Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα, κορίτσια!

Εμείς πήγαμε λαϊκή και τώρα ήρθε η γιαγιά μας. Προχτές μας ταλαιπώρησε πολύ ο μικρός, ήταν ξύπνιος από τις 12 ως τις 4 το πρωί και γκρίνιαζε. Χτες ευτυχώς κοιμήθηκε πιο καλά.

Στελλίτσα περαστικά! Είδες θυσίες για τα παιδιά μας; Η εγκυμοσύνη και η γέννα πάντως είναι μεγάλο σοκ για τον οργανισμό, κορίτσια, και φυσικά η κούραση που ακολουθεί δε βοηθά ώστε να ανακάμψουμε. Και όχι τίποτα άλλο, ο Βασιλάκης είναι και ζωηρός, φαντάζομαι ότι πρέπει να τρέχεις συνέχεια πίσω του! Ενώ ο δικός μου που είναι τεμπέλης έχει το καλό ότι τον βάζεις κάτω και θα γυρίσει τούμπα, πάνω κάτω, κλπ, αλλά θα μείνει στην ίδια θέση! :wink:


rm2dp2.png lgEnp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Περίεργο, μου έστειλαν μνμ οι διαχειριστές ότι η υπογραφή μου είναι πολύ μεγάλη και αν δε τη διορθώσω θα μου την αφαιρέσουν, έτσι έβγαλα το δεύτερο τίκερ. Τι έκανα λάθος; Θα το ψάξω άλλη στιγμή γιατί δεν έχω χρόνο τώρα.


rm2dp2.png lgEnp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στέλλα το σάιτ e-lactancia.org το ξέρεις? Μπες εκεί και δες αν είναι συμβατο το φάρμακο που σου λεει η γιατρος σου με τον θηλασμό. Ειναι 100% αξιόπιστη πηγη. Περαστικά!

Εμεις περάσαμε 2-3 δύσκολες νύχτες με τον Άλεξ. Δεν ξέρω γιατί, ούρλιαζε πριν κοιμηθεί και χωρίς λόγο γιατί στν αγκαλιά ηρεμούσε. Εχτες ήταν κάπως καλύτερα. Ούρλιαζε στο καρότσι του και κατάλαβα οτι δεν ειχε κατι. Οπότε τον αφησα να κλαίει τον χάιδευα και του μίλαγα ήρεμα και γλυκά και στο τέλος αποκοιμήθηκε για 20 λεπτα. Τό ενιωσα σαν μια μικρή νίκη! σε άλλη περίπτωση θα τον ειχα παρει αγκαλιά αμέσως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι εγινε βρε κοριτσια επιδημια επεσε ? και εμεις ακομα συνεχιζουμε το ιδιο τροπαριο ξυπναει στις 12 και το παμε 3-4 τι θα γινει με αυτο το θεμα με εχει κουρασει εχω και διβασμα και δεν μπορω να κανω τιποτα


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

πωπω μην μου λεσ τετοια γιατι η δικια μου αλλαξε προς το χειροτερο απο εκει που ειχε στρωσει και κοιμοταν 8-9 τωρα το εχει χαλασει ελπιζω να ειναι φαση που περναει και να μην συνεχισει ετσι :mad:


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, κι εμείς μια από τα ίδια! Γενικώς κοιμόταν 12 ώρες με μια ή δύο διακοπές. Τώρα ξυπνά και δεν μπορεί να ξανακοιμηθεί με τίποτα. Κλάμα, κακό! Έχει 1-2 εβδομάδες που το κάνει, αλλά προχτές ήταν το αποκορύφωμα.


rm2dp2.png lgEnp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλά τι συμβαίνει; Η μπεμπούλα μας απο το Σάββατο δεν κοιμάται εύκολα και την πιάνει μια υπερένταση. Απίστευτο....Φανταστείτε ότι κανονικά με το που πίνει το βραδινό της γάλα κατά τις 10 στις τελευταιες γουλιες έχει κοιμηθει κανονικά. Αλλά τις τελευταίες ημέρες δεν κοιμάται αμέσως, αντιθέτως την πιάνει υπερένταση.


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα το εκανε μια φορα!αλλα πιστευω οτι ειναι και η ζεστη που τα επειρεαζει !!επισης 8 το βραδυ ειναι πλεον πολυ νωρις να το κοιμιζουμε καλοκαιριατικα!!εμενα μια μερα μονο μεχρι τις 11 εκλαιγε ενω κοιμαται 9 αλλα μετα κομπλε!!!!παρατηρησα ομως οταν τον κοιμιζω γυμνο και ξεσκεπαστο κοιμαται πιο καλα!!!οποτε τον αφηνω οπως θελει.....


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Καλέ, επιδημία έπεσε στο καφέ μας???Κι εμένα η δικιά μου τελευταία μου κάνει κάτι νούμερα...Χθες κοιμήθηκε στις 12 και ξύπνησε κατά τις 4:30 και ήθελε παιχνίδια, και μιλούσε και γελούσε και τελικά ξανακοιμήθηκε στις 5:30 και κατά τις 10 ξύπνησε, έφαγε και ξανακοιμήθηκε κλασικά μέχρι 1:30...Επίσης δύο-τρεις βραδιές δεν κοιμόταν με τίποτα πριν τις 1-2 αλλά όχι μόνο δεν κοιμόταν αλλά έκλαιγε κιόλας πολύ..Αυτά τα δόντια θα ναι μάλλον, τι να πω...Άντε να σκάσουμε τα πρώτα...Γιατί ακόμα φαφουτάκια είμαστε και χαμογελάμε φαφούτικα...:lol::lol::lol:


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...