Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!! Τι κανετε? Εχει πολυ κρυο σημερα αλλα μου αρεσε η χθεσινη βροχη αν και με βρηκε στο δρομο χωρις ομπρελα.

Τι ωραια φαγητα εχετε γραψει και με ξελιγωσατε πρωινιατικα!!!!!

Εμεις αυτες τις μερες ουτε που θυμαμαι τι φαγαμε. Δευτερα ψαρονεφρι με ρυζι θυμαμαι κι εχτες μπιφτεκια. Α την Κυριακη φαγαμε σνιτσελ γαλοπουλας και Σαββατο δεν θυμαμαι καθολου. Σημερα ομως εχουμε ωραιοτατη ψαροσουπα. Πολλες υποχρεωσεις εχουμε αυτες τις μερες με γιορτες, γεννεθλια, ψωνια και ολο τρεχουμε και μεχρι την Κυριακη δεν προβλεπεται καμμια μερα να ειμαστε σπιτι, κουραζομαι μονο που το σκεφτομαι.

Εχετε γραψει και πολλα και δεν ξερω τι να πρωτοσχολιασω, αν με αφησουν σε νιρβανα σημερα θα μπω πιο μετα να σχολιασω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλησπερα κοριτσακια τι κάνετε;

πολυ κρυο πουντιασαμε χτες κ σημερα !!

Αχ Φωτεινη μου πολυ χαρηκα που ταξιδεψατε τελικα !! Μπραβοοο !!!

Αγγελικη το Σαββατο το βραδυ το φαγητο σας ειναι παντα ζηλευτο !!!

Νινακι πεθε στο φουλ ε; ασε κυκλοφορησε κ ενα στοιχακι σχετικο στο φατσοβιβλιο σχετικα με το Σκ κ τον καιρο για τα πλυντηρια χαχαχα

Αφροδιτακι περαστικα σας !!

Ιωαννακι πολυ τρεξιμο κ εσυ ε ;

Εβιρακι μπραβο σε ολες σασ που βοηθεισατε με τα γλυκα !!! Την συνταγη κοριτσια για το παστελι δεν την εχω αλλα αν θελετε μπορω να πω στην φιλη μου να την ζητησει απο την μαμα της κ να σας την δωσω.

Λιανα μια χαρα χωρις μαγειρεμα !!! Κ ο τραχανας τελειος !

Αφροδιτακι η πατατοσαλατα αυτη πρεπει να ειναι κολαση, θα δοκιμαστει στις γιορτες !!!

Εμεις χτες φαγαμε κοτοπουλο μπουκιτσες με πιπεριες στο φουρνο με πουρε κ σημερα μοσχαρι κοκκινιστο με ρυζακι !

Για αυριο θα βγαλω απο την καταψυξη χαντρες για τους μεγαλους κ για τα μικρα θα ριξω λιγο κριθαρακι στο μοσχαρακι που εχω.Εχει μεινει κ λιγος μουσακας ακομα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Χτες είχα άδεια καθώς είχαμε ενημέρωση γονέων στο σχολείο. ¨Ολα καλά με τον μικρούλη μου μόνο που δεν βάζει τον πισινό του στην καρέκλα! Αλλά όταν γυρίσαμε σπίτι έκανε εμετό και μέχρι τις 11 το βράδυ ξαναέκανε άλλες 5 φορές! Μίλησα με τον παιδίατρο και μου είπε ότι κυκλοφορεί ευρέως γαστρεντερίτιδα. Ευτυχώς σήμερα είναι καλά, για την ώρα τουλάχιστον.

Το μενού μας χτες είχε αρακά που έμεινε και για άλλη μέρα και σήμερα τρώμε κοτόπουλο ρολό στον φούρνο με πιλάφι για να φάει λίγο ρυζάκι και ο μικρός.

Ελπίζω να μπορέσω να ξαναμπώ σε λιγάκι για να σχολιάσω τα νεά σας....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τι μου κανετε?

Αγγελικη περαστικα στο παιδακι σου. Ειδες ολα καλα πανε φετος στο σχολειο.

Σημερα εκανα λιγα μακαρονακια για το μεσημερι γιατι γιορταζει η αδερφη μου και το βραδυ θα μας τραπεζωσει!

Εχω παγωσει κοριτσια και εδω λειτουργει μονο το ενα a/c απο τα 4 που εχουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα στην μαγειροπαρεα!

Γέννησα μια μπεμπουλα λουκουμακι την Παρασκευη 9/12, θηλάζουμε και προςπαθουμε να διακόψουμε το συμπληρωμα που έδινα στο μαιευτήριο και μεχρι τωρα

σας διάβαζα καθημερινα απο το μαιευτήριο! Σε 10 μερες εχουμε χριστουγεννα το πιστεύετε? απο μαγειρική τωρα δεν κανω τιποτα οτι κανουν οι μαμάδες και μας στέλνουν!


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα.

Έφτιαξα σήμερα πέννες με καπνιστό σολομό και μια κοτόσουπα βελουτέ για την Εβιρίνα που έχει πάλι λαιμό και συνάχι. Αυτό το παιδί όσο είναι εδώ τόσο αρρωσταίνει συχνά. Της χρειάζεται η Ελλάδα για να συνέλθει ή αλλιώς η Τζέντα.

Εβιρακι μπραβο σε ολες σασ που βοηθεισατε με τα γλυκα !!!

Ευχαριστώ Τζένη μου. Όλες μας χαιρόμαστε και γεμίζουμε ψυχικά με τέτοιες και άλλες παρόμοιες προσφορές.

Την συνταγη κοριτσια για το παστελι δεν την εχω αλλα αν θελετε μπορω να πω στην φιλη μου να την ζητησει απο την μαμα της κ να σας την δωσω.

Α ναι βέβαια αν μπορείς, θα ήταν πολύ ενδιαφέρουσα.

Χτες είχα άδεια καθώς είχαμε ενημέρωση γονέων στο σχολείο. ¨Ολα καλά με τον μικρούλη μου μόνο που δεν βάζει τον πισινό του στην καρέκλα!

Μπράβο στο παιδί, να ακούτε πάντα καλά λόγια από τους δασκάλους του Αγγελική μου.

Αλλά όταν γυρίσαμε σπίτι έκανε εμετό και μέχρι τις 11 το βράδυ ξαναέκανε άλλες 5 φορές! Μίλησα με τον παιδίατρο και μου είπε ότι κυκλοφορεί ευρέως γαστρεντερίτιδα. Ευτυχώς σήμερα είναι καλά, για την ώρα τουλάχιστον.

Αχ, περαστικά του να γίνει γρήγορα καλά. Η γαστρεντερίτιδα είναι το χειρότερό μου. Ειδικά ο εμετός. Η μοναδική φορά που λιποθύμησα στη ζωή μου ήταν μετά από εμετό εξαιτίας της γαστρεντερίτιδας.

Μάλλον το έχω ξαναγράψει αυτό δε θυμάμαι.

Σημερα εκανα λιγα μακαρονακια για το μεσημερι γιατι γιορταζει η αδερφη μου και το βραδυ θα μας τραπεζωσει!

Χρόνια πολλά να τη χαίρεσαι Ιωάννα μου.

Εχω παγωσει κοριτσια και εδω λειτουργει μονο το ενα a/c απο τα 4 που εχουμε

Έχεις τη δυνατότητα να φέρεις κανένα μικρό αερόθερμο μόνο για σένα;

Καλησπερα στην μαγειροπαρεα!

Γέννησα μια μπεμπουλα λουκουμακι την Παρασκευη 9/12, θηλάζουμε και προςπαθουμε να διακόψουμε το συμπληρωμα που έδινα στο μαιευτήριο και μεχρι τωρα

Καλώς τα τα κορίτσια μας. Να σου ζήσει Βατομουράκι και να είναι πάντα ευτυχισμένη και τυχερή. Σε σένα εύχομαι να είσαι πάντα σιδερένια και καλό σαραντισμό.

Πώς είναι να κρατάς την προέκτασή σου στην αγκαλια σου;

Σε 10 μερες εχουμε χριστουγεννα το πιστεύετε?

Εμένα μου φαίνεται ότι έχουμε ακόμη καιρό, ούτε που το κατάλαβα πότε πέρασαν οι μέρες.

απο μαγειρική τωρα δεν κανω τιποτα οτι κανουν οι μαμάδες και μας στέλνουν!

Ευτυχώς που έχεις εκείνες να προσφέρονται.

Τώρα κάτσε να απολαύσεις την περιποίησή τους και να μη δίνεις σε τίποτα προτεραιότητα παρά μόνο στη φροντιδα του μωρού.

Καλό θα ήταν να μη δεχτείς επισκέψεις το πρώτο διάστημα γιατί τώρα κυκλοφορούν οι ιώσεις και δεν είναι καλό να αρρωστήσει ούτε το μωρό ούτε εσύ.

Σου στέλνω δύο γλυκά και ζεστά φιλιά, ένα για σένα κι ένα για το μωρούλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Βατομουράκι να σου ζήσει η μπεμπούλα!Να είναι καλότυχη και γερή! Απόλαυσε όσο περισσότερο μπορείς αυτήν την περίοδο που έχεις τις περιποιήσεις των γιαγιάδων και έτσι έχεις όλο το χρόνο δικό σου να ασχολήθείς με την ζουζούνα σου!

Για σήμερα δεν μαγείρεψα καθώς είχα κάτι υπόλοιπα στο ψυγείο από προηγούμενες μέρες. Ο μικρός ευτυχώς είναι καλά. Κράτησε μόνο λίγες ώρες η γαστρεντερίτιδα και χτες που είχε στρώσει το στομάχι του πεινούσε σαν λύκος! Μασούλαγε συνεχώς και έπινε νεράκι κάθε λίγο.

Παρεάκι έχω λίγη δουλίτσα. Θα επιστρέψω αργότερα....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!

Βατομουρακι να σου ζησει η κουκλα, γερη και τυχερη να ειναι στη ζωη της!!! Κατσε να απολαυσεις τωρα το παιδακι σου και ασε τις δουλειες για τους αλλους!!! Καλη αναρρωση να εχεις!!!

Σημερα θα φαμε ταρτα τυριων με μπεικον

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Βατομουρακι να σου ζησει η μπουμπου σου! Να ειναι γερη και τυχερη σε ολη τη ζωη της κι εσυ καλό σαραντισμό! Απόλαυσε τωρα τις στιγμες με το μωρακι σου κι ασε να σε βοηθανε οσο γινεται!

Αγγελικη χαιρομαι που ο μικρος ειναι καλύτερα. Χαιρομαι επισης και για τα καλά λογια που ακουσες στο σχολειο να σου φευγει το άγχος σιγα σιγα.

Ιωαννα να χαιρεσαι την αδερφή σου έστω και καθυστερημενα! Πως τα πας με το κρυο; Αν θυμαμαι καλά ειναι και λιγο ανοιχτος ο χωρος που δουλευεις.

Εβιρι περαστικά στη μικρη. Δεν την ευνοεί το βορειο κλιμα θέλει πιο μεσογειακο το κοριτσι.

Ουτε κι εγω εχω καταλάβει ιδιαιτερα οτι πλησιαζουν Χριστουγεννα. Τελικά άδεια θα παρω ανάμεσα Πρωτοχρονιά και Φωτα αλλά θα ανεβω Αθηνα για 3 ημερες και στις αργιες των Χριστουγεννων να μην ειναι μονος του ο αντρας μου και θα γυρισω κανονικά στις 26 καιρου επιτρεποντος βεβαια ολα αυτα.

Χτες ειχαμε λιγα περισσευματα και μια ομελετα. Για σημερα δεν ξερω.

Αυτες τις μερες πηζω και ειναι δυσκολο να μπαινω καθε μερα.

Φιλια και καλό ΣΚ.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Sweetberry28 να σου ζησει η μικρουλα

Ιωαννα μου ξαναλες τη συνταγη για τα μπισκοτα που τα ψηνουμε αερα;

Εμεις σημερα σουπα με πατατα καρότο σελινο μπολικο λεμονι κ εμεινε κ κοτοπουλο απο χτες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Ησυχία είδα είχαμε το Σαββατοκύριακο. Μάλλον το ρίξατε στις βολτούλες λόγω καλού καιρού.

Μαγειρικά δεν έκανα τίποτα αυτές τις μέρες καθώς είναι με γαστρεντερίτιδα και η κόρη με τον άντρα μου. Οπότε το μενού είχε μόνο σουπίτσες με κοτόπουλο και παξιμαδάκια.Ελπίζω να την γλυτώσω εγώ τουλάχιστον ....

Ο μικρός πήγε σήμερα σχολείο καθώς ήταν καλά χτες. Βέβαια για καλό και για κακό του έδωσα και ήπιε τσαγάκι με παξιμαδάκια το πρωί. Δεν το ρισκάρω ακόμη το γάλα.

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι... Ανήμερα τα Χριστούγεννα που γιορτάζει και ο γιόκας μου θα κάνω τραπέζι. Σκέφτηκα να παραγγείλω στον χασάπη ρολά χοιρινά. Αλλά λέω να τα βάλω στην γάστρα για να μην στεγνώσουν. Έχετε κάνει ποτέ ρολό στην γάστρα? Τα φώτα σας please...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα!

Λιανα δεν τη θυμαμαι τη συνταγη, θα στη πω αυριο γιατι την εχω σπιτι γραμμενη. Δεν τα εψησα στο αερα, πανω κατω αντισταση.

Αγγελικη μου δεν εχω κανει ποτε ρολο χοιρινο για να σε κατατοπισω, εγω δεν θα κανω τραπεζωματα γιατι οσους εχω καλεσει μου λενε να μην κανω τιποτα γιατι θα ειναι φαγωμενοοι απο το μεσημερι κι εγω τους εχω πει απογευμα. Περσι ειχαν μεινει σχεδον ολα, θα εχω κατι για τα παιδια και ψιλολογια για το ποτο των μεγαλων

Σημερα τρωμε φακες, εχτες φαγαμε εξω γιατι ειχαμε παει σε μια βαφτιση και το Σαββατο ειχα κανει κιμαδοπιτα και ενα χριστουγεννιατικο δεντρακι με μερεντα και σφολιατα

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα είδα την φωτοφραφία από το δεντράκι και μου άρεσε πολύ! Από την άλλη εβδομάδα, που πιστεύω ότι θα έχουν συνέλθει όλοι απο την ίωση, θα το κάνω.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα!!!!

Βατόμουρα και να χαίρεσαι το αστερακι σου να το καμαρωσεις όπως επιθυμείς με υγεια.

Περαστικα σας Αγγελική ελπίζω να την γλυτωσεις.

Μου άνοιγες την όρεξη Ιωάννα με την μερεντα πρωί πρωι:tongue:

Εγώ είχα άδεια Παρασκευή κ σήμερα κ ξεκουράστηκα πολύ με πολλές δουλειές κ βόλτες βέβαια αλλά έφυγε το μυαλό κ καταλαβα ότι έχουμε γιορτές μιας κ γυρίσαμε όλες τς δωρεάν δραστηριότητες για παιδιά και το Σάββατο φτιάξαμε μελομακάρονα του Άκη βγήκαν φοβερά μύρισε το σπίτι όλο από 80 μελομακάρονα βέβαια έμειναν 20 χαχαχα.

Λιανα η συνταγή είναι 1,5 φλυτζανι αλευρι

4 κ.σ κακαο

2/3 φλυτζ ζαχαρη αχνη

1 φλυτζανι λιωμενο βουτυρο

Φιλάκια παρεακι ελπίζω να είστε οι υπόλοιποι καλαα

αααα ξέχασα τοβστερακι μου θέλει ο Άγιος Βασίλης να μου φέρει δώρο ένα αληθινό μωρό όπως κ γω λέει :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...