Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

      να μην κάνει τπτ! είναι μια χαρά! υπομονή 

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εκεί θα κάτσει,στη ζεστασιά της μανουλας του❤️Είναι φυσιολογικό πάντως να ζοριζεσαι και εσύ και το μωρό όσο περνάει ο καιρός.Δεν έχει αρκετό χώρο για να κινηθεί,γι αυτό και οι κλωτσιές 

      τώρα 2 μέρες δεν αναπνέω κ καλα το βραχύ! δλδ μέχρι να κοιμηθώ μ φταίνε όλα , βουλώνει η μύτη , πονάω δεξιά , πονάω αριστερά ! χαχαχ χθες κάποια στιγμή βόγκηξα στον υπνο μ! χέστηκε πάνω τ ο άντρας μ νόμιζε γεννάω ! άστα…έχει πάει ήδη τσάντες στο αμαξι , τα χει όλα έτοιμα , ξεβρακωτη θα με σηκώσει να φύγουμε ! έχει και προτίμηση στην ώρα, λέει να είναι βράδυ να μην έχει κίνηση γιατί μέρα θα κάνουμε 1,5 ώρα να πάμε από πειραια στο μαιευτηριο !🤣

      • Μου αρέσει 1
      • Χαχα 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Α, τελεια! Ε τοτε καλη επιτυχία beboula!!!!

 

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Α, τελεια! Ε τοτε καλη επιτυχία beboula!!!!

Λες να έχουμε τέτοια τύχη και να σκίσουμε τα πτυχία του γιατρού;; Τις επόμενες τρεις μέρες είπε.Εσυ τώρα ποτε περιμένεις την επόμενη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Ο γιατρος σας ειπε πως τις επόμενες τρεις μέρες θα ειναι η ωορρηξία; Τι είδατε στον υπέρηχο; Γιατι πρέπει να ξέρεις οτι οι πιθανότητες να έμεινες έγκυος ειναι πολλές αν ήρθατε σε επαφή και μετα απο τρεις μέρες έσκασε αυγουλακι!

Εγω περιμένω να ερθει σε λίγες μέρες η δεύτερη περίοδος μετα την απόξεση. Αλλα δε μπορώ να ξέρω σίγουρα ποτε θα ερθει γιατι η πρώτη περίοδος ήρθε μετα απο 39 μέρες. Η δεύτερη; Ποιος ξέρει... Αφού ομως ερθει θα μπούμε γερά στο παιχνίδι με ολα τα μεσα: τεστ ωορρηξιας, preseed και φυσικα αυτο που ήδη παίρνω κι εγω κι ο άντρας μου, βιταμίνες. Πολλές βιταμίνες! Μπορει και να μη μείνω έγκυος αλλα τα μαλλια και τα νύχια εχουν παρει τα πάνω τους!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ω πίστεψε σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ακριβώς το ίδιο νιώθω κι εγω. Απο την πρώτη στιγμή που είχα την παλλινδρομη έμπαινα στο φόρουμ χωρις να γραφτώ κι απλώς διάβαζα οτι δεν ήμουν μόνη κι οτι κοπέλες που είχαν παρόμοια εμπειρία έμειναν έγκυες και γέννησαν μια χαρά τα μωρά τους. Με είχε βοηθησει παρα πολυ. Βέβαια είχα ενα μεγάλο break down πριν δυο βδομάδας περίπου όπου και αρχισα να γράφω αλλα ήδη νιώθω πολυ πολυ πολυ καλυτερα! Σας ευχαριστώ παρα πολυ!!!!!!

Και εγώ έτσι διάβαζα ιστορίες και δεν Ει χα γραφτεί αλλά μετά ένιωσα την ανάγκη να συνομιλήσω με α τομα με παρόμοιες ιστορίες.εγραψα σε αρκετά τοπικ αλλά σε αυτό ε δω που ξεκίνησε η @Bela και την ευχαριστώ πολύ βρήκα φως και ηρεμία σε όλα αυτά που με βασάνιζαν μέσα μου.

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ο γιατρος σας ειπε πως τις επόμενες τρεις μέρες θα ειναι η ωορρηξία; Τι είδατε στον υπέρηχο; Γιατι πρέπει να ξέρεις οτι οι πιθανότητες να έμεινες έγκυος ειναι πολλές αν ήρθατε σε επαφή και μετα απο τρεις μέρες έσκασε αυγουλακι!

Εγω περιμένω να ερθει σε λίγες μέρες η δεύτερη περίοδος μετα την απόξεση. Αλλα δε μπορώ να ξέρω σίγουρα ποτε θα ερθει γιατι η πρώτη περίοδος ήρθε μετα απο 39 μέρες. Η δεύτερη; Ποιος ξέρει... Αφού ομως ερθει θα μπούμε γερά στο παιχνίδι με ολα τα μεσα: τεστ ωορρηξιας, preseed και φυσικα αυτο που ήδη παίρνω κι εγω κι ο άντρας μου, βιταμίνες. Πολλές βιταμίνες! Μπορει και να μη μείνω έγκυος αλλα τα μαλλια και τα νύχια εχουν παρει τα πάνω τους!!! 

Εγώ έχω κύκλο 32 ημερών.Μετα την απόξεση αδιαθετισα στις 32 και η επόμενη στις 39.Μετα από κει σταθερά στις 32 με 33.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ο γιατρος σας ειπε πως τις επόμενες τρεις μέρες θα ειναι η ωορρηξία; Τι είδατε στον υπέρηχο; Γιατι πρέπει να ξέρεις οτι οι πιθανότητες να έμεινες έγκυος ειναι πολλές αν ήρθατε σε επαφή και μετα απο τρεις μέρες έσκασε αυγουλακι!

Εγω περιμένω να ερθει σε λίγες μέρες η δεύτερη περίοδος μετα την απόξεση. Αλλα δε μπορώ να ξέρω σίγουρα ποτε θα ερθει γιατι η πρώτη περίοδος ήρθε μετα απο 39 μέρες. Η δεύτερη; Ποιος ξέρει... Αφού ομως ερθει θα μπούμε γερά στο παιχνίδι με ολα τα μεσα: τεστ ωορρηξιας, preseed και φυσικα αυτο που ήδη παίρνω κι εγω κι ο άντρας μου, βιταμίνες. Πολλές βιταμίνες! Μπορει και να μη μείνω έγκυος αλλα τα μαλλια και τα νύχια εχουν παρει τα πάνω τους!!! 

Χαχααχ με εκανες και γέλασα!! Εκεί που είχαν δυναμώσει τα νυχάκια ξαφνικά όλα μαζί μου ανοίγουν στη μεση:confused:Εγω μόνο φιλισιν παιρνω αρκετό καιρό..

Βασικά πήγα για επανέλεγχο της κύστης που είχα δει μετά την απόξεση.Ειχα πάει πρώτα την 9τη μέρα στον παλιό μου γιατρό είδαμε και ωοθυλακιο και μετά την 12τη πήγα στον καινούριο όπου και θα συνεχίσω και είδαμε πως η κυστουλα απορροφήθηκε και πως έχω δυο αυγουλακια δεξιά και αριστερά.μου είπε πως βλέπει και λίγο το υγρό και σε τρεις μέρες θα γίνει.Με ρώτησε αν έχω ιστορικό με δίδυμα αλλα δεν έχω.Τρεις μέρες πριν για να γίνει θέλεις σούπερ συνθήκες όχι πως δεν γίνεται 

Και εμενα η πρώτη μετά την απόξεση ηρθε στις 54 μέρες,άργησε η χοριακη μου να μηδενίσει. η δεύτερη 25 μέρες και τώρα βάση του γιατρού αν μετρήσω βγαίνει στις 29 μέρες..Μέχρι να συνελθουν οι κύκλοι δεν θα μου φανεί περίεργο 

Που είσαι μικρή @loyloy ?? Όλες μαζί εδώ θα μιλάμε θα λέμε τις σκεψεις μας θα μοιραζόμαστε την αγωνία και όλες θα τα καταφέρουμε.. Λένε πως όταν η αγαπη μοιράζεται,πολλαπλασιάζεται..Κάπως έτσι συμβαίνει και εδώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία που τα λες beboula! Συμφωνώ! 

Καλα, αν ο δικός μου ο γιατρος μου έβρισκε δυο ωάρια δεν υπήρχε περίπτωση να τα αφήσω ετσι. Και στο νοσοκομείο θα τον εκμεταλλευομουν!!!!! Πάντως χωρις πλάκα, δεν ειναι καθολου ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ απίθανο! Εγω λεω οτι εισαι έγκυος σε διδυμα!! Σε δυο εβδομάδες θα μου πεις αν εχεις θετικό τεστ :-) 

Cat περιμένουμε νέα σου! Ο Θεος μαζι σου!

Loyloy άρα έστρωσε ο κύκλος σου μετα απο δυο περιόδους. Άντε, να δουμε κι εμείς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , P.L.L. είπε:

Τι ωραία που τα λες beboula! Συμφωνώ! 

Καλα, αν ο δικός μου ο γιατρος μου έβρισκε δυο ωάρια δεν υπήρχε περίπτωση να τα αφήσω ετσι. Και στο νοσοκομείο θα τον εκμεταλλευομουν!!!!! Πάντως χωρις πλάκα, δεν ειναι καθολου ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ απίθανο! Εγω λεω οτι εισαι έγκυος σε διδυμα!! Σε δυο εβδομάδες θα μου πεις αν εχεις θετικό τεστ :-) 

Cat περιμένουμε νέα σου! Ο Θεος μαζι σου!

Loyloy άρα έστρωσε ο κύκλος σου μετα απο δυο περιόδους. Άντε, να δουμε κι εμείς!

Αχχ και εσυ τα λες πολύ καλα γενικά και σε ευχαριστώ..  το ένα είναι το επικρατες είπε δύσκολο για δυο αλλα υπήρχε.. Ασε έτσι νομίζαμε και εμείς ότι την άλλη μέρα της επέμβασης θα ήταν μια χαρά ο δικος μου κιολας ήταν σιγουρος Χαχαχα.. και το ελεγα στον γιατρό θα τον κυνηγάω μπαταρισμενο!!

Αντε και εσείς με το καλό να έχουμε ομορφες αναμονές!!

Και στην γατούλα στέλνουμε όλη μας την θετική ενέργεια !!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , P.L.L. είπε:

Τι ωραία που τα λες beboula! Συμφωνώ! 

Καλα, αν ο δικός μου ο γιατρος μου έβρισκε δυο ωάρια δεν υπήρχε περίπτωση να τα αφήσω ετσι. Και στο νοσοκομείο θα τον εκμεταλλευομουν!!!!! Πάντως χωρις πλάκα, δεν ειναι καθολου ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ απίθανο! Εγω λεω οτι εισαι έγκυος σε διδυμα!! Σε δυο εβδομάδες θα μου πεις αν εχεις θετικό τεστ :-) 

Cat περιμένουμε νέα σου! Ο Θεος μαζι σου!

Loyloy άρα έστρωσε ο κύκλος σου μετα απο δυο περιόδους. Άντε, να δουμε κι εμείς!

Ναι.ακριβως στην ώρα μου.Παλι Καλά.Εδω @Beboula25 θα τα λέμε όλα και σιγά σιγά να αρχίσουν και ευχάριστα νέα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Beboula αν ο γιατρος σου ειπε οτι το ενα ήταν το επικρατες αλλα υπήρχε κι ενα δεύτερο να ξέρεις οτι συνήθως αυτα σκάνε με μια μερα διαφορα. Δηλαδη μπορει το ενα να έσκασε στις τρεις μέρες και το άλλο στις τέσσερις. ΑΡΑ! Προλαβαίνεις να τον εκμεταλλευτείς και τώρα τον άντρα σου!!!! 

Εγω κορίτσια εχω μεγάλη αδυναμία στα διδυμα, αν και θεωρείται πιο επικίνδυνη η εγκυμοσυνη, γιατι ειμαι και η ίδια δίδυμη και, παρότι εντελώς διαφορετικές με την αδερφη μου, ήταν τελεια να εχω την καλύτερη μου φίλη συνέχεια μαζι μου! Δεν ένιωθα ποτε μοναξιά! Ειναι τέλειο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , P.L.L. είπε:

Beboula αν ο γιατρος σου ειπε οτι το ενα ήταν το επικρατες αλλα υπήρχε κι ενα δεύτερο να ξέρεις οτι συνήθως αυτα σκάνε με μια μερα διαφορα. Δηλαδη μπορει το ενα να έσκασε στις τρεις μέρες και το άλλο στις τέσσερις. ΑΡΑ! Προλαβαίνεις να τον εκμεταλλευτείς και τώρα τον άντρα σου!!!! 

Εγω κορίτσια εχω μεγάλη αδυναμία στα διδυμα, αν και θεωρείται πιο επικίνδυνη η εγκυμοσυνη, γιατι ειμαι και η ίδια δίδυμη και, παρότι εντελώς διαφορετικές με την αδερφη μου, ήταν τελεια να εχω την καλύτερη μου φίλη συνέχεια μαζι μου! Δεν ένιωθα ποτε μοναξιά! Ειναι τέλειο.

Τι γλυκο αυτό που λες για την αδερφούλα σου..

Εν τω μεταξύ γελάω μόνη μου που μου βρισκεις λογους να συνεχίσω!!Σε ευχαριστώ παρά πολύ ειλικρινά!!! Τι να προλαβαίνω εδώ τρώει και λαχανιαζει άσε που δεν θέλει να τον κοιτάω στη μύτη που τρέχουν νερακια συνέχεια με ένα χαρτομάντηλο εκεί να την κρύβει χαχαχα.. Δεν την παλεύει σου λέω το νιώθω Χαχαχα! Δεν πειράζει να είμαστε καλα άλλο μήνα όλες μαζί !!!! 

 

@Cat! είμαστε εδώ το fun club σου σε περιμένει να χαρούμε όλοι μαζί !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια Καλησπερα!!!

Ειδαμε σάκο σημερα! Ολα καλα φαινονται! Οσο για το αιμα, μου ειπε πως ειναι απο τον πλακούντα μου και να προσέχω, οχι βάρη,οχι γενικα κουραστικές κινήσεις αλλα δεν πρότεινε ακινησία. Το περιμενα βεβαια! Παντως εγω μονο στη δουλειά θα πηγαινω και τιποτα αλλο. Την αλλη βδομαδα θα παω να ακούσουμε και καρδούλα! Μακαρι Μακαρι Μακαρι!!!! Παντως εχει πολυ καλες προοπτικές λεει το εμβρυακι μου. Εκεινος πιστευε απο τις χοριακες μου πως μαλλον έπιασαν και τα δυο,αλλα τελικα ηταν το ενα μονο που αναπτύχθηκε με πολυ γρήγορους ρυθμούς! Γιαυτο με εχει ζορίσει λιγο και με τον πλακούντα.Πιστεύει πως ολα θα πανε καλα! Θα προσπαθησω απο τωρα να ειμαι μονο αισιόδοξη!!! ;)

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Cat! είπε:

Κορίτσια Καλησπερα!!!

Ειδαμε σάκο σημερα! Ολα καλα φαινονται! Οσο για το αιμα, μου ειπε πως ειναι απο τον πλακούντα μου και να προσέχω, οχι βάρη,οχι γενικα κουραστικές κινήσεις αλλα δεν πρότεινε ακινησία. Το περιμενα βεβαια! Παντως εγω μονο στη δουλειά θα πηγαινω και τιποτα αλλο. Την αλλη βδομαδα θα παω να ακούσουμε και καρδούλα! Μακαρι Μακαρι Μακαρι!!!! Παντως εχει πολυ καλες προοπτικές λεει το εμβρυακι μου. Εκεινος πιστευε απο τις χοριακες μου πως μαλλον έπιασαν και τα δυο,αλλα τελικα ηταν το ενα μονο που αναπτύχθηκε με πολυ γρήγορους ρυθμούς! Γιαυτο με εχει ζορίσει λιγο και με τον πλακούντα.Πιστεύει πως ολα θα πανε καλα! Θα προσπαθησω απο τωρα να ειμαι μονο αισιόδοξη!!! ;)

 

Αχχχχ κορίτσι μου συγχαρητήρια ποσο όμορφα νέα!!! Ναι λοιπόν ξεκινα να το ευχαριστιέσαι όλα θα πάνε καλα!!!! μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να έχεις!!! Και όπως το είπες δουλίτσα και σπίτι να ξεκουράζεσαι!!! Μπράβο καλή μου με το καλό να ακούσεις καρδούλα !!!!

Δηλαδη αυτό με το αίμα θα υποχωρήσει μόνο του σιγά σιγά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 μου ειπε πως μπορει να εχω για ενα μηνα ακομη. Αν τυχον μονο νιωσω πολυ οξύ πονο ή δω μεγαλη ποσοτητα να τον παρω τηλ. Καλα την αλλη βδομαδα που θα παω θα τον αρχισω στις αποριες γιατι σημερα λογοφέραμε λιγο στην αρχη για το σκηνικό με το αιμα και που δεν εδωσε ποτε μια απαντηση και γενικα ηταν αποτομος κλπ στο τηλ.ξεκινησε η συνάντηση μας με το ποσο υπερβολικη ημουν τις πρηγουμενες μερες, που τον ειχα παρει τηλ μονο 2 φορες!!! Κ αυτο γιατι αλλαξε χρωμα το αιμα τη δευτερη φορα και τρομαξα.

και μετα με ειδε στον υπέρηχο και ηρέμησαν οι τόνοι και ειπα να κρατηθώ ως την αλλη βδομαδα για αποριες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Cat! είπε:

Κορίτσια Καλησπερα!!!

Ειδαμε σάκο σημερα! Ολα καλα φαινονται! Οσο για το αιμα, μου ειπε πως ειναι απο τον πλακούντα μου και να προσέχω, οχι βάρη,οχι γενικα κουραστικές κινήσεις αλλα δεν πρότεινε ακινησία. Το περιμενα βεβαια! Παντως εγω μονο στη δουλειά θα πηγαινω και τιποτα αλλο. Την αλλη βδομαδα θα παω να ακούσουμε και καρδούλα! Μακαρι Μακαρι Μακαρι!!!! Παντως εχει πολυ καλες προοπτικές λεει το εμβρυακι μου. Εκεινος πιστευε απο τις χοριακες μου πως μαλλον έπιασαν και τα δυο,αλλα τελικα ηταν το ενα μονο που αναπτύχθηκε με πολυ γρήγορους ρυθμούς! Γιαυτο με εχει ζορίσει λιγο και με τον πλακούντα.Πιστεύει πως ολα θα πανε καλα! Θα προσπαθησω απο τωρα να ειμαι μονο αισιόδοξη!!! ;)

 

Μπράβο μπράβο!Δεν έχεις ιδέα ποσο χάρηκα.αντε ώρα να ηρεμήσεις λιγάκι .Όλα καλά.θα πάνε.θα το δεις!!!!!!άντε ξεκουράσου τώρα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Cat! είπε:

Κορίτσια Καλησπερα!!!

Ειδαμε σάκο σημερα! Ολα καλα φαινονται! Οσο για το αιμα, μου ειπε πως ειναι απο τον πλακούντα μου και να προσέχω, οχι βάρη,οχι γενικα κουραστικές κινήσεις αλλα δεν πρότεινε ακινησία. Το περιμενα βεβαια! Παντως εγω μονο στη δουλειά θα πηγαινω και τιποτα αλλο. Την αλλη βδομαδα θα παω να ακούσουμε και καρδούλα! Μακαρι Μακαρι Μακαρι!!!! Παντως εχει πολυ καλες προοπτικές λεει το εμβρυακι μου. Εκεινος πιστευε απο τις χοριακες μου πως μαλλον έπιασαν και τα δυο,αλλα τελικα ηταν το ενα μονο που αναπτύχθηκε με πολυ γρήγορους ρυθμούς! Γιαυτο με εχει ζορίσει λιγο και με τον πλακούντα.Πιστεύει πως ολα θα πανε καλα! Θα προσπαθησω απο τωρα να ειμαι μονο αισιόδοξη!!! ;)

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Υπέροχα τα νέα σου. Είμαι σίγουρη ότι όλα θα σου πάνε τέλεια. Προσπάθησε όμως να μην κουράζεσαι αυτό το διάστημα και να προσέχεις τον εαυτό σου. Όσο για τον γιατρό...... Εγώ προσωπικά δεν θα ανεχομουν τέτοια συμπεριφορά. Δικαιούσαι και να έχεις απορίες και να έχεις αγωνίες και αυτός υποχρεούται να να σου εξηγεί τα πάντα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...