Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Cath3rine είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου....!!! Πως, ειμαστε ολες;;  ηθικοοο ακμαιοτατο πιστεύω!! 

Εγω σιγουρα θαβστολισω φετος πιο νωρις να το, απολαύσω οπως κ τα τελευταία 2 χρόνια.. Στην γιορτή μου στολιζουμε γτ, ολο, κ, κατι με πετυχαίνει.. Μια εγχείρηση... Μια ίωση... Κλπ κλπ οποτε μονόδρομος ο στολισμός ειμαι κ λιγο τρελη...μ αγαπάει κ ο άντρας μου δεν μπορεί ν αντισταθεί..ειδικα φετος.. Του στειλα φωτο με την κοιλιά μου κ χάζεψε χαχαχα

Το παιδί μου θα ναι το πρώτο δώρο κατω απο το δεντρο χιχιχιχι 

Τι τέλειο όπως το λες... δωρο κάτω από το δέντρο σούπερ! 

Εγω μάλλον δε θα στολίζω φέτος αφού θα φύγω 2 3 Δεκεμβρίου να ανέβω Αθήνα που θα έχω μπει στο μήνα μου.... τρελαίνομαι όμως για τα Χριστούγεννα κ λέω τουλάχιστον θα είμαι Αθήνα που είναι τέλεια στολισμένη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , noni90 είπε:

Εγώ τα ψώνισα όλα διαδικτυακά. Από ρούχα του μωρού μέχρι σεντόνια πετσέτες, μέχρι καρότσι..... κ έμεινα ικανοποιημένη με όλες τις επιλογές που έκανα ήταν δηλαδή όπως τα ήθελα. Μέχρι τον 5ο έλεγα θα ανέβω στην Αθήνα για ψώνια μιας κ εδώ δεν έχουμε μαγαζιά αλλά μετά ξεκίνησα ινσουλίνη, μέχρι να ρυθμίσω το σάκχαρο είχε περασει πόσος καιρός, μετά ήρθαν κ οι συσπασεις κ η γιατρός μου είπε αν πας Αθήνα θα μείνεις εκεί κιολας δε θα κανείς βόλτες να ανεβοκατεβαίνεις με καράβια. Κ είπα κ εγώ εντάξει. 

@Anastasia_paris χαρά στο κουράγιο σου κοριτσι να κανείς κ γενέθλια στον παιδότοπο! Εγώ στο πρώτο είμαι έγκυος κ σέρνομαι! 

Αν ξεκινήσει τοκετός και χρειαστεί τελικά καισαρική δεν γίνεται; Παντως να σκέφτεσαι ότι δεν έχει καμία σημασία η αναισθησία, αρκεί να είστε γέροι! Μπορεί να μην ακούσεις το πρώτο κλάμα αλλά θα πάρεις αγκαλιά το μπεμπακι σου μετά και θα είναι ασφαλές κ υγιές!

εμενα κορίτσια μου είπαν ότι λόγω σακχάρου θα μπει παρακολούθηση ο μπέμπης μια δυο μέρες.... δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς σημαίνει αυτό ξέρει καμία; Θα μπορώ να το βλέπω; Να το βάλω στο στήθος;

Καλημερα!! Φανταζομαι οτι εννοουν οτι καποιες ωρες θα το παρακολουθουν, οχι οτι δεν θα το βλεπεις η δεν θα το θηλασεις. Ισως απλα να μην τον εχεις 24 ωρες μαζι στο δωματιο. Μην ανησυχεις. Αν ωστοσο εχεις απορια ρωτα κιολας εκει που σκοπευεις να γεννησεις, αλλα φανταζομαι οτι απλα θα το παρακολουθουν λιγο πιο συχνα απο ενα αλλο παιδι.

@Cath3rine ποτε θα ρθει ο αντρας σου?? Αντε εφυγε η σεζον! Γυρνα πισω πες του. Πωπω σοκ κ αυτο. Εχετε να ειδωθειτε τοσο καιρο, θα σε δει αλλαγμενη πολυ και τοσο γλυκια.  χαρας το κουραγιο σας μωρε που αντεχετε ο ενας χωρις τον αλλον τοσο καιρο. Αντε να ξανασμιξετε σαν 2 πιτσουνακια!!

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , noni90 είπε:

Τι τέλειο όπως το λες... δωρο κάτω από το δέντρο σούπερ! 

Εγω μάλλον δε θα στολίζω φέτος αφού θα φύγω 2 3 Δεκεμβρίου να ανέβω Αθήνα που θα έχω μπει στο μήνα μου.... τρελαίνομαι όμως για τα Χριστούγεννα κ λέω τουλάχιστον θα είμαι Αθήνα που είναι τέλεια στολισμένη!

Ναιιιι είναι υπέροχα τα χριστουγεννα κ Αθήνα.. Κατέβαινα χειμώνα για εκδρομή τα τελευταία χρόνια. Μ. Εχει κ κουραμπιέδες!! Χαχαχαα ο καθενας με τον καημό του!!! Ε βεβαια τα παιδάκια μας θα΄ναι τα ωραιότερα δωρα Χριστουγέννων που θα χουμε παρει ποτέ!!! Ξες φιογκακι... Φορμακι.. Κ ετοιμο το δωρο!!! 

 

@nanoula90 λοιπον κατσε να μετρήσω.. Εχω να τον δω από τον Μάιο που ημουν στον τρίτο μήνα! Τελη Οκτωβρίου τελειώνει η δουλειά... φαντάζομαι την πρώτη εβδομάδα Νοέμβριο (να πακεταρει τα πράγματα από το σπίτι.. Να κλείσει εισητήρια )θα έρθει επιτέλους!ελπιζω να μην εχω βαρύνει πολυ γτ θελω να πάω κ μαζι του βόλτα στην στολισμένη Θεσσαλονίκη..να στολίσουμε σπίτι μας... Να παμε κ κανα 2ήμερο αμα καταφέρουμε.. (Λες να θελω πολλα;;;) και το χειρότερο ειναι οτι μου απαγόρευσαν τις επαφές! Τραγικό...! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Cath3rine είπε:

Ναιιιι είναι υπέροχα τα χριστουγεννα κ Αθήνα.. Κατέβαινα χειμώνα για εκδρομή τα τελευταία χρόνια. Μ. Εχει κ κουραμπιέδες!! Χαχαχαα ο καθενας με τον καημό του!!! Ε βεβαια τα παιδάκια μας θα΄ναι τα ωραιότερα δωρα Χριστουγέννων που θα χουμε παρει ποτέ!!! Ξες φιογκακι... Φορμακι.. Κ ετοιμο το δωρο!!! 

Εγώ ηδη ψάχνω Άγιο βασιλιτικο φορμακι να του βάλω τα Χριστούγεννα.να είναι στο κλίμα.και Εμείς νωρίς φέτος στόλισμα γτ πέρισυ είχαμε απώλεια αλλά έχω βάλει βέτο.φετος έρχεται καινούρια ζωή και θα γίνουν ολ α σωστά.αρχες Νοέμβρη θα στολίσουμε.να Ναι έτοιμο Μόλις μπω στο μήνα μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω μόλις ανέβω η γιατρός μου είπε ανάλογα τι θα πει ο παιδίατρος.... ίσως χρειαστεί να βγάζω με το θηλαστρο μια δυο μέρες. Τουλάχιστον να τον βλέπω.... 

@Cath3rineεγώ είμαι του μελομακάρονου.... μιαμ μιαμ.... τι ωραία ρε κορίτσια πλησιάζει ο καιρός έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ γω του μελομακαρονουουουου ειμαι. Τρελαινομαιαιαιαια. Αχ με φτιαξατε τωρα με το στολισμα του δεντρου γιατι το χα κανει delete, λεω αντε και στολιζεις. Αλλα ποιος ξεστολιζει με ενα μικρο νινι??? Αυτο ειναι καθε χρονια βαρβαρο και χωρις νινι χαχαχα

@Cath3rine χαχαχαχα. Ε πρεπει να κανετε κ μια εκδρομουλα. Σας αξιζει! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα φετινά Χριστούγεννα θα είναι τα πιο όμορφα για όλες μας εδώ, γιατί θα έχουμε τα νινάκια μας!!!!Κι εγώ θα στολίσω νωρίτερα, και γενικά θα προσπαθήσω να έχω τελειώσει με τις προετοιμασίες πιο νωρίς, γιατί αν τύχει και γεννήσω πριν την ΠΗΤ να είναι όλα έτοιμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε???

Ωραια εποχη τα χριστουγεννα το δεντρο στολισμενο με τα λαμπακια του και ολα τα σπιτια τριγυρω στολισμενα και εξω κρυο μεσα στο σπιτι ζεστουλα θαλπωρη εμεις να περιμενουμε να γεννησουμε....κ εγω νωριτερα θα στολισω λεω για τελη Νοεμβριου μιας κ 24μπαινω στο μηνα μ θελω να ειναι ετοιμα!!! Θα στολισει ο αντρας μ εννοειται εγω θα επιτηρω απο τον καναπε χιχιχ!!! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω το Σαββατο βαφω το δωματιο και απο βδομαδα περιμενω μια κυρια να κανουμε γενικη! 9 Νοεμβριου μπαινω στο μηνα μου και θελω μεχρι τοτε να εχω στρωσει και να στολισω! Λιγο νωρις βεβαια αλλα θελω να ειναι ετοιμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κ γω του μελομακαρονουουουου ειμαι. Τρελαινομαιαιαιαια. Αχ με φτιαξατε τωρα με το στολισμα του δεντρου γιατι το χα κανει delete, λεω αντε και στολιζεις. Αλλα ποιος ξεστολιζει με ενα μικρο νινι??? Αυτο ειναι καθε χρονια βαρβαρο και χωρις νινι χαχαχα

@Cath3rine χαχαχαχα. Ε πρεπει να κανετε κ μια εκδρομουλα. Σας αξιζει! 

Μας αξίζει.. Μας αξίζει.. Μπορει φέτος χιονοδρομικό ν μην μπορω να πάω κ να πάω να πιω κ τα ουζάκια μου.. Τα κρασακια μου.. Να κουνήσω το κορμί μου.. Αλλααααα καπου κοντα θα θελα να κυκλοφορήσω κ με τον αντρα μου..! Ευτυχως εχω μικρό σπιτι οποτε στολίζεται κ ξεστολιζεται ευκολα... Το χει αναλάβει βέβαια τα τελευταία 2 χρόνια ο αντρας του σπιτιού. Οποτε δεν με αγχώνει! 

@loyloy βρηκες σε κανένα μαγαζι ωραία φορμάκια;;; 

@sunshine83 εννοείται πιο νωρίς να μαστε σίγουρες για ολα!!!! 

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Γιατί είπατε για μελομακάρονα?τουλάχιστον θα χω το μπέμπη και δεν θα με νοιάζει να ανεβάσω ζάχαρο.θα φάω μερικά.αχ και δίπλες. Τρελαίνομαι!!!!!!!!!!!

Μελομακαρονα δεν με εντυπωσιαζουν... Αλλα κουραμπιέδες πεθαίνω...!!!! Δωσε μ κουραμπιέδες κ κάθομαι σε μια γωνίτσα ήσυχη κ τους τρωω!! Να δω πως θα κανω υπομονή που οταν τους ψήνω μυρίζει ολη η οικοδομή οχι μονο το σπίτι μου!!

Τωρα με ολα αυτα που λέμε θελω να στολίσω... Αντε μην τρελαθω κ ξεκινήσω να στολιζω χαχααχχααχαχαχααχχαααααααααχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Cath3rine είπε:

Μας αξίζει.. Μας αξίζει.. Μπορει φέτος χιονοδρομικό ν μην μπορω να πάω κ να πάω να πιω κ τα ουζάκια μου.. Τα κρασακια μου.. Να κουνήσω το κορμί μου.. Αλλααααα καπου κοντα θα θελα να κυκλοφορήσω κ με τον αντρα μου..! Ευτυχως εχω μικρό σπιτι οποτε στολίζεται κ ξεστολιζεται ευκολα... Το χει αναλάβει βέβαια τα τελευταία 2 χρόνια ο αντρας του σπιτιού. Οποτε δεν με αγχώνει! 

@loyloy βρηκες σε κανένα μαγαζι ωραία φορμάκια;;; 

@sunshine83 εννοείται πιο νωρίς να μαστε σίγουρες για ολα!!!! 

Χτες στα h&m είχα πάει για να πάρω φανελάκια θηλασμού.ηθελα από τώρα γτ με τη κοιλιά δεν μοτωκαθεται τπτ .Και έριξα μια ματιά και στα μπεμπέ και βρήκα κάτι γλυκούλια.αλλα το συγκεκριμένο κατάστημα δεν είχε πολλα.Αυριο λε ω να πάω orchestra.εχω και τη κάρτα οπότε συμφέρει. Είδα και στο site έναν ωραιο σάκο μεταφοράς για το μπέμπη ξετρελαθξκα.θα πάω σε εμπορικό όμως που έχει και mayoral κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Χτες στα h&m είχα πάει για να πάρω φανελάκια θηλασμού.ηθελα από τώρα γτ με τη κοιλιά δεν μοτωκαθεται τπτ .Και έριξα μια ματιά και στα μπεμπέ και βρήκα κάτι γλυκούλια.αλλα το συγκεκριμένο κατάστημα δεν είχε πολλα.Αυριο λε ω να πάω orchestra.εχω και τη κάρτα οπότε συμφέρει. Είδα και στο site έναν ωραιο σάκο μεταφοράς για το μπέμπη ξετρελαθξκα.θα πάω σε εμπορικό όμως που έχει και mayoral κατάστημα.

Σωστη σε βρίσκω.. Orchestra που ειχα πάει πριν μηνες τα θεώρησα ακριβά (δεν εχω την καρτα) κ δν είχε κ ποικιλία για εμένα.. Αλλα σημερα που θα πάω για ψώνια θα δω κ εκει ξανα.. Κ καποια ωραια ειχα δει στα mothercare... Και τωρα που είπες mayoral εχουμε ενα εμποροεκπτωτικο που εχει σε πολυ καλες τιμές bebe κ έχει ολες τις μάρκες μπορει να περάσω μια βολτα! Τι να κανω που με τα χει παρει όλα η πεθερά μου κ δεν έμεινε κάτι! Μονο χριστούγεννιατικο φορμακι θα πάρω εγω! 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι του μελομακάρονου. Ελπίζω μέχρι τότε να έχω γεννήσει και να μπορώ να φάω επιτέλους, γιατί προς το παρόν τα γλυκά τα βλέπω μόνο από μακριά!

@Cath3rine Κι εγώ θέλω να πάω στα Orchestra, μιας που από ότι έχω δειι στο site έχει ωραία ρούχα για μωράκια. Τα περισσότερα τα έχω ήδη, αλλά δεν χορταίνω να τα χαζεύω!!!:grin: Τι να πω, είμαι μια μέλλουσα χαζομαμά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , sunshine83 είπε:

Εγώ πάλι είμαι του μελομακάρονου. Ελπίζω μέχρι τότε να έχω γεννήσει και να μπορώ να φάω επιτέλους, γιατί προς το παρόν τα γλυκά τα βλέπω μόνο από μακριά!

@Cath3rine Κι εγώ θέλω να πάω στα Orchestra, μιας που από ότι έχω δειι στο site έχει ωραία ρούχα για μωράκια. Τα περισσότερα τα έχω ήδη, αλλά δεν χορταίνω να τα χαζεύω!!!:grin: Τι να πω, είμαι μια μέλλουσα χαζομαμά!!

Σε νιώθω απόλυτα!!! Οσα κ να χω παρει ολο βλέπω αλλα κ θελω να τα πάρω!!! Δεν εχουμε σωτηρία!!!! Χαχαχαχαχα  ωραια εχει κ Benetton! Εχω μια σαλοπετα γκρι με ενα υπεροχο πετρολ μπλουζάκι.. Το εχω ερωτευτεί αυτο το outfit!!! Μπορει να του το βάλω στην πρώτη μας έξοδο με τις trendy καλτσουλες του..!!!κ παπουτσάκια αγκαλιάς... Κ ένα σκουφί! Το μόνο που δεν εχω παρει ειναι μπουφανάκι.. Αλλα το χω αφήσει γτ σκέφτομαι καλο Φεβρουάριο θα βγουμε να δω κ ποσο θα γεννηθεί για να ξερω νουμερο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...