Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Και εγώ κάποια θρόμβωση έπαθα και δεν αιματονωταν καλά το μωρό στη δεξιά πλευρά. Μέχρι τότε είχα κάνει β επιπέδου και ντοπλερ και κανένας γιατρός δεν είχε δει τίποτα (πχ είχε ένα νεφρό). Επίσης έκανα αντιπηκτικες τις οποίες είχα σταματήσει στο ενδιάμεσο για κανένα δίμηνο. Η ξαδέρφη σου έκανε; Η γενετιστρια μου είπε ότι και όλο το διάστημα να έκανα, αν ήταν να το παθω, θα το πάθαινα. Ήταν η πρώτη εξωσωματική και είχα θετικό τεστ. Έχουν περάσει 2 χρόνια και σε όλες τις επόμενες προσπαθεις, τίποτα!ας ελπίσουμε να συμβεί μες το 24!! Με το καλό τα διδυμακια σου!!γερά και καλότυχα να είναι ❤️❤️

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες σας!!!!

Καταρχήν το όνομά μου είναι Βίλυ...

Astarti μου σχεδόν από 3,5 μηνών κοιμόταν όλο το βράδυ. Ακόμα και όταν την πήγαμε στο δωμάτιό της κοιμόταν όλο το βράδυ. Απλά από ότι καταλαβαίνω περνάνε φάσεις και τα μωράκια μας. Μπορεί να είχαν σεληνιαστεί.....χαχαχαχα. Να σου πω την αλήθεια εμενα πολλές φορές με επηρεάζει το γεμάτο φεγγάρι.

Δώρα σχετικά με την κρέμα της δίνω την δοσολογία που λέει το κουτί, δηλαδή 130-140ml κάθε φορά. Και να φανταστείς ότι την έχει φάει όλη και συνεχίζει να ανοίγει το στόμα :-)... Αλλά, όταν της έδινα την Νουνου, γιατί τώρα πια δεν της την δίνω, δεν της έβαζα 200ml, αλλά λιγότερο, γιατί το βάρος της είναι στα ανώτερα όρια.

Αχ, βρε κορίτσια η αλήθεια είναι ότι περάσαμε ένα δύσκολο βράδυ σήμερα. Επειδή κατα τις 1:30 έριξε μια τρελή μπόρα με βροντές, αστραπές και κεραυνούς, μάλλον τρόμαξε και ξύπνησε και μετά δεν κοιμόταν. Κοιμήθηκε μετά από 1 ώρα και βέβαια μας έπιασε υπερένταση με τον άντρα μου και δεν μπορούσαμε να κοιμηθούμε. Και το πρωι ξύπνησε από τις 7....Πάντως πιστεύω ότι έχει την ανυσηχία αυτή από τα δόντια της....


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γειά σας κοριτσάκια μου...Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα και πολλές ευχές...Εμένα γιορτάζει η κόρη μου (Ανναλένα), η πεθερά μου, ο κουνιάδος μου και ο γαμπρός μου....:roll::roll::roll:

Βίλυ (πολύ μου αρέσει αυτό το όνομα) κι εμένα κοιμάται σερί ακόμα και όταν πήγε στο δωμάτιο της, τον 5ο μήνα δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα, μια χαρά κοιμήθηκε από το πρώτο βράδυ...Βλέπεις είχε πιαστεί το κακόμοιρο στο πορτ μπεμπε...:-D:-D

Χθες έριξε πολύ βροχή όντως....Τώρα έβγαλε ήλιο...

Στελλίτσα, άντε πότε θα ρθετε?????????????????Σε περιμένω.....


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις χάλια ύπνο ακόμα. Μην σας πω και χειρότερα απο τοτε που ήταν βρεφάκι μικρό.καθε 2 ΄ώρες ξυπνάει. το καλύτερό μας είναι τρίωρο. Πώς αντέχω και βλέπω και τους ασθενείς μου μετά μέχρι το βράδυ η γυναίκα, ενας θεος το ξέρει. Τώρα τελείωσα για να καταλάβετε.

επίσης τις 2 τελευταίες μέρες δεν τρώει όλη την ποσοτητα της κρεατοχορτόσουπας. αφήνει λίγο, ενω πριν το ετρωγε όλο και ηθελε κι άλλο. Μηπως φταίει ο καιρός, γιατί ειμεις δοντακια εχουμε ηδη 4.

ελπίζω σε καλύτερες νύχτες....;)

Link to comment
Share on other sites

Astarti μου να σου ζήσουν όλοι, και κυρίως η όμορφη κορούλα σου.

Filoudaki υπομονή μωρέ, προφανώς περνάνε φάση τα μωρά μας....τι να πω...τα επηρεάζει η άνοιξη και αυτά....Εδω δεν είναι καλά οι μεγάλοι....

Stellitsa μου πέρασε....και αυτό με τον ύπνο...

Δυσκολη περίοδος πάντως για πολύ κόσμο και δεν αναφέρομαι μόνο στα οικονομικά.....


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα σε όλες.

Bιλυ εγώ τον έχω από 2 μηνων στο δωμάτιο του μόνο του και ολα μια χαρα. Σημερα κοιμηθηκε 9,5 ώρες σερι..... Ετυχε μάλλον.

Κατερίνα δεν θα έρθουμεεεεεε. Εχει δουλεια ο άντρας μου...

Σημερα ξεκιναμε πατατα καροτο κολοκυθι. Για να δουμε....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!

Στέλλα μπράβο σας που τον βάλατε νωρίς στο δωμάτιο του. Εμείς πάλι είχαμε λίγο περίεργη νύχτα. Ξύπνησε κατα τις 1 και κάτι , αλλά μετά απο λίγες αγκαλιές κοιμήθηκε πάλι. Βέβαια κατα τις 8 παρα το πρωι ξύπνησε και δεν ξανακοιμήθηκε.

Να σας πω κάτι το οποίο κάνει και γελάμε πολύ με τον άντρα μου, έχει αρχίσει εδω και κάποιες εβδομάδες και βάζει μόνη της την πιπίλα όταν της την δίνουμε. Αλλά το αστείο είναι ότι τις περισσότερες φορές την βάζει ανάποδα...χαχαχα:-D


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει γελιο. Εγώ του την αφηνω διπλα του και το πρωι την έχει στο στομα. Γιατι να με ξυπναει για πιπιλα. Υπαρχουν πιπιλες που δεν έχουν πανω κατω. Οπως και να τις βάλεις το ίδιο ειναι. Εμενα πιπιλάει και το κρικακι.

Link to comment
Share on other sites

χριστινακι μουυυυυυυυυυυυυυυ να σου ζησει ο παιδαρας σου και γαμπρος :tongue:

στελλα μηπως δεν εβαλες ζουμακι θελει και ζουμακια απο την σουπα για κανενα 2 μερες βαλε μονο αυτα να συνηθισει και να δεις και εσυ οτι ειναι ολα οκ βαλε και λιγο λαδι και λεμονι αφου τα αλεσεις


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια ευχαριστώ για τις ευχές σας!

Χριστίνα να σου ζήσει κι εσένα ο νεοφώτιστος. Πώς θα τον φωνάζετε;

Στελλίτσα να ρίχνεις και ζουμί μέσα. Οι δικοί μου την κρεατόσουπα την τσακίζουν.

Από δόντια δεν έχουμε κανένα.

Χθες κάναμε και εμβόλιο. Είμαστε 9.900 και 80εκ. και ο άλλος 10450 και 77εκ..

Ο Αλέξανδρος πηγαίνει πλέον παιδικό και του αρέσει πάρα πολύ. Κάθε πρωί περιμένει με αγωνία να κορνάρει το σχολικό. Τον κατεβάζω και δεν μου λέει ούτε γεια από τη χαρά του. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας βρηκα!!! Ειναι απιστευτο πως περασαν σχεδον 7 μηνες απο τοτε που διαβαζα ποτε περιμενει η καθεμια μας το μωρακι της και τωρα να 'μαστε ολες μαμαδες!! Απο οτι βλεπω καποια ζουζουνια βουτηξαν ηδη και στην κολυμπηθρα, εμεις τον Ιουλιο. Διαβασα σχεδον ολο το topic και εχω να πω το εξης: Τα παιδακια σας ειναι απιστευτα καλοφαγα, εμενα τρωει μονο οτιδηποτε γλυκο π.χ κρεμα αλλα και αυτο εως 120 γρ. Τις σουπες 8 στις 10 τις πεταω. Κατα τα αλλα μας εχει ξετρελανει με τα ναζια της , ασε που ακομη προσπαθουμε να καταλαβουμε που μοιαζει. Βγηκε ξανθια και γαλανοματα, καμια σχεση με εμας δηλαδη:confused:


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλες. Χριστινα να σου ζήσει ο μπέμπαρος. Θα τον φωνάζετε και με τα δυο ονοματα?

Εκανα μαλλον βλακεια. Εκανα στον ατμο 10 καρότα και 10 κολοκυθακια και πατατες και τα έβαλα στο ψυγειο να εχω. Μολις τελειωσουν θα του μαγειρευω καθε μέρα με ζουμι.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...