Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Κανεις ακομη αντιπηκτικες εσυ;

Δεν εκανα ποτε αντιπηκτικες οι εξετασεις μου ηταν οκ αυτες για την πηξη του αιματος μονο προληπτικα μοφ ειχαν δωσει σαλοσπιρ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Arriel_83 είπε:

Είμαι στην 36η. Μακάρι να ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός την κατάλληλη ώρα. Μακάρι! Ο γιατρός είπε βέβαια ότι οι πρωτοτοκες έχουν την τάση να παίρνουν όλο τον 9ο. Θα δούμε. Πάντως στο καρδιοτοκογραφημα που έκανα το Σάββατο, ο μπέμπης δεν έδειξε σημάδια να θέλει να βγει 😝 (ακόμα)

Α την άλλη εβδομάδα θα έχουν αναπτυχθεί και τα έντερα (γιατί έτσι στην 36η ωριμάζουν) και θα είσαι κομπλέ!

Οσο για τα κιλά, είναι μια χαρά για δίδυμα!

Ξεκινά πολύ περπάτημα και κάνε τις ασκήσεις για την εμπέδωση του μωρού , ίσως βοηθήσουν να ξεκινήσει ο τοκετός μόνος του

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ´Ισιδα said:

Ξεκινά πολύ περπάτημα και κάνε τις ασκήσεις για την εμπέδωση του μωρού , ίσως βοηθήσουν να ξεκινήσει ο τοκετός μόνος του

Ναι ναι αυτό κάνω.. Για να δούμε..!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2023 at 12:02 ΜΜ, Jamie είπε:

Κοριτσια καλησπερα εαν καποια μανουλα απο εσας παιρνει σαλοσπιρ προληπτικα ποια εβδομαδα σας ειπαν να το σταματησετε προκειμενου να μπορεις να κανεις επισκληριδιο;;

Εμένα μου είπε να τα σταματήσω με το που κλείσω την 34 εβδομάδα.  Για το σαλοσπιρ δεν μου είπε τίποτα, αλλά μου είπε οτι εάν γεννήσω απρόοπτα επειδή κάνω αντιπηκτικές  δεν θα μπορέσω να κάνω επισκληρίδιο. Το πλάνο είναι να πάω με ραντεβού και να γίνει πρόκληση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Εμένα μου είπε να τα σταματήσω με το που κλείσω την 34 εβδομάδα.  Για το σαλοσπιρ δεν μου είπε τίποτα, αλλά μου είπε οτι εάν γεννήσω απρόοπτα επειδή κάνω αντιπηκτικές  δεν θα μπορέσω να κάνω επισκληρίδιο. Το πλάνο είναι να πάω με ραντεβού και να γίνει πρόκληση. 

Τι σας ειπε να σταματησετε την 34η εβδ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμένα! 

Σήμερα πήγα στη γιατρό μου. 34+5 και το μωράκι είναι 2.540 γρ. Τις αντιπηκτικές θα τις σταματήσω στις 35+6. Έχουμε μπει στην τελική ευθεία. Είπαμε και για τον τοκετό που πιθανότατα θα γίνει στις 31/05 με προγραμματισμένη καισαρική λόγω προηγούμενης..Αγχώνομαι λίγο όταν το σκέφτομαι ότι πλησιάζει ο καιρός...Ευτυχώς τα έχω όλα έτοιμα ακόμα και την βαλίτσα του μαιευτηρίου...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , sunshine83 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! 

Σήμερα πήγα στη γιατρό μου. 34+5 και το μωράκι είναι 2.540 γρ. Τις αντιπηκτικές θα τις σταματήσω στις 35+6. Έχουμε μπει στην τελική ευθεία. Είπαμε και για τον τοκετό που πιθανότατα θα γίνει στις 31/05 με προγραμματισμένη καισαρική λόγω προηγούμενης..Αγχώνομαι λίγο όταν το σκέφτομαι ότι πλησιάζει ο καιρός...Ευτυχώς τα έχω όλα έτοιμα ακόμα και την βαλίτσα του μαιευτηρίου...

Τελικα δεν ξερω τι ειναι καλυτερο! Να το εχεις ζησει ξανα και να ξερεις τι σε περιμενει; Να το ζεις πρωτη φορα και να εχεις αγνοια; 
εγω προς το παρων δεν αγχωνομαι καθολου(το μονο που σκεφτομαι λιγακι ειναι τα ραματα , τη στιγμη που γινονται η φροντιδα μετα γιατι παω για φυσιολογικο) 
 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Στελλα33 said:

Τελικα δεν ξερω τι ειναι καλυτερο! Να το εχεις ζησει ξανα και να ξερεις τι σε περιμενει; Να το ζεις πρωτη φορα και να εχεις αγνοια; 
εγω προς το παρων δεν αγχωνομαι καθολου(το μονο που σκεφτομαι λιγακι ειναι τα ραματα , τη στιγμη που γινονται η φροντιδα μετα γιατι παω για φυσιολογικο) 
 

Έχεις γεννήσει ήδη μια φορά με φυσιολογικό; Γιατί κι εγώ με τέτοιον θα πάω και έχω αγχωθεί αρκετά. 
Ράμματα όταν λες, που έκανες;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Έχεις γεννήσει ήδη μια φορά με φυσιολογικό; Γιατί κι εγώ με τέτοιον θα πάω και έχω αγχωθεί αρκετά. 
Ράμματα όταν λες, που έκανες;

Οχι το πρωτο μωρακι μου ειναι!οποτε ουτε ραμματα εχω κανει! Πρωτη φορα θα ειναι! Στην περινεοτομη αναφερομαι

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/5/2023 at 5:14 ΜΜ, Jamie είπε:

Ευχαριστω για την απαντηση εμενα 36 εβδομαδα μου ειπαν κ μου φανηκε αργα..και εγω χαιρομαι που κοβω σιγα σιγα τα φαρμακα κ εγω απο εξωσωματικη ειμαι!!υπομονη λιγο εμεινε!

Και εγώ 36 ακριβώς το έκοψα ..βέβαια δεν ήξερα ότι  σχετίζεται με την επισκληρίδειο 😅 υπάρχει περίπτωση δηλ λόγω αυτού να μην πιάνει η αναισθησία ;;;;;;; 

2 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Οχι το πρωτο μωρακι μου ειναι!οποτε ουτε ραμματα εχω κανει! Πρωτη φορα θα ειναι! Στην περινεοτομη αναφερομαι

 

Η μαία μου είπε ότι για την περινεοτομη σου κάνουν τοπική αναισθησία με ένεση και τα ράμματα αυτά είναι απορροφήσιμα 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Lydiakiii είπε:

Εμένα μου είπε να τα σταματήσω με το που κλείσω την 34 εβδομάδα.  Για το σαλοσπιρ δεν μου είπε τίποτα, αλλά μου είπε οτι εάν γεννήσω απρόοπτα επειδή κάνω αντιπηκτικές  δεν θα μπορέσω να κάνω επισκληρίδιο. Το πλάνο είναι να πάω με ραντεβού και να γίνει πρόκληση. 

Ευχαριστω πολυ και εμενα λιγο αργα μου φανηκε που μου τα κοβει 36 αλλα οκ

πρίν από 2 λεπτά , Fraoulitsa1 είπε:

Και εγώ 36 ακριβώς το έκοψα ..βέβαια δεν ήξερα ότι  σχετίζεται με την επισκληρίδειο 😅 υπάρχει περίπτωση δηλ λόγω αυτού να μην πιάνει η αναισθησία ;;;;;;; 

Αααα τωρα το διαβασα οποτε συμπιπτουμε!οχι απλα πρεπει να εχει περασει ενα διαστημα καπου το λιγοτερο 10 μερες για να επανελθει το αιμα στα φυσιολογικα του γιατι δεν κανει να κανεις επισκληριδιο κ ειδικα καισαρικη με επισκληριδιο νομιζω λογω αιμοραγιας κατι τετοιο.γι αυτο κ το κοβουμε πιο νωρις..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Στελλα33 said:

Οχι το πρωτο μωρακι μου ειναι!οποτε ουτε ραμματα εχω κανει! Πρωτη φορα θα ειναι! Στην περινεοτομη αναφερομαι

 

Α οκ.. κι εμένα ο φόβος μου είναι αυτά. Μου έδωσε η κουμπάρα μου να βάζω αμυγδαλέλαιο. Όταν ρώτησα τη μαία του γιατρού μου αν κάνει δουλειά, μου είπε ότι μόνο το σεξ μπορεί να βοηθήσει γενικά στο θέμα φυσικός τοκετός. Πφφφφ 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια 36+4 σήμερα κάναμε τον πρώτο μας καρδιοτοκογραφο η μπέμπα είναι τέλεια δεν ζοριζεται καθόλου κουνιόταν συνέχεια αλλά δεν έχουμε καμία σύσπαση και ο τράχηλος είναι κλειστός... έχουμε δρόμο 🤪...ευτυχώς και το αμνιακό είναι πολύ καλό οπότε δεν μας ζορίζει τίποτα. Οι μετρήσεις την βγάζουν περίπου 3 κιλά (ολόκληρο παιδί σοκ😵) και επίσης μου πήρε ο γιατρός δειγμα για καλλιέργεια κολπικου για στρεπτοκοκκο. Τωρα περιμένουμε να μπούμε στην 37 να βγουν αποτελέσματα από την καλλιέργεια να δούμε ότι είναι όλα καλά και κόβουμε μαγνησιο περπάτημα φουλ και ελεύθερο σεξ

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Αθανασια2345 είπε:

Κορίτσια 36+4 σήμερα κάναμε τον πρώτο μας καρδιοτοκογραφο η μπέμπα είναι τέλεια δεν ζοριζεται καθόλου κουνιόταν συνέχεια αλλά δεν έχουμε καμία σύσπαση και ο τράχηλος είναι κλειστός... έχουμε δρόμο 🤪...ευτυχώς και το αμνιακό είναι πολύ καλό οπότε δεν μας ζορίζει τίποτα. Οι μετρήσεις την βγάζουν περίπου 3 κιλά (ολόκληρο παιδί σοκ😵) και επίσης μου πήρε ο γιατρός δειγμα για καλλιέργεια κολπικου για στρεπτοκοκκο. Τωρα περιμένουμε να μπούμε στην 37 να βγουν αποτελέσματα από την καλλιέργεια να δούμε ότι είναι όλα καλά και κόβουμε μαγνησιο περπάτημα φουλ και ελεύθερο σεξ

Τελεια νέα ! Με το καλό κορίτσι μου !οντως ολόκληρο μωράκι πια 🌸

τον τράχηλο πως στον εξέτασε ; 

Και εγώ περιμένω τα αποτελέσματα της καλλιέργειας όλα καλά να μας πάνε ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...