Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια εδώ και εμείς!!!!

Μια χαρά μεγαλώνουν τα μωράκια μας βλέπω..τέλεια!

Εμένα η μικρή εδώ και 2 εβδομάδες έχει αλλάξει εντελώς όλο θέλει αγκαλιες όλη μέρα τσιριζει άμα την έχω κάπου και γενικά με έχει τρελλανει....θηλαζουμε ακόμα αποκλειστικά κι έχει αυξησει πολύ θηλασμούς....καλά το βράδυ μετά από κάποια ώρα κι εγώ δεν ξέρω πόσες φορές ξυπνάει αλλά την έχω στο κρεβάτι μου όποτε εντάξει δεν με κουράζει...την μέρα όμως δεν μπορώ να κάνω τίποτα!

Εμένα είναι 7350 κιλά που την ζυγισα στην δικιά μου τώρα γιατρό έχουμε την Πέμπτη για εμβόλιο και να δούμε θα μας πει και για φαγητό και εμάς...μου είχε πει την προηγούμενη φορά θα ξεκινήσουμε με χορτοσουπα και βλέπουμε!

Εμένα γυρνάει κανονικά μπρούμυτα ανάσκελα σηκώνει κεφάλι και σπρωχνει με τα πόδια να προχωρήσει και τώρα πλέον κάθετε και στον πωπο της γέρνει βέβαια ακόμα μερικές φορές αλλά κάθε μέρα και καλύτερα....επίσης θέλει συνέχεια να την κρατάω όρθια στα πόδια της βγάλω κάθετε και στηριζεται τόσο καλά που άμα την βάλω από κάπου να κρατιέται δεν πέφτει....έχει ξεφύγει εντελώς χαχαχα!!!

Μαρκοπούλου εγώ ένα ring sling και ένα mei tai έχω αλλά δεν την βάζω πλέον γιατί δεν αντέχει η μέση μου δεν ξέρω γιατί!

Πάντως αυτό που λέτε για αδύνατο μωρά καθόλου μην σας απασχολησει εφόσον μεγαλώνουν κανονικά....εμένα είναι φούσκα....και όλη μου την λένε χοντρή γκκκρρρ και μα καλά τι την ταιζεις κλπ κλπ οπότε όπως και να είναι ο κόσμος θα έχει να λέει οπότε μην σκατε!

Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε φαγητό η καημένη τώρα τελευταία μας κοιτάει με ένα ύφος όταν τρώμε χαχχα στραβο βλέμμα του στυλ τι τρώτε εσείς καί δεν μου δίνετε???χαχαχα

Τι αλλά τι άλλα???

Αθανασια μου να σας ζήσει ο Γιαννάκης σας να είναι πάντα γερός και ευτυχισμένος στην ζωή του...πολύ όμορφα όλα...έχουν βγάλει τόσο όμορφα βαφτιστηκα για αγοράκια τώρα που όλα είναι κουκλιστικα!!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια & τα μωράκια!!

Χριστίνα, πολύ προχωρημένη η κορούλα σου σε όλα!! Μια χαρά σας βρίσκω!! Ο Αγγελάκος τι κάνει? Πώς τα πάει με το νήπιο?

Πάντως αυτό που αισθάνομαι εγώ είναι ότι τα δεύτερα παιδιά μας μεγαλώνουν λίγο "μόνα τους"!! Έχει να κάνει και με εμάς τους γονείς που είμαστε πιο άνετοι & ήρεμοι σε σχέση με το 1ο μωρό!!

Ο Νικόλας μας ξεκίνησε κρέμα ρυζάλευρο βανίλια & μέσα σε 7 μέρες τρώει ολόκληρο γεύμα 200ml! Και αύριο ξεκινάμε φρουτάκια μήλο 3 μέρες, μετά αχλάδι, μπανάνα, πορτοκάλι & στη συνέχεια όλα μαζι!! Κοιμάται 2ωράκια μέσα στην ημέρα (πάντα μετά το μεσημεριανό γάλα στις 14:30) & το βράδυ κατά τις 8 με 9 τον βάζω για ύπνο & πίνει κατά τις 22:00 το τελευταίο του γάλα κοιμισμένος & συνεχίζει τον ύπνο του μέχρι το πρωί κατά τις 7 με 7:30 που ξυπνάει!

Πραγματικά αισθάνομαι ευλογημένη με αυτό το παιδί!!

Η Φανούλα μου τα πάει μια χαρά με τον μικρό, έχει ξεκινήσει & τον παίζει κι αυτός "λιώνει" όταν την βλέπει!! Η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε αλλάξει κατά πολύ την καθημερινότητά μας, οπότε δεν έχει δυσκολευτεί καθόλου η μικρή..ξεκίνησε προνήπιο, κολυμβητήριο κι από βδομάδα και το μπαλέτο! Full πρόγραμμα!! Κι εγώ από τέλη Οκτώβρη ξεκινάω πάλι σερί δουλειά μέχρι αρχές Ιανουαρίου!

Σας είπα ότι ξεκίνησα διατροφή με γιατρό πριν από 1 μήνα? Έχω χάσει 3,5 κιλά & πόντους από περιφέρεια & κοιλιά & έχει ανέβει η αυτοπεποίθησή μου!! Κι επίσης ξεκίνησα aqua aerobic & παίζω και tennis όταν βρώ χρόνο!

Πολλά έγραψα...sorry!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια,

επιτέλους κατάφερα να βρω χρόνο να σας διαβάσω και να γράψω κι εγώ τα νεάκια μας!

Athanasia να σας ζήσει ο μικρός σας Γιάννης, καλοφώτιστος κι ευτυχισμένος να είναι στη ζωή του. Πολύ όμορφος ο στολισμός της βάπτισης :) και τα βαπτιστικά.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αυτό το ποτηράκι... το παρελαβες;το δοκιμασες; θέλει πολλή δύναμη στο ρουφηγμα; το φαγητό Ναι ζεστό το δίνω, την κρέμα με τη βρώμη Όχι ζεστή Γιατί Ναι μεν βάζω ζεστό νερό στη βρώμη για να μαλακώσει αλλά μετά προσθέτω και μισό γιουρτακι αντβανς μέσα οπότε έρχεται σε θερμοκρασία δωματίου... Επίσης το νερό κατευθείαν από τη βρύση...

Γεια σου Ντοριτάκι. Το ποτηράκι το έχω αγοράσει αλλά ακόμη δεν το χρησιμοποίησα. Κλείσαμε πριν λίγες μέρες τον 6ο και σκέφτομαι να το δοκιμάσω αύριο. Θα σου γράψω σχετικά όταν κάνουμε την προσπάθεια. Για την ώρα του δίνω με το κουταλάκι μετά από το γεύμα του. Δε μου λες πως τα βγάζεις πέρα με τα δύο; Έχω ένα και είναι και ήσυχο και δεν προλαβαίνω...έχω ξεσηκώσει και το σπίτι εν όψει χειμώνα και γίνεται χαμούλης. Ευτυχώς βοηθάει και ο σύζυγος :) .


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εδώ και εμείς!!!!

Μια χαρά μεγαλώνουν τα μωράκια μας βλέπω..τέλεια!

Εμένα η μικρή εδώ και 2 εβδομάδες έχει αλλάξει εντελώς όλο θέλει αγκαλιες όλη μέρα τσιριζει άμα την έχω κάπου και γενικά με έχει τρελλανει....θηλαζουμε ακόμα αποκλειστικά κι έχει αυξησει πολύ θηλασμούς....καλά το βράδυ μετά από κάποια ώρα κι εγώ δεν ξέρω πόσες φορές ξυπνάει αλλά την έχω στο κρεβάτι μου όποτε εντάξει δεν με κουράζει...την μέρα όμως δεν μπορώ να κάνω τίποτα!

Εμένα είναι 7350 κιλά που την ζυγισα στην δικιά μου τώρα γιατρό έχουμε την Πέμπτη για εμβόλιο και να δούμε θα μας πει και για φαγητό και εμάς...μου είχε πει την προηγούμενη φορά θα ξεκινήσουμε με χορτοσουπα και βλέπουμε!

Εμένα γυρνάει κανονικά μπρούμυτα ανάσκελα σηκώνει κεφάλι και σπρωχνει με τα πόδια να προχωρήσει και τώρα πλέον κάθετε και στον πωπο της γέρνει βέβαια ακόμα μερικές φορές αλλά κάθε μέρα και καλύτερα....επίσης θέλει συνέχεια να την κρατάω όρθια στα πόδια της βγάλω κάθετε και στηριζεται τόσο καλά που άμα την βάλω από κάπου να κρατιέται δεν πέφτει....έχει ξεφύγει εντελώς χαχαχα!!!

Μαρκοπούλου εγώ ένα ring sling και ένα mei tai έχω αλλά δεν την βάζω πλέον γιατί δεν αντέχει η μέση μου δεν ξέρω γιατί!

Πάντως αυτό που λέτε για αδύνατο μωρά καθόλου μην σας απασχολησει εφόσον μεγαλώνουν κανονικά....εμένα είναι φούσκα....και όλη μου την λένε χοντρή γκκκρρρ και μα καλά τι την ταιζεις κλπ κλπ οπότε όπως και να είναι ο κόσμος θα έχει να λέει οπότε μην σκατε!

Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε φαγητό η καημένη τώρα τελευταία μας κοιτάει με ένα ύφος όταν τρώμε χαχχα στραβο βλέμμα του στυλ τι τρώτε εσείς καί δεν μου δίνετε???χαχαχα

Τι αλλά τι άλλα???

Αθανασια μου να σας ζήσει ο Γιαννάκης σας να είναι πάντα γερός και ευτυχισμένος στην ζωή του...πολύ όμορφα όλα...έχουν βγάλει τόσο όμορφα βαφτιστηκα για αγοράκια τώρα που όλα είναι κουκλιστικα!!!!

Γεια σου Χριστινάκι . Πόσο τέλεια περιγράφεις την μικρούλα σου, μπράβο!!!Κι ο δικός μου ζήλευε πολύ όταν μας έβλεπε να τρώμε και άρχισα να του δίνω στερεές τροφές όταν ήταν 5.5, πριν 3 βδομάδες περίπου. Τον λυπόμουν τον καημενούλη, μετρούσε τις μπουκιές μας χαχαχαχα.Εμείς ζυγιστήκαμε προχθές, είναι 6.980. Κάθε μωράκι έχει τον ρυθμό του, μην δίνετε σημασία σε κακεντρεχή σχόλια τρίτων. Ο δικός μου τρώει κανονικά, δεν είχαμε κανένα θέμα με τον θηλασμό ούτε τώρα με το φαγητό, απλώς έχει τον δικό του ρυθμό αύξησης βάρους. Εγώ λέω έχει καλό μεταβολισμό χαχαχαχα.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στα δικά μας νέα τώρα. Λοιπόν, αύριο θα εισάγουμε φρουτάκι στη διατροφή μας και ξεκινάμε με μήλο κόκκινο (συμβουλή της μαίας μου γιατί αν αρχίσω με την μπανάνα θα ξενερώσει μετά με το μήλο χαχαχα).

Από λαχανικά έχουμε φάει: καρότο, πατάτα, παστινάκι, κολοκυθάκι, κολοκύθι γλυκό, μπρόκολο, κουνουπίδι, γλυκοπατάτα, σέλινο. Όλα μας άρεσαν και όλα τα τρώμε. Επίσης τρώμε και μοσχαράκι δύο φορές την εβδομάδα και αυτή τη βδομάδα θα βάλουμε και ψαράκι. Επίσης θα βάλω κι άλλα λαχανικά όπως αρακά αύριο για παράδειγμα. Εγώ κάνω διάφορους συνδυασμούς λαχανικών και του τα δίνω πουρέ με ένα κουταλάκι ηλιέλαιο και λίγο χυμό μήλου που βάζω για την καλύτερη απορρόφηση των βιταμινών. Δείχνει πολύ ικανοποιημένος ο μικρούλης μου και το αδειάζει το πιατάκι του. Τρώει περί τα 200γρ. κάθε μέρα. Το βράδυ κοιμάται από τις 21.00 μέχρι τις 9.00 (μπορεί και 10.00) συνήθως με ένα ενδιάμεσο ξύπνημα για γαλατάκι. Δεν με κουράζει καθόλου όμως γιατί λιώνω κι εγώ μαζί του, οπότε 8ωρο κοιμάμαι σίγουρα.Κατά τα άλλα είναι έτοιμος να μπουσουλήσει, ενώ άρχισε να κάθεται για λίγο. Όλη μέρα παίζουμε, κάνουμε βόλτες και είμαστε ιδιαίτερα δημοφιλείς στο γυναικείο φύλο χεχεχεχε. Αααα, βγάλαμε και δύο δοντάκια, το ένα δίπλα στο άλλο, στην κάτω γνάθο, στη μέση, έχει πολλή πλάκα. Αυτά από εμάς.

Πολλά φιλιά σε όλες :)


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εδώ και εμείς!!!!

Μια χαρά μεγαλώνουν τα μωράκια μας βλέπω..τέλεια!

Εμένα η μικρή εδώ και 2 εβδομάδες έχει αλλάξει εντελώς όλο θέλει αγκαλιες όλη μέρα τσιριζει άμα την έχω κάπου και γενικά με έχει τρελλανει....θηλαζουμε ακόμα αποκλειστικά κι έχει αυξησει πολύ θηλασμούς....καλά το βράδυ μετά από κάποια ώρα κι εγώ δεν ξέρω πόσες φορές ξυπνάει αλλά την έχω στο κρεβάτι μου όποτε εντάξει δεν με κουράζει...την μέρα όμως δεν μπορώ να κάνω τίποτα!

Εμένα είναι 7350 κιλά που την ζυγισα στην δικιά μου τώρα γιατρό έχουμε την Πέμπτη για εμβόλιο και να δούμε θα μας πει και για φαγητό και εμάς...μου είχε πει την προηγούμενη φορά θα ξεκινήσουμε με χορτοσουπα και βλέπουμε!

Εμένα γυρνάει κανονικά μπρούμυτα ανάσκελα σηκώνει κεφάλι και σπρωχνει με τα πόδια να προχωρήσει και τώρα πλέον κάθετε και στον πωπο της γέρνει βέβαια ακόμα μερικές φορές αλλά κάθε μέρα και καλύτερα....επίσης θέλει συνέχεια να την κρατάω όρθια στα πόδια της βγάλω κάθετε και στηριζεται τόσο καλά που άμα την βάλω από κάπου να κρατιέται δεν πέφτει....έχει ξεφύγει εντελώς χαχαχα!!!

Μαρκοπούλου εγώ ένα ring sling και ένα mei tai έχω αλλά δεν την βάζω πλέον γιατί δεν αντέχει η μέση μου δεν ξέρω γιατί!

Πάντως αυτό που λέτε για αδύνατο μωρά καθόλου μην σας απασχολησει εφόσον μεγαλώνουν κανονικά....εμένα είναι φούσκα....και όλη μου την λένε χοντρή γκκκρρρ και μα καλά τι την ταιζεις κλπ κλπ οπότε όπως και να είναι ο κόσμος θα έχει να λέει οπότε μην σκατε!

Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε φαγητό η καημένη τώρα τελευταία μας κοιτάει με ένα ύφος όταν τρώμε χαχχα στραβο βλέμμα του στυλ τι τρώτε εσείς καί δεν μου δίνετε???χαχαχα

Τι αλλά τι άλλα???

Αθανασια μου να σας ζήσει ο Γιαννάκης σας να είναι πάντα γερός και ευτυχισμένος στην ζωή του...πολύ όμορφα όλα...έχουν βγάλει τόσο όμορφα βαφτιστηκα για αγοράκια τώρα που όλα είναι κουκλιστικα!!!!

Χριστινα να σου πω για τις ανησυχίες που εχει το μωρακι σου και εμενα ενώ ηταν ήσυχο μωρακι άλλαξε καποια στιγμη τελείως,ήθελε συνεχεια αγκαλίτσες και γκρίνιαζε,ηταν οταν άρχισαν να κατεβαίνουν τα δοντακια,τον εβαζα αλοιφη και τον έδινε εώς και δυο φορες την ημερα ντεπόν και ηρεμούσε,τωρα που τα έβγαλε ηρεμησε,4 βγάλαμε εώς τωρα,επανηλθε οπως ηταν ήρεμος και κάθεται παίζει μόνος του χωρις να γκρινιάζει.Υπομονη..

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα να σου πω για τις ανησυχίες που εχει το μωρακι σου και εμενα ενώ ηταν ήσυχο μωρακι άλλαξε καποια στιγμη τελείως,ήθελε συνεχεια αγκαλίτσες και γκρίνιαζε,ηταν οταν άρχισαν να κατεβαίνουν τα δοντακια,τον εβαζα αλοιφη και τον έδινε εώς και δυο φορες την ημερα ντεπόν και ηρεμούσε,τωρα που τα έβγαλε ηρεμησε,4 βγάλαμε εώς τωρα,επανηλθε οπως ηταν ήρεμος και κάθεται παίζει μόνος του χωρις να γκρινιάζει.Υπομονη..

Καλημέρα Βασω αχχχχ πολύ κουράγιο μου δίνεις....και εγώ πιστεύω τα δοντακια της ότι πρέπει να είναι συνέχεια ότι περνάει και άλμα...μιλάμε πολύ γκρίνια και όλο αγκαλιτσες...μέχρι πριν 3 εβδομάδες δεν ήταν έτσι...μακαρι να βγουν και να ηρεμήσει....

και εγώ της βάζω κρέμα μουντιζαλ ηρεμει για πολύ λίγο και μετσ πάλι τα ίδια...ντεπον ένα βράδυ της έχω δώσει μόνο!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου πως είναι τα μωράκια μας ???

Εμείς πήγαμε παιδίατρο εχθές για το εμβόλιο μας έκλαψε πολύ γενικά στην εξέταση το καλό μου....5.5 μηνών είμαστε 7500 κιλακια και 66.5 ύψος είναι σούπερ κάθετε στον πωπο της και άμα την βάλειςκάπου να ακουμπάει στηριζετε στα πόδια πολύ γερά!αχχχχ πολύ γρήγορα μεγαλώνει αυτό το παιδάκι μου δεν την προλαβαίνω !!!!

17 του μηνός που θα γίνουμε 6 μηνων ξεκινάμε φαγακι μεσημεριανό για αρχή πατάτα καρότο κολοκυθι και μετά από 5 μέρες φρουτοκρεμα!!!!και νερακι ταυτόχρονα!!!!!!τα δικά σας τα καμάρια τι κάνουν????


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μας νέα τώρα. Λοιπόν, αύριο θα εισάγουμε φρουτάκι στη διατροφή μας και ξεκινάμε με μήλο κόκκινο (συμβουλή της μαίας μου γιατί αν αρχίσω με την μπανάνα θα ξενερώσει μετά με το μήλο χαχαχα).

Από λαχανικά έχουμε φάει: καρότο, πατάτα, παστινάκι, κολοκυθάκι, κολοκύθι γλυκό, μπρόκολο, κουνουπίδι, γλυκοπατάτα, σέλινο. Όλα μας άρεσαν και όλα τα τρώμε. Επίσης τρώμε και μοσχαράκι δύο φορές την εβδομάδα και αυτή τη βδομάδα θα βάλουμε και ψαράκι. Επίσης θα βάλω κι άλλα λαχανικά όπως αρακά αύριο για παράδειγμα. Εγώ κάνω διάφορους συνδυασμούς λαχανικών και του τα δίνω πουρέ με ένα κουταλάκι ηλιέλαιο και λίγο χυμό μήλου που βάζω για την καλύτερη απορρόφηση των βιταμινών. Δείχνει πολύ ικανοποιημένος ο μικρούλης μου και το αδειάζει το πιατάκι του. Τρώει περί τα 200γρ. κάθε μέρα. Το βράδυ κοιμάται από τις 21.00 μέχρι τις 9.00 (μπορεί και 10.00) συνήθως με ένα ενδιάμεσο ξύπνημα για γαλατάκι. Δεν με κουράζει καθόλου όμως γιατί λιώνω κι εγώ μαζί του, οπότε 8ωρο κοιμάμαι σίγουρα.Κατά τα άλλα είναι έτοιμος να μπουσουλήσει, ενώ άρχισε να κάθεται για λίγο. Όλη μέρα παίζουμε, κάνουμε βόλτες και είμαστε ιδιαίτερα δημοφιλείς στο γυναικείο φύλο χεχεχεχε. Αααα, βγάλαμε και δύο δοντάκια, το ένα δίπλα στο άλλο, στην κάτω γνάθο, στη μέση, έχει πολλή πλάκα. Αυτά από εμάς.

Πολλά φιλιά σε όλες :)

Μωρέ τι καλό που είναι το αγορακι σου μωρέ!!!δεν κουράζει καθόλου την μανούλα του μπράβο!!!!εμένα κάθετε πολύ καλά για την μήνα που είναι κάθε μέρα και καλύτερα και στην κουνια όλο σβουρες αλλού την αφήνω αλλου βρίσκετε...και σπρωχνει τα πόδια προσπαθει να μπουσουλισει αλλά έχει δρόμο ακόμα για αυτό!

Να σε ρωτήσω νεράκι με τι του δίνεις???γιατί έχω διαβάσει πως το στομιο πρέπει να είναι σκληρό στα μωρά που θξλαζουν γι να μην δαγκωνουν μετά το στήθος!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια & μωράκια!!

Τι κάνετε? Εγώ είμαι δουλειά σήμερα πρωινή!

Ο μικρός από εχθές το πρωί πλέον γυρίζει από ανάσκελα μπρούμυτα & κοιμάται & μπρούμυτα!

Πήγαμε & την 1η μας βόλτα στις κούνιες & κάναμε κούνια μπέλα!! Του άρεσε πολύ & έβλεπε συνέχεια την αδερφή του & τα άλλα παιδάκια που κάνανε τσουλήθρα!!

Ξεκινήσαμε & τα φρούτα έφαγε 2 μέρες μήλο & 2 μέρες αχλάδι & σήμερα θα δοκιμάσουμε μπανάνα! Όλα μια χαρά! Μας αρέσουν τα φρουτάκια! Κι από βάρος τον ζύγισα προχθές 8730γρ!!! Ένα μικρό θηριάκι! Χαχαχα!!:D:D:D

Κι εμείς έχουμε ραντεβού με την παιδίατρο στις 18/10 για 2 εμβόλια (1 ενέσιμο & το πόσιμο της γαστρεντερίτιδας) & για την μικρή την 1η δόση του εμβολίου για την μινιγγίτιδα (αυτό που δεν γράφεται).

Χριστινάκι εσύ το έχεις κάνει το εμβόλιο αυτό στον Αγγελάκο? Τι σου έχει πεί ο παιδίατρος σου?


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ τι καλό που είναι το αγορακι σου μωρέ!!!δεν κουράζει καθόλου την μανούλα του μπράβο!!!!εμένα κάθετε πολύ καλά για την μήνα που είναι κάθε μέρα και καλύτερα και στην κουνια όλο σβουρες αλλού την αφήνω αλλου βρίσκετε...και σπρωχνει τα πόδια προσπαθει να μπουσουλισει αλλά έχει δρόμο ακόμα για αυτό!

Να σε ρωτήσω νεράκι με τι του δίνεις???γιατί έχω διαβάσει πως το στομιο πρέπει να είναι σκληρό στα μωρά που θξλαζουν γι να μην δαγκωνουν μετά το στήθος!

Γεια σου Χριστινάκι . Αναπτύσσονται ραγδαία τα μωρούλια μας, σήμερα μου έβγαλε συνειδητά τη γλώσσα χαχαχαχα. Εγώ αγόρασα ένα εκπαιδευτικό ποτηράκι της philips avent, έχω βάλει το λινκ σε άλλο ποστ παραπάνω. Ακόμη δεν το δοκίμασα όμως, θα το κάνω το Σ/Κ. Ο παιδίατρος μου είπε βέβαια να του δώσω μ'ένα ποτηράκι της aptamil, μου το έδωσε κιόλας. Πρόκειται για ένα απλό ποτηράκι ανάλογο με αυτά που πίνουμε εμείς, πλαστικό και τέτοιας κατασκευής έτσι ώστε να βοηθά το μωρό να το πιάνει. Φυσικά εγώ νομίζω είναι μικρούλη ακόμη γι' αυτό. Θα δοκιμάσω αυτό της avent και θα σας γράψω σχετικά. Πάντως το στόμιο δεν είναι μαλακό ούτε σκληρό. Βλέποντας και κάνοντας. Χθες φάγαμε μπανάνα και ξετρελάθηκε. Σήμερα μίλησα με τον παιδίατρο πάλι και μου είπε ψάρι αφού κλείσουμε τον 7ο. Οπότε συνεχίζουμε με κρεατάκι :) .


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια & μωράκια!!

Τι κάνετε? Εγώ είμαι δουλειά σήμερα πρωινή!

Ο μικρός από εχθές το πρωί πλέον γυρίζει από ανάσκελα μπρούμυτα & κοιμάται & μπρούμυτα!

Πήγαμε & την 1η μας βόλτα στις κούνιες & κάναμε κούνια μπέλα!! Του άρεσε πολύ & έβλεπε συνέχεια την αδερφή του & τα άλλα παιδάκια που κάνανε τσουλήθρα!!

Ξεκινήσαμε & τα φρούτα έφαγε 2 μέρες μήλο & 2 μέρες αχλάδι & σήμερα θα δοκιμάσουμε μπανάνα! Όλα μια χαρά! Μας αρέσουν τα φρουτάκια! Κι από βάρος τον ζύγισα προχθές 8730γρ!!! Ένα μικρό θηριάκι! Χαχαχα!!:D:D:D

Κι εμείς έχουμε ραντεβού με την παιδίατρο στις 18/10 για 2 εμβόλια (1 ενέσιμο & το πόσιμο της γαστρεντερίτιδας) & για την μικρή την 1η δόση του εμβολίου για την μινιγγίτιδα (αυτό που δεν γράφεται).

Χριστινάκι εσύ το έχεις κάνει το εμβόλιο αυτό στον Αγγελάκο? Τι σου έχει πεί ο παιδίατρος σου?

Μωρέ τι μπουμπόύκί έχεις...θηρίο πραγματικά!!!!!

Και εγώ την έβαλα στην κουνια την περασμένη εβδομάδα καίτηση ακριβώς τα ίδια ξετρελλαθηκε και έβλεπε τον αδερφό της και ξεκαρδιζοταν στα γέλια!!δεν σου φαίνεται και εσένα ότι τα δευτέρα κάνουν πράγματα πιο γρήγορα από τα πρώτα???εγώ την βλέπω που κάθετε τώρα και μου φαίνεται φοβερό!!!καλά όσο για σβουρες έμενε κάνει καιρό!!!!

Το εμβόλιο που λές εμείς το έχουμε κάνει εδώ και πολύ καιρό και τις 2 δόσεις και όλα καλά ο παιδιατρος μου είναι υπέρ!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Χριστινάκι . Αναπτύσσονται ραγδαία τα μωρούλια μας, σήμερα μου έβγαλε συνειδητά τη γλώσσα χαχαχαχα. Εγώ αγόρασα ένα εκπαιδευτικό ποτηράκι της philips avent, έχω βάλει το λινκ σε άλλο ποστ παραπάνω. Ακόμη δεν το δοκίμασα όμως, θα το κάνω το Σ/Κ. Ο παιδίατρος μου είπε βέβαια να του δώσω μ'ένα ποτηράκι της aptamil, μου το έδωσε κιόλας. Πρόκειται για ένα απλό ποτηράκι ανάλογο με αυτά που πίνουμε εμείς, πλαστικό και τέτοιας κατασκευής έτσι ώστε να βοηθά το μωρό να το πιάνει. Φυσικά εγώ νομίζω είναι μικρούλη ακόμη γι' αυτό. Θα δοκιμάσω αυτό της avent και θα σας γράψω σχετικά. Πάντως το στόμιο δεν είναι μαλακό ούτε σκληρό. Βλέποντας και κάνοντας. Χθες φάγαμε μπανάνα και ξετρελάθηκε. Σήμερα μίλησα με τον παιδίατρο πάλι και μου είπε ψάρι αφού κλείσουμε τον 7ο. Οπότε συνεχίζουμε με κρεατάκι :) .

Μία Χαρούλα με το φαγακι τα πάτε εμείς σε 1 εβδομάδα ξεκινάμε πατάτα καρότο κολοκυθι !!!!και ανυπόμονω....πιστεύω καλά θα τα πάει και έμενα!δεν ξέρω τι να κάνω με το ποτηράκι θα το κοιτάξω και εγώ!λένε πως τα θηλαζωντα μωρά μαθαίνουν πολύ εύκολα και το καλαμακι !


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Μία Χαρούλα με το φαγακι τα πάτε εμείς σε 1 εβδομάδα ξεκινάμε πατάτα καρότο κολοκυθι !!!!και ανυπόμονω....πιστεύω καλά θα τα πάει και έμενα!δεν ξέρω τι να κάνω με το ποτηράκι θα το κοιτάξω και εγώ!λένε πως τα θηλαζωντα μωρά μαθαίνουν πολύ εύκολα και το καλαμακι !

Oλα μαζι θα τα βαλεις τα λαχανικα? Γιατι προτεινεται να τα εισαγεις 1-1 ανα τρεις μερες. Πχ καροτο 3 μερες, μετα καροτο+κολοκυθι αλλες 3 μερες κοκ.


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...