Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Με συγκίνησες τρελοκόριτσο. Τι απίστευτα συναισθήματα...Καλή τύχη Angot μας, όλα θα πάνε καλά. Θα ευχηθώ να παραμείνεις στο σπιτάκι σου κι άλλες εβδομάδες και μετά να γυρίσεις σπίτι σου με το αφράτο καρβελάκι σας. Τα πήγες πολύ καλά κορίτσι μου 🥲

      πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι τόσο πολύ. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι για να επεξεργαστείς τη θλίψη σου. Σου στέλνω αγκαλιά ❤

      • Ευχαριστώ 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Πολυ καλα loyloy μου! Ανυπομονώ να ερθει η περίοδος (ή να μην ερθει αν ειναι θέλημα Θεού :wink: ) για να ξεκινήσει ενα νεο κεφάλαιο στη ζωή μου και να αφήσω πισω την αποβολή. Όσο γίνεται.. 

Εσυ πως εισαι; Εχει καταλαγιάσει το άγχος του να προσπαθήσετε ξανά; Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου. Μια φίλη που εχει δυο παιδια μου ειπε πως το πρώτο το είχε πιάσει με την μέθοδο του τραβήγματος, όπως εσυ αλλα πριν το δεύτερο είχε μια αποβολή. Και παρόλο που ποτε δεν είχε πρόβλημα στο να "πιάσει" τα παιδια, οταν της συνέβη αυτο αγχώθηκε και της πήρε ενα χρόνο να πιάσει το μικρο της. Αλλα έβγαλε ενα αστέρι απίστευτο! Δε σταμάτησε ομως να προσπαθεί. Καθε μήνα εκει... 

Καλα, σε καταλαβαίνω,  γιατι κι εγω εκανα 5 μήνες να μείνω έγκυος σην πρώτη εγκυμοσυνη και καθε μήνα σκεφτόμουν πως εχω πρόβλημα και με έπιανε απελπισία. Αλλα ετσι ειναι σχεδον σε όλες οι γυναίκες. Ειναι φυσιολογικό να παίρνει λιγο καιρό η επίτευξη μιας εγκυμοσύνης. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Πολυ καλα loyloy μου! Ανυπομονώ να ερθει η περίοδος (ή να μην ερθει αν ειναι θέλημα Θεού :wink: ) για να ξεκινήσει ενα νεο κεφάλαιο στη ζωή μου και να αφήσω πισω την αποβολή. Όσο γίνεται.. 

Εσυ πως εισαι; Εχει καταλαγιάσει το άγχος του να προσπαθήσετε ξανά; Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου. Μια φίλη που εχει δυο παιδια μου ειπε πως το πρώτο το είχε πιάσει με την μέθοδο του τραβήγματος, όπως εσυ αλλα πριν το δεύτερο είχε μια αποβολή. Και παρόλο που ποτε δεν είχε πρόβλημα στο να "πιάσει" τα παιδια, οταν της συνέβη αυτο αγχώθηκε και της πήρε ενα χρόνο να πιάσει το μικρο της. Αλλα έβγαλε ενα αστέρι απίστευτο! Δε σταμάτησε ομως να προσπαθεί. Καθε μήνα εκει... 

Καλα, σε καταλαβαίνω,  γιατι κι εγω εκανα 5 μήνες να μείνω έγκυος σην πρώτη εγκυμοσυνη και καθε μήνα σκεφτόμουν πως εχω πρόβλημα και με έπιανε απελπισία. Αλλα ετσι ειναι σχεδον σε όλες οι γυναίκες. Ειναι φυσιολογικό να παίρνει λιγο καιρό η επίτευξη μιας εγκυμοσύνης. 

Καλύτερα ει μαι αλλά οι φοβίες Δεν φεύγουν.σε Κα να μήνα λε ω να ξεκινήσουμε.Ακομα δεν ξέρω.Φοβαμαο νιώθω ανασφάλεια.Εντσξει ο γιατρός μου μου είπε ότι από τη στιγμη που έμεινα τόσο εύκολα ε γκυος να ηρεμήσω και θα έρθει το μωράκι.Ειναι κάθετος ότι είναι καθαρά θέμα άγχους.Ελπιζω να είναι έτσι.Πες με τρελλή αλλά πιστεύω τον Ιούνιο θα σας ανακοινώσω τα ευχάριστα :) .

Άντε μπράβο.Να ανεβαίνεις σιγά σιγά.Εγβ στην αρχή ει χα ψυχολογικο.Νομιζα ότι όποτε ξαναερθουμε σε επαφη θα ξαναμεινω και θα περάσω τα ίδια.3 μήνες μου πήρε για να ξανακάνουμε "αγαπουλιτσες".Αντε για να δούμε αν είναι τώρα η τυχερή σου  αλλιώς τον επόμενο μήνα.πριν πόσες μέρες περιπου είχες ωορρηξία? Εγώ όποτε έχω πόνο ωορρηξίας 14 μέρες ακριβώς μετά αδιαθετω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!

μολις γύρισα από την εμβρυομεταφορα, τελικά 2 πολύ καλά έμβρυα μεταφέραμε και αρχίζω να μετράω αντίστροφα για τη χοριακη στις 30/3!

Εύχομαι να έχουμε όλες όμορφα νέα να μοιραζόμαστε αλλά και στις δυσκολίες δεν θα το βάζουμε κάτω!!

πολλα φιλιά σε όλες 

  • Μου αρέσει 10

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως είχα ωορρηξία την 13 μερα του κύκλου γιατι είχα υγρά (σόρυ κιόλας..) με λιιιιγο αίμα. Εγω γενικά δεν εχω πολλα υγρά. Γι αυτο και όπως εχω πει χρησιμοποίησα και το preseed για να μείνω έγκυος. Οποτε τελικα δεν ξέρω τι ήταν ολο αυτο. Γιατι επρεπε να εχω αδιαθετησει. Σημερα ειμαι στην 30η μερα του κύκλου. Μπορει τελικα να μην εκανα ωορρηξία αυτο το μήνα οποτε να αργήσει πιο πολυ. Δεν πειράζει. Συμβιβάζομαι με το να κανω διπλή ωορρηξία τον επόμενο μήνα :-) 

Αν δε νιώθεις έτοιμη ακομα μην το προσπαθησεις. Εσυ σε ξέρεις καλυτερα και προφανώς πρέπει να ακούσεις τη δίκη σου την ψυχή. Δεν γίνονται αλλιώς τα παιδια παρα μονο με χαρά κι αγάπη. 

Ανησυχω για τη bela... Ελπιζω να ειναι καλα! 

Cat μου, εσυ πως πας; 

Beboula και κελυ έχετε κανενα σύμπτωμα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , palmoira είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!

μολις γύρισα από την εμβρυομεταφορα, τελικά 2 πολύ καλά έμβρυα μεταφέραμε και αρχίζω να μετράω αντίστροφα για τη χοριακη στις 30/3!

Εύχομαι να έχουμε όλες όμορφα νέα να μοιραζόμαστε αλλά και στις δυσκολίες δεν θα το βάζουμε κάτω!!

πολλα φιλιά σε όλες 

Αχ μπράβο καλή μου ότι καλύτερο να έρθουν όλα όπως επιθυμεις!!!Και στις δυσκολίες παίρνουμε δύναμη και προχωράμε!!

πρίν από 14 λεπτά , P.L.L. είπε:

Νομιζω πως είχα ωορρηξία την 13 μερα του κύκλου γιατι είχα υγρά (σόρυ κιόλας..) με λιιιιγο αίμα. Εγω γενικά δεν εχω πολλα υγρά. Γι αυτο και όπως εχω πει χρησιμοποίησα και το preseed για να μείνω έγκυος. Οποτε τελικα δεν ξέρω τι ήταν ολο αυτο. Γιατι επρεπε να εχω αδιαθετησει. Σημερα ειμαι στην 30η μερα του κύκλου. Μπορει τελικα να μην εκανα ωορρηξία αυτο το μήνα οποτε να αργήσει πιο πολυ. Δεν πειράζει. Συμβιβάζομαι με το να κανω διπλή ωορρηξία τον επόμενο μήνα :-) 

Αν δε νιώθεις έτοιμη ακομα μην το προσπαθησεις. Εσυ σε ξέρεις καλυτερα και προφανώς πρέπει να ακούσεις τη δίκη σου την ψυχή. Δεν γίνονται αλλιώς τα παιδια παρα μονο με χαρά κι αγάπη. 

Ανησυχω για τη bela... Ελπιζω να ειναι καλα! 

Cat μου, εσυ πως πας; 

Beboula και κελυ έχετε κανενα σύμπτωμα;

Για να δούμε περίμενε λίγο και αν χρειαστεί το τσεκάρεις..Σύμπτωμα περιοδου έχω χαχαχα έρχεται! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Palmoira μπραβοοοο!!! Συγχαρητήρια! Ευχομαι να πάνε ολα τελεια!!! Τώρα ξεκούραση και προσευχές! Θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου! 

Beboula και της εγκυμοσυνης ίδια ειναι τα συμπτώματα, όπως της περιόδου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , P.L.L. είπε:

Palmoira μπραβοοοο!!! Συγχαρητήρια! Ευχομαι να πάνε ολα τελεια!!! Τώρα ξεκούραση και προσευχές! Θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου! 

Beboula και της εγκυμοσυνης ίδια ειναι τα συμπτώματα, όπως της περιόδου!

Καλό μου κορίτσι που έχεις πάντα τον καλό λόγο και είσαι τόσο θετικός άνθρωπος!Ολα τα κοριτσια εδώ δλδ και χαίρομαι πολύ που μοιράζομαι και εγω μαζί σας την αγωνία μου χωρίς να φοβάμαι πως θα παρεξηγηθώ ή θα φανώ υπερβολική.. P.L.L μου είπαμε άλλωστε δεν πτοουμαστε τον άλλο μήνα να είμαστε καλα και βάζουμε μπροστά!Μετα ολες μαζί θα δίνουμε κουράγιο για τις αναγουλες μας :-D

@psipsinel η cat είσαι ή άλλη γατούλα;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Κι εσυ εισαι πολυ καλη! 

Φυσικα και δεν πτοουμαστε! Απλώς, ο ενθουσιασμός μου δεν κρύβεται! Για όλες!

Loyloy, τον Ιούνιο μας εχεις τάξει ευχάριστα! Μην το ξεχάσεις!

Σε ευχαριστώ! Αυτό ακριβώς είναι το ομορφο ο ενθουσιασμός της μιας για την άλλη είναι πολύ ευχάριστο και ελπιδοφόρο εμενα προσωπικά με βοηθάει..

Ναι η μικρή μας η λουλου ετοιμάζει με το καλό καλοκαιρινό δωράκι!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!

μολις γύρισα από την εμβρυομεταφορα, τελικά 2 πολύ καλά έμβρυα μεταφέραμε και αρχίζω να μετράω αντίστροφα για τη χοριακη στις 30/3!

Εύχομαι να έχουμε όλες όμορφα νέα να μοιραζόμαστε αλλά και στις δυσκολίες δεν θα το βάζουμε κάτω!!

πολλα φιλιά σε όλες 

Ευχομαι πραγματικα να ερθουν ολα ομορφα και να δεις μια τεραστια χοριακη! Επισης θελω να σου πω οτι σας θαυμαζω ολες τις κοπελες που περνατε απο αυτη τη δοκιμασια και αξιζετε διπλα συγχαρητηρια!!!!!

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Νομιζω πως είχα ωορρηξία την 13 μερα του κύκλου γιατι είχα υγρά (σόρυ κιόλας..) με λιιιιγο αίμα. Εγω γενικά δεν εχω πολλα υγρά. Γι αυτο και όπως εχω πει χρησιμοποίησα και το preseed για να μείνω έγκυος. Οποτε τελικα δεν ξέρω τι ήταν ολο αυτο. Γιατι επρεπε να εχω αδιαθετησει. Σημερα ειμαι στην 30η μερα του κύκλου. Μπορει τελικα να μην εκανα ωορρηξία αυτο το μήνα οποτε να αργήσει πιο πολυ. Δεν πειράζει. Συμβιβάζομαι με το να κανω διπλή ωορρηξία τον επόμενο μήνα :-) 

Αν δε νιώθεις έτοιμη ακομα μην το προσπαθησεις. Εσυ σε ξέρεις καλυτερα και προφανώς πρέπει να ακούσεις τη δίκη σου την ψυχή. Δεν γίνονται αλλιώς τα παιδια παρα μονο με χαρά κι αγάπη. 

Ανησυχω για τη bela... Ελπιζω να ειναι καλα! 

Cat μου, εσυ πως πας; 

Beboula και κελυ έχετε κανενα σύμπτωμα;

Περιμενε δυο με τρεις μερες ακομα να το δεις...Εγω  νιωθω οτι θα αδιαθετησω απο στιγμη σε στιγμη και επισης εχω εντονο πονοκεφαλο! Αλλα επειδη πνιγομαστε στη δουλεια ευτυχως ξεχνιεμαι και λεω οτι γινει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Νομιζω πως είχα ωορρηξία την 13 μερα του κύκλου γιατι είχα υγρά (σόρυ κιόλας..) με λιιιιγο αίμα. Εγω γενικά δεν εχω πολλα υγρά. Γι αυτο και όπως εχω πει χρησιμοποίησα και το preseed για να μείνω έγκυος. Οποτε τελικα δεν ξέρω τι ήταν ολο αυτο. Γιατι επρεπε να εχω αδιαθετησει. Σημερα ειμαι στην 30η μερα του κύκλου. Μπορει τελικα να μην εκανα ωορρηξία αυτο το μήνα οποτε να αργήσει πιο πολυ. Δεν πειράζει. Συμβιβάζομαι με το να κανω διπλή ωορρηξία τον επόμενο μήνα :-) 

Αν δε νιώθεις έτοιμη ακομα μην το προσπαθησεις. Εσυ σε ξέρεις καλυτερα και προφανώς πρέπει να ακούσεις τη δίκη σου την ψυχή. Δεν γίνονται αλλιώς τα παιδια παρα μονο με χαρά κι αγάπη. 

Ανησυχω για τη bela... Ελπιζω να ειναι καλα! 

Cat μου, εσυ πως πας; 

Beboula και κελυ έχετε κανενα σύμπτωμα;

Λογικά θα πρέπε να έχεις αδιαθετισε ι Αλλά εντάξει δεν έχει ρυθμιστεί και ο κύκλος σου ακόμα.Ποτε Δεν ξέρεις.ισως να γίνει και το θαυματανι γιατί ήσουν και χαλαρή Αφού λες τώρα Δεν θα μείνω.ποτε Δεν ξέρεις.

Για bela και εγώ ανησυχώ.εχει εξαφανιστεί μέρες η κοπέλα.

@Cat! πως Είσαι?

@palmoira Με το καλό και να μας έχεις Καλά νέα στις 30 του μήνα!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Όσες έχετε περάσει εξωσωματικη ξέρετε ότι οι μέρες αναμονής είναι δύσκολες και ιδιαίτερα όσο πλησιάζει η ημέρα της χοριακης. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Όσες έχετε περάσει εξωσωματικη ξέρετε ότι οι μέρες αναμονής είναι δύσκολες και ιδιαίτερα όσο πλησιάζει η ημέρα της χοριακης. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά 

δεν ειναι απλα δυσκολες ειναι οι χειροτερες μερες στην ολη διαδικασια... Καλη δυναμη και προσπαθησε να βρεις κατι που θα σε κανει να ξεχνιεσαι

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Όσες έχετε περάσει εξωσωματικη ξέρετε ότι οι μέρες αναμονής είναι δύσκολες και ιδιαίτερα όσο πλησιάζει η ημέρα της χοριακης. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά 

Καλή δύναμη κορίτσι μου! Εύχομαι να πάνε όλα καλα!! Μπορείς να μας μιλάς και κάνε οτιδήποτε σε βοηθάει να ξεχνιέσαι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...