Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , Beboula25 είπε:

Σημασια έχει να ήταν τις καλές μερες και μια αρκεί δηλαδή.. Μακάρι να μας πεις και εσυ και τα υπόλοιπα κοριτσια! 

Ειχαμε μεσα στις γονιμες αλλα. Οχι καθε μερα...ε μια βδομαδουλα εμεινε να δουμε το αποτελεσμα..

πρίν από 16 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Γεια σου Δημητρα!!! Φυσικα και ειναι θετικο!!! Μακαρι!!! Παντως ειναι πολυ καλο σημαδι!

Μακαρι να ειναι σημαδι κ οχι απλως αλλο ενα παιχνιδι που κανει ο κυκλος μου...γτ δεν μου εχει τυχει ποτε να πρηστει ενω ειμαι ακοκα στις γονιμες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

3 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Ευχαριστώ! Τώρα ετοιμάζομαι να κάνω. Θα σου πω σε λίγο τι γίνεται. Αν και χτες είχα πολύ εντονους πόνους, οπότε σήμερα η αύριο πρέπει να γίνει η ωορρηξία. Όπως κάθε μήνα δλδ. 

@P.L.L. Τι κάνεις,  όλα καλά; Κορίτσι μου να είσαι καλά που μας είπες για το pre seed , κάνει φοβερή δουλειά! 

Περιμενουμε!!

3 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Ειχαμε μεσα στις γονιμες αλλα. Οχι καθε μερα...ε μια βδομαδουλα εμεινε να δουμε το αποτελεσμα..

Μακαρι να ειναι σημαδι κ οχι απλως αλλο ενα παιχνιδι που κανει ο κυκλος μου...γτ δεν μου εχει τυχει ποτε να πρηστει ενω ειμαι ακοκα στις γονιμες..

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , BettySt είπε:

Το έκανα το τεστ. Είναι πιό έντονη η γραμμή απο χθες και προχθές αλλά όχι  σαν την ελέγχου. Εμεις πάντως με τον αντρα μου "τα λέμε " και ότι γίνει. :)

Με το καλοοο!!!:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε αυτο το μήνα να είναι ο τυχερός και να έχουμε πολλές εγκυμοσύνες στο θεματάκι μας!απλά ήθελα να πω σε όσες προσπαθείτε όσο μπορείτε μην σκέφτεστε συνεχώς αυτο, ασχοληθείτε με άλλα πράγματα και απλά αφήστε το να συμβεί;)

Οι εγκυούλες μας τι κάνουν;

Κορίτσια να ρωτήσω ξέρει καμία τίποτα για τα νκ κυτταρα και τη θεραπεία τους;;αναρωτιέμαι αν αξίζει να αχοληθω με τετοιου είδους θεραπείες επειδη βρεθηκαν αυξημενα στις εξετασεις που έκανα;κάποιοι τα παραδέχονται κάποιοι όχι..γνωρίζετε τίποτα;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nansy29 είπε:

Κορίτσια μου εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε αυτο το μήνα να είναι ο τυχερός και να έχουμε πολλές εγκυμοσύνες στο θεματάκι μας!απλά ήθελα να πω σε όσες προσπαθείτε όσο μπορείτε μην σκέφτεστε συνεχώς αυτο, ασχοληθείτε με άλλα πράγματα και απλά αφήστε το να συμβεί;)

Οι εγκυούλες μας τι κάνουν;

Κορίτσια να ρωτήσω ξέρει καμία τίποτα για τα νκ κυτταρα και τη θεραπεία τους;;αναρωτιέμαι αν αξίζει να αχοληθω με τετοιου είδους θεραπείες επειδη βρεθηκαν αυξημενα στις εξετασεις που έκανα;κάποιοι τα παραδέχονται κάποιοι όχι..γνωρίζετε τίποτα;;

κοριτσαρα για τα νκ συνηθως αγωγη περνουν κοπελες που δεν συλλαμβανουν  καθολου. απο την στιγμη που εχεις βρει παθολογια σε εμβρο υστερα απο ιστολογικη δεν νομιζω οτι αξιζει να παρεις θεραπειες τοσο πειραματικες. κ εγω εχω ακουσει οτι δεν τα παραδεχονται απλα πολλες κοπελες που δεν καταφερνουν συλληψη συνηθως περνουν αγωγη intralipids η απλα κορτιζονη prezolon. 

εσυ αν θυμαμαι καλα εχεις φυσιολογικες συλληψεις οποτε δεν ξερω αν αξιζει να ασχοληθεις με κατι τοσο πειραματικο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσαρα για τα νκ συνηθως αγωγη περνουν κοπελες που δεν συλλαμβανουν  καθολου. απο την στιγμη που εχεις βρει παθολογια σε εμβρο υστερα απο ιστολογικη δεν νομιζω οτι αξιζει να παρεις θεραπειες τοσο πειραματικες. κ εγω εχω ακουσει οτι δεν τα παραδεχονται απλα πολλες κοπελες που δεν καταφερνουν συλληψη συνηθως περνουν αγωγη intralipids η απλα κορτιζονη prezolon. 

εσυ αν θυμαμαι καλα εχεις φυσιολογικες συλληψεις οποτε δεν ξερω αν αξιζει να ασχοληθεις με κατι τοσο πειραματικο. 

ευχαριστω κοριτσι μου! δεν εχω κάνει ποτέ ιστολογικη σε έμβρυο απλά στο πρώτο φάνηκε ξεκάθαρα στον υπέρηχο ότι δεν είχε εγκέφαλο-μάλλον αυτο εννοείς..σε αυτο σιγουρα ναι δεν ευθυνονται νκ κυτταρα κλπ.στα αλλα 3 όμως; δεν ξέρουμε τι είχαν..πάντως κι εγω έχω την αίσθηση ότι θα μπλέξω χωρίς λόγο..κορτιζόνη θα παίρνω έτσι κι αλλιώς για τα αντισφωλιπιδικά αντισώματα άρα ίσως είμαι οκ και με αυτο..σιγουρα πρέπει να πάρω και άλλες γνώμες γιατρών..

εσυ σε τι φάση είσαι;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kido είπε:

@BettySt τι ειναι αυτό το   pressed σε τι είδες καλό?  Συγνώμη αλλά δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα από τηνα αρχή. 

@Dimitr@17 μακάρι να είναι η τυχερη σου φορα!

Τι να πω @kido μου μακαρι..το εχω αφησει στην τυχη δεν το ακεφτομαι καθολου σχεδον.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kido είπε:

@BettySt τι ειναι αυτό το   pressed σε τι είδες καλό?  Συγνώμη αλλά δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα από τηνα αρχή. 

@Dimitr@17 μακάρι να είναι η τυχερη σου φορα!

Καλησπέρα Κική! Είναι ένα ειδικό λιπαντικο που βοηθαει το σπέρμα να κολυμπάει και αν δεν έχεις πολύ βλενα, δλδ μιμηθεί τα κολπικα υγρά και δεν είναι βλαβερο για το σπέρμα όπως τα υπόλοιπα λιπαντικα. Εμένα με βοηθάει αρκετά,  γιατί αν έχω μερικές συνεχόμενες μέρες επαφές δεν έχω αρκετά υγρά με αποτέλεσμα να πονάω και να δυσκολεύομαι στην επαφή. 

  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Κορίτσια μου εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε αυτο το μήνα να είναι ο τυχερός και να έχουμε πολλές εγκυμοσύνες στο θεματάκι μας!απλά ήθελα να πω σε όσες προσπαθείτε όσο μπορείτε μην σκέφτεστε συνεχώς αυτο, ασχοληθείτε με άλλα πράγματα και απλά αφήστε το να συμβεί;)

Οι εγκυούλες μας τι κάνουν;

Κορίτσια να ρωτήσω ξέρει καμία τίποτα για τα νκ κυτταρα και τη θεραπεία τους;;αναρωτιέμαι αν αξίζει να αχοληθω με τετοιου είδους θεραπείες επειδη βρεθηκαν αυξημενα στις εξετασεις που έκανα;κάποιοι τα παραδέχονται κάποιοι όχι..γνωρίζετε τίποτα;;

Νανσυ μου δεν χρειάζεται να ασχοληθείς. Όπως σωστά είπε η Λίνα, πρόκειται για μια εξέταση που γίνεται όταν δεν υπάρχει σύλληψη, σε υπογονιμότητα άνευ αιτιολογίας. Δεν υπάρχουν ακόμη πολλά επιστημονικά δεδομένα. Εφόσον είχες σύλληψη δεν νομίζω ότι αξίζει να μπεις σε αυτή τη διαδικασία. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Betty χαίρομαι που σε βοήθησε το preseed! Ετσι ακριβώς ειμαι κι εγω όπως εσυ και εκανε τα πράγματα πολυ πιο ευχάριστα :-) Πέρα απο το γεγονός οτι βοήθησε και στη σύλληψη (την προηγούμενη βέβαια).

Όσον αφορά στα τεστ ωορρηξιας, εμενα κορίτσια με βοηθουσε να τα κανω. Αλλα Betty μου, μη νομίζεις οτι την ημέρα που βγαίνουν θετικά εχεις ωορρηξία. Οταν βγει θετικό το τεστ ωορρηξιας σημαίνει πως μεσα στις επόμενες 12 με 36 ώρες θα γίνει η ωορρηξία. Δηλαδη αν ειχες θετικό τεστ στην 9η μέρα του κύκλου έκανες ωορρηξία μαλλον την 10η ή και την 11η ακομα! Άρα οκ συμφωνα με τον κύκλο σου. Οπως και να εχει, ελπιζω να το έπιασες το μωρό! Αλλα συνέχισε να κανεις τεστ μήπως δεις κανενα πιο σίγουρα θετικό. Εγω για αυτές τις περιπτώσεις είχα αγοράσει και κατι clear blue με χαμογελαστή φατσούλα, για να διώχνω τις αμφιβολίες (τα είχα αγοράσει απο το ίδιο σάιτ που είχα παρει και τα φτηνά και δεν ήταν και τοσο ακριβά. Προς Θεού, ποτε απο φαρμακείο!) 

Φιλια σε όλες!!! Σύντομα να μας ανακοινώσετε όλες ευχάριστα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , P.L.L. είπε:

Γεια σας κορίτσια! Betty χαίρομαι που σε βοήθησε το preseed! Ετσι ακριβώς ειμαι κι εγω όπως εσυ και εκανε τα πράγματα πολυ πιο ευχάριστα :-) Πέρα απο το γεγονός οτι βοήθησε και στη σύλληψη (την προηγούμενη βέβαια).

Όσον αφορά στα τεστ ωορρηξιας, εμενα κορίτσια με βοηθουσε να τα κανω. Αλλα Betty μου, μη νομίζεις οτι την ημέρα που βγαίνουν θετικά εχεις ωορρηξία. Οταν βγει θετικό το τεστ ωορρηξιας σημαίνει πως μεσα στις επόμενες 12 με 36 ώρες θα γίνει η ωορρηξία. Δηλαδη αν ειχες θετικό τεστ στην 9η μέρα του κύκλου έκανες ωορρηξία μαλλον την 10η ή και την 11η ακομα! Άρα οκ συμφωνα με τον κύκλο σου. Οπως και να εχει, ελπιζω να το έπιασες το μωρό! Αλλα συνέχισε να κανεις τεστ μήπως δεις κανενα πιο σίγουρα θετικό. Εγω για αυτές τις περιπτώσεις είχα αγοράσει και κατι clear blue με χαμογελαστή φατσούλα, για να διώχνω τις αμφιβολίες (τα είχα αγοράσει απο το ίδιο σάιτ που είχα παρει και τα φτηνά και δεν ήταν και τοσο ακριβά. Προς Θεού, ποτε απο φαρμακείο!) 

Φιλια σε όλες!!! Σύντομα να μας ανακοινώσετε όλες ευχάριστα! 

Ναι με βοηθησε αρκετά το pre seed.  Όλα αυτά για τα τεστ και την ωορρηξία τα γνωρίζω, έχω ξαναπαρει τεστ. απλά αυτή τη φορά έγινε μπέρδεμα γιατί έπαιρνα αντισυλληπτικά μία εβδομάδα παραπάνω για να μην τύχει η ωορρηξία μεγάλη εβδομάδα και να τα τα μαντάτα :) Τεσπα ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Εγώ σε ευχαριστώ πάρα πολύ και για τις συμβουλές και για το λιπαντικο  (με εχει σώσει )!

Υ. Γ. Εννοείται όχι από φαρμακείο! 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

ευχαριστω κοριτσι μου! δεν εχω κάνει ποτέ ιστολογικη σε έμβρυο απλά στο πρώτο φάνηκε ξεκάθαρα στον υπέρηχο ότι δεν είχε εγκέφαλο-μάλλον αυτο εννοείς..σε αυτο σιγουρα ναι δεν ευθυνονται νκ κυτταρα κλπ.στα αλλα 3 όμως; δεν ξέρουμε τι είχαν..πάντως κι εγω έχω την αίσθηση ότι θα μπλέξω χωρίς λόγο..κορτιζόνη θα παίρνω έτσι κι αλλιώς για τα αντισφωλιπιδικά αντισώματα άρα ίσως είμαι οκ και με αυτο..σιγουρα πρέπει να πάρω και άλλες γνώμες γιατρών..

εσυ σε τι φάση είσαι;;

νομιζω οτι με την κορτιζονη εισαι καλλημενη. πιστευω οτι κ στα προηγουμενα εμβρυα κατι αλλο εφταιγε κ οχι τα NK. εξαλλου με τις εξετασεις σου βρηκες αρκετα θεματακια που ενοχοποιουνται πιο πολυ για αποβολες απο οτι τα NK κ πιστευω οτι θα τα λυσεις ολα κ συντομα. οπως σου ειπα νομιζω κ σε αλλη αναρτηση κ μια αλλη κοπελα απο εδω με συνεχεις αποβολες  τελικα το θεμα της ηταν καποιο χρωμοσωμα  κ τελικα με τον προεμφυτικο λυθηκε το θεμα.εγω ειμαι στην 19 εβδομαδα κ ελπιζω να πανε καλα μεχρι τελους... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...