Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Εσείς κορίτσια καλα ειστε;

Εγω ακομα περιμένω περίοδο.. Είχα ημικρανία δυο μέρες κι ελεγα "τώρα, επιτέλους ερχεται". Αλλα τίποτα.. Ειμαι στην 29η μερα. Εν τω μεταξυ νόμιζα πως είχα καταλάβει την ωορρηξία μου γιατι είχα λιγο αίμα και υγρά στην 13η-14η μερα του κύκλου, αν θυμάμαι καλα, οποτε πίστευα πως στις 28 μέρες θα ερθει. Δεν συνηθίζω να εχω τέτοια συμπτώματα αλλα λενε οτι μετα την απόξεση μπορει να εχεις διαφορετικούς "κύκλους" και συμπτώματα απο οτι πριν και φαντάστηκα οτι τουλαχιστον μου εκανε τη χάρη να με ειδοποιεί στην ωορρηξία! Αλλα μαλλον όχι. 

 Απο την 20η μερα του κύκλου εκανα και ελεύθερα με τον άντρα μου γιατι θεώρησα πως δεν ειναι πλέον επικίνδυνο. Καλα, ειμαι σίγουρη οτι δεν ειμαι έγκυος, απλώς λεω, κοιτα να δεις που τελικα δεν είχα ωορρηξία οταν νόμιζα πως είχα. Μαλλον θα αργήσει να στρώσει ο δικός μου κύκλος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 29 λεπτά , P.L.L. είπε:

Εσείς κορίτσια καλα ειστε;

Εγω ακομα περιμένω περίοδο.. Είχα ημικρανία δυο μέρες κι ελεγα "τώρα, επιτέλους ερχεται". Αλλα τίποτα.. Ειμαι στην 29η μερα. Εν τω μεταξυ νόμιζα πως είχα καταλάβει την ωορρηξία μου γιατι είχα λιγο αίμα και υγρά στην 13η-14η μερα του κύκλου, αν θυμάμαι καλα, οποτε πίστευα πως στις 28 μέρες θα ερθει. Δεν συνηθίζω να εχω τέτοια συμπτώματα αλλα λενε οτι μετα την απόξεση μπορει να εχεις διαφορετικούς "κύκλους" και συμπτώματα απο οτι πριν και φαντάστηκα οτι τουλαχιστον μου εκανε τη χάρη να με ειδοποιεί στην ωορρηξία! Αλλα μαλλον όχι. 

 Απο την 20η μερα του κύκλου εκανα και ελεύθερα με τον άντρα μου γιατι θεώρησα πως δεν ειναι πλέον επικίνδυνο. Καλα, ειμαι σίγουρη οτι δεν ειμαι έγκυος, απλώς λεω, κοιτα να δεις που τελικα δεν είχα ωορρηξία οταν νόμιζα πως είχα. Μαλλον θα αργήσει να στρώσει ο δικός μου κύκλος. 

Μετα την ωορρηξια 14-16 μέρες έρχεται η περίοδος και πολύ σπάνια 18.Οποτε φυσικά μπορεί σωστά να την καταλαβες..είχες πάντα αιματακι στην ωορρηξια; Στον υπέρηχο έχεις δει είναι όλα καθαρα;Σε ρωτάω αν δεν είχες πάντα μήπως ήταν από το ενδομήτριο.Συμβαινει μετά την απόξεση να κρατάει μέσα λίγο και με την περιοδο καθαρίζει.Οντως θέλει λίγο χρόνο να στρώσουν οι κύκλοι εμενα μου μίκρυνε και τώρα με τον υπέρηχο όπως μου τα είπε ο γιατρος φαίνεται ότι θα έρθει κανονικά όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτε αίμα στην ωορρηξία. Μπορει να εχεις δίκιο ομως και να έρθουν όπου να ναι. Απλώς δεν εχω κανενα σύμπτωμα. Συνήθως πριν την περίοδο πονάει πολυ το στήθος και η μέση μου. Τώρα εχω αρχίσει να εχω μια μικρη ενόχληση στο στήθος. Γι αυτο υπέθεσα οτι θα αργήσει. 

Εκανα υπέρηχο σε έναν γιατρο στο Αλεξάνδρα γιατι δεν ήθελα να ξαναπάω σε αυτόν που είχα πριν. Μου ειπε οτι με βρήκε μια χαρά αλλα δεν απαντούσε σε όλες μου τις ερωτήσεις. Έλεγε μονο να μην το πολυψάχνω, οτι ειμαι μια χαρά, αλλα δεν θέλει να προσπαθησω πριν την επόμενη περίοδο. Ο προηγούμενος μου είχε φανεί καλός σαν γιατρος και πολυ επεξηγηματικός αλλα ολο αυτο το ψυχρό με τα λεφτα που έφευγαν σαν περιστέρια ανεξαρτήτου έκβασης της εγκυμοσύνης πολυ με ενόχλησε. Φαντάσου οτι για μια εγκυμοσυνη 2,1/2 μηνών έδωσα 900€ μαύρα! 150€ σε επισκέψεις, 550€ απόξεση, 120€ ιστολογική και τα υπόλοιπα εξετάσεις. Αν επρεπε να πληρώσω κανονικά με απόδειξη θα ήταν 1500€!!! Ειναι δυνατόν; Ετσι ειπα να δοκιμάσω την τύχη μου σε δημόσιο μαιευτήριο τα οποια ανέκαθεν υποστήριζα και υποστηρίζω. Εσενα  και γενικά εσας οποια ειναι η γνώμη σας; Εγω πάντως σε γιατρο δεν εχω καταλήξει σίγουρα ακομα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Δεν είχα ποτε αίμα στην ωορρηξία. Μπορει να εχεις δίκιο ομως και να έρθουν όπου να ναι. Απλώς δεν εχω κανενα σύμπτωμα. Συνήθως πριν την περίοδο πονάει πολυ το στήθος και η μέση μου. Τώρα εχω αρχίσει να εχω μια μικρη ενόχληση στο στήθος. Γι αυτο υπέθεσα οτι θα αργήσει. 

Εκανα υπέρηχο σε έναν γιατρο στο Αλεξάνδρα γιατι δεν ήθελα να ξαναπάω σε αυτόν που είχα πριν. Μου ειπε οτι με βρήκε μια χαρά αλλα δεν απαντούσε σε όλες μου τις ερωτήσεις. Έλεγε μονο να μην το πολυψάχνω, οτι ειμαι μια χαρά, αλλα δεν θέλει να προσπαθησω πριν την επόμενη περίοδο. Ο προηγούμενος μου είχε φανεί καλός σαν γιατρος και πολυ επεξηγηματικός αλλα ολο αυτο το ψυχρό με τα λεφτα που έφευγαν σαν περιστέρια ανεξαρτήτου έκβασης της εγκυμοσύνης πολυ με ενόχλησε. Φαντάσου οτι για μια εγκυμοσυνη 2,1/2 μηνών έδωσα 900€ μαύρα! 150€ σε επισκέψεις, 550€ απόξεση, 120€ ιστολογική και τα υπόλοιπα εξετάσεις. Αν επρεπε να πληρώσω κανονικά με απόδειξη θα ήταν 1500€!!! Ειναι δυνατόν; Ετσι ειπα να δοκιμάσω την τύχη μου σε δημόσιο μαιευτήριο τα οποια ανέκαθεν υποστήριζα και υποστηρίζω. Εσενα  και γενικά εσας οποια ειναι η γνώμη σας; Εγω πάντως σε γιατρο δεν εχω καταλήξει σίγουρα ακομα. 

Καλησπέρα!! Μετά την αποξεση είναι λογικό να αλλάξει ο κυκλος σου!! Εμενα ηρθε σ 29 μερες,  στις 25 και τον μηνα που έμεινα εγκυος εκανα ωορρηξια μετα την 20η μερα... Οπότε ποτέ δεν ξέρεις!!! 

Γιατρο εχω σε δημοσιο και δεν το αλλαζω για κανένα λόγο! Δινω σε κάθε επίσκεψη 36ευρω γτ θέλω και πηγαινω σ απογευματινα ιατρεία και για την αποξεση εδωσα 100 ευρω επειδή εγω ήθελα. Ο γιατρός δεν ζήτησε τίποτα απολύτως και εκανε εξαιρετική δουλειά 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Δεν είχα ποτε αίμα στην ωορρηξία. Μπορει να εχεις δίκιο ομως και να έρθουν όπου να ναι. Απλώς δεν εχω κανενα σύμπτωμα. Συνήθως πριν την περίοδο πονάει πολυ το στήθος και η μέση μου. Τώρα εχω αρχίσει να εχω μια μικρη ενόχληση στο στήθος. Γι αυτο υπέθεσα οτι θα αργήσει. 

Εκανα υπέρηχο σε έναν γιατρο στο Αλεξάνδρα γιατι δεν ήθελα να ξαναπάω σε αυτόν που είχα πριν. Μου ειπε οτι με βρήκε μια χαρά αλλα δεν απαντούσε σε όλες μου τις ερωτήσεις. Έλεγε μονο να μην το πολυψάχνω, οτι ειμαι μια χαρά, αλλα δεν θέλει να προσπαθησω πριν την επόμενη περίοδο. Ο προηγούμενος μου είχε φανεί καλός σαν γιατρος και πολυ επεξηγηματικός αλλα ολο αυτο το ψυχρό με τα λεφτα που έφευγαν σαν περιστέρια ανεξαρτήτου έκβασης της εγκυμοσύνης πολυ με ενόχλησε. Φαντάσου οτι για μια εγκυμοσυνη 2,1/2 μηνών έδωσα 900€ μαύρα! 150€ σε επισκέψεις, 550€ απόξεση, 120€ ιστολογική και τα υπόλοιπα εξετάσεις. Αν επρεπε να πληρώσω κανονικά με απόδειξη θα ήταν 1500€!!! Ειναι δυνατόν; Ετσι ειπα να δοκιμάσω την τύχη μου σε δημόσιο μαιευτήριο τα οποια ανέκαθεν υποστήριζα και υποστηρίζω. Εσενα  και γενικά εσας οποια ειναι η γνώμη σας; Εγω πάντως σε γιατρο δεν εχω καταλήξει σίγουρα ακομα. 

Δεν έχεις άδικο το ξέρω τα είδα.Και μετά απανωτά επίσκεψη χωρίς να παιρνω και τους υπερήχους στα λογια μόνο.Μου έλεγε συνέχεια θα αδιαθετησεις μην ανησυχεις.Για αυτό είδα αλλον όπου με έστειλε για χοριακη και δεν είχε ακόμη μηδενισει.Η απόξεση ήταν αρχές Δεκέμβρη και μηδένισε τέλος Γενάρη.Και εγω 1.5 μήνα σχεδόν χωρις να ξέρω κόντεψα να πάθω κατάθλιψη.Για τα δημόσια δεν έχω να πω κάτι είναι ότι βολεύει τον καθένα ή οπως αισθάνεται καλύτερα.Πάντως είπαμε θέλουν όλα χρόνο να συνέλθουν.Και λογικό είναι που δεν πρηστικες έπαθα ακριβώς το ίδιο και τώρα μετά από αυτό τον κύκλο νιώθω πως επανέρχομαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα!! Μετά την αποξεση είναι λογικό να αλλάξει ο κυκλος σου!! Εμενα ηρθε σ 29 μερες,  στις 25 και τον μηνα που έμεινα εγκυος εκανα ωορρηξια μετα την 20η μερα... Οπότε ποτέ δεν ξέρεις!!! 

Γιατρο εχω σε δημοσιο και δεν το αλλαζω για κανένα λόγο! Δινω σε κάθε επίσκεψη 36ευρω γτ θέλω και πηγαινω σ απογευματινα ιατρεία και για την αποξεση εδωσα 100 ευρω επειδή εγω ήθελα. Ο γιατρός δεν ζήτησε τίποτα απολύτως και εκανε εξαιρετική δουλειά 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις σε πμ Ποιος είναι ο γιατρός σου κ σε ποιο νοσοκομειο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ίσως βιάζομαι να επανέλθω beboula, και το ξέρω πως επρεπε να περιμένω καποια πράγματα.. Αλλα γενικά ειμαι ανυπόμονη! 

Anemoni κι εγω θα ήθελα να μάθω το όνομα του γιατρού. Δεν ξέρω πως στέλνεις και πως βλεπεις τα προσωπικά μηνύματα. Σε ποιο νοσοκομείο ειναι; 

Δε μπορώ να αποφασίσω ακομα σε ποιο γιατρο να πάω. Αυτος στο Αλεξάνδρα δε μου εξήγησε αυτα που ήθελα αλλα η συνάδελφος με τα διδυμα και ειναι πολυ πολυ ικανοποιημένη μαζι του και την προσέχει πολυ. 

Καλα, μέχρι να ξανάμεινω έγκυος με το καλο εχω καιρό να το σκεφτώ.

Κέλυ κρατιέσαι;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Ναι, ίσως βιάζομαι να επανέλθω beboula, και το ξέρω πως επρεπε να περιμένω καποια πράγματα.. Αλλα γενικά ειμαι ανυπόμονη! 

Anemoni κι εγω θα ήθελα να μάθω το όνομα του γιατρού. Δεν ξέρω πως στέλνεις και πως βλεπεις τα προσωπικά μηνύματα. Σε ποιο νοσοκομείο ειναι; 

Δε μπορώ να αποφασίσω ακομα σε ποιο γιατρο να πάω. Αυτος στο Αλεξάνδρα δε μου εξήγησε αυτα που ήθελα αλλα η συνάδελφος με τα διδυμα και ειναι πολυ πολυ ικανοποιημένη μαζι του και την προσέχει πολυ. 

Καλα, μέχρι να ξανάμεινω έγκυος με το καλο εχω καιρό να το σκεφτώ.

Κέλυ κρατιέσαι;;;

Εχεις μήνυμα!!!! Θα σ βγει σ ειδοποιησεις!!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ναι, ίσως βιάζομαι να επανέλθω beboula, και το ξέρω πως επρεπε να περιμένω καποια πράγματα.. Αλλα γενικά ειμαι ανυπόμονη! 

Anemoni κι εγω θα ήθελα να μάθω το όνομα του γιατρού. Δεν ξέρω πως στέλνεις και πως βλεπεις τα προσωπικά μηνύματα. Σε ποιο νοσοκομείο ειναι; 

Δε μπορώ να αποφασίσω ακομα σε ποιο γιατρο να πάω. Αυτος στο Αλεξάνδρα δε μου εξήγησε αυτα που ήθελα αλλα η συνάδελφος με τα διδυμα και ειναι πολυ πολυ ικανοποιημένη μαζι του και την προσέχει πολυ. 

Καλα, μέχρι να ξανάμεινω έγκυος με το καλο εχω καιρό να το σκεφτώ.

Κέλυ κρατιέσαι;;;

Τωρα το ειδα!!! Ημουν εξω ολη μερα και ξεχαστηκα τελειως! Ναι ναι φυσικα κρατιεμαι!!! Δεν κανω τεστ! Αν ερθει καλως! Αν δεν ερθει παλι καλως!!!!!! Εσυ τι κανεις?  

9 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Εσείς κορίτσια καλα ειστε;

Εγω ακομα περιμένω περίοδο.. Είχα ημικρανία δυο μέρες κι ελεγα "τώρα, επιτέλους ερχεται". Αλλα τίποτα.. Ειμαι στην 29η μερα. Εν τω μεταξυ νόμιζα πως είχα καταλάβει την ωορρηξία μου γιατι είχα λιγο αίμα και υγρά στην 13η-14η μερα του κύκλου, αν θυμάμαι καλα, οποτε πίστευα πως στις 28 μέρες θα ερθει. Δεν συνηθίζω να εχω τέτοια συμπτώματα αλλα λενε οτι μετα την απόξεση μπορει να εχεις διαφορετικούς "κύκλους" και συμπτώματα απο οτι πριν και φαντάστηκα οτι τουλαχιστον μου εκανε τη χάρη να με ειδοποιεί στην ωορρηξία! Αλλα μαλλον όχι. 

 Απο την 20η μερα του κύκλου εκανα και ελεύθερα με τον άντρα μου γιατι θεώρησα πως δεν ειναι πλέον επικίνδυνο. Καλα, ειμαι σίγουρη οτι δεν ειμαι έγκυος, απλώς λεω, κοιτα να δεις που τελικα δεν είχα ωορρηξία οταν νόμιζα πως είχα. Μαλλον θα αργήσει να στρώσει ο δικός μου κύκλος. 

Που το ξερεις οτι δεν εισαι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο για την υπομονή Κελυ! Οτι έρθει για καλο να ειναι! 

Δεν πιστευω να ειμαι έγκυος γιατι δεν είχα κανενα δείγμα οτι είχα ωορρηξία τις μέρες που ήρθαμε σε επαφή ελεύθερα. Ειμαι για την ακρίβεια σχεδον σίγουρη οτι είχε περάσει προ πολλού, γι αυτο και ημασταν "ελεύθεροι", γιατι δεν επρεπε να προσπαθήσουμε αυτο τον μήνα, ετσι κι αλλιώς. Τώρα, αν ο Θεος μας κανει τέτοιο ανέλπιστο δωρο δεν θα πω όχι!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...