Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

P.L.L. ευτυχως ουτε ο δικος μ ο αντρας εχει δοξα τον Θεο εμενα ο αιματοκριτης μ ειναι 34 προς το μελλον βλεπουμε...πονακια στην μητρα εχω κ εγω αυτος ο πονος μαλλον ειναι τα εντερακια μ εφοσον λογικα πειραχτηκε απο τον σιδηρο κ ειναι κ μακρια το ραντεβου μ(5ιουλιου) λες εν τελει να ειναι η μητρα κ να μην με ποιανει κ το μαγνησιο αλλα το παιρνω τοσες εβδομαδες και δεν πονουσα; Τι να πω η μητρα μου ξερει τι κανει εκει μεσα! Κ η μπεμπουλα μου!

*ζουζουνα*!!! Μια χαρα νεοτατη κοπελα πολλη νωρις πηρες την πιστοποιηση σου μπραβο!:grin:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

P.L.L.Ανχος να δουν τα ματια σoυ γενικα επειδη απο συπτωματα δεν ειχα τπτ απο την αρχη εναν εμετο εκανα ολον κ ολον κ αυτο γιατι εφαγα πιτσα με κοτοπουλο κ καρρι(τι ηλιθια) κ κατι πονακια χαμηλα στη μητρα κ γιαυτο ο γιατρος μ εδωσε μαγνησιο κ γιαυτο κ ενα πονακι αλλο να εχω ανησυχω με την μια ισως επειδη καλοεμαθα να μην εχω τπτ...απλα ειχα ξεκινησει σιδηρο ασβεστιο καλα το filicine το επερνα παντα με το στιγμα της μεσογειακης ειχα διαρροια κ γουργουριζαν συνεχεια τα εντερακια μ και εναν συνεχη πονο χαμηλα κ απο τις δυο πλευρες πηρα τον γιατρο μ καλα χαρα στην υπομονη τ αυτος ο ανθρωπος τοσα τηλεφωνα μ ειπε οτι μαλλον ειναι απο το σιδηρο να το κοψω για 4μερες κ βλεπουμε πως θα παει χθες κ σημερα δεν το πηρα εμφανως δεν ποναω τοσο πολλη αλλα βλεπουμε οσο να ναι ανχωνομαι με την ΜΙΑ!αστα να πανε μεχρι το τελος τι θα κανουμε...

Λογικό το άγχος στην εγκυμοσυνη θελουμε όλα να πάνε καλα κ αν ήταν δυνατόν να ξέρουμε ανα πάσα στιγμή τι γίνεται εκεί μέσα χαχααχ..Νομίζω πως όσο προχωράς θα ηρεμεις αλλα είπαμε όπως κ να το κανεις όταν γίνεσαι μανούλα υιοθετείς κ το άγχος! Σε πείραξε το σίδηρο ε; Και δυσκοιλιότητα φέρνει αστα να πάνε.Εισαι από τις τυχερες που δεν εχεις τα γνωστα συμπτώματα εύχομαι να περάσουν γρήγορα και αυτά τα εντερικά και όσο μπορείς να είσαι ήρεμη και να το ευχαριστιέσαι!!

πρίν από 10 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

P.L.L. ευτυχως ουτε ο δικος μ ο αντρας εχει δοξα τον Θεο εμενα ο αιματοκριτης μ ειναι 34 προς το μελλον βλεπουμε...πονακια στην μητρα εχω κ εγω αυτος ο πονος μαλλον ειναι τα εντερακια μ εφοσον λογικα πειραχτηκε απο τον σιδηρο κ ειναι κ μακρια το ραντεβου μ(5ιουλιου) λες εν τελει να ειναι η μητρα κ να μην με ποιανει κ το μαγνησιο αλλα το παιρνω τοσες εβδομαδες και δεν πονουσα; Τι να πω η μητρα μου ξερει τι κανει εκει μεσα! Κ η μπεμπουλα μου!

*ζουζουνα*!!! Μια χαρα νεοτατη κοπελα πολλη νωρις πηρες την πιστοποιηση σου μπραβο!:grin:

Μπεμπουλα τελειααα!! Μια χαρά σε πιάνει το μαγνήσιο μην ανησυχείς φαντάσου τις αλλαγές γίνονται εκεί μέσα  όλο κ κάτι θα σε ενοχλει είναι φυσιολογικοτατο..Ο γιατρος σου ξέρει τι κάνει εσυ κοιτα να είσαι ήρεμη κουκλίτσα μου να απολαύσεις την εγκυμοσυνη σου!

Link to comment
Share on other sites

@mari.go σε ευχαριστω κοριτσι μ επισης οτι αγαπας κ επιθυμεις

@Beboula25 πραγματικα θα ηθελα να εχω εναν υπερηχο στο σπιτι μ να βλεπω το μπεμπακι καθε μερα! ναι με πειραξε κατα πασα μεγαλη πιθανοτητα αυτο ηταν βεβαια δεν ξερω μετα απο την διακοπη του ποσες μερες κανει ο οργανισμος να επανελθει(καταλαβαινετε τι εννοω):tongue: αν ξερει καποια κοπελα ας μ απαντησει εστω κ με δυσκοιλιοτητα! Οσο μπορω ειμαι ηρεμη αλλα φευγει η μια εγνοια ερχεται η αλλη...Υπομονη!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

mari.go σε ευχαριστω κοριτσι μ επισης οτι αγαπας κ επιθυμεις!:wub:

Beboula25 πραγματικα θα ηθελα να εχω εναν υπερηχο στο σπιτι μ να βλεπω το μπεμπακι καθε μερα! ναι με πειραξε κατα πασα μεγαλη πιθανοτητα αυτο ηταν βεβαια δεν ξερω μετα απο την διακοπη του ποσες μερες κανει ο οργανισμος να επανελθει(καταλαβαινετε τι εννοω):tongue: αν ξερει καποια κοπελα ας μ απαντησει εστω κ με δυσκοιλιοτητα! Οσο μπορω ειμαι ηρεμη αλλα φευγει η μια εγνοια ερχεται η αλλη...Υπομονη!!

Συμβουλή: πριν τα ονόματα που γράφεις βάζε το παπάκι (@) για να γίνουν μπλε και να τα δουν στις ειδοποιήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@kido σε υπερευχαριστωωωωωωω:wub: το εψαχνα κ ντρεπομουν να ρωτησω γιατι χθες στις μανουλες δεκεμβριου τα επριξα τα κοριτσιααα!!!

Χαχα!!! Χαίρομαι που σε βοήθησα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

mari.go σε ευχαριστω κοριτσι μ επισης οτι αγαπας κ επιθυμεις!:wub:

Beboula25 πραγματικα θα ηθελα να εχω εναν υπερηχο στο σπιτι μ να βλεπω το μπεμπακι καθε μερα! ναι με πειραξε κατα πασα μεγαλη πιθανοτητα αυτο ηταν βεβαια δεν ξερω μετα απο την διακοπη του ποσες μερες κανει ο οργανισμος να επανελθει(καταλαβαινετε τι εννοω):tongue: αν ξερει καποια κοπελα ας μ απαντησει εστω κ με δυσκοιλιοτητα! Οσο μπορω ειμαι ηρεμη αλλα φευγει η μια εγνοια ερχεται η αλλη...Υπομονη!!

Χαχαχα εννοείται υπέρηχο και ήχο μαζί να το ακούς :lol: Επειδή το πέρασα σου απαντώ. Λοιπόν θα φτιάξει το εντερακι μην αγχώνεσαι καθόλου αν δεις πως δεν περνα τότε κάτι άλλο μπορεί να σε πειράζει αλλα όλα αυτά φτιάχνουν μην φοβάσαι.Βοηθησε κ εσυ όμως βάλε στην διατροφή σου τα κατάλληλα για την περίσταση.Εννοω όσο έχεις διάρροια μην τρως κ μην πινεις αυτά που την επιδεινώνουν. 

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@kido κ τωρα αφου μ εδωσες το θαρρος να ρωτησω γιατι ξαφνικα εκει π βαζεις δεξια κατω συναισθηματα εσβησε και δεν μπορω να βαλω ειναι για σημερα μονο;

Έχει λίγα ανα ημέρα σε καποιες ώρες δεν ξέρω ποσες θα ξανά μπορείς. Για αυτό πολλές φορές θα μας δεις εδώ να γράφουμε “like” :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Beboula25 να σου πω και μονο να το βλεπω να κουνιεται μ φτανει δεν ειμαι κ υπερβολικη:P αν δεν στρωσει εχω στο μυαλο μ οτι μπορει να φταιει και το ασβεστιο αλλα δεν νομιζω θα μ ελεγε ο γιατρος λογικα....μου ειπε σουπιτσες λαππα μπανανες ρυζι οχι οσπρια οχι χυμους οχι σαλτσες κ οχι λαχανικα αντε να δουμε σε ευχαριστω για την συμβουλη σου....

@kido ααα καταλαβα! Σε ευχαριστω πολλη κοριτσι μουυ:wub:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@Beboula25 να σου πω και μονο να το βλεπω να κουνιεται μ φτανει δεν ειμαι κ υπερβολικη:P αν δεν στρωσει εχω στο μυαλο μ οτι μπορει να φταιει και το ασβεστιο αλλα δεν νομιζω θα μ ελεγε ο γιατρος λογικα....μου ειπε σουπιτσες λαππα μπανανες ρυζι οχι οσπρια οχι χυμους οχι σαλτσες κ οχι λαχανικα αντε να δουμε σε ευχαριστω για την συμβουλη σου....

@kido ααα καταλαβα! Σε ευχαριστω πολλη κοριτσι μουυ:wub:

Μια χαρά η δίαιτα σου θα συνελθεις..Να είσαι καλα! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@mari.go σε ευχαριστω κοριτσι μ επισης οτι αγαπας κ επιθυμεις

@Beboula25 πραγματικα θα ηθελα να εχω εναν υπερηχο στο σπιτι μ να βλεπω το μπεμπακι καθε μερα! ναι με πειραξε κατα πασα μεγαλη πιθανοτητα αυτο ηταν βεβαια δεν ξερω μετα απο την διακοπη του ποσες μερες κανει ο οργανισμος να επανελθει(καταλαβαινετε τι εννοω):tongue: αν ξερει καποια κοπελα ας μ απαντησει εστω κ με δυσκοιλιοτητα! Οσο μπορω ειμαι ηρεμη αλλα φευγει η μια εγνοια ερχεται η αλλη...Υπομονη!!

Καλησπέρα Βαλεντίνα!Συγχαρητηρια, εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. Σχετικά με τη δυσκοιλιότητα, πίνεις πολύ νερό, διατροφη με φυτικές ίνες,σαλάτες κτλ. Μπορείς να ξεκινήσεις γάλα Μαγνησίας, duphalac ή Tanilas. Μίλα με το γιατρό σου για το ποιο σκεύασμα προτιμά. Μπορούν όλα να χρησιμοποιηθούν στην εγκυμοσυνη με απόλυτη ασφάλεια 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...