Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Γεια σου Δήμητρα μου.εγω Τις κάνω Σήμερα γιατί αύριο πάω Αθήνα και ηθελ α να αφήσω το σπίτι τακτοποιημένο.το χα αφήσει και λίγο αυτές τις μέρες με τις αναγουλες αλλά δεν έπαιρνε άλλη αναβολή.μη φύγω και αφήσω τον άντρα μου έτσι.κριμα είναι.τωρα ριλαξαρω στο καναπέ.κουραστηκα λίγο.

Καλα κανεις ετσι να ξεκουραζεσαι οσο πιο πολυ μπορεις...εγω την δευτερα περιμενω να αδειαθετησω...και ηδη νιώθω να με ποναει η κοιλια μου απο χθες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλα κανεις ετσι να ξεκουραζεσαι οσο πιο πολυ μπορεις...εγω την δευτερα περιμενω να αδειαθετησω...και ηδη νιώθω να με ποναει η κοιλια μου απο χθες

Μακαρι να μην αδιαθετησεις.ποτε Δεν ξερει ς.μην απελπίζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Μακαρι να μην αδιαθετησεις.ποτε Δεν ξερει ς.μην απελπίζεσαι.

Δεν απελπιζομαι καλε...οτι ειναι να γινει ας γινει...άλλωστε δεν ελπιζω σε κατι αυτο τον μηνα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Δεν απελπιζομαι καλε...οτι ειναι να γινει ας γινει...άλλωστε δεν ελπιζω σε κατι αυτο τον μηνα..

Θα πας τελικά στο γιατρό αν είναι για ορμονικές?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Θα πας τελικά στο γιατρό αν είναι για ορμονικές?

Ναι θα παω πιο πολυ για να κανω ενα τεστ παπ κ υπερηχο αλλα κ για τις εξετασεις για να δω σε τι κατασταση βρισκομαι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λουλού μου, γράφω γρήγορα γιατι τις τελευταίες μέρες είχα ημικρανία με φωτοευαισθησια και δε μπορούσα να βλέπω οθόνες. Τώρα ειμαι καλυτερα αλλα φυλάγομαι. Δυστυχως πήρα χάπι ημικρανίας γιατι το κεφάλι έσπαγε τρεις μέρες.. Στεναχωρήθηκα πολυ.. Επισης εχω δυο μέρες τώρα ξανά καφε εκκρίσεις. Ο γιατρος ειπε ξεκούραση. Ειμαι αγχωμένη.. 

Βασιλικη συγχαρητήρια κι ολα να πάνε καλα!

μπεμπουλα μου ελπιζω να νιώθεις πολυ αισιόδοξη και χαρούμενη και σύντομα με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. Θα ειμαστε εδω για να το δουμε..!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναι θα παω πιο πολυ για να κανω ενα τεστ παπ κ υπερηχο αλλα κ για τις εξετασεις για να δω σε τι κατασταση βρισκομαι..

Προσπάθησε απλά χωρίς άγχος.οσο είναι δυνατόν αν γίνεται δηλαδή.λεω σε όλα τα κορίτσια εδ ω Όχι άγχος και εγώ μη σου πω είμαι χειρότερη από όλες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναι θα παω πιο πολυ για να κανω ενα τεστ παπ κ υπερηχο αλλα κ για τις εξετασεις για να δω σε τι κατασταση βρισκομαι..

Κάποιες βασικές ορμονικές γίνονται τη 2η-4η μέρα του κύκλου σου μπορείς  να ξεκινήσεις με αυτες αν και θα είναι σίγουρα καλές γιατί είσαι και μικρούλα! Και το ΠΑΠ μαζί με τον υπέρηχο και είσαι κομπλέ! Εγώ αδιαθέτησα αλλά δεν είχαμε επαφές αυτό το μήνα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , P.L.L. είπε:

Λουλού μου, γράφω γρήγορα γιατι τις τελευταίες μέρες είχα ημικρανία με φωτοευαισθησια και δε μπορούσα να βλέπω οθόνες. Τώρα ειμαι καλυτερα αλλα φυλάγομαι. Δυστυχως πήρα χάπι ημικρανίας γιατι το κεφάλι έσπαγε τρεις μέρες.. Στεναχωρήθηκα πολυ.. Επισης εχω δυο μέρες τώρα ξανά καφε εκκρίσεις. Ο γιατρος ειπε ξεκούραση. Ειμαι αγχωμένη.. 

Βασιλικη συγχαρητήρια κι ολα να πάνε καλα!

μπεμπουλα μου ελπιζω να νιώθεις πολυ αισιόδοξη και χαρούμενη και σύντομα με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. Θα ειμαστε εδω για να το δουμε..!

Κορίτσι μου περαστικα σού! Μην κουραζεσαι όσο μπορείς! Σού είπε ο γιατρός να ξαναπαρεις προγεστερόνη για τα καφε; Και μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε! Πότε θα πας να σε δει ο γιατρός;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Κάποιες βασικές ορμονικές γίνονται τη 2η-4η μέρα του κύκλου σου μπορείς  να ξεκινήσεις με αυτες αν και θα είναι σίγουρα καλές γιατί είσαι και μικρούλα! Και το ΠΑΠ μαζί με τον υπέρηχο και είσαι κομπλέ! Εγώ αδιαθέτησα αλλά δεν είχαμε επαφές αυτό το μήνα!

Θα μου τις γραψει λες ο γιατρος?η να παω κατευθειαν σε ενα μικροβιολογικο κ να τους πω τι θελω?αλλωστε θελω κ γενικη αιματος να κάνω γτ εχω παρα πολυ καιρο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια να σας ρωτήσω αν ξέρετε να μου πείτε. 2-3 μέρες έχω ένα τσούξιμο από κάτω,  πιο πολύ όταν πάω τουαλέτα. Μου συνέβη αμέσως μετά τις γόνιμες . Λέτε να είναι καμία ουρολοιμωξη;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , P.L.L. είπε:

Λουλού μου, γράφω γρήγορα γιατι τις τελευταίες μέρες είχα ημικρανία με φωτοευαισθησια και δε μπορούσα να βλέπω οθόνες. Τώρα ειμαι καλυτερα αλλα φυλάγομαι. Δυστυχως πήρα χάπι ημικρανίας γιατι το κεφάλι έσπαγε τρεις μέρες.. Στεναχωρήθηκα πολυ.. Επισης εχω δυο μέρες τώρα ξανά καφε εκκρίσεις. Ο γιατρος ειπε ξεκούραση. Ειμαι αγχωμένη.. 

Βασιλικη συγχαρητήρια κι ολα να πάνε καλα!

μπεμπουλα μου ελπιζω να νιώθεις πολυ αισιόδοξη και χαρούμενη και σύντομα με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. Θα ειμαστε εδω για να το δουμε..!

Ξεκουράσου κοπέλα μου.ντεπον που έχει παρακεταμολη και τα παναντολ σε ώρα ανάγκης κάνει.μην αγχώνεσαι.λιγο καφέ είναι.μην ανησυχείς.απλα Στ ο κρεβάτι και νομίζω ήρθε η ώρα σιγά σιγά για αναρρωτική.

Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2018 at 10:42 ΠΜ, *ζουζουνα*!!! είπε:

@DiavolitsaΝαι καλέ ο πρώτος συνήθως είναι κολπικα πιο πολύ γιατί μπορείς να ακούσεις καρδιά πιο εύκολα, αλλά δεν είναι απόλυτο με την έννοια ότι όταν είσαι 7 ή 8 εβδομάδων ακούς καρδιά κ από πάνω κανονικά κ τα βλέπεις όλα κανονικά...εγώ στον 2ο ήμουν 5+6κ είδαμε σάκο κανονικό κ το φασολάκια φαινόταν σαν κανονικό μωρό κ χτυπούσε κ καρδιά,εννοώ φαινόταν,μετά μου έκανε κολπικα μήπως την ακούσουμε κιόλας αλλά δεν ήταν μικρούλι ακόμα οπότε μετά από 2 βδομάδες που πήγα ακουγόταν πεντακάθαρα!!!

στον 1ο ήμουν 6+1 κολπικα κ ακούσαμε καρδιά κατευθείαν.

σε καταλαβαίνω κ εγώ κάπως έτσι είμαι αλλά από 30,35 Κ κάποιες φορές 40..

κοριτσάκι μου είσαι σε ωορρηξία,συνήθως όταν σε παρακολουθεί γιατρός για την ωορρηξία πας ανά 2 μέρες περίπου..Από Όταν σ τελειώσει η περίοδος σου,το έχω κάνει κ αυτό γι'αυτό στο λέω,αλλά κ εγώ έτσι είμαι που την καταλαβαίνω αυτά τα πονακια είναι το καμπανάκι,επίσης όταν έχεις πολλά υγρά διάφανα κ αοσμα σαν το ασπράδι αυγου(ωμό εννοειται)Είσαι στις γονιμοτερες μέρες σου!!καλή επιτυχία!

Σ ευχαριστω για την απαντηση σου!! Οκ, εγω εκανα οτι ηταν να κανω (χιχιιχ), ας πουμε οτι εγινε το θαυμα, στις ποσες μερες καταλαβαινεις αν εισαι εγκυος? Ρωταω γτ εχω κατι πονακια, κατι κραμπουλες, κατι τραβηγματακια περιεργα... χθες οταν περπατουσα πονουσα λιγο κατω δεξια, οταν καθομουν ομως οχι... σηκωνομουν ξανα για να τσεκαρω.. να τα παλι τα πονακια... κανονικα ειναι να αδιαθετησω τη Δευτερα (αν μετρησω 30 μερες), αλλα γνκ εχω αστατο κυκλο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω αν ξέρετε να μου πείτε. 2-3 μέρες έχω ένα τσούξιμο από κάτω,  πιο πολύ όταν πάω τουαλέτα. Μου συνέβη αμέσως μετά τις γόνιμες . Λέτε να είναι καμία ουρολοιμωξη;

Οταν πας τουαλέτα έχεις καθολου ουρα ή νομίζεις πως έχεις και βγάζεις σταγονιτσες.οταν είχα πάθει Ουρολοίμωξη Έτσι ένιωθα.

πρίν από 2 λεπτά , sandraki είπε:

Σ ευχαριστω για την απαντηση σου!! Οκ, εγω εκανα οτι ηταν να κανω (χιχιιχ), ας πουμε οτι εγινε το θαυμα, στις ποσες μερες καταλαβαινεις αν εισαι εγκυος? Ρωταω γτ εχω κατι πονακια, κατι κραμπουλες, κατι τραβηγματακια περιεργα... χθες οταν περπατουσα πονουσα λιγο κατω δεξια, οταν καθομουν ομως οχι... σηκωνομουν ξανα για να τσεκαρω.. να τα παλι τα πονακια... κανονικα ειναι να αδιαθετησω τη Δευτερα (αν μετρησω 30 μερες), αλλα γνκ εχω αστατο κυκλο!!

Κάνε τη Δευτέρα τότε με τα πρωινά ουρα ενα τεστακι.τωρα αν μπορείς να περιμένεις κάνα δυο μέρες , ακομα καλύτερα.μακκαρι να μας πεις ευχάριστα!! !!!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Θα μου τις γραψει λες ο γιατρος?η να παω κατευθειαν σε ενα μικροβιολογικο κ να τους πω τι θελω?αλλωστε θελω κ γενικη αιματος να κάνω γτ εχω παρα πολυ καιρο..

Ναι τις γράφει κανονικά γυναικολόγος η ενδοκρινολόγος αυτές. Απλά πρέπει να τις κανεις τις πρώτες μέρες της περιόδου σου.

πρίν από 6 λεπτά , BettySt είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω αν ξέρετε να μου πείτε. 2-3 μέρες έχω ένα τσούξιμο από κάτω,  πιο πολύ όταν πάω τουαλέτα. Μου συνέβη αμέσως μετά τις γόνιμες . Λέτε να είναι καμία ουρολοιμωξη;

Μπορεί αν και εγώ που είχα δεν πονουσα ούτε έτσουζα, απλά μύριζαν τα ουρά μου και ήταν κίτρινα θολά. Κάνε μια καλλιέργεια!  Πίνε και πολλά νερά και χυμό κρανμπερι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...