Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      @Blue Velvet καλημέρα κορίτσι μου ! Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα ! Σου ευχόμαστε να είναι ανώδυνο σήμερα το αποτέλεσμα της εξετάσης ! Να ξέρεις πως σε νιώθω και εγώ και όλες μας ! Πες μας πταν θα έχεις νέα ! Φιλάκια !

      Εεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεε εεεεεεε εεεεεεεεεεεε τι ωραία που ξεκίνησε η εβδομάδα !!!! Με το καλό !!!!! Ο δρόμος που ξεκίνησες να είναι έτσι χαμογελαστός όπως σήμερα ! Ποια είναι η γκουρού των τεστ … να εμφανιστεί άμεσα την θέλω χαχαχά 

      χαχαχαχ παρούσα !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 39 λεπτά , MelinaFo είπε:

Λευκα υγρα ανεβασμενη θερμοκρασια πονακια ωορρηξιας που απο χθες μεταφερθηκαν πιο κεντρικα κ σημερα ειναι λιγο ευαιασθητο το στηθος μ! Κρατιεμαι τεστ λεω ν κανω κατα τις 16?!

Και εγω κορίτσια μια απο τα ιδια + καούρα και εξάντληση... Τι να πω... Μακαριιιιιι :mad:


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ani ani είπε:

κοριτσια ειμαστε ακομα στο γιατρο κανουμε βολτες το τετραγωνο και τρωμε σοκολατακια μπας και γυρισει ο μπεμπης αχχααχ @elenakii22 κατι ηξερες εσυ...

Νταξει λιωνωωωωω❤️❤️❤️τουλάχιστον τρως σοκολάτες

@anemoni1989 τι κανεις εσυ; πώς πάνε τα συμπτώματα; 

Εσυ, @Farmakotriftena??? Κάποια βελτίωση;;; πόσο εισαι τωρα πια; Επίσης, ουτε εγω έκανα ποτε κολπική εξέταση! 

@elenakii22 και @Ani ani όταν εχετε χρόνο πείτε μου πώς ειναι η αίσθηση όταν κουνιέται ή κλωτσάει, να ξερω τι και πώς!!! 

 

Κοριτσια, με το καλό σε όσες περιμένουν, πιστεύω θα είστε αρκετές!!!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ani ani είπε:

κοριτσια ειμαστε ακομα στο γιατρο κανουμε βολτες το τετραγωνο και τρωμε σοκολατακια μπας και γυρισει ο μπεμπης αχχααχ @elenakii22 κατι ηξερες εσυ...

δεν ειχες φαει τπτ πριν πας???

@Nenitaki88 ειναι λιγο περίεργο!χαχα!εγω δλδ νιωθω σαν να έχω εναν εξωγηινο μεσα!!ειναι ωραια γτ αρχίζει η επικοινωνία..αρχιζεις να καταλαβαίνεις ότι κατι υπαρχει μεσα,γτ αλλο να το βλεπεις κ αλλο να το αισθάνεσαι...εγω άρχισα να το νιωσω σχετικα ημουν 20++..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Nenitaki88 είπε:

Νταξει λιωνωωωωω❤️❤️❤️τουλάχιστον τρως σοκολάτες

@anemoni1989 τι κανεις εσυ; πώς πάνε τα συμπτώματα; 

Εσυ, @Farmakotriftena??? Κάποια βελτίωση;;; πόσο εισαι τωρα πια; Επίσης, ουτε εγω έκανα ποτε κολπική εξέταση! 

@elenakii22 και @Ani ani όταν εχετε χρόνο πείτε μου πώς ειναι η αίσθηση όταν κουνιέται ή κλωτσάει, να ξερω τι και πώς!!! 

 

Κοριτσια, με το καλό σε όσες περιμένουν, πιστεύω θα είστε αρκετές!!!!!!!!! 

Κοριτσι μου χαλια μαυρα... Ευτυχώς με πιανει μετα το μεσημέρι, οπότε δεν εχω θεμα στη δουλειά... Κατα τα αλλα ειναι απελπισια,  αλλα σκέφτομαι πως σε λιγες βδομαδες θα μαι καλυτερα και θα τρωω χωρις προβλημα (μιας και πλεον το εχω κοψει το αθλημα)...!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσι μου χαλια μαυρα... Ευτυχώς με πιανει μετα το μεσημέρι, οπότε δεν εχω θεμα στη δουλειά... Κατα τα αλλα ειναι απελπισια,  αλλα σκέφτομαι πως σε λιγες βδομαδες θα μαι καλυτερα και θα τρωω χωρις προβλημα (μιας και πλεον το εχω κοψει το αθλημα)...!!!!! 

Πόσο πηγες τωρα; περνάνε οι μέρες γρήγορα! Κάνε υπομονη! Κι εγω που δεν ήμουν καλα στις αρχές δεν πηρα κ κιλά! Είχε και τα θετικά του Χαχαχα!!! Ενώ τωρα εχω πάρει 4-5, δεν ξερω γιατι δεν εχω εγω ζυγαριά και παίζεται ! 

πρίν από 22 λεπτά , elenakii22 είπε:

 

@Nenitaki88 ειναι λιγο περίεργο!χαχα!εγω δλδ νιωθω σαν να έχω εναν εξωγηινο μεσα!!ειναι ωραια γτ αρχίζει η επικοινωνία..αρχιζεις να καταλαβαίνεις ότι κατι υπαρχει μεσα,γτ αλλο να το βλεπεις κ αλλο να το αισθάνεσαι...εγω άρχισα να το νιωσω σχετικα ημουν 20++..

Αυτο που εχω απορία ειναι πώς ειναι η αίσθηση! Τύπου νιώθεις μια κίνηση;;; συνεχόμενη για κάποια ωρα;;;; γιατι εχω την εντύπωση οτι σε κατάσταση ηρεμίας (χθες κ σημερα) για κανα 5λεπτο οτι ένιωθα ολόκληρο χορευτικό μέσα μου! Αλλα δεν ειμαι και 100% οτι δεν φταίει η κοιλούμπα μου η φουσκωτή χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Nenitaki88 είπε:

Πόσο πηγες τωρα; περνάνε οι μέρες γρήγορα! Κάνε υπομονη! Κι εγω που δεν ήμουν καλα στις αρχές δεν πηρα κ κιλά! Είχε και τα θετικά του Χαχαχα!!! Ενώ τωρα εχω πάρει 4-5, δεν ξερω γιατι δεν εχω εγω ζυγαριά και παίζεται ! 

Αυτο που εχω απορία ειναι πώς ειναι η αίσθηση! Τύπου νιώθεις μια κίνηση;;; συνεχόμενη για κάποια ωρα;;;; γιατι εχω την εντύπωση οτι σε κατάσταση ηρεμίας (χθες κ σημερα) για κανα 5λεπτο οτι ένιωθα ολόκληρο χορευτικό μέσα μου! Αλλα δεν ειμαι και 100% οτι δεν φταίει η κοιλούμπα μου η φουσκωτή χαχαχαχ

Ειμαι μολις 7+1...κλαψ κλαψ.... Αλλα ενταξει... Δε θελω να ακουγομαι αχαριστη.... Αλλα με πιανει και μια απελπισία ώρες ωρες...! Να σου πω,  το οτι λογικα δε θα βαλω πολλα κιλα μετα ειναι που μου δινει θαρρος και κουραγιο... Προς το παρον παντως,  εχω χασει ηδη 3!!!! Σε καλο δρομο ειμαι νομιζω.... Πφφφφφ

πρίν από 6 λεπτά , ellilaw είπε:

κοριτσια οσες εχετε παιδακια ποια γταν το συπτωματα σας;;;

Εγω ειμαι στο πρωτο μου... Οπως θα καταλαβες υποφερω απο ναυτιες και εμετους... Κατα τα αλλα,  πρησμενο στηθος,  ειχα φλεβες στις θηλες αλλα απο πριν παω σ γιατρο εχουν ελλαττωθει,  σπυρια σ προσωπο,  νευρα,  αλλαγες διαθεσης,  "προαισθημα"  οτι κατι διαφορετικο μου συνεβαινε, φριχτοι πονοι σ ωοθηκες σαν να με τραβαει ενα χερι απο μεσα... Αυτα,  δε νομιζω να ξεχναω κατι... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ειμαι μολις 7+1...κλαψ κλαψ.... Αλλα ενταξει... Δε θελω να ακουγομαι αχαριστη.... Αλλα με πιανει και μια απελπισία ώρες ωρες...! Να σου πω,  το οτι λογικα δε θα βαλω πολλα κιλα μετα ειναι που μου δινει θαρρος και κουραγιο... Προς το παρον παντως,  εχω χασει ηδη 3!!!! Σε καλο δρομο ειμαι νομιζω.... Πφφφφφ

υπομονη!!!λογικα απο τον 3ο θα αρχισεις να βλεπεις αλλαγες...εγω δεν ετρωγα κρεας κ γλυκα καθολου...μετα σιγα σιγα ξεκινησα κ τωρα δε με ενοχλει τπτ...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ungry girl είπε:

Εγω λεω να.κανω αν δεν ερθει Παρασκευή πρωι!! Είναι να κανουμε σπερμοδιαγραμμα την παρασκευη θα σηκωθώ θα κανω ενα τεστ και θα κριθει αν θα παω η οχι!!!! Εσυ????

 

1 hour ago, MelinaFo είπε:

Αχ μικρακι μ λες να ειναι οι μερες μας!?!?!? Και γω για πεμπτη παρασκευη λεω! :rolleyes:

 

1 hour ago, Ungry girl είπε:

Τελεια Παρασκευή πρωιιιι!!! Λοιπών αγωνοιω και εγω εχω κατι κουλα!

Κι εγώ Παρασκευή λέω να πάω για χοριακη!Αν δεν είναι εγκυμοσύνη τότε υπάρχει κάποια επιπλοκή λόγω βιοχημικής!

Πάντως αύριο που υποτίθεται περιμένω περίοδο δεν το αισθάνομαι...

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , ellilaw είπε:

κοριτσια οσες εχετε παιδακια ποια γταν το συπτωματα σας;;;

Εγω δεν εχω ακομη! Ωστόσο τα συμπτώματα δεν ηταν και τιποτα ξεχωριστό! Ηταν απο τα πολλα που εμφάνιζα κατα καιρούς πριν την αναμονή περιόδου! Πχ ειχα πρησμένο βαρύ στήθος (αλλα είχε ξανατύχει παρόλο που συνέβαινε πιο σπάνια). Ειχα πολλα υγρά λευκα πριν την αναμονή περιόδου (που πάντα εχω αλλα σταματάνε 3 μέρες πριν και γίνονται διάφανα αλλα κολλωδη ώσπου να κατέβουν τα πρώτα καφε). Στην προκειμένη αντί γι αυτα τα κολλωδη ειχα ρευστά υγρά σαν σταγόνες νερού στο εσώρουχο, πααααρα πολλα! Αλλα αυτο εγινε την 27η μερα. Εγω περίμενα απο 26-29, όποτε δεν ξερω αν ηταν στα πλαίσια της καθυστέρησης γιατι οι κύκλοι μου είχαν αυτη την ευελιξία. Επίσης, ειχα πονάκια περιόδου 2 μέρες πριν το τεστ, για πολλες ωρες (που εγω ποτε δεν πονάω πριν) αλλα είχε τυχει να εχω κοντά στην ωορρηξία άλλες φορές, όποτε δεν ηταν τρανταχτό σύμπτωμα. 

Κατι που μου έκανε εντύπωση ηταν το σπυρί που ΔΕΝ εμφανίστηκε μια βδομάδα πριν και ειχα να το λέω απο την 26η μερα. Ώσπου τελικά τη μερα της αναμονής βγήκε ενα τεράστιο μάλλον απο αυθυποβολή! Χαχα! 

Επισης ειχα πρηστεί 5 μέρες πριν ειχα γίνει τούμπανο. Τρομερή κατακράτηση υγρών (αλλα επειδη εχω καη ευερέθιστο έντερο το είχα αποδώσει εκεί παρότι συνεχίστηκε μετα). 

Το θεμα τελικά ειναι οτι όταν παρατηρείς πολυ το σώμα σου, κανένα σύμπτωμα δεν ειναι τρανταχτό! 

Επειδη νόμιζα οτι ειμαι τρελή και στάνταρ δεν ειμαι έγκυος έκανα τεστ το βραδυ της 30ης μέρας. Μέχρι 30η πρωι είχε τυχει μονο μια φορά να έρθει. Αλλα δεν άντεχα άλλο!!! 

Σου εύχομαι καλή τύχη και άμεσα θετικό τεστ! 

πρίν από 10 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ειμαι μολις 7+1...κλαψ κλαψ.... Αλλα ενταξει... Δε θελω να ακουγομαι αχαριστη.... Αλλα με πιανει και μια απελπισία ώρες ωρες...! Να σου πω,  το οτι λογικα δε θα βαλω πολλα κιλα μετα ειναι που μου δινει θαρρος και κουραγιο... Προς το παρον παντως,  εχω χασει ηδη 3!!!! Σε καλο δρομο ειμαι νομιζω.... Πφφφφφ

 

Ας πάνε ολα καλα κ σε σενα και σε μένα και σε όλες μας και χαλάλι και τα συμπτώματα και τα κιλά κ ολα!!!!! Εγω όλο άγχος εχω, ήρεμη δεν μενω !!!! Χαχα!

παντως σε καταλαβαίνω, πολυ γκρίνιαζα τοτε με τις αναγούλες. Αλλα περνάνε και τις εχω ξεχάσει ήδη!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

 

 

Κι εγώ Παρασκευή λέω να πάω για χοριακη!Αν δεν είναι εγκυμοσύνη τότε υπάρχει κάποια επιπλοκή λόγω βιοχημικής!

Πάντως αύριο που υποτίθεται περιμένω περίοδο δεν το αισθάνομαι...

Αντε χαμος την Παρασκευή!!! Περιμένουμε!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, noni90 είπε:

3 κοπελες βγάλαμε μια βδομάδα πριν τη περιοδο (στο περιπου αλλες 5 μερες πριν αλλες 6) θετικά τεστ ωορρηξιας. Η Νατι εχει νομιζω κ ενα αχνο θετικο εγκυμοσυνης......Αλλα λεει ειναι γραμμη εξατμισης. (ετσι νομιζω λεγεται) Μάλλον ειναι κολλητικο. Αλλά εγώ θα κανω οτι δεν το εκανα κ θα συνεχισω να περιμενω την περιοδο μου την Κυριακη. Δεεεεεεε θα αγχωθω ουτε θα ελπιζω και να πεσω μετα στα πατωματα. 

Βρε μήπως είσαστε εγκυουλες και γιαυτό βγήκαν θετικά??? Που σας το εύχομαι!!! 

4 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

@Μαρθα Κ εκανα ένα εγκυμοσύνης το πρωι και μετά από καμμία ώρα είδα μια παααρααα πολύ αχνη γραμμή ισα που φαινόταν και λέω ήταν εξάτμισης η πάει κάτι να γίνει??δεν έχω ιδέα.πριν λίγες μέρες είχα κάνει και ωορρηξιας και ήταν αρκετά έντονο και υποτίθεται έντονη ωορρηξιας δείχνει και εγκυμοσυνη όταν φυσικά είσαι κοντά στις μέρες που περιμένεις.και έχουν έντονο ωορρηξιας και η noni και η ada αυταααα κάνουμε εδώ που λες...

Αχ ρε Κορίτσια μου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαστε όλες εγκυουλες και σε λίγες μέρες να μας το φωνάζετε!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Είχα δύσκολη μέρα και σας διάβασα πολύ πεταχτά και όχι όλα...μπερδεύτηκα λίγο ποια τεστ ήταν θετικά...ωορρηξίας ή εγκυμοσυνης.

Πολλές αναμονες κατάλαβα ότι έχουμε. Οπότε περιμένουμε θετικά; Άντε να ξεκινήσει η ομάδα "μέχρι τα Χριστούγεννα ειμαι έγκυος" να καταγράφει μέλη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...