Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Εγώ ευτυχώς που τους θηλάζω. Με το που ξυπνάνε τους βάζω λίγο στο στήθος και ...τέζα. Ξυπνάνε πού ξυπνάνε τουλάχιστον αποκοιμιούνται αμέσως.

Την Κυριακή βαπτιστήκαμε κι εμείς. Πήγαν όλα καλά αν εξαιρέσουμε ότι φυσούσε και δεν βάλαμε τα μπαλόνια και τις μπουρμπουλήθρες (τσάμπα τα λεφτά μου).

Ο μεγάλος την ώρα που θα τον βουτούσαμε έκανε κακά στο χέρι μου όπως τον κρατούσα :lol:. Τον καθαρίζω γυρίζω και βλέπω τον μικρό να κάνει έεεενα κατούρημα :lol:. Τον γύρισε ο Αντώνης προς τα μπροστά και αυτός κατούραγε ότι έβρισκε :lol:.

Άτακτα τα διδυμάκια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

φρωσο να σου ζησουν καλη μου τα παιδακια σου!!!αντε και εμεις το σαββατο να φευγει και αυτο!!!παμε να κοιμηθουμε μολις γυρισαμε απο τον καφε μας....φαγαμε και βουρ στο κρεβατι μας!!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Φρόσω νά ναι καλά τα μικράκια σου! Καλά πολύ γέλασα με το χέσιμο και το κατούρημα!!!:D Αυτά είναι, να είσαι ντυμένη στην τρίχα και να σου ρθει ενα... σουβενίρ! χαχαχαχα

Κορίτσια μια σχετική ανησυχία εχουμε και μεις τα τελευταια βραδια οπως σας προείπα! Ευτυχώς χτες και προχτες κάπως καλύτερα πήγαμε. Βεβαίως ξυπνάμε 2 -3 φορες για μαμ. αλλα αυτο το χχω συνηθίσει.

Αλλα κορίτσια σε λίγο θα την κοπανίσω για το σπιτι, γιατί σήμερα μου τον κρατουσαν τα πεθερικά μου, αλλά δεν τα καταφέρνουν καθόλου καλα,

με πήραν 2 ωρες αφοτου εφυγα απο το σπτι, ο μικρός ούρλιαζε, δεν ήθελε να φάει λενε. Αυτό μόνο με αυτους τα κάνει. Δεν τρώει τπτ όλο κλαίει,

δεν τα καταφέρνουν και εγώ ακουω συνεχεια το μωρό μου να τσιρίζει απο το τηλ, και να πρεπει να μεινω στην δουλεια...:( Πήρα τον Πανο που και αυτός ηταν στη δουλεια και μου πε οτι θα προσπαθούσε να την κοπανίσει νωρίτερα. Ευτυχως πηγε σπιτι και τον ταισε και τον κοιμησε.

Αλλά πόσο θα συνεχιστει αυτο ρε γμτ, ούτε γίνεται να φευγουμε απο την δουλειά μας επειδη δεν τα βγαζουν περα με το μωρο. Αλλα αμα τους πεις να τον κραταει μονο η μανα μου, που τα παει τελεια, θα παρεξηγηθουν...

εχω βαρεθει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τένια τον ΄θηλάζεις τη νυχτα? Εγώ στις 11 το βράδυ και μετά στις 8-9 το πρωι. Μηπως δεν κάνω καλα. Δεν ξυπναει όμως.

ναι γιατι ξυπνάει. Αν κοιμόταν και μένα τόσες ωρες σερι, θα έκανα πάρτυ καθε βράδυ!!!!!:D

είναι στο παιδί βρε Στελλα. δεν ειναι απαραίτητο να ξυπναει.

Link to comment
Share on other sites

φροσω να σου ζησουν τα μωρακια σου !!! αυτα ειναι τα ωραια βεβαια εκεινη την στιγμη ειναι καπως αλλα αργοτερα θα τα θυμαστε και θα γελατε ολοι μαζι :tongue:

κοριτσια και εμεις απο χθες εχουμε ψιλοστρωσει δεν μου ξυπνησε παλι το βραδυ ας ελπισω να το κρατησει βεβαια 2 μερες τωρα κοιματε κατα τις 1130 αλλα ενταξει αν ειναι να κοιματε τουλαχιστον κανονικα και ηρεμα δεν πειραζει μαλλον την επιρεασε το καλοκαιρι :tongue:


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα που είναι καλοκαιράκι δεν πειράζει και να κοιμούνται λιγάκι πιο αργά...Συνήθως το καλοκαίρι όλοι είμαστε έξω, βολτούλες, καφέδες, διακοπές κτλ άρα καλό είναι το παιδί να κοιμάται και λίγο πιο μετά από τις 8-9..Έτσι πιστεύω...Καλύτερα να κοιμούνται λίγο παραπάνω το μεσημεράκι και λίγο αργότερα το βραδάκι...Εσείς τι λέτε???:wink::wink::wink:


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααα!!!!

Μάλλον όλα τα μωράκια μαζί βγάζουν δόντια....εχθές κοιμήθηκε πιο κανονικά. Εμείς δεν ξυπνάμε το βραδυ, κοιμάται σερί.

Φρόσω μου να είναι καλοφώτιστα και γερά τα παιδάκια σου....περιττό να σου πω οτι γέλσα πολύ με τα κακάκια και τα τσισάκια....τέλεια τα μωρά σου.

Astarti μου ναι κάπως έτσι θα είναι το καλοκαιράκι. Αν και η μπεμπούλα μας σχεδόν πάντα κοιμάται το μεσημέρι από 1 ωρίτσα έως 2 και επειδη ξυπνάει γύρω στις 6 μετά προσπαθώ να μην κοιμηθεί για να κοιμηθεί πιο καλά το βράδυ. Βέβαια και η μπεμπούλα μας το έχει κάνει αυτό, αλλά όπως είπες μετά της περνάει και ξανακοιμάται.

Μπράβο σας ρε κορίτσια όδες τα θηλάζετε ακόμα! Μπράβο σας!!!!

Filoudaki καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες με τα πεθερικά σου, παρόλο που δεν έχουμε τέτοιο πρόβλημα προς το παρόν. Είναι το πρώτο τους εγγόνι; Πάντως νομίζω ότι υποσεινήδητα αν τους δείξεις και εσυ ότι νιώθεις καλά μαζί τους, θα τους βοηθήσεις....

Πολλά φιλιά σε όλες σας....


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φροσω, να σου ζησουν τα μωρακια σου, να τα δεις οπως επιθυμεις!!!

Αφηστε κοριτσια, κι εμενα ο δικος μου εχει στραβωσει με τον υπνο. Εχει 2 βδομαδες που συνεχως ξυπναει τα βραδια, ενω παλια κοιμοταν μια χαρα. Εντωμεταξυ, ενω δεν ηθελε ΚΑΘΟΛΟΥ πιπιλα και την εφτηνε, τωρα τη ζηταει συνεχεια. Τι τον επιασε δεν ξερω. Ευτυχως με το φαγητο τα παμε πολυ καλα. Το περιεργο ειναι οτι δεν πινει ολο το γαλα του πια, ουτε το βραδυ, ουτε το πρωι (μονο 100-150 ml). Μηπως του δινω πολλη κρεμα (βανιλια) το απογευμα? Η γιατρος μου ειπε 200 ml. Εσεις ποσο δινετε στα μωρακια σας?


kpo44vsvb7d11lye.png
Link to comment
Share on other sites

Φρόσω να σας ζήσουν....................... το παρτάκι στο μπαλκόνι πολύ καλή ιδέα.

Χριστίνα με το καλό, όλα θα είναι τέλεια.

Τένια υπομονή πολύ δύσκολη κατάσταση.

Dora και εμείς κρεμούλα 200ml.

Όσο για τον ύπνο εδώ και δύο μέρες δεν ξυπνάει καθόλου ελπίζω να το πάει έτσι το πουλάκι μου.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Δώρα κι εμένα η γιατρός μου είχε πει να της δίνω 200ml κρέμα αλλά φυσικά η δικιά μου τρώει 120ml το πολύ και συνήθως και πιο λίγο ακόμα αλλά γάλα πίνει σαν τρελλή, δεν την προλαβαίνω λέμε...Γύρω στο 1,5 λίτρο την ημέρα πίνει!!!:roll::roll::roll:

Φρόσω όντως πολύ γέλιο πρέπει να είχε, άντε να βάλεις φώτο να δούμε τους παίδαρους!!!

Νατάσσαααααααααααα σ'έχασα.......Τι κάνουν τα αγόρια σου????????Φιλάκιααα

Lucky star (αλήθεια πως σε λένε???Αν θες λες..) κι εμένα η δικιά μου κοιμάται σερί από 2-3 μηνών περίπου...Ευτυχώς κι εμένα τώρα κοιμάται πάλι μια χαρά...Βρε μήπως ήταν κανένας ανάδρομος και είχανε σεληνιαστεί???:lol::lol::lol:


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...