Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Εχεις κανει ερευνα αγορας για νυχτικο να μας προτινεις site? Ειναι τα μονα λεφτα που κλαιω, και ακριβα οτι βρισκω και δεν με τρελαινουν κιολας! 

Άσε και εγώ στην ίδια φάση , τελικά αγόρασα ένα νυχτικό και ρόμπα ακριβό 50€ και παρηγγειλα αλλά 3 από sinsay και ελπίζω να μου αρέσουν όταν τα λάβω . Όπου πήγαν ήταν είτε ακριβά τα νυχτικό είτε δεν μου άρεσαν καθόλου όποτε απελπιστικά και παρηγγειλα από εκεί να τελειώνω 

Just now, ´Ισιδα είπε:

Άσε και εγώ στην ίδια φάση , τελικά αγόρασα ένα νυχτικό και ρόμπα ακριβό 50€ και παρηγγειλα αλλά 3 από sinsay και ελπίζω να μου αρέσουν όταν τα λάβω . Όπου πήγαν ήταν είτε ακριβά τα νυχτικό είτε δεν μου άρεσαν καθόλου όποτε απελπιστικά και παρηγγειλα από εκεί να τελειώνω 

Επίσης κορίτσια για την κλινική θα πάρετε εσώρουχα η εσώρουχα μιας χρήσης ; Κοιτάω  κάποια στο Ίντερνετ από την always πχ αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με τα νούμερα κλπ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Hope86 είπε:

Κι εγω 31+6 κι εχω βαλει σχεδον 16 κιλα. Δεν ξερω πως πηρα τοοοοσα πολλα,εφαγα αλλα ποσο να εφαγα;;; 🤷‍♀️Και δε μου φαινεται κιολας,ολοι λενε μονο κοιλια εχω!

 

Μονο το σιδερο μου εχει μεινει που εμενα μου αρεσει! Βεβαια δεν εχω σιδερωσει ξανα σε αυτη την κατασταση… δεν ξερω πως θα βγει! Αλλα αν ζοριστω θα με βοηθησει η πεθερα μου οποτε δεν αγχωνομαι (η μαμα μου ειναι κρητη,θα ερθει λιγο πριν γεννησω)

 

Αυτο το πραγμα με τη δυσπνοια πια βρε κοριτσια,πως θα το αντεξω;;; Αν φαω λιγο παει,νιωθω σαν αεροστατο που μου πιεζει το διαφραγμα και μου κοβει την ανασα… απαπα

Αχ και εγώ το έχω αυτό με τη δύσπνοια .. με έχει βοηθήσει να ξαπλώνω,να στρίβω κοιλιά προς τα αριστερά με μαξιλάρι από κάτω και τον κορμό όσο πιο πολύ μπορώ ανάσκελα …να έχει μια κλίση δηλ ο κορμός και νομίζω έτσι κάνω λίγο χώρο και αναπνέω καλύτερα!

3 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Εχεις κανει ερευνα αγορας για νυχτικο να μας προτινεις site? Ειναι τα μονα λεφτα που κλαιω, και ακριβα οτι βρισκω και δεν με τρελαινουν κιολας! 

Δες και στο moromou.gr .. εγώ πήρα ένα κοντομάνικο από εκεί για την περίπτωση που έχει πολύ ζέστη και δε θέλω καθόλου τη ρόμπα από πανω να ειμαι πιο άνετη ..τα περισσότερα είναι βαμβακερά .. 

πρίν από 48 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Άσε και εγώ στην ίδια φάση , τελικά αγόρασα ένα νυχτικό και ρόμπα ακριβό 50€ και παρηγγειλα αλλά 3 από sinsay και ελπίζω να μου αρέσουν όταν τα λάβω . Όπου πήγαν ήταν είτε ακριβά τα νυχτικό είτε δεν μου άρεσαν καθόλου όποτε απελπιστικά και παρηγγειλα από εκεί να τελειώνω 

Επίσης κορίτσια για την κλινική θα πάρετε εσώρουχα η εσώρουχα μιας χρήσης ; Κοιτάω  κάποια στο Ίντερνετ από την always πχ αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με τα νούμερα κλπ 

Εγώ πήρα πάνες βρακάκι να σου πω που ξέρω από φίλες και αδερφές ότι βολεύουν φουλ .. από πτι ξέρω εσώρουχα μιας χρήσης και σερβιέτες λοχείας σου δίνουν στο νοσοκομείο .. πάντως για τις πάνες βρακάκι διαλέγεις νούμερο ανάλογα τη διάσταση της περιφέρειας σου! Μήπως λειτουργεί ανάλογα και για τα εσώρουχα μιας χρήσης ;; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ´Ισιδα είπε:

Άσε και εγώ στην ίδια φάση , τελικά αγόρασα ένα νυχτικό και ρόμπα ακριβό 50€ και παρηγγειλα αλλά 3 από sinsay και ελπίζω να μου αρέσουν όταν τα λάβω . Όπου πήγαν ήταν είτε ακριβά τα νυχτικό είτε δεν μου άρεσαν καθόλου όποτε απελπιστικά και παρηγγειλα από εκεί να τελειώνω 

Επίσης κορίτσια για την κλινική θα πάρετε εσώρουχα η εσώρουχα μιας χρήσης ; Κοιτάω  κάποια στο Ίντερνετ από την always πχ αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με τα νούμερα κλπ 

Εγω πηρα μιας χρησης γιατι με ειχαν βολεψει σε ενα χειρουργειο που ειχα κανει. Νομιζω ειναι one size αυτα που πηρα. Βεβαια εγω θα γεννησω με καισαρικη. Αν γεννησεις φυσιολογικα ισως να βολευουν οι πανες βρακακι

πρίν από 55 λεπτά , Fraoulitsa1 είπε:

Αχ και εγώ το έχω αυτό με τη δύσπνοια .. με έχει βοηθήσει να ξαπλώνω,να στρίβω κοιλιά προς τα αριστερά με μαξιλάρι από κάτω και τον κορμό όσο πιο πολύ μπορώ ανάσκελα …να έχει μια κλίση δηλ ο κορμός και νομίζω έτσι κάνω λίγο χώρο και αναπνέω καλύτερα!

Δες και στο moromou.gr .. εγώ πήρα ένα κοντομάνικο από εκεί για την περίπτωση που έχει πολύ ζέστη και δε θέλω καθόλου τη ρόμπα από πανω να ειμαι πιο άνετη ..τα περισσότερα είναι βαμβακερά .. 

Εγώ πήρα πάνες βρακάκι να σου πω που ξέρω από φίλες και αδερφές ότι βολεύουν φουλ .. από πτι ξέρω εσώρουχα μιας χρήσης και σερβιέτες λοχείας σου δίνουν στο νοσοκομείο .. πάντως για τις πάνες βρακάκι διαλέγεις νούμερο ανάλογα τη διάσταση της περιφέρειας σου! Μήπως λειτουργεί ανάλογα και για τα εσώρουχα μιας χρήσης ;; 

Αυτο ακριβως κανω και συνηθως ειναι καλυτερα (οχι παντα). Μεχρι που πιανομαι και θελω να γυρισω πλευρο και αρχιζουν παλι τα δυσκολα…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ εχω πάρει σερβιετες λοχείας αλλά προχτές πήγα στα ορχεστρα να πάρω κάτι δωράκια και ρούχα για τον μεγάλο μου και είδα είχε ένα τελευταίο κουτί εσώρουχα μιας χρήσης chicco από 10,50€ σε 4,40€ και τα πήρα γιατί μου φάνηκαν ότι θα είναι βολικά για αρχή χωρίς να βάζεις σερβιετες, έχει 4 τεμάχια μέσα και πιστεύω τουλάχιστον την πρώτη μέρα θα την βγάλω με αυτά! Απλά δεν μπορώ να τα ανοίξω να τα δω γιατί είναι αποστειρωμενα και κλειστά σε σακουλάκι!

Από πιτζάμες έβαλα ένα νυχτικακι κοντομανικο που έχει και μια ρομπιτσα από πάνω πάλι κοντομανικη βέβαια, την εχω βάλει μόνο στις άλλες δύο γέννες μου, γενικά δε φοράω νυχτικιές και ένα πιτζαμακι κοντομανικο με σορτσάκι, τώρα θα δω αν βρω άλλη μια νυχτικια για να είμαι σίγουρη ότι θα φτάσουν!

On 22/4/2023 at 12:06 ΠΜ, ´Ισιδα είπε:

Kοριστικά εσείς έχετε πλύνει ήδη τα βρεφικά είδη ; 

Εγώ να σου πω την αλήθεια τα έπλυνα νωρίς νωρίς και τα έβαλα στην ντουλάπα που έχω χωρίσει από μια μεριά της μπέμπας και από την άλλη των αγοριών, τώρα θέλει να φτιάξω τα καλοκαιρινά τους και ευτυχώς που δεν έχω και τα βρεφικά γιατί θα αγχωνομουν και μετά μου έδωσαν και συμπλήρωμα άλλα ρουχαλακια και τα έπλυνα και αυτά! Νομίζω ότι πλέον για τον πρώτο μήνα έχω αρκετά, μόνο σεντονακια και πανουλες έχω κυρίως σιελ από τα αγόρια μου...


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Μητσάκι91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ εχω πάρει σερβιετες λοχείας αλλά προχτές πήγα στα ορχεστρα να πάρω κάτι δωράκια και ρούχα για τον μεγάλο μου και είδα είχε ένα τελευταίο κουτί εσώρουχα μιας χρήσης chicco από 10,50€ σε 4,40€ και τα πήρα γιατί μου φάνηκαν ότι θα είναι βολικά για αρχή χωρίς να βάζεις σερβιετες, έχει 4 τεμάχια μέσα και πιστεύω τουλάχιστον την πρώτη μέρα θα την βγάλω με αυτά! Απλά δεν μπορώ να τα ανοίξω να τα δω γιατί είναι αποστειρωμενα και κλειστά σε σακουλάκι!

Από πιτζάμες έβαλα ένα νυχτικακι κοντομανικο που έχει και μια ρομπιτσα από πάνω πάλι κοντομανικη βέβαια, την εχω βάλει μόνο στις άλλες δύο γέννες μου, γενικά δε φοράω νυχτικιές και ένα πιτζαμακι κοντομανικο με σορτσάκι, τώρα θα δω αν βρω άλλη μια νυχτικια για να είμαι σίγουρη ότι θα φτάσουν!

Εγώ να σου πω την αλήθεια τα έπλυνα νωρίς νωρίς και τα έβαλα στην ντουλάπα που έχω χωρίσει από μια μεριά της μπέμπας και από την άλλη των αγοριών, τώρα θέλει να φτιάξω τα καλοκαιρινά τους και ευτυχώς που δεν έχω και τα βρεφικά γιατί θα αγχωνομουν και μετά μου έδωσαν και συμπλήρωμα άλλα ρουχαλακια και τα έπλυνα και αυτά! Νομίζω ότι πλέον για τον πρώτο μήνα έχω αρκετά, μόνο σεντονακια και πανουλες έχω κυρίως σιελ από τα αγόρια μου...

Της chicco τα είχα πάρει στο πρώτο μου παιδί,κορίτσια ήταν σκέτη κόλαση,θεοστενα,κάτι παίζει με τα νούμερα τους,στείλτε email στην tena lady κ ζητήσετε δείγματα,εμένα το '21 μου είχαν στείλει δείγματα από πάνες ακράτειας κ σώθηκα,αυτά είχα μαζί μου στο ρεα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σημερα ξεκινανε οι 56 μερες πριν την ΠΗΤ (ασχετα που θα γεννησω νωριτερα). Ξερει καποια να μου πει τι πρεπει να κανω; Μεχρι τωρα εγραφα αναρρωτικες,οποτε δε γραφω αλλες. Τωρα τι;;;

Να σημειωσω οτι ειμαι στον ιδιωτικο τομεα.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια από δυσφορία πως τα πάτε;; εγώ νομίζω από την προηγούμενη εβδομάδα έχω αρχισει να καταλαβαίνω τα ζόρια της εγκυμοσυνης καθώς σε όλη την διάρκεια δεν είχα το παραμικρό σύμπτωμα και ήμουν μόνιμα στην γύρα βόλτες ταξιδάκια (κάτι μεταξύ Δουση και Μπλετσα κόντεψα να το βγάλω το παιδί 😝) Και τώρα με το ζόρι μπορώ να περπατήσω 20 μέτρα συνεχόμενα και να κατσω πάνω απο μια ώρα σε καρέκλα να πιω έναν καφέ νομίζω ότι θα μου βγει το μωρό μαζι με την ψυχή απο το στόμα 🤢

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Το νυχτικό είναι θέμα! Εμένα θα μου δανείσει η κουμπαρα μου γιατί όντως είναι τσαμπα λεφτά.. Αλλά sinsay και moromou έχουν κάποια οικονομικά.

Καθώς την αλλά εβδομάδα μπαίνω στον 9ο έχω αρχίσει να ετοιμάζω την τσάντα. Πήρα και εσώρουχα μιας χρήσης και σερβιέτες λοχείας από mothercare. Και θα πάρω και σλιπάκια (βράκες όπως τα λέει η αδελφή μου χαχαχ)

@Hope86 μπαίνεις εφκα να κανεις δήλωση για το επίδομα λοχείας. Ενημερώνεις HR ότι το έκανες ώστε να το δει άμεσα να κάνει τις απαραίτητες κινήσεις και να σου μπουν τα χρήματα άμεσα. 
 

Θα δηλωθεί η άδεια από το HR σου λογικά στα συστήματα της εταιρίας. Εμένα μου ήρθε ειδοποίηση πχ ότι η άδεια εγκρίθηκε χωρίς να έχω κάνει κίνηση. Γιατί δεν μιλάς με το τμήμα να σου δώσουν οδηγίες;

(αναρρωτικές γιατί έβαζες;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Το νυχτικό είναι θέμα! Εμένα θα μου δανείσει η κουμπαρα μου γιατί όντως είναι τσαμπα λεφτά.. Αλλά sinsay και moromou έχουν κάποια οικονομικά.

Καθώς την αλλά εβδομάδα μπαίνω στον 9ο έχω αρχίσει να ετοιμάζω την τσάντα. Πήρα και εσώρουχα μιας χρήσης και σερβιέτες λοχείας από mothercare. Και θα πάρω και σλιπάκια (βράκες όπως τα λέει η αδελφή μου χαχαχ)

@Hope86 μπαίνεις εφκα να κανεις δήλωση για το επίδομα λοχείας. Ενημερώνεις HR ότι το έκανες ώστε να το δει άμεσα να κάνει τις απαραίτητες κινήσεις και να σου μπουν τα χρήματα άμεσα. 
 

Θα δηλωθεί η άδεια από το HR σου λογικά στα συστήματα της εταιρίας. Εμένα μου ήρθε ειδοποίηση πχ ότι η άδεια εγκρίθηκε χωρίς να έχω κάνει κίνηση. Γιατί δεν μιλάς με το τμήμα να σου δώσουν οδηγίες;

(αναρρωτικές γιατί έβαζες;)

Αυτο εκανα,πηρα τηλ τελικα,σε ευχαριστω! Αναρρωτικες επαιρνα λογω διδυμης επαπειλουμενης κυησης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 24/4/2023 at 9:34 ΠΜ, Μητσάκι91 είπε:

 

Κορίτσια γύρισα από τη γιατρό μου 32+6 κ βρήκε το μωρό 2108 γραμμάρια,πως σας φαίνεται?για doppler θα πάω την άλλη Παρασκευή,από την αρχή έχει φθίνουσα καμπύλη ανάπτυξης, εντός φυσιολογικών ορίων αλλά φθινουσα

2 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Κορίτσια γύρισα από τη γιατρό μου 32+6 κ βρήκε το μωρό 2018 γραμμάρια,πως σας φαίνεται?για doppler θα πάω την άλλη Παρασκευή,από την αρχή έχει φθίνουσα καμπύλη ανάπτυξης, εντός φυσιολογικών ορίων αλλά φθινουσα

Αν στο doppler που είναι πιο επίσημο βγουν άλλες μετρήσεις θα μου αυξήσει τις αντιπηκτικες είπε.

2 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Κορίτσια γύρισα από τη γιατρό μου 32+6 κ βρήκε το μωρό 2108 γραμμάρια,πως σας φαίνεται?για doppler θα πάω την άλλη Παρασκευή,από την αρχή έχει φθίνουσα καμπύλη ανάπτυξης, εντός φυσιολογικών ορίων αλλά φθινουσα

Αν στο doppler που είναι πιο επίσημο βγουν άλλες μετρήσεις θα μου αυξήσει τις αντιπηκτικες είπε.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Stellaskv είπε:

Κορίτσια γύρισα από τη γιατρό μου 32+6 κ βρήκε το μωρό 2018 γραμμάρια,πως σας φαίνεται?για doppler θα πάω την άλλη Παρασκευή,από την αρχή έχει φθίνουσα καμπύλη ανάπτυξης, εντός φυσιολογικών ορίων αλλά φθινουσα

Αν στο doppler που είναι πιο επίσημο βγουν άλλες μετρήσεις θα μου αυξήσει τις αντιπηκτικες είπε.

 

Καλησπερα κοριτσι μου εμας μας περασες ειμαστε 33 και 1900 γραμμαρια αδυνατουτσικο αλλα φυσιολογικο μωρακι.ειμαι και εγω αρκετα λεπτοκαμωμενη σαν σουλουπι..οταν το μωρακι ξεπερασει τα 2200 γενικα δεν εχει προβληματα μου ειπε και ο παιδιατρος Αν δεν συντρεχει λογος τροφοδοτησης και σε βρισκει καλα μην ανησυχεις!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα! 32+ 5  σήμερα και το μωράκι είναι 2.140 γρ.   Νιώθω ότι μπαίνουμε στην τελική ευθεία. Από αύριο θα αρχίσω να πλένω σιγά σιγά τα βρεφικά.Όσο από κούραση, πλέον κουράζομαι πολύ εύκολα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , sunshine83 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! 32+ 5  σήμερα και το μωράκι είναι 2.140 γρ.   Νιώθω ότι μπαίνουμε στην τελική ευθεία. Από αύριο θα αρχίσω να πλένω σιγά σιγά τα βρεφικά.Όσο από κούραση, πλέον κουράζομαι πολύ εύκολα.. 

Στο doppler οι μετρήσεις η στο ιατρείο?

πρίν από 34 λεπτά , Jamie είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου εμας μας περασες ειμαστε 33 και 1900 γραμμαρια αδυνατουτσικο αλλα φυσιολογικο μωρακι.ειμαι και εγω αρκετα λεπτοκαμωμενη σαν σουλουπι..οταν το μωρακι ξεπερασει τα 2200 γενικα δεν εχει προβληματα μου ειπε και ο παιδιατρος Αν δεν συντρεχει λογος τροφοδοτησης και σε βρισκει καλα μην ανησυχεις!!

Αυτό μου το είχε πει κ εμένα,πέρασα αρκετά δύσκολα κ τώρα άρχισα να τρώω πιο σωστά,κορίτσια είναι ακόμα ισχιακό,λέτε να γυρίσει?κρίμα μετά από 2 φυσιολογικούς να πάω για καισαρική.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Stellaskv είπε:

Στο doppler οι μετρήσεις η στο ιατρείο?

Αυτό μου το είχε πει κ εμένα,πέρασα αρκετά δύσκολα κ τώρα άρχισα να τρώω πιο σωστά,κορίτσια είναι ακόμα ισχιακό,λέτε να γυρίσει?κρίμα μετά από 2 φυσιολογικούς να πάω για καισαρική.

Εμενα με στελνουν στο μαιευτηριο γιατι ο γιατρος δεν εχει το μηχανημα για σωστη μετρηση οποτε παω στο μητερα για ντομπλερ που συνεργαζεται..ευχομαι να γυρισει γιατι οχι ποτε δεν ξερεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...