Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

PETHEROPLIKTES NUFOULES!!!!!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 534
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μια ερώτηση για τις πεθερόπληκτες:

ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΣΑΣ; (συναντήσεις και κυρίως τηλεφωνήματα)

Ελάτε να βρούμε το μέσο όρο!!!!:-D:grin::-D

Εμένα απο τότε που έμαθε οτι είχα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη και θα το έχανα τελικά δεν με ξαναπήρε τηλεφωνο, ούτε καν την ημέρα της απόξεσης....... τυχερη?????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εμένα απο τότε που έμαθε οτι είχα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη και θα το έχανα τελικά δεν με ξαναπήρε τηλεφωνο, ούτε καν την ημέρα της απόξεσης....... τυχερη?????

Σπάνια...Με πήρε όταν έμαθε για την εγκυμοσύνη τάχα ότι χάρηκε και έκτοτε τίπ..οτα. Εγω την παίρνω στη γιορτή της, Χρστ/α και Πάσχα και τέλος. Η δικιά μου είναι κατα φαντασίαν ασθενής. Οποτε την ρωτήσεις τί κάνει, απαντά ότι "σέρνομαι, χάλια είμαι κπλ" (Την ημέρα του γάμου τα ίδια) Οταν της πεις περαστικά απαντά "δεν είναι περαστικά". Αντλεί ανεξήγητες δυνάμεις με το να προσπαθεί να αποσπάσει τον οίκτο όλης της της οικογένειας. Αποτέλεσμα; Κανείς δεν θέλει να είναι γύρω της και να κακοπερνά ακούγοντας κλάψες, ούτε καν τα παιδιά της. Κατα τ'άλλα, δεν πάσχει απο καμιά ιδιαίτερη πάθηση, καπνίζει 2 πακέτα τα τσούζει, τρώει μόνο κρέας και τηγανιτά που δεν την πειράζουν στο εντερο και ζα' μαν-φου!! Δεν παθαίνει τίποτα σας λέω, έχει μουμιοποιηθεί απο την νικοτίνη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ανακάλυψα το topik και ήθελα απλά να σας καταθέσω τη δικιά μου περίπτωση... μάλλον ανήκω στις τυχερές... τί εννοώ?? Μετά από 6 μήνες σχέσης συζήσαμε με τον καλό μου (τώρα πλέον σύζυγός μου) νοικιάζοντας μια γκαρσονιέρα. Εκεί κάπου γνώρισα για 1η φορά την (τωρινή) πεθερά μου γιατί προθυμοποιήθηκε και μας εφοδίασε με ένα ψυγείο και μια τηλεόραση, όχι καινούργια, αλλά από αυτά που έτυχε και της περίσσευαν στο σπίτι της και εμείς με χαρά τα δεχτήκαμε. Δεν πέρασαν 2-3 μήνες και έρχεται ο καλός μου μια μέρα και μου λέει : << ξέρεις κάτι δεν χρειάζεται να μαγειρεύεις, η μαμά (η πεθερά μου δλδ) μου είπε πως θα μαγειρεύει αυτή για εμάς γιατί εσύ κουράζεσαι πρωί - απόγευμα στη δουλειά και δεν χρειάζεται να έχεις και αυτόν τον μπελά :shock:, επίσης τα ρούχα μου δεν χρειάζεται να τα πλένεις εσύ ούτε να τα σιδερώνεις γιατί και πάλι η μαμά μου λέει οτι εσύ κουράζεσαι λόγω της δουλειάς και θα τα πλένει αυτή και θα τα σιδερώνει:shock:>>... Σας υπενθυμίζω οτι ακόμη μόνο σχέση είχαμε, χύμα στο κύμα δλδ δεν ξέραμε ακόμη που θα πήγαινε το πράγμα, αν και φουλ ερωτευμένοι, αυτό να λέγεται...τέσ πα...για να μην τα πολυλογώ μετά από εκείνη την ημέρα έχουν περάσει 5,5 χρόνια σχεδόν, έχουμε παντρευτεί στο μεταξύ, αγοράσαμε το σπιτάκι μας, παιδάκι δεν έχουμε αλλά το προσπαθούμε (αυτό είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα) αλλά μέχρι σήμερα κατσαρόλα που λένε κορίτσια δεν έχω βάλει στο μάτι της κουζίνας μου ούτε και έχω πλένει - σιδερώσει ένα ρούχο του άντρα μου. Μιλάμε για σημαντική βοήθεια, μέχρι και ψωμί μας ζυμώνει να μην αγοράζουμε απ΄το φούρνο (ανήκει στις πατροπαράδοτες που θα ζυμώσει γενικά ψωμί, πίτες, έχει μπαξέ, τέτοια πράγματα). Δεν ανακατεύεται ποτέ σε τίποτα με την έννοια του ότι θα πει τη γνώμη της (έχει πάντα) και το μόνο που θέλει από ό,τι έχω καταλάβει είναι να της δείξεις οτι τουλάχιστον την έλαβες υπόψιν και ας μην την εφαρμόσεις, ακόμη και για το θέμα του παιδιού που προσπαθούμε και το πρόβλημα το έχω εγώ και τρέχουμε σε γιατρούς μου είπε: <<κάντε ο,τι θέλετε, πάντε όπου θέλετε, εγώ μόνο ένα παιδάκι θέλω να μου κάνετε/φέρετε>>, με διακριτικότητα που με σκλαβώνει. Πάντα μου λέει, εσείς να είστε αγαπημένοι και εγώ τίποτε άλλο δεν θέλω, άντε μόνο κανένα τηλέφωνο να με παίρνεις να δεις τί κάνω. Είναι γενικά έξυπνη και σπιρτόζα για την ηλικία της και μάλιστα και αρκετά δυναμική (είναι αυτό που σας είπα θέλει ο λόγος της να ακούγεται), είναι και λίγο παλαιών αρχών αλλά με έχει κερδίσει γιατί είναι καλοπροαίρετη και καταλαβαίνει οτι υπάρχει κάποιο όριο που δεν μπορεί να ξεπεραστεί. Αν και το χωριό στο οποίο μένει είναι μόλις 10 λεπτά απόσταση με το αυτοκίνητο από την πόλη που ζω δεν έρχεται συχνά - το αντίθετο θα έλεγα - αλλά κι΄όταν έρθει πάντα θα μου το γνωστοποιήσει πρώτα, ποτέ απροειδοποίητα. Κι΄όταν ανεβαίνω εγώ να τη δω πάντα αυτή θα μας μαγειρέψει πάλι και εγώ κάθομαι σαν τη γαϊδούρα, κάτσε ξεκουράσου μου λέει εσύ, δούλευες όλη την εβδομάδα, δεν σε βλέπει το σπίτι σου και τα τοιάυτα. Αυτά εν ολίγοις, ήθελα να σας τα γράψω έτσι προς τιμήν της και ας μην την γνωρίζετε βέβαια αλλά εμένα με έχει σκλαβώσει. Εύχομαι να είναι πάντα καλά και υγιής γιατί αλήθεια σας λέω αν πάθει κάτι νομίζω οτι θα μου λείψει πολύ. Κλείνοντας να σας πω και το εξής: δεν ξέρω αν η καλοσύνη της αυτή και η ανιδιοτέλειά της προς το πρόσωπό μου πηγάζει από το παρακάτω που συνηθίζει να μου λέει αρκετά συχνά σε ανύποπτο χρόνο: ¨Είχα πολλή καλή πεθερά, δεν με ξεχώριζε από τα παιδιά της, είχα πολλή καλή πεθερά, γενικά πολύ με βοηθούσε, πολύ...¨

SORRY για το μεγάλο post.

Link to comment
Share on other sites

μιράκλ... ρησπέκτ κορίτσι μου!

να είστε πάντα έτσι.

κ για να μην είμαι τελείως οφ τόπικ, να αναφέρω ότι τελευταίως τα πάμε καλύτερα με τα πεθερικά. ιδίως με τον πεθερό το έχω πιο εύκολο. μου βγαίνει άνετα. με την πεθερά προσπαθώ........ κ αποδίδει... προς το παρόν. αλλά πλέον έχω τα ματια μου ανοιχτά.

όσο της φέρομαι καλά, την βλέπω να μπερδεύεται... να μην ξέρει πώς να αντιδράσει, πώς να το χειριστεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπήκα στον 8ο μήνα της εγκυμοσύνης μου. Η πεθερά μου δεν μ'έχει ρωτήσει για τίποτα περι της εγκυμοσύνης μου μέχρι τώρα. Χθές που την είδα όμως θυμήθηκε να μου αναφέρει για πρώτη φορά πώς έχασε το 3ο παιδί της λίγο μετά τη γέννα. Γιορτινά πράγματα σας λέω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα απο τότε που έμαθε οτι είχα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη και θα το έχανα τελικά δεν με ξαναπήρε τηλεφωνο, ούτε καν την ημέρα της απόξεσης....... τυχερη?????

Το χειρότερο είναι να σου τηλεφωνούν για να μάθουν τις γαργαλιστικές λεπτομέρειες μετά απο την έκτρωση και όταν μένεις έγκυος ξανά να σπάζονται και να κάνουν ότι δεν το ξέρουν...Οι φίλοι στην χαρά φαίνονται. Τις παρηγορήτρες μπορούν να τις κάνουν όλοι. Να υποκριθείς ότι χαίρεσαι βγαίνει πολύ δύκολα κοπέλα μου. Τυχερή!!

Link to comment
Share on other sites

μιρακλ είσαι πολύ, μα πολύ τυχερή!

Να την προσέχεις σαν τα μάτια σου γιατί το σπανίζει το είδος!!;);)

Εμένα βέβαια ουτε στα πιο τρελλά μου όνειρα δεν παίζει κάτι τέτοιο!!

Και για να καταλάβεις τι εννοώ....

Χθες το βράδυ μας έκανε και πάλι άνω κάτω γιατί το παιδί δεν θέλει να της μιλάει με τις ώρες στο τηλέφωνο και φυσικά γι'αυτό φταίω εγώ που το απομακρύνω από κοντά της!!!!:shock::shock::shock::shock:

Μιλάμε όταν το άκουσα μου γύρισε το μάτι αλλά δεν έκανα καμία κίνηση γιατί ο καλός μου την τράβηξε ένα σιχτίρισμα περιποιημένο!!!!

Οχι για να δεις τι τρελλες κυκλοφορούν στην πιάτσα!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο είναι να σου τηλεφωνούν για να μάθουν τις γαργαλιστικές λεπτομέρειες μετά απο την έκτρωση και όταν μένεις έγκυος ξανά να σπάζονται και να κάνουν ότι δεν το ξέρουν...Οι φίλοι στην χαρά φαίνονται. Τις παρηγορήτρες μπορούν να τις κάνουν όλοι. Να υποκριθείς ότι χαίρεσαι βγαίνει πολύ δύκολα κοπέλα μου. Τυχερή!!

θα συμφωνήσω!

προσέξτε ποιούς κάνετε κοινωνούς της ευτυχίας σας.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Πληθυναμε οι πεθεροπληκτρες ε? :-P

Ειχα να μιλησω μαζι της τουλαχιστον ενα μηνα.. Εχθες με πηρε τηλ. την ωρα που εκανα μπανιο το Μαρακι και της εξηγησα πως δεν μπορω να της μιλησω γιατι εχω αφησει το παιδι στο μπανιο μονο του (ο αντρας μου ηταν στη δουλεια).. Για να μη σας τα πολυλογω, μου την ειπε που κανω μπανιο το παιδι με αυτο το κρυο γιατι εκεινη τα δικα της τα εκανε μονο καθε Σαββατο (οντως, ισχυει αυτο, μου το εχει επιβεβαιωσει και ο αντρας μου).. Μαλιστα ο κουνιαδος μου το τηρει μεχρι και σημερα αυτο (28 χρονων και στρατιωτικος :roll:), τον φιλοξενουμε 2 Σ/Κ τον μηνα επειδη παρακολουθει κατι σεμιναρια και δεν εχει κανει καν την κινηση να κανει ενα ντους.. :?

Της ξαναειπα πως το παιδι ειναι μονο του στο μπανιο και της το εκλεισα στα μουτρα.. :|


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ βρε κοριτσια τι περνατε και εσεις

να σας πω και εγω για τη καλη μου πεθερουλα η οποια ειναι οντως πολυ καλη πιστευω σ αυτο το θεμα σταθηκα πολυ τυχερη, εχει δυο γιος και φυσικα δυο νυφαδες, μας εχει σαν κορες της δε μας χαλαει ποτε χατηρι κι οτι και να ζητησουμε αμεσως θα το κανει ας τις ζητηζουμε να μας παρει κατι επισης θα το κανει αμεσως, δεν ανακατευετε στα σπιτια μας το ζευγαρι λεει θα τα βρει μεταξυ του οτι και να γινει εκεινη το μονο που θα καταφερει αν ανακατευτει ειναι να γινει η κακια τις υποθεσεις. μιλαμε καθε μερα στο τηλεφωνο ειδικα τωρα με το παιδι και φυσικα χρυσαφικα και στο γαμο και μαιευτηριο γαι το εγγονι και τις νυφης και του μωρου το γιο χ@σμ@νο χαχαχαχα επισης αν κανουν κατι οι γιοι της φυσικα και δε τους υπερασπιζετε ισι ισι που τους τα χωνει και μαλιστα για τα καλα του δικου μου του λεει εσενα θα σε πεταξω απο το σπιτι και θα εχω μονο τη κορη μου(εμενα δλδ) αυτα δοξαζω το θεο καο παλι για τη καλη πεθερα που μου εστειλα κι ολα αυτα γιατι εκεινη κακοπεσε και δε θελει να κανει τα ιδια της νυφες(κορες) της


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

χοντρη με ανεβοκατεβαζει ενω η συνυφαδα μου που ειναι τριπλασια λεει οτι ειναι μια χαρα,γυρισε και ειπε οτι απο τοτε που παντρευτηκε ο γιος της φαλακρυνε και στενοχωριεται...εχει προβλημα στο σπερμα ο αντρας μου και δεν μπορουμε να κανουμε παιδι αλλα που του συμπαραστεκομαι δεν ακουω και καμμια καλη κουβεντα,η συνυφαδα ξερει για το προβλημα,εχει δυο αγορακια και μας χτυπαει οτι θα κανει και τριτο και αν ειναι παλι αγορι θα μας το δωσει...εχω και αλλα πολλα να πω..για να μην ειμαι αδικη η πεθερα εχει βοηθησει οικονομικα αλλα αυτο δεν της δινει το δικαιωμα να με προσβαλλει...και το χειροτερο ο αντρας μου δεν μιλαει..


gWfop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...