Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Οταν πας τουαλέτα έχεις καθολου ουρα ή νομίζεις πως έχεις και βγάζεις σταγονιτσες.οταν είχα πάθει Ουρολοίμωξη Έτσι ένιωθα.

Κάνε τη Δευτέρα τότε με τα πρωινά ουρα ενα τεστακι.τωρα αν μπορείς να περιμένεις κάνα δυο μέρες , ακομα καλύτερα.μακκαρι να μας πεις ευχάριστα!! !!!!

 

Λουλου μου έχω κανονικά ουρά. Έχω συχνοουρια αλλά δεν έχει να κάνει,  δεν το μετράω για συμπτωμα γιατί την έχω γενικός. 

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Ναι τις γράφει κανονικά γυναικολόγος η ενδοκρινολόγος αυτές. Απλά πρέπει να τις κανεις τις πρώτες μέρες της περιόδου σου.

Μπορεί αν και εγώ που είχα δεν πονουσα ούτε έτσουζα, απλά μύριζαν τα ουρά μου και ήταν κίτρινα θολά. Κάνε μια καλλιέργεια!  Πίνε και πολλά νερά και χυμό κρανμπερι. 

Να κάνω καλλιέργεια ούρων; Δεν θα βλέπω θολά. 

Σου δώσανε αντιβίωση; Μπορεί να μου τη γράψει παθολόγο η μόνο γυναικολόγο;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 11 λεπτά , BettySt είπε:

Λουλου μου έχω κανονικά ουρά. Έχω συχνοουρια αλλά δεν έχει να κάνει,  δεν το μετράω για συμπτωμα γιατί την έχω γενικός. 

Να κάνω καλλιέργεια ούρων; Δεν θα βλέπω θολά. 

Σου δώσανε αντιβίωση; Μπορεί να μου τη γράψει παθολόγο η μόνο γυναικολόγο;

Ναι έκανα καλλιέργεια και αντιβιογραμμα και πήρα αντιβίωση. Και γυναικολόγος και παθολόγος και ουρολόγος μπορει!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , BettySt είπε:

Λουλου μου έχω κανονικά ουρά. Έχω συχνοουρια αλλά δεν έχει να κάνει,  δεν το μετράω για συμπτωμα γιατί την έχω γενικός. 

Να κάνω καλλιέργεια ούρων; Δεν θα βλέπω θολά. 

Σου δώσανε αντιβίωση; Μπορεί να μου τη γράψει παθολόγο η μόνο γυναικολόγο;

Κάνε καλύτερα μια καλλιέργεια.αν υπάρχει κάποιο μικροβιακι να το εξαφανίσεις.μην έχεις θέματα μετά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?πολυ ησυχια βλεπω σημερα...εγω πριν λιγο σχολασα...και ξεκουραζομαι...ευτυχως εκανα χθες ολες τις δουλειες του σπιτιου.. @gretaaaki εκανες τεστ τι εγινε τελικά?

γεια σας κοριτσια! πηρα τηλ τν γυναικολογο μ κ μου ειπε να κανω μια χοριακη μιας κ πρεπει να κανω κ του θυροειδη μου τις εγραψε και θα παω την δευτερα να τις κανω. η περιοδος ακομα να φανει.μ εχει πρηστει το στηθος μου αλλα σημερα δεν ποναω..ισα που. 

Link to comment
Share on other sites

Σας ζαλισα, συγνώμη!  Άλλη μια ερώτηση και σας αφήνω σε υσιχια.  Υπάρχει περίπτωση να με πείραξε το υγρό καθαρισμού εβεστητης περιοχής; Ρωτάω γιατί το συγκεκριμένο άρχισα να το χρησιμοποιώ τώρα τελευταία. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Θα μου τις γραψει λες ο γιατρος?η να παω κατευθειαν σε ενα μικροβιολογικο κ να τους πω τι θελω?αλλωστε θελω κ γενικη αιματος να κάνω γτ εχω παρα πολυ καιρο..

ορμονολογικες και γενικες αιματος σου τις γραφει ο γιατρος.. εαν εισαι ασφαλισμενη γιατι να μην σου τις γραψει ο γιατρος; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , gretaaaki είπε:

γεια σας κοριτσια! πηρα τηλ τν γυναικολογο μ κ μου ειπε να κανω μια χοριακη μιας κ πρεπει να κανω κ του θυροειδη μου τις εγραψε και θα παω την δευτερα να τις κανω. η περιοδος ακομα να φανει.μ εχει πρηστει το στηθος μου αλλα σημερα δεν ποναω..ισα που. 

Καλό αυτό με το στήθος.ετσι κι εγώ.ειναι στιγμές που πονάει πολύ και στιγμές που ηρεμεί.απο πρήξιμο στο φουλ.μακαρι κοπέλα μου να έχεις μια θετικοτατη χωριακη.πως άντεξες και δεν έκανες τεστ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , BettySt είπε:

Σας ζαλισα, συγνώμη!  Άλλη μια ερώτηση και σας αφήνω σε υσιχια.  Υπάρχει περίπτωση να με πείραξε το υγρό καθαρισμού εβεστητης περιοχής; Ρωτάω γιατί το συγκεκριμένο άρχισα να το χρησιμοποιώ τώρα τελευταία. 

ειχατε επαφες τις τελευταιες μερες ??? καμια φορα απο τις επαφες τραυματιζετε ελαφρα η περιοχη κ απο την πιεση. το σαπουνακι αν δεν ειναι φαρμακευτικο ( αυτα που πουλανε στα σουπερ μαρκετ δηλαδη) μπορει κ να δημιουργησει θεματακια.  γενικα για την ευαισθητη περιοχη το σκετο νερακι κανει την καλητερη δουλεια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , BettySt είπε:

Σας ζαλισα, συγνώμη!  Άλλη μια ερώτηση και σας αφήνω σε υσιχια.  Υπάρχει περίπτωση να με πείραξε το υγρό καθαρισμού εβεστητης περιοχής; Ρωτάω γιατί το συγκεκριμένο άρχισα να το χρησιμοποιώ τώρα τελευταία. 

Δεν ζαλίζεις κανέναν. Τώρα για το καθαριστικό ειλικρινά δεν ξέρω.πες στο γιατρο να σου γράψει μια καλλιέργεια για σίγουρα.θα σαι κι Εσύ καλυμμένη.Τωρα αν θες να κάνεις μια πλύση με χαμομηλάκι.οτι πιο φυσικό.

@Κελυ 32 πως πάει η εγκυμοσύνη?Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να πετάγεται η κοιλίτσα σιγά σιγα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , loyloy είπε:

Καλό αυτό με το στήθος.ετσι κι εγώ.ειναι στιγμές που πονάει πολύ και στιγμές που ηρεμεί.απο πρήξιμο στο φουλ.μακαρι κοπέλα μου να έχεις μια θετικοτατη χωριακη.πως άντεξες και δεν έκανες τεστ?

γιατι μου ειπε η γιατρος οτι κ αλλο τεστ να κανω παλι θα χρειαστει η β χοριακη. και οτι ειναι να γινει θα γινει οσο πιο πλ το σκεφτομαι τοσο το χειροτερο.. θα ηθελα πολυ να ειναι θετικη και σ ευχαριστω.. αλλα και να μην ειναι εχω χρονο δεν βιαζομαι.. (προσπαθω να αποβαλω το αγχος)

ααα και τι γνωμη εχετε για βοηθεια με χαπι (λογω πολυκυστικων και θυροειδη)  λετε εαν ειναι αρνητικη  να το δοκιμασω;  και εαν εχετε καμια εμπειρια πανω σε αυτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , linaa είπε:

ειχατε επαφες τις τελευταιες μερες ??? καμια φορα απο τις επαφες τραυματιζετε ελαφρα η περιοχη κ απο την πιεση. το σαπουνακι αν δεν ειναι φαρμακευτικο ( αυτα που πουλανε στα σουπερ μαρκετ δηλαδη) μπορει κ να δημιουργησει θεματακια.  γενικα για την ευαισθητη περιοχη το σκετο νερακι κανει την καλητερη δουλεια. 

Ναι είχαμε επαφές. Αμέσως μετά τις γόνιμες ξεκίνησε το τσούξιμο. Από το σούπερ μάρκετ το πήρα το υγρό. Δεν κάνει, ε; Λες να το αφήσω μερικές μέρες και να πλένομαι μόνο με νερό; 

Εσύ τι κάνεις, πώς είσαι;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , gretaaaki είπε:

γιατι μου ειπε η γιατρος οτι κ αλλο τεστ να κανω παλι θα χρειαστει η β χοριακη. και οτι ειναι να γινει θα γινει οσο πιο πλ το σκεφτομαι τοσο το χειροτερο.. θα ηθελα πολυ να ειναι θετικη και σ ευχαριστω.. αλλα και να μην ειναι εχω χρονο δεν βιαζομαι.. (προσπαθω να αποβαλω το αγχος)

ααα και τι γνωμη εχετε για βοηθεια με χαπι (λογω πολυκυστικων και θυροειδη)  λετε εαν ειναι αρνητικη  να το δοκιμασω;  και εαν εχετε καμια εμπειρια πανω σε αυτο

Καλά εννοείται και με θετικό τεστ παλι κάνεις χωριακη.απλα για να ξερει ς.εγω Δεν θα άντεχα να σου πω την αλήθεια.τωρα για το αλλο που λες δεν ξερω να σε βοηθήσω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , BettySt είπε:

Ναι είχαμε επαφές. Αμέσως μετά τις γόνιμες ξεκίνησε το τσούξιμο. Από το σούπερ μάρκετ το πήρα το υγρό. Δεν κάνει, ε; Λες να το αφήσω μερικές μέρες και να πλένομαι μόνο με νερό; 

Εσύ τι κάνεις, πώς είσαι;

Καλησπέρα ,

αυτα τα σαπούνια καλό είναι να μην τα χρησιμοποιείτε συνέχεια. Αλλάζουν το ph του κόλπου και τη φυσική χλωρίδα.Μόνο εάν νιώθεις ότι υπάρχει λόγος μετά το τέλος της περιόδου για 1-2 μέρες και πάλι με προσοχή. 

Σε οποιοδήποτε σύμπτωμα κάνουμε εξέταση ούρων και καλλιέργεια ή και καλλιέργεια κολπικού υγρού. Προς το παρόν πίνε πολλά νερά ώστε εάν είναι κάποια ουρολοίμωξη να βοηθήσεις την κατάσταση.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , palmoira είπε:

Καλησπέρα ,

αυτα τα σαπούνια καλό είναι να μην τα χρησιμοποιείτε συνέχεια. Αλλάζουν το ph του κόλπου και τη φυσική χλωρίδα.Μόνο εάν νιώθεις ότι υπάρχει λόγος μετά το τέλος της περιόδου για 1-2 μέρες και πάλι με προσοχή. 

Σε οποιοδήποτε σύμπτωμα κάνουμε εξέταση ούρων και καλλιέργεια ή και καλλιέργεια κολπικού υγρού. Προς το παρόν πίνε πολλά νερά ώστε εάν είναι κάποια ουρολοίμωξη να βοηθήσεις την κατάσταση.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Καλλιέργεια κολπικου υγρού έκανα πρίν 2 εβδομάδες περίπου και ήταν καθαρή. Τώρα θα πάω να κάνω καλλιέργεια ούρων να δω. 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , BettySt είπε:

Ναι είχαμε επαφές. Αμέσως μετά τις γόνιμες ξεκίνησε το τσούξιμο. Από το σούπερ μάρκετ το πήρα το υγρό. Δεν κάνει, ε; Λες να το αφήσω μερικές μέρες και να πλένομαι μόνο με νερό; 

Εσύ τι κάνεις, πώς είσαι;

ε τοτε απο τις επαφες ειναι κ το τσουξιμο σε μερικες μερες με συχνο πλυσιμο θα φυγει θα δεις. το χαμομηλακι επισης που λεει κ το αλλο το κοριτσι κανει πολυ καλη δουλεια!!! για σαπουνακι να πας σε ενα φαρμακειο να ζητησεις να σου δωσουν καποιο να χρησιμοποιεις ειναι πολυ καλητερα κ θα δεις διαφορα !!! γενικα η ευαισθητη περιοχη δεν θελει πολλα πολλα οσο χρησιμοποιεις πολλα σαπουνακια κτλ τοσο πιο ευαισθητη θα γινεσε σε μικροβια θελει μετρο με τα σαπουνακια εκει!! 

καλα ειμαι δοξα το θεο περιμενω υπομονετικα για την β επιπεδου!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...