Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 2
      • Δύναμη! 1

Σκόνη NAN EXPERT PRO COMFORT - Πρόβλημα στη Διάλυση


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Έχει η μικρή μας θέμα με τη δυσκοιλιοτητα και μας συνέστησε ο γιατρος το NAN EXPERT PRO COMFORT. 

Έχουμε πρόβλημα με τη διάλυση της σκόνης. Σχηματιζονται πηγματα σκόνης μες το διάλυμα τα οποία δυσκολεύουν τελικά το μωρό να πιει το γάλα του,  καθώς πολλές φορές αυτά τα πηγματα συγκεντρωνονται στη θηλή και εμποδίζουν την κατάποση του γάλατος.

Τη σκόνη τη διαλύω σε νερό 40 βαθμών Κελσίου ανακατεύω καλά και κουνάω το μπουκάλι, αλλά τα πηγματα παραμένουν.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με το παραπάνω θέμα? Έχει κάποιος εμπειρία από τη συγκεκριμένη σκόνη? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Irini85 είπε:

Καλησπέρα σας,

Έχει η μικρή μας θέμα με τη δυσκοιλιοτητα και μας συνέστησε ο γιατρος το NAN EXPERT PRO COMFORT. 

Έχουμε πρόβλημα με τη διάλυση της σκόνης. Σχηματιζονται πηγματα σκόνης μες το διάλυμα τα οποία δυσκολεύουν τελικά το μωρό να πιει το γάλα του,  καθώς πολλές φορές αυτά τα πηγματα συγκεντρωνονται στη θηλή και εμποδίζουν την κατάποση του γάλατος.

Τη σκόνη τη διαλύω σε νερό 40 βαθμών Κελσίου ανακατεύω καλά και κουνάω το μπουκάλι, αλλά τα πηγματα παραμένουν.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με το παραπάνω θέμα? Έχει κάποιος εμπειρία από τη συγκεκριμένη σκόνη? 

Αυτά τα γάλατα είναι κ αντιαναγωγικα γιαυτο κάνουν πηγματα πιο παχια . Δοκίμασε άλλη θηλή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Καλησπέρα σας,

Έχει η μικρή μας θέμα με τη δυσκοιλιοτητα και μας συνέστησε ο γιατρος το NAN EXPERT PRO COMFORT. 

Έχουμε πρόβλημα με τη διάλυση της σκόνης. Σχηματιζονται πηγματα σκόνης μες το διάλυμα τα οποία δυσκολεύουν τελικά το μωρό να πιει το γάλα του,  καθώς πολλές φορές αυτά τα πηγματα συγκεντρωνονται στη θηλή και εμποδίζουν την κατάποση του γάλατος.

Τη σκόνη τη διαλύω σε νερό 40 βαθμών Κελσίου ανακατεύω καλά και κουνάω το μπουκάλι, αλλά τα πηγματα παραμένουν.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με το παραπάνω θέμα? Έχει κάποιος εμπειρία από τη συγκεκριμένη σκόνη? 

Χρησιμοποιείς κατι για να το διαλύσεις ; Εγώ έριχνα βραστο νερό σε ένα κουτάλι πολύ λεπτό μακρύ και στενό και μετά το χτυπούσα με αυτό μέσα στο μπιμπερό και διαλυόταν. Επίσης εννοειται ότι βάζεις πρώτα το νερό και μετά τη σκόνη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Afrodite88  και @linaa

Σας ευχαριστώ πολύ.

Εγω αυτό που κάνω είναι να το ανακατεύω με ένα αποστειρωμένο καλαμάκι μεταλλικό και να κουνάω το μπουκάλι...αλλά αυτό δεν πιάνει πολλές φορές.

@linaa Τι εννοεις αλλη θηλή? Χρησιμοποιώ 2 διαφορετικα μπουκαλια με διαφορετικές θηλές το καθένα. Υπαρχουν θηλές πιο κατάλληλες για αυτον το σκοπό?

@Afrodite88 εννοείς πως έριχνες μια κουταλιά βραστό νερό μες το γάλα και ανακάτευες?

 

  

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ έδινα το συγκεκριμένο γαλα στο μικρό μου και όντως είχε θέμα με τη διάλυση της σκόνης, αυτό που βοηθούσε ήταν ότι άφηνα το νερό να κρυώσει κάπως πρώτα και μετά διέλυα τη σκόνη μέσα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

@Afrodite88  και @linaa

Σας ευχαριστώ πολύ.

Εγω αυτό που κάνω είναι να το ανακατεύω με ένα αποστειρωμένο καλαμάκι μεταλλικό και να κουνάω το μπουκάλι...αλλά αυτό δεν πιάνει πολλές φορές.

@linaa Τι εννοεις αλλη θηλή? Χρησιμοποιώ 2 διαφορετικα μπουκαλια με διαφορετικές θηλές το καθένα. Υπαρχουν θηλές πιο κατάλληλες για αυτον το σκοπό?

@Afrodite88 εννοείς πως έριχνες μια κουταλιά βραστό νερό μες το γάλα και ανακάτευες?

 

  

Εγώ εβαζα λιγο μεγαλύτερη θηλή σε παρόμοιο γαλα δεν έκανε αυτή που χρησιμοποίησα στο κανονικό γαλα . 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια λοιπόν το έλυσα το θέμα. 

1) Το γάλα γύρω στους 37 βαθμούς 

2) Άλλαξα θηλή. Υπάρχουν ειδικές που δίνουν για τέτοια γάλατα...ουσιαστικά με μεγαλύτερη τρυπιτσα. Απλά τώρα προσέχω γιατί το πίνει πολύ γρήγορα κ φοβάμαι μην πνίγει 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Κορίτσια λοιπόν το έλυσα το θέμα. 

1) Το γάλα γύρω στους 37 βαθμούς 

2) Άλλαξα θηλή. Υπάρχουν ειδικές που δίνουν για τέτοια γάλατα...ουσιαστικά με μεγαλύτερη τρυπιτσα. Απλά τώρα προσέχω γιατί το πίνει πολύ γρήγορα κ φοβάμαι μην πνίγει 

Το άλλο που μπορείς να κανείς επειδή θέλει χλιαρό νερό και νομίζω στους 37 βαθμούς ρίχνοντας το γάλα μέσα θα γίνεται αρκετά κρύο το γάλα είναι να το κανείς στους 45 βαθμούς και καλό χτύπημα εγώ έτσι το κάνω με μπιμπερό μπραουν και θηλή νούμερο 2!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...