Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι η πρώτη μου !!!!! Με κάποιες ατυχίες φυσικής σύλληψης παλαιότερα !!! 

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      πρίν από 23 λεπτά , Angot είπε:

      εχω κάνει 4 εξωσωματικές και ξεκινούσε τα τεστ από 3η μέρα της εμβρυομεταφορας μέχρι και μετά τη χοριακη 🤣 τρελή θα με ελεγα! ισχύει ότι σας επιτρέπουν μόνο 1 έμβρυο;

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αγγελικη περαστικα σε ολους, ελπιζω να συνελθουν γρηγορα!!!

Αστερακι ειναι ωραιο να εισαι εκτος δουλειας. Εγω μαλλον απο βδομαδα θα ειμαι! Ευχομαι να φερει ο Αη Βασιλης το δωρο που ζητησε η μικρη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα κοριτσια εδω το σκ ειχε καλο καιρο κ κρυο βεβαια

Το Σαββατο εφτιαξα μοσχαρακι κοκκινιστο με ρυζακι την κυριακη φαγαμε στη μαμα μου λαχανοντολμαδες τους φτιαχνει στον φουρνο κ σημερα μακαρονια με μοσχαρακι μου εμεινε...εφτιαξα κ ενα κεικ μερεντα

Ευχαριστω αστερακι για την συνταγη...Ιωαννα να μου πεις σε ποσους βαθμους οταν μπορεσεις...

Αγγελικη περαστικα σας...

Link to comment
Share on other sites

Στους 160 τα εψησα αλλα ειναι και αναλογα στο φουρνο. Τα εβγαλα πριν ακομα σκληρυνουν, τα ζουπηξα δηλ και ηταν ακομα λιγο μαλακα ετσι ωστε να μην γινουν πετρα μετα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρεακι και καλή εβδομάδα!

Πως τα πατε με το κρύο; Εδω εχει πολύ και σημερα το πρωι ο δρομος είχε παγο σε μεγαλο μηκος.

Αγγελικη κανονικά πιστευω οτι ψηνεται το ρολο στη γαστρα. Ισως χρειαστει στο τελος να το ξεσκεπασεις λιγο για να ροδισει καλύτερα. Περαστικά στους αρρωστους κι ελπίζω να τη γλιτωσεις εσυ.

Ιωαννα τι ηταν αυτο που εγραψες πρωι πρωι. Μερεντα με σφολιατα; Κολάζεις.

Λιανα δεν εχω φαει ποτε λαχανοντολμαδες στο φουρνο. Κι εσυ κεικ μερεντα;

Αστερακι η μικρη σου δινει την αφορμη για το δευτερο! Τι ωραια να εχεις σερι ρεπο ε;

Εμεις την Κυριακή το ριξαμε στις βολτες και πηγαμε και σε κατι εκδηλώσεις που ειχαν εδω για τα παιδακια. Ωραια ήταν. Ξεφυγαμε λίγο. Η κορη μου εκανε και βολτα με άλογο και το ευχαριστηθηκε. Ο μικρος φοβηθηκε. Μαγειρικα το Σαββατο φτιαξαμε σπανακοπιτα και πενες σουφλε. Την Κυριακή χοιρινο λεμονατο που ειχα ετοιμο με πουρε για τους μεγαλους και πατατες τηγανητες για τα πιτσιρικια. Το βραδυ ζητησε ο γιος πιτσα κι ετσι εφτιαξα μια ψευτοπιτσα που για βαση χρησιμοποιησα πιτες για σουβλάκι. Για σημερα ειπαμε με τη γιαγια κατι λαδερο αν δει οτι τα περισσευματα που εχουμε δεν επαρκουν αλλα δεν ξερω τι εκανε τελικά.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στους 160 τα εψησα αλλα ειναι και αναλογα στο φουρνο. Τα εβγαλα πριν ακομα σκληρυνουν, τα ζουπηξα δηλ και ηταν ακομα λιγο μαλακα ετσι ωστε να μην γινουν πετρα μετα

Σ ευχαριστω πολυ ναι καλυτερα μαλακα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρεακι και καλή εβδομάδα!

Πως τα πατε με το κρύο; Εδω εχει πολύ και σημερα το πρωι ο δρομος είχε παγο σε μεγαλο μηκος.

Αγγελικη κανονικά πιστευω οτι ψηνεται το ρολο στη γαστρα. Ισως χρειαστει στο τελος να το ξεσκεπασεις λιγο για να ροδισει καλύτερα. Περαστικά στους αρρωστους κι ελπίζω να τη γλιτωσεις εσυ.

Ιωαννα τι ηταν αυτο που εγραψες πρωι πρωι. Μερεντα με σφολιατα; Κολάζεις.

Λιανα δεν εχω φαει ποτε λαχανοντολμαδες στο φουρνο. Κι εσυ κεικ μερεντα;

Αστερακι η μικρη σου δινει την αφορμη για το δευτερο! Τι ωραια να εχεις σερι ρεπο ε;

Εμεις την Κυριακή το ριξαμε στις βολτες και πηγαμε και σε κατι εκδηλώσεις που ειχαν εδω για τα παιδακια. Ωραια ήταν. Ξεφυγαμε λίγο. Η κορη μου εκανε και βολτα με άλογο και το ευχαριστηθηκε. Ο μικρος φοβηθηκε. Μαγειρικα το Σαββατο φτιαξαμε σπανακοπιτα και πενες σουφλε. Την Κυριακή χοιρινο λεμονατο που ειχα ετοιμο με πουρε για τους μεγαλους και πατατες τηγανητες για τα πιτσιρικια. Το βραδυ ζητησε ο γιος πιτσα κι ετσι εφτιαξα μια ψευτοπιτσα που για βαση χρησιμοποιησα πιτες για σουβλάκι. Για σημερα ειπαμε με τη γιαγια κατι λαδερο αν δει οτι τα περισσευματα που εχουμε δεν επαρκουν αλλα δεν ξερω τι εκανε τελικά.

Φιλια

Χαχα κ εγω κεικ μερεντας το εχει η μερα σημερα...οι λαχανοντολμαδες στο φουρνο μ αρεσουν πιο πολλοι δεν τους αυγοκοβει η μαμα μου μονο λεμονι ειναι ωραιοι να δοκιμασεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!

Κάποιος είπε για κρύο... τι λέτε τώρα?! Με -0,2 το σημερινό πρωί, που το είδατε το κρύο?:P:D Το αυτοκίνητο θέλει 10 λεπτά να ζεσταθεί και να λιώσει ο πάγος στο παμπρίζ! Χτες πήγαμε βόλτα στην Κηφισιά και ξεπάγιασα... πρώτη φορά ήθελα να γυρίσω σπίτι, στην ζεστασιά του!

Δεν θυμάμαι πού είχα μείνει από φαγητά αυτές τις μέρες... γενικώς έπαιξε απ΄' όλα... μακαρονάδα με λουκάνικα, ψαρόσουπα, αρακάς με πατάτες και φυσικά μελομακάρονα, αλλά αγοραστά... φέτος δεν θα κάνω.

Συνταγή για πατατοσαλάτα! Είναι τρομερά νόστιμη, δεν αφήσαμε ούτε δείγμα. Την αντιγράφω από άλλο μέλος που την ανέβασε τις προάλλες.

Σημ. δεν είχα μηλόξυδο και έβαλα 3 κουτ.κανονικό ξύδι.

Υλικά

1 κιλό πατάτες

6-7 φέτες μπέικον κομμένες σε κύβους

2 σκελίδες σκόρδο λιωμένες

1 κουταλιά του γλυκού αλάτι

1 κουταλιά της σούπας ελαιόλαδο

4 κουταλιές της σούπας μηλόξιδο

1 κουταλιά της σούπας μπαλσάμικο

1 κουταλιά της σούπας καστανή ζάχαρη

1 κουταλιά της σούπας μουστάρδα (dijon αν έχετε)

Αλάτι

Φρεσκοτριμμένο πιπέρι

1 κρεμμύδι ξερό σε λωρίδες

1/3 κούπας ψιλοκομμένο μαϊντανό

Εκτέλεση:

Τοποθετήστε τις πατάτες σε κατσαρόλα με κρύο νερό να τις καλύπτει και προσθέστε το ένα κουταλάκι αλάτι. Βράστε για 15-25 λεπτά, μέχρι ένα πιρούνι να τις διαπερνά. Βάλτε τες να στραγγίξουν και να κρυώσουν. Έπειτα κόψτε τες σε μέγεθος μπουκιάς.

Σε ένα τηγάνι, τοποθετήστε το μπέικον σε μέτρια προς δυνατή φωτιά μέχρι να γίνει τραγανό. Αφαιρέστε το μπέικον απ το τηγάνι και προσθέστε το σκόρδο, το ελαιόλαδο, τα ξύδια, τη μουστάρδα, τη ζάχαρη, το αλατοπίπερο μέχρι να έρθουν σε βρασμό. Έπειτα, προσθέστε τις πατάτες, το κρεμμύδι και τη μισή ποσότητα μπέικον και μαϊντανού. Ανακατέψτε να ενωθούν τα υλικά και σερβίρετε γαρνίροντας με την υπόλοιπη μισή ποσότητα μπέικον και μαϊντανού. Τρώγεται ζεστή!

Ευχαριστούμε πολύ... πρέπει να είναι ωραία!:D

Καλησπέρα σε όλους.

Τι κάνετε, πώς περνάτε;

Έφτιαξα σήμερα σπανάκι με μανιτάρια και ελιές. Χτες έκανα και κάτι νηστίσιμα μίνι ρολάκια με σταφίδες για την Εκκλησία. Ο Ιερέας μας είχε καλέσει το Μητροπολίτη Ιωαννίνων Μάξιμο και είχαμε επίσημη και λαμπρή Θ. Λειτουργία στην Εκκλησία του Feuerbach. Μόλις τέλειωσε ανεβήκαμε πάνω στην αίθουσα του πνευματικού κέντρου και μας κέρασαν καφέ και γλυκό. Εκεί πήγα και τα δικά μου. Όλα τα γλυκά ήταν χειροποίητα από τις γυναίκες που προθυμοποιήθηκαν.

Μπράβο Εβίρι... να είσαι πάντα καλά, να τα φτιάχνεις.:D

Καλησπερα στην μαγειροπαρεα!

Γέννησα μια μπεμπουλα λουκουμακι την Παρασκευη 9/12, θηλάζουμε και προςπαθουμε να διακόψουμε το συμπληρωμα που έδινα στο μαιευτήριο και μεχρι τωρα

σας διάβαζα καθημερινα απο το μαιευτήριο! Σε 10 μερες εχουμε χριστουγεννα το πιστεύετε? απο μαγειρική τωρα δεν κανω τιποτα οτι κανουν οι μαμάδες και μας στέλνουν!

Καλώς ήρθε το λουκουμάκι σου!!:P Να σου ζήσει και πάντα ευτυχισμένο!:D Όσο για το μαγείρεμα, εννοείται ότι τώρα θα έχεις χρόνο μόνο για το μπεμπάκι... να είναι καλά οι μαμάδες, να στέλνουν!

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Ησυχία είδα είχαμε το Σαββατοκύριακο. Μάλλον το ρίξατε στις βολτούλες λόγω καλού καιρού.

Μαγειρικά δεν έκανα τίποτα αυτές τις μέρες καθώς είναι με γαστρεντερίτιδα και η κόρη με τον άντρα μου. Οπότε το μενού είχε μόνο σουπίτσες με κοτόπουλο και παξιμαδάκια.Ελπίζω να την γλυτώσω εγώ τουλάχιστον ....

Ο μικρός πήγε σήμερα σχολείο καθώς ήταν καλά χτες. Βέβαια για καλό και για κακό του έδωσα και ήπιε τσαγάκι με παξιμαδάκια το πρωί. Δεν το ρισκάρω ακόμη το γάλα. Περαστικά σε όλους και μακάρι να την γλιτώσεις!

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι... Ανήμερα τα Χριστούγεννα που γιορτάζει και ο γιόκας μου θα κάνω τραπέζι. Σκέφτηκα να παραγγείλω στον χασάπη ρολά χοιρινά. Αλλά λέω να τα βάλω στην γάστρα για να μην στεγνώσουν. Έχετε κάνει ποτέ ρολό στην γάστρα? Τα φώτα σας please...

Εγώ έχω καιρό να χρησιμοποιήσω την γάστρα, αλλά ότι έχω κάνει εκεί, έχει βγει λουκούμι! Της έχω απόλυτη εμπιστοσύνη. Σίγουρα θα γίνουν ζουμερά και νόστιμα. Εγώ θα κάνω μπούτια γαλοπούλας εκεί τα Χριστούγεννα, να πάω σε τραπέζι. Αν θες, για να είσαι σίγουρη, βάλε τα σε μαρινάδα από την προηγούμενη.

Καλημερα και καλη βδομαδα!

Λιανα δεν τη θυμαμαι τη συνταγη, θα στη πω αυριο γιατι την εχω σπιτι γραμμενη. Δεν τα εψησα στο αερα, πανω κατω αντισταση.

Αγγελικη μου δεν εχω κανει ποτε ρολο χοιρινο για να σε κατατοπισω, εγω δεν θα κανω τραπεζωματα γιατι οσους εχω καλεσει μου λενε να μην κανω τιποτα γιατι θα ειναι φαγωμενοοι απο το μεσημερι κι εγω τους εχω πει απογευμα. Περσι ειχαν μεινει σχεδον ολα, θα εχω κατι για τα παιδια και ψιλολογια για το ποτο των μεγαλων

Σημερα τρωμε φακες, εχτες φαγαμε εξω γιατι ειχαμε παει σε μια βαφτιση και το Σαββατο ειχα κανει κιμαδοπιτα και ενα χριστουγεννιατικο δεντρακι με μερεντα και σφολιατα

Το είδαμε... το είδαμε το δεντράκι:D... αλλά κομματάκι δεν είδαμε, να έρχεται!:tongue:

Καλημέρα καλή εβδομάδα!!!!

Βατόμουρα και να χαίρεσαι το αστερακι σου να το καμαρωσεις όπως επιθυμείς με υγεια.

Περαστικα σας Αγγελική ελπίζω να την γλυτωσεις.

Μου άνοιγες την όρεξη Ιωάννα με την μερεντα πρωί πρωι:tongue:

Εγώ είχα άδεια Παρασκευή κ σήμερα κ ξεκουράστηκα πολύ με πολλές δουλειές κ βόλτες βέβαια αλλά έφυγε το μυαλό κ καταλαβα ότι έχουμε γιορτές μιας κ γυρίσαμε όλες τς δωρεάν δραστηριότητες για παιδιά και το Σάββατο φτιάξαμε μελομακάρονα του Άκη βγήκαν φοβερά μύρισε το σπίτι όλο από 80 μελομακάρονα βέβαια έμειναν 20 χαχαχα. Ωωω τέλεια... όλα! και οι βολτούλες και τα μελομακάρονα φυσικά!:P

Λιανα η συνταγή είναι 1,5 φλυτζανι αλευρι

4 κ.σ κακαο

2/3 φλυτζ ζαχαρη αχνη

1 φλυτζανι λιωμενο βουτυρο

Φιλάκια παρεακι ελπίζω να είστε οι υπόλοιποι καλαα

αααα ξέχασα τοβστερακι μου θέλει ο Άγιος Βασίλης να μου φέρει δώρο ένα αληθινό μωρό όπως κ γω λέει :rolleyes:

Χμμ λες να την ακούσει ο Άγιος Βασίλης;;:D:D

Καλησπέρα παρεακι και καλή εβδομάδα!

Πως τα πατε με το κρύο; Εδω εχει πολύ και σημερα το πρωι ο δρομος είχε παγο σε μεγαλο μηκος.

Αγγελικη κανονικά πιστευω οτι ψηνεται το ρολο στη γαστρα. Ισως χρειαστει στο τελος να το ξεσκεπασεις λιγο για να ροδισει καλύτερα. Περαστικά στους αρρωστους κι ελπίζω να τη γλιτωσεις εσυ.

Ιωαννα τι ηταν αυτο που εγραψες πρωι πρωι. Μερεντα με σφολιατα; Κολάζεις.

Λιανα δεν εχω φαει ποτε λαχανοντολμαδες στο φουρνο. Κι εσυ κεικ μερεντα;

Αστερακι η μικρη σου δινει την αφορμη για το δευτερο! Τι ωραια να εχεις σερι ρεπο ε;

Εμεις την Κυριακή το ριξαμε στις βολτες και πηγαμε και σε κατι εκδηλώσεις που ειχαν εδω για τα παιδακια. Ωραια ήταν. Ξεφυγαμε λίγο. Η κορη μου εκανε και βολτα με άλογο και το ευχαριστηθηκε. Ο μικρος φοβηθηκε. Μαγειρικα το Σαββατο φτιαξαμε σπανακοπιτα και πενες σουφλε. Την Κυριακή χοιρινο λεμονατο που ειχα ετοιμο με πουρε για τους μεγαλους και πατατες τηγανητες για τα πιτσιρικια. Το βραδυ ζητησε ο γιος πιτσα κι ετσι εφτιαξα μια ψευτοπιτσα που για βαση χρησιμοποιησα πιτες για σουβλάκι. Για σημερα ειπαμε με τη γιαγια κατι λαδερο αν δει οτι τα περισσευματα που εχουμε δεν επαρκουν αλλα δεν ξερω τι εκανε τελικά.

Τι όμορφα που περάσατε Φωτεινή μου!! Κάπως έτσι καταλαβαίνει κανείς τις γιορτές.Άντε να έρθεις Αθήνα, να ξεσκάσεις και άλλο.

Φιλια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Σήμερα έφτιαξα σόγια με κριθαράκι και μελομακάρονα. Αύριο θα φτιάξω δίπλες, ενώ τους κουραμπιέδες τους έφτιαξα την προηγούμενη Παρασκευή.

Την Παρασκευή έρχεται επιτέλους η μεγάλη Εβιρίνα. Μας έλειψε.

Καταιγιστικές οι ειδήσεις και οι παγκόσμιες εξελίξεις απόψε.

Εβιρι περαστικά στη μικρη. Δεν την ευνοεί το βορειο κλιμα θέλει πιο μεσογειακο το κοριτσι.

Ευχαριστώ Φωτεινή μου, έτσι φαίνεται. Είναι γεννημένη για να ζει στη Μεσόγειο και πουθενά αλλού.

Μαγειρικά δεν έκανα τίποτα αυτές τις μέρες καθώς είναι με γαστρεντερίτιδα και η κόρη με τον άντρα μου.

Μάλλον δε σας έπιασε με αλφαβιτική σειρά η γαστρεντερίτιδα, αλλά με τυχαία επιλογή. Περαστικά και στους δύο, εύχομαι να ξεφύγεις.

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι... Ανήμερα τα Χριστούγεννα που γιορτάζει και ο γιόκας μου θα κάνω τραπέζι. Σκέφτηκα να παραγγείλω στον χασάπη ρολά χοιρινά. Αλλά λέω να τα βάλω στην γάστρα για να μην στεγνώσουν. Έχετε κάνει ποτέ ρολό στην γάστρα? Τα φώτα σας please...

Δεν έχω κάνει, αλλά συμφωνώ απόλυτα και πιστεύω ότι θα βγει πολύ ωραίο.

Σημερα τρωμε φακες, εχτες φαγαμε εξω γιατι ειχαμε παει σε μια βαφτιση και το Σαββατο ειχα κανει κιμαδοπιτα και ενα χριστουγεννιατικο δεντρακι με μερεντα και σφολιατα

Ιωάννα μίλα πιο κόσμια.

Κ Σάββατο φτιάξαμε μελομακάρονα του Άκη βγήκαν φοβερά μύρισε το σπίτι όλο από 80 μελομακάρονα βέβαια έμειναν 20 χαχαχα.

Και του χρόνου Αστεράκι μου, 'γεια στα χέρια σου.

Εμεις την Κυριακή το ριξαμε στις βολτες και πηγαμε και σε κατι εκδηλώσεις που ειχαν εδω για τα παιδακια. Ωραια ήταν. Ξεφυγαμε λίγο. Η κορη μου εκανε και βολτα με άλογο και το ευχαριστηθηκε.

Ααα τι ωραία!!!!!!!

Κάποιος είπε για κρύο... τι λέτε τώρα?! Με -0,2 το σημερινό πρωί, που το είδατε το κρύο?:-P:-D Το αυτοκίνητο θέλει 10 λεπτά να ζεσταθεί και να λιώσει ο πάγος στο παμπρίζ!

Υπάρχει ένα αντιψυκτικό σπρέυ με γαλάζιο υγρό που λιώνει στο δευτερόλεπτο τον πάγο και το ίδιο υγρό μπορείς να το αδειάσεις και στο δοχείο για τους υαλοκαθαριστήρες. Εκτός αν χρησιμοποιήσεις την ειδική ξύστρα για τα τζάμια που μοιάζει σαν αυτή που καθαρίζουμε τις κεραμικές εστίες. Εμείς με αυτά τα δύο ξεκινάμε.

Μπράβο Εβίρι... να είσαι πάντα καλά, να τα φτιάχνεις.:-D

Ευχαριστώ Νίνα μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εβιρι σε σκεφτηκα μολις ακουσα τα γεγονοτα. Πως ειναι τα πραγματα εκει; Ακουσα οτι δοθηκε οδηγια να αποφευγονται οι Χριστουγεννιατικες αγορες. Με το καλό να δεχτειτε τη μεγαλη Εβιρινα.

Νινα πως ειναι οι δικοι σου στο βορρα; Τι λενε;

Και για να ειμαι στο θεμα: χτες τελικά ειχαμε πατατες γιαχνι και για σημερα κοτοσουπα.

Φιλια

Επεξεργάστηκαν by ΦΩΤΕΙΝΗ763
συμπλήρωση

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα στο παρεακι. Ασχημα γεγονοτα τα χθεσινα δυστυχως. Θα φοβομαστε να βγουμε βολτα τις γιορτες.

Φωτεινη μια χαρα περασατε μπραβο! Αντε με το καλο να ερθετε εδω

Νινα ασε πολυ κρυο οντως. Εμενα που ειναι κοντα η δουλεια με το σπιτι δεν προλαβαινει να ζεσταθει καλα το αυτοκινητο

Εβιρι με το καλο να δεχτητε το παιδακι σας!!!! Να μαζευτει η οικογενεια για τις γιορτες και με προσοχη με ολα αυτα που γινονται

Αγγελικη τι κανουν οι ασθενεις??? Ελπιζω να μην εχεις κολλησει

Τζενακι που εισαι? ολα καλα?

Λιανα οταν κανεις τα μπισκοτα πες εντυπωσεις! Εμεις τα φαγαμε σε 2 μερες

Σημερα δεν εχω μαγειρεψει γιατι ειμαι μονη αλλα εβρασα λιγα χορτα και πηρα μαζι στη δουλεια. Αυριο θα κανω μπριζολες κρασατες για το παιδι, εγω δεν ξερω αν θα φαω, νηστευω αυτη τη βδομαδα. Θυμαστε που σας ειπα οτι θα παρω αδεια??? Μαλλον δεν θα παρω γιατι αποφασισαν στην εταιρια να κλεισουμε τη βδομαδα 2/1 με 6/1 οποτε δεν μπορω να καταναλωσω πολυ αδεια. Αν μου υπογραψουν 2 μερες ανευ για 27-28 εχει καλως

Οι υπολοιπες ειστε καλα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια τι κανετε;

Εγω τρεχω κ δεν φτανω,παιρνω αδεια απο Παρασκευη κ πρεπει να κλεισω ολα τα εργα συν οτι ερχεται εκτακτο ... χτες ειχα αδεια για την γιορτη στο νηπιο ,πολυ συγκινηθηκα με το αγορακι μου ..

Την Παρασκευη γυρνωντας απο την δουλεια , εφτιαξα μελομακαρονα,κουραμπιεδες κ μπισκοτακια που τα εκοωα ελατακια κ τους εβαλα μικρα καραμελακια τυπου μ&μ για στολιδια κ εγιναν πολυ ωραια.Τωρα τελος της βδομαδας θα κανω μια απο τα ιδια για την μαμα μου που δεν μπορει φετος να τα κανει.

Τρεξιμο πολυ με τα παιδια κ τις δραστηριοτητες ολη μερα καθε μερα ,δεν εχω προλαβει ουτε τα δωρα να παρω ακομα, να δω ποτε...

Δεν εχω προλαβει να διαβασω τιποτα οποτε δεν εχω να σχολιασω κατι ακομα ..

Μαγειρικα το Σαββατο εκανα λαυρακια ψητα ,πατατοσαλατα κ μπροκολο.Την Κυριακη κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο κ χτες μακαροναι με σαλτσα.Σημερα σπανακορυζο.Για αυριο λεω μια μοσχαροσουπα εχω ετοιμο μοσχαρακι βρασμενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

Ωχ τι θα γίνει με αυτή την κατάσταση δεν ξερω περιμένουμε κ τον παππού μας να έρθει κ φοβάμαι με τα αεροδρόμια κ όλα ας ελπίσουμε να ήταν τα τελευταία γεγονατα:rolleyes:

Χθες φαγαμε κοτοσουπα σήμερα μακαρόνια με κιμά κ αύριο.Σε 4μερες Χριστούγεννα ευτυχώς που είχα άδεια κ καταλαβα κάτι γιατί αλλιώς ....Πολύ τρέξιμο αυτές τις μέρες για ολους.

Γλυκές καλημέρες πάμε σούπερ με το αστερακι μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αν και πολυ στραβα ξεκινησε! Ειδα στη γεννητρια μας οτι εβγαζε καπνο και ρωταω αν ειναι φυσιολογικο. Εννοειται δεν ηταν, ειχε χαλασει κι εχουμε μεινει απο θερμανση μεχρι να φτιαχτει, δουλευουμε με μια μικρη που ουτε ολα τα φωτα δεν αντεχει.

Τζενη ασε πια αυτο το τρεξιμο καταντησε βλακεια. Κι εμεις δεν εχουμε ενα απογευμα να ξεκουραστουμε. Ανυπομονω να κατσω κι εγω λιγο

Αστερακι μη βαζεις στο μυαλο σου το κακο. Με το καλο να ερθει ο παππους σας!

Η Αγγελικη χαθηκε, δεν πιστευω να εχει γαστρεντεριτιδα?

Μαγειρικα σημερα εχουμε μπριζολες με πατατες

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλησπερα

Σας γραφω κ νομιζω οτι βλεπω αστερακια απο το πηξιμο. Αλλη μια μερα αυριο κ τρεχω κ δεν φτανω ... αλλα θελω να γραψω κ αλλα γραφω κ σβηνω ...

Ιωαννακι υπομονη ... ολα τα ειχες να μεινετε κ χωρις θερμανση με αυτο το κρυο σας ελειπε.Ηρθε κ εδεσε το γλυκο.

Εμεις σημερα τρωμε μοσχαροσουπα με λαχανικα κ πεπονακι. Για αυριο εφτιαξα το πρωι που σηκωθηκα φακες γιατι φευγωντας απο εδω θα παω κατευθειαν στις δραστηριοτητες των παιδιων κ γυρνωντας σπιτι θα εχουμε επισκεψεις.Εχει μεινει κ λιφο σπανακορυζο, αν δεν θελει ο μεγαλος φακες ας φαει αυτο.Δεν μπορω να φτιαχνω για τον καθεναν μας αλλο φαγητο ελεος !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...