Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εεεεεεπ :ph34r:!!! Που εισαι εσυ χαμμενη??? Ολο μας κρυβεσαι τελευταια !! Καλημερα αγαπη!

Χάχαχαχα καλημέρα αγαπηηηη!!! Είμαι απαράδεκτη το ξέρω!!! Αλλά έχω τον μικρό άρρωστο μωρέ με πυρετό, εμετούς και τώρα το πρωί και διάρροια, μη μας ξεφύγει κάτι αλίμονο!!!! Ε παιδεύομαι όσο να πεις η έγκυος μάνα!!! Κατά τα άλλα τα νέα μου είναι πολύ καλά, εχθές πήγα στη γιατρό είδαμε τα μπεμπακια μεγαλώσαμε αρκετά... 1300 το κοριτσάκι 1400 το αγοράκι, ζωή να χουν, θα γεννηθούν μεγάλα μου ειπε!! Ξεκίνησα και κορτιζόνη και από τις 29 του μήνα που έχω το doppler θα με βλέπει πλέον κάθε 15 μέρες.... Πάντως πάμε 100%για καισαρική γιατί το κοριτσάκι έχει ισχιακη προβολή και πλέον αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βέβαια, υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να προκύψει λόγος για προγραμματισμένη καισαρική μέχρι τότε.

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Χάχαχαχα καλημέρα αγαπηηηη!!! Είμαι απαράδεκτη το ξέρω!!! Αλλά έχω τον μικρό άρρωστο μωρέ με πυρετό, εμετούς και τώρα το πρωί και διάρροια, μη μας ξεφύγει κάτι αλίμονο!!!! Ε παιδεύομαι όσο να πεις η έγκυος μάνα!!! Κατά τα άλλα τα νέα μου είναι πολύ καλά, εχθές πήγα στη γιατρό είδαμε τα μπεμπακια μεγαλώσαμε αρκετά... 1300 το κοριτσάκι 1400 το αγοράκι, ζωή να χουν, θα γεννηθούν μεγάλα μου ειπε!! Ξεκίνησα και κορτιζόνη και από τις 29 του μήνα που έχω το doppler θα με βλέπει πλέον κάθε 15 μέρες.... Πάντως πάμε 100%για καισαρική γιατί το κοριτσάκι έχει ισχιακη προβολή και πλέον αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει... 

Περαστικά στον μεγάλο!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioio είπε:

Βέβαια, υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να προκύψει λόγος για προγραμματισμένη καισαρική μέχρι τότε.

Ναι καταλαβαίνω.... Πάντως, δεν ξέρω, μπορεί να είμαι και λάθος αλλά δεν θεωρώ την ολική χειρότερη από την επισκληριδιο.... Το μόνο μειονέκτημα είναι που δεν θα δεις το μωράκι σου μόλις γεννηθεί, κατά τα άλλα αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος υγείας, νομιζω ότι δεν διατρέχει κίνδυνο ούτε η μαμά ούτε το μωρό.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ioio είπε:

Βέβαια, υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να προκύψει λόγος για προγραμματισμένη καισαρική μέχρι τότε.

Καταλαβα. Ενταξει, θα γινει αυτο που πρεπει κοριτσι μου. Εγω σου ευχομαι να εχεις τον τοκετο που επιθυμεις! Αλλα εαν δεν γινει, μην σε παρει απο κατω. Καταλαβαινω τι λες οτι δεν θες να χασεις εκεινην τη στιγμη και νομιζω καμια μας δε θελει, αλλα αν αυτο ειναι το καλυτερο ας ειναι. Σημασια εχει να ειστε καλα και οι δυο!

 

πρίν από 3 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Χάχαχαχα καλημέρα αγαπηηηη!!! Είμαι απαράδεκτη το ξέρω!!! Αλλά έχω τον μικρό άρρωστο μωρέ με πυρετό, εμετούς και τώρα το πρωί και διάρροια, μη μας ξεφύγει κάτι αλίμονο!!!! Ε παιδεύομαι όσο να πεις η έγκυος μάνα!!! Κατά τα άλλα τα νέα μου είναι πολύ καλά, εχθές πήγα στη γιατρό είδαμε τα μπεμπακια μεγαλώσαμε αρκετά... 1300 το κοριτσάκι 1400 το αγοράκι, ζωή να χουν, θα γεννηθούν μεγάλα μου ειπε!! Ξεκίνησα και κορτιζόνη και από τις 29 του μήνα που έχω το doppler θα με βλέπει πλέον κάθε 15 μέρες.... Πάντως πάμε 100%για καισαρική γιατί το κοριτσάκι έχει ισχιακη προβολή και πλέον αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει... 

Αστα αυτα. Εγω νομιζω πως απλα εχεις βρει καλυτερη παρεα και μας εχεις του πεταματού ! Χαχαχα. Περαστικα στον πριγκιπα σου! Και μπραβο για τα νινακια σου! Εισαι μανα νιντζα εσυ παιδι μου οχι αστεια. Κ γω εκανα τις ενεσουλες κορτιζονης αυτην την εβδομαδα.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Καταλαβα. Ενταξει, θα γινει αυτο που πρεπει κοριτσι μου. Εγω σου ευχομαι να εχεις τον τοκετο που επιθυμεις! Αλλα εαν δεν γινει, μην σε παρει απο κατω. Καταλαβαινω τι λες οτι δεν θες να χασεις εκεινην τη στιγμη και νομιζω καμια μας δε θελει, αλλα αν αυτο ειναι το καλυτερο ας ειναι. Σημασια εχει να ειστε καλα και οι δυο!

 

Αστα αυτα. Εγω νομιζω πως απλα εχεις βρει καλυτερη παρεα και μας εχεις του πεταματού ! Χαχαχα. Περαστικα στον πριγκιπα σου! Και μπραβο για τα νινακια σου! Εισαι μανα νιντζα εσυ παιδι μου οχι αστεια. Κ γω εκανα τις ενεσουλες κορτιζονης αυτην την εβδομαδα.

Χάχαχαχα ναι νομίζεις υπάρχουν πολλές τρελές σαν κι εσένα και βρήκα άλλες καλύτερες!!!!!! Για πες πόσες αμπούλες έβαλες??? Είδες διαφορά στο σώμα σου??? Εγώ πάντως δεν πρηστηκα όπως μου Ειπαν..... 

πρίν από 9 λεπτά , Ioio είπε:

Βέβαια, υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να προκύψει λόγος για προγραμματισμένη καισαρική μέχρι τότε.

Περαστικά στον μεγάλο!!!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ελπίζω μόνο να μην κολλήσω γιατί δεν είμαστε για τέτοια!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia_paris είπε:

Χάχαχαχα ναι νομίζεις υπάρχουν πολλές τρελές σαν κι εσένα και βρήκα άλλες καλύτερες!!!!!! Για πες πόσες αμπούλες έβαλες??? Είδες διαφορά στο σώμα σου??? Εγώ πάντως δεν πρηστηκα όπως μου Ειπαν..... 

Ουτε εγω πρηστηκα. Συνολικα ηταν 4 οι αμπουλες. Καναμε τις 2 τη δευτερα και τις αλλες 2 την τριτη μετα απο 24 ωρες. Κ θα ξανακανω στις 32 εβδομαδες μου πε ο γιατρος. Ωστοσο αλατι το εκοψα για παν ενδεχομενο, αλλα δεν πρηστηκα. Το μονο που πρηστηκε ηταν ο πωπος μου χαχαχαχ. Εγινε για λιγο αλα κιμ καρντασιαν χαχαχα. Και πονουσε και λιγο μετα αλλα τωρα ολα ενταξει.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Ουτε εγω πρηστηκα. Συνολικα ηταν 4 οι αμπουλες. Καναμε τις 2 τη δευτερα και τις αλλες 2 την τριτη μετα απο 24 ωρες. Κ θα ξανακανω στις 32 εβδομαδες μου πε ο γιατρος. Ωστοσο αλατι το εκοψα για παν ενδεχομενο, αλλα δεν πρηστηκα. Το μονο που πρηστηκε ηταν ο πωπος μου χαχαχαχ. Εγινε για λιγο αλα κιμ καρντασιαν χαχαχα. Και πονουσε και λιγο μετα αλλα τωρα ολα ενταξει.

Χαχαχαχαχα ακριβώς τα ίδια κι εγώ!!!! Ειδικά την ώρα που έμπαινε το φάρμακο πονεσα παρόλο που το έβαλε σιγά σιγά, με αγάπη, φροντίδα και προδερμ!!!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Χαχαχαχαχα ακριβώς τα ίδια κι εγώ!!!! Ειδικά την ώρα που έμπαινε το φάρμακο πονεσα παρόλο που το έβαλε σιγά σιγά, με αγάπη, φροντίδα και προδερμ!!!!!! 

Χαχαχαχαχαχα, σε νιωθωωωωω. Ποσες ενεσεις κανατε? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Χαχαχαχαχαχα, σε νιωθωωωωω. Ποσες ενεσεις κανατε? 

Τα ίδια με σένα... 2 τη μια μέρα και 2 την επόμενη... Και τώρα στις 32 εβδομάδες ξανά... Μου είπε ότι μπορεί να ανέβει λίγο το ζάχαρο από την κορτιζόνη, αλλά δεν είχα θέμα μέχρι τώρα οπότε δεν νομίζουμε να δημιουργηθεί πρόβλημα....την άλλη βδομάδα όμως πάω για εξετάσεις για παν ενδεχόμενο... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Τα ίδια με σένα... 2 τη μια μέρα και 2 την επόμενη... Και τώρα στις 32 εβδομάδες ξανά... Μου είπε ότι μπορεί να ανέβει λίγο το ζάχαρο από την κορτιζόνη, αλλά δεν είχα θέμα μέχρι τώρα οπότε δεν νομίζουμε να δημιουργηθεί πρόβλημα....την άλλη βδομάδα όμως πάω για εξετάσεις για παν ενδεχόμενο... 

Τα ιδια θα κανουμε? Κ γω την επομενη μερα απο τις ενεσεις πηγα σε ενδοκρινολογο και μου πε να προσεχω λιγο τη διατροφη για τις επομενες ημερες γιατι η κορτιζονη αποδεσμευεται αργα και δραει για καποιες μερες. Κ την αλλη βδομαδα μου ειπε να ξανακανω την καμπυλη για να δουμε τι γινεται σε αυτη φαση. Αν δουμε οτι εχει απορρυθμιστει το ζαχαρο θα μου δωσει μηχανημα να μετριεμαι. Παλι καλα ομως εχω τους γιατρους κ τις εξετασεις και βλεπω λιγο πολιτισμο χαχαχα, γιατι εχω πηξει μεσα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Τα ιδια θα κανουμε? Κ γω την επομενη μερα απο τις ενεσεις πηγα σε ενδοκρινολογο και μου πε να προσεχω λιγο τη διατροφη για τις επομενες ημερες γιατι η κορτιζονη αποδεσμευεται αργα και δραει για καποιες μερες. Κ την αλλη βδομαδα μου ειπε να ξανακανω την καμπυλη για να δουμε τι γινεται σε αυτη φαση. Αν δουμε οτι εχει απορρυθμιστει το ζαχαρο θα μου δωσει μηχανημα να μετριεμαι. Παλι καλα ομως εχω τους γιατρους κ τις εξετασεις και βλεπω λιγο πολιτισμο χαχαχα, γιατι εχω πηξει μεσα. 

Σε νιωθω... Εμείς με εξαίρεση τα γενέθλια του μικρού που κάναμε την προηγούμενη εβδομαδα (φυσικά εκεί στον παιδότοπο αρρώστησε), δεν έχουμε βγει και καθόλου απ το σπίτι... Ευτυχως έχουμε μεγάλη βερεντα και την βγάζουμε και στο μπαλκόνι όταν το επιτρέπει ο καιρός.... Και δυστυχώς όταν έρθουν τα μωράκια μας θα κλείσουμε ακόμη περισσότερο.... Το μόνο που σκέφτομαι είναι να στολίσω πολύ νωρίς δέντρο να το ευχαριστήθουμε κι εγώ και ο μικρός!!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ioio είπε:

Βέβαια, υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να προκύψει λόγος για προγραμματισμένη καισαρική μέχρι τότε.

Περαστικά στον μεγάλο!!!! 

Καλημέρα.Οτι είναι καλύτερο για σένα και το μπεμπακι σου θα κάνεις.μη σε αγχώνει που δεν θα το δεις αμέσως μόλις γεννηθεί.το θέμα είναι να είσαι εσυ καλά.φανταζομαι το 1ο κλάμα πρέπει να ειναι στιγμή μοναδική αλλά θα έρθουν κι άλλες όμορφες στιγμές!!!!!!!

@Anastasia_paris περαστικά στο μικρούλη σου.προσεχε Όσο μπορείς μη κολλήσεις.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia_paris είπε:

Σε νιωθω... Εμείς με εξαίρεση τα γενέθλια του μικρού που κάναμε την προηγούμενη εβδομαδα (φυσικά εκεί στον παιδότοπο αρρώστησε), δεν έχουμε βγει και καθόλου απ το σπίτι... Ευτυχως έχουμε μεγάλη βερεντα και την βγάζουμε και στο μπαλκόνι όταν το επιτρέπει ο καιρός.... Και δυστυχώς όταν έρθουν τα μωράκια μας θα κλείσουμε ακόμη περισσότερο.... Το μόνο που σκέφτομαι είναι να στολίσω πολύ νωρίς δέντρο να το ευχαριστήθουμε κι εγώ και ο μικρός!!!! 

Κι εγώ το σκέφτομαι να στολίσω νωρίς φέτος! Θα είναι ωραία στο σπίτι, χουχουλιαρικα!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Χαχαχα. Οχι ρε. Μια χαρα θα γεννησεις. Μην το σκεφτεσαι καν! Ας φτασουμε ολες τις 36 εβδομαδες και θα κανουμε γλεντι τρικουβερτο!

Ναι ναι, συνεχιζω χαπια για συσπασεις, και ξεκουραση φουλ. Για αυτο κ κοιτουσα νυχτικα απο το ιντερνετ γιατι γενικα ολα απο το ιντερνετ θα τα παρω αφου ειμαι σε κατοικον περιορισμο. 

Εγώ τα ψώνισα όλα διαδικτυακά. Από ρούχα του μωρού μέχρι σεντόνια πετσέτες, μέχρι καρότσι..... κ έμεινα ικανοποιημένη με όλες τις επιλογές που έκανα ήταν δηλαδή όπως τα ήθελα. Μέχρι τον 5ο έλεγα θα ανέβω στην Αθήνα για ψώνια μιας κ εδώ δεν έχουμε μαγαζιά αλλά μετά ξεκίνησα ινσουλίνη, μέχρι να ρυθμίσω το σάκχαρο είχε περασει πόσος καιρός, μετά ήρθαν κ οι συσπασεις κ η γιατρός μου είπε αν πας Αθήνα θα μείνεις εκεί κιολας δε θα κανείς βόλτες να ανεβοκατεβαίνεις με καράβια. Κ είπα κ εγώ εντάξει. 

@Anastasia_paris χαρά στο κουράγιο σου κοριτσι να κανείς κ γενέθλια στον παιδότοπο! Εγώ στο πρώτο είμαι έγκυος κ σέρνομαι! 

1 ώρα πρίν, Ioio είπε:

Ιδανικά πάμε για φυσιολογικό τοκετό, αλλά μετά την καισαρική, υπάρχει 25/100 πιθανότητα να ξεκινήσει τοκετός και να χρειαστεί καισαρική.

Αν ξεκινήσει τοκετός και χρειαστεί τελικά καισαρική δεν γίνεται; Παντως να σκέφτεσαι ότι δεν έχει καμία σημασία η αναισθησία, αρκεί να είστε γέροι! Μπορεί να μην ακούσεις το πρώτο κλάμα αλλά θα πάρεις αγκαλιά το μπεμπακι σου μετά και θα είναι ασφαλές κ υγιές!

εμενα κορίτσια μου είπαν ότι λόγω σακχάρου θα μπει παρακολούθηση ο μπέμπης μια δυο μέρες.... δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς σημαίνει αυτό ξέρει καμία; Θα μπορώ να το βλέπω; Να το βάλω στο στήθος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου....!!! Πως, ειμαστε ολες;;  ηθικοοο ακμαιοτατο πιστεύω!! 

Εγω σιγουρα θαβστολισω φετος πιο νωρις να το, απολαύσω οπως κ τα τελευταία 2 χρόνια.. Στην γιορτή μου στολιζουμε γτ, ολο, κ, κατι με πετυχαίνει.. Μια εγχείρηση... Μια ίωση... Κλπ κλπ οποτε μονόδρομος ο στολισμός ειμαι κ λιγο τρελη...μ αγαπάει κ ο άντρας μου δεν μπορεί ν αντισταθεί..ειδικα φετος.. Του στειλα φωτο με την κοιλιά μου κ χάζεψε χαχαχα

Το παιδί μου θα ναι το πρώτο δώρο κατω απο το δεντρο χιχιχιχι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...