Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημέρα σας. Τα νεα από το μικροβιολογικο για την καλλιεργεια ούρων που έκανα είναι ότι έχω esherichia coli  μικρόβιο. Θα ρωτήσω και γιατρό αλλά μήπως είχε ποτέ καμία σας αυτό το μικρόβιο στα ουρά να μου πει πως το έδιωξε? Δεν είναι στον κόλπο οπότε δεν επηρεαζει κάτι αν έχει επιτευχθεί σε αυτόν τον  κύκλο ε? Το αντιβιογραμμα έδειξε πολλες δραστικες ουσίες ευαίσθητες μεταξύ των  οποιον cefaclor και amoxyllin. Καμία γνώμη? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 35 λεπτά , kido είπε:

Καλημέρα σας. Τα νεα από το μικροβιολογικο για την καλλιεργεια ούρων που έκανα είναι ότι έχω esherichia coli  μικρόβιο. Θα ρωτήσω και γιατρό αλλά μήπως είχε ποτέ καμία σας αυτό το μικρόβιο στα ουρά να μου πει πως το έδιωξε? Δεν είναι στον κόλπο οπότε δεν επηρεαζει κάτι αν έχει επιτευχθεί σε αυτόν τον  κύκλο ε? Το αντιβιογραμμα έδειξε πολλες δραστικες ουσίες ευαίσθητες μεταξύ των  οποιον cefaclor και amoxyllin. Καμία γνώμη? 

Καλημέρα! Τι συμπτώματα ειχες ουρολοιμωξης; Από το εντερακι είναι αυτά μην ανησυχείς είναι από τα πιο συχνά..Για τα φάρμακα θα σου πει ο γιατρος θα του διαβάσεις και ρώτησε τον μήπως σου δώσει κανα προβιοτικό συμπλήρωμα.Πινε και πολλά νερακια εγω έβαζα λιγάκι μαγειρική σόδα μέσα με λιγες σταγόνες λεμονακι είναι τρομερό αλκαλοποιει το σύστημα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα! Τι συμπτώματα ειχες ουρολοιμωξης; Από το εντερακι είναι αυτά μην ανησυχείς είναι από τα πιο συχνά..Για τα φάρμακα θα σου πει ο γιατρος θα του διαβάσεις και ρώτησε τον μήπως σου δώσει κανα προβιοτικό συμπλήρωμα.Πινε και πολλά νερακια εγω έβαζα λιγάκι μαγειρική σόδα μέσα με λιγες σταγόνες λεμονακι είναι τρομερό αλκαλοποιει το σύστημα! 

Δεν είχα και πολλά μόνο πολλά αέρια και περίεργη μυρωδιά στα τσίσα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kido είπε:

Δεν είχα και πολλά μόνο πολλά αέρια και περίεργη μυρωδιά στα τσίσα! 

Ναι έχεις αερια γιατί αυτά είναι βακτήρια του εντέρου και η μυρωδιά επισης είναι από το μικρόβιο.Θα συνελθεις με την αντιβιωση και το προβιοτικό βοηθάει θα σε ηρεμήσει από τα αέρια και σε προφυλάσσει από μύκητες που κάνει η αντιβιωση 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι έχεις για αυτό σου ανέφερα το έντερο και η μυρωδιά είναι από το μικρόβιο.Θα συνελθεις με την αντιβιωση και το προβιοτικό βοηθάει στο πεπτικό στο έντερο δλδ θα σε ηρεμήσει από τα αέρια και σε προφυλάσσει από μύκητες που κάνει η αντιβιωση 

Εννοώ δεν είχα πόνο η τσουξιμο... σε ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, kido είπε:

Καλημέρα σας. Τα νεα από το μικροβιολογικο για την καλλιεργεια ούρων που έκανα είναι ότι έχω esherichia coli  μικρόβιο. Θα ρωτήσω και γιατρό αλλά μήπως είχε ποτέ καμία σας αυτό το μικρόβιο στα ουρά να μου πει πως το έδιωξε? Δεν είναι στον κόλπο οπότε δεν επηρεαζει κάτι αν έχει επιτευχθεί σε αυτόν τον  κύκλο ε? Το αντιβιογραμμα έδειξε πολλες δραστικες ουσίες ευαίσθητες μεταξύ των  οποιον cefaclor και amoxyllin. Καμία γνώμη? 

εγω πηρα την zinadol γτ ημουν εγκυοϛ

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , noni90 είπε:

@Dimitr@17 & @kido τι λενε τα συμπτωματα? Εχετε καθολου?

Για το μικροβιο δε ξερω δε μου εχει τυχει....

Γεια σου @noni90 μου...απο συμπτωματα τα ιδια...υγρα ασπρα κ πηχτα αρκετα  καθε μερα πρηζεται ολο κ πιο πολυ το στηθος μου κ που κ που εχω κατι πονακια στην κοιλια αλλσ εχω μια αισθηση λεςκ ειναι να αδιαθετησω..πολυ πρηξιμο...εσυ πως εισαι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Είμαι σε γόνιμες τώρα και ελπίζω όπως.καθε φορά να είναι η τυχερή!

Τελεια...κανε εσυ οτι μπορεις απο επαφουλες και θα ερθει...εμενα μου ειπε η γιαγια σημερα"ετσι οπως σε κοιταω εχω να σ πω οτι μεχρι το πασχα θα εισαι εγκυος"....χαχαχα

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Γεια σου @noni90 μου...απο συμπτωματα τα ιδια...υγρα ασπρα κ πηχτα αρκετα  καθε μερα πρηζεται ολο κ πιο πολυ το στηθος μου κ που κ που εχω κατι πονακια στην κοιλια αλλσ εχω μια αισθηση λεςκ ειναι να αδιαθετησω..πολυ πρηξιμο...εσυ πως εισαι???

ετσι κ εγω ασπρα υγρα κ πηχτα, που τα εχω ξαναδει ομως σε καποιους κυκλους κ δεν ημουν εγκυος, χθες γουργουριζε η κοιλια μου χαμηλα, πονακια λες κ θα αδιαθετησω αλλα καθολου πρηξιμο, καθολου στηθος... εχω κ πολλες μερες ακομα εγω. Μαλλον η αγωγη με εχει πειραξει στο στομαχι.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , kido είπε:

Κορίτσια @noni90 @Dimitr@17εγώ τιποτα, ξεραιλα! Ουτε πονακια. Λίγο το στήθος...

κ εγω μονο τα παρελκομενα της αγωγης κ λιγα λευκα υγρα που τα εχω ξαναδει ομως. κ τα πονακια που κ αυτα τα εχω ξαναδει κ αποτελεσμα δεν ειχα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...