακά το ξένο με όνειρο τον αποκλειστικό θηλασμό... Αλλά βρε κορίτσια έχω πελαγωσει..Όταν ξυπνάνε και τα δύο ταυτόχρονα και αρχίζουν και κλαίνε,με πιάνει απελπισία..Πως τα καταφέρνουν με δίδυμα αποκλειστικό θηλασμό;Πήρα και μαξιλάρι θηλασμού για δίδυμα αλλά και με αυτό δυσκολεύομαι.Πραγμστκα ώρες ώρες κλαίω ασταμάτητα.Δεν θέλω να παραιτηθώ.Εχω και τον σύζυγο από πάνω φρουρό μην δεν τα καταφέρω και δεν πάρουν βάρος τα μωρά κι αγχώνομαι παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Γειά σας κορίτσια!!Δεν σας ξέχασα καθόλου.Τρεχω και δεν φθάνω.Σπυριδουλα, είναι σαν να έγραψες και για μένα... Είμαι σε φάση επαναγαλακτισμού  , δηλαδή μειώνω σταδιακά το ξένο με όνειρο τον αποκλειστικό θηλασμό... Αλλά βρε κορίτσια έχω πελαγωσει..Όταν ξυπνάνε και τα δύο ταυτόχρονα και αρχίζουν και κλαίνε,με πιάνει απελπισία..Πως τα καταφέρνουν με δίδυμα αποκλειστικό θηλασμό;Πήρα και μαξιλάρι θηλασμού για δίδυμα αλλά και με αυτό δυσκολεύομαι.Πραγμστκα ώρες ώρες κλαίω ασταμάτητα.Δεν θέλω να παραιτηθώ.Εχω και τον σύζυγο από πάνω φρουρό μην δεν τα καταφέρω και δεν πάρουν βάρος τα μωρά κι αγχώνομαι παραπάνω..

Καλησπέρα βρε κορίτσι μου. η δική σου κατάσταση δε συγκρίνεται με τη δική μας που έχουμε ένα μωρό μόνο. Να σου πω την αλήθεια ούτε μπορώ να φανταστώ πόσο δύσκολο θα είναι αυτό.

Δε ξέρω τι να σε συμβουλέψω. Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να αισθάνεσαι καλά και να μην είσαι αγχωμενη και μες τη τσίτα. Αν νιώθεις ότι έχεις αγανακτήσει εγώ τα σου πρότεινα να συνεχίσεις με ξένο για να είσαι κι εσύ καλά ψυχολογικά,ούτε στεναχωρημένη ούτε στρεσαρισμενη και τα μωράκια θα πάρουν μια χαρά βάρος. Φιλιά πολλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...