Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, *Vasoula said:

Χαχαχαχαχα α ρε σοφακι θεά!!χαχαχαχα

Μα τι σου είμαστε οι γυναίκες!!όλα πια να τα προλαβαίνουμε???

Δεν τα πρόλαβα όλα αλλά οκ δεν πειράζει! Δεν σφουγγάρισα, δεν μαγείρεψαν για αύριο, δεν λουστηκα σκέτο ντουζ τσακα τσακα γιατί με φώναζε ο μικρός να παίξουμε τουβλάκια χαχαχ (κοτσίδα αύριο στη δουλειά χαχαχα)! 

Μου φτάνει που: α) τον πρόλαβα ξύπνιο θεέ μου ΝΑΙΙΙ!!! κ β) πριν κοιμηθεί ο μικρός μου είπε " Μαμά είσαι το καλύτερο παρέακι" κ με αγκάλιασε.. Νταξει νομίζω θα κοιμηθώ πολύ χαρούμενη απόψε! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiadu είπε:

Δεν τα πρόλαβα όλα αλλά οκ δεν πειράζει! Δεν σφουγγάρισα, δεν μαγείρεψαν για αύριο, δεν λουστηκα σκέτο ντουζ τσακα τσακα γιατί με φώναζε ο μικρός να παίξουμε τουβλάκια χαχαχ (κοτσίδα αύριο στη δουλειά χαχαχα)! 

Μου φτάνει που: α) τον πρόλαβα ξύπνιο θεέ μου ΝΑΙΙΙ!!! κ β) πριν κοιμηθεί ο μικρός μου είπε " Μαμά είσαι το καλύτερο παρέακι" κ με αγκάλιασε.. Νταξει νομίζω θα κοιμηθώ πολύ χαρούμενη απόψε! 

Μα με ετσι κουβεντα γινεται να μην εισαι χαρουμενη???  Και εμεις το καψαμε σημερα.. Χαχχαχα δωρακι για την γιορτη... Ενιωθα κατι μικραποναλακια σημερα στις σαλπιγγες οποτε μπορεί εχθες η σημερα να εγινε ωορρηξία μακαρι να το πετύχαμε καθως εχθές δεν ηρθαμε σε επαφη.. ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamarinos said:

Μα με ετσι κουβεντα γινεται να μην εισαι χαρουμενη???  Και εμεις το καψαμε σημερα.. Χαχχαχα δωρακι για την γιορτη... Ενιωθα κατι μικραποναλακια σημερα στις σαλπιγγες οποτε μπορεί εχθες η σημερα να εγινε ωορρηξία μακαρι να το πετύχαμε καθως εχθές δεν ηρθαμε σε επαφη.. ❤️❤️❤️

Αντε βρε συνονόματη! Να ναι η τυχερή μας μέρα! Να μας χαιρόμαστε!! K του χρόνου μωράκι αγκαλιά!!! 

@*Vasoula όλα καλά θα πάνε αύριο, σε σκέφτομαστε όλες κ σου στέλνουμε θετική ενέργεια! Όταν τελειώσεις κ μπορείς στείλε μας! Καλό βράδυ κοριτσάκι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Sofiamarinosκαι @sofiadu αντε βρε κορίτσια να  ειναι η τυχερή σας φορά τωρα στη γιορτή σας...το καλύτερο δώρο θα ήταν!:-D

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και εννοείται θα σας στείλω!!!καλό βράδυ!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sofiamarinos said:

Μα με ετσι κουβεντα γινεται να μην εισαι χαρουμενη???  Και εμεις το καψαμε σημερα.. Χαχχαχα δωρακι για την γιορτη... Ενιωθα κατι μικραποναλακια σημερα στις σαλπιγγες οποτε μπορεί εχθες η σημερα να εγινε ωορρηξία μακαρι να το πετύχαμε καθως εχθές δεν ηρθαμε σε επαφη.. ❤️❤️❤️

Χρόνια πολλά κ σε σένα Σοφία αντε να είναι τυχερή η γιορτή σας να έχετε να το θυμάστε!!! 

Καλημέρα σε όλες άλλη μια μέρα ξημέρωσε 2 και σήμερα, για να δούμε. Όπως είπε κ μια άλλη κοπέλα εδώ ας κάνουμε καταγραφή έτσι να υπάρχει αν μη τη άλλο να αρχίσω να αναγνωρίζω τα σημάδια του σώματος μου, ούτε έδινα σημασία πριν ποτέ κ γιατί πρηζοταν το στήθος μου κ αν είχα υγρά κλπ. Η συχνοουρια που είχα χτες κ περισσότερο προχτές υποχώρησε, άρχισα να έχω ασπρα υγρά μάλλον σημάδια της ακατανομαστης που θα έρθει σε δύο μέρες, αλλά ρε κορίτσια ένα πράμα με κάνει εντύπωση το στήθος μου δεν είναι καθόλου πρησμένο γι αυτό λέω μάλλον δεν... ίσα ίσα είναι τόοοοσο μαλακό σαν ζελέ. Η αλήθεια είναι κ δεν θυμάμαι σε ποιες φάσεις του κύκλου μου πρηζοταν δεν έδινα σημασία πριν την ωοριξια; πριν την περίοδο; ούτε ξερω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, sofiadu είπε:

Εύχομαι να μη σου έρθει βέβαια αλλά αν ψάχνεσαι γενικώς... Από τον Μάρτιο θέλω να βάλω σε τάξη τη ντουλάπα μου κ να φτιάξω λίγο το χάος γιατί μετακόμισα με κ όπως τα άφησα είναι ακόμα!! Πάρε το αεροπλάνο κ έλα, θα φέρω ρακί από Κρήτη να γίνει χαμός! Χικ χικ! 

Γιορτάζω γιορταζω κ πνίγω τον καημό μου με ένα προφιτερολ κ τα αγόρια μου κοιμούνται... Ευτυχώς προλάβαμε επαφή!!!

Μπράβο που πρόλαβες.ετσι.ειπαμε.τις επικίνδυνες μέρες το κάνεις θες δεν θες.εγω μάλλον θαμου ρθει.πονουσα χθες.αλλα το αίμα δεν κατέβηκε.ηταν ένας καφέ λεκές εσώρουχο κ μετά ούτε στο σκούπισμα σκιά.το πρωί είχα ελαφρώς πτώση θερμοκρασίας μικρή αλλα κ αυτό δεν το δένεις κόμπο.εγω πιστεύω θα μου ρθει λογω πόνου.πηρα παυσίπονο χθες.η θερμοκρασία να ξέρετε μπορεί να κάνει πτώση στην εμφύτευση γιατί παράγεται οιστρογόνο,εξού κ η αιμορραγία εμφύτευσης.ετσι για το αρχείο σας τα λέω.παντως έχω κ κούτα σερβιετες εκτός από τεστ.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ναι αλλά ήταν ένας πόνο σαν μυϊκός ή μελάνια δε μπορώ να καταλάβω 

Μη τα κάνεις βλακεία είναι 

Τα έχω δοκιμάσει και αυτά

Χαχαχα

 

εγω θα σ πω οτι εκει στην εμφυτευση το ειχα νιώσει σαν εντονο πονο ωορρηξίας, γενικα κάπως έτσι είναι  τα πονακια αν την καταλαβαίνεις. οχι παντα τοσο έντονα...μπορεί τοτε να ηταν η εμφύτευση. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Χαχαχαχαχα α ρε σοφακι θεά!!χαχαχαχα

Μα τι σου είμαστε οι γυναίκες!!όλα πια να τα προλαβαίνουμε???

Vasoulaaa!!!!τι κάνεις;;σου εύχομαι καλή επιτυχία κ όπως τα θες να έρθουν.δηλαδη κ αν θες κ δύο να τελειώνεις....στο εύχομαι.

8 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

Είναι λογικό γιατί είσαι συγκρατημένη επειδή φοβασαι.εγω θελω να πιστεύω ότι είσαι και στο ευχομαι ειλικρινα

Οχτώ χρονια προσπαθούσε και τα καταφερε;οποτε εχω ελπιδες.να μην απογοητευομαι ετσι να λέτε διαφορες ιστορίες κοριτσια να παίρνουμε κουραγιο

Όχι απλά τα καταφερε.πηγε στην Θεσσαλονίκη στην τσεβ.και τον επόμενο μήνα απλά ήταν έγκυος.και όταν της έκανε την καισαρική την μάλωνε πάνω στην γέννα της έλεγε γιατί εσύ με τέτοια γυναικολογικά(τα βλέπει από μέσα) να μην μένεις έγκυος.το επόμενο μόνη σου δεν σε πιανω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!όσο πλησιάζουν οι μέρες τόσο περισσότερο άγχος!!!αυτά τ πονακια στις ωοθήκες συνεχίζονται κ μια εξάντληση!! Τι να πω εύχομαι να μην είναι πάλι στο μυαλό μας...!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Δεν έχω αλλά τα έκανα όλα τρομάρα μου

Από Δευτέρα τώρα

Αχ αυτή η  ψυχολογία μας 

Εγώ και χοριακη να κάνω και να βγει θετική 

Πάλι αμφιβολίες θα ζω 

Γιατί αν θυμάστε μου έχουν κάνει λάθος και χοριακη 

Δεν είμαι ότι κ ότι

Χαχαχαχα

Ξναπηγες μπάνιο ρε κορίτσι να δεις τι γίνεται ;;

Μακάρι βρε Βίκυ μου 

Τι να πω αλήθεια 

Δε ξέρω 

Άσε με στη κοσμαρα μου μια χαρά περνάω 

Χαχαχα

Άκου τώρα ένα κουλο 

Προφανώς δεν πρέπει να έχει κάποια σχέση αλλά θα το πω

Εκεί που λέτε έπλενα τα πιάτα και ακουμπούσα στον νεροχύτη 

Δεξιά χαμηλά όπου ακουμπούσα ένιωθα ένα πόνο αλλά σαν μελανιά ένα πράμα

Μετά που τελείωσα και πιεζομουνα δεν ένιωθα τίποτα 

Άλλο πάλι και τούτο

 

Κοίτα είναι η μήτρα.σουβλιες.στην αρχή εγκυμοσύνης είναι κάτω κάτω μετά το πιπι.αυτο το πρήξιμο κ μετά ανεβαίνει.αλλα τον πρώτο καιρό νιώθεις εκεί κάτω πέτρα.

Just now, SerafinaPekala είπε:

Χρόνια πολλά κ σε σένα Σοφία αντε να είναι τυχερή η γιορτή σας να έχετε να το θυμάστε!!! 

Καλημέρα σε όλες άλλη μια μέρα ξημέρωσε 2 και σήμερα, για να δούμε. Όπως είπε κ μια άλλη κοπέλα εδώ ας κάνουμε καταγραφή έτσι να υπάρχει αν μη τη άλλο να αρχίσω να αναγνωρίζω τα σημάδια του σώματος μου, ούτε έδινα σημασία πριν ποτέ κ γιατί πρηζοταν το στήθος μου κ αν είχα υγρά κλπ. Η συχνοουρια που είχα χτες κ περισσότερο προχτές υποχώρησε, άρχισα να έχω ασπρα υγρά μάλλον σημάδια της ακατανομαστης που θα έρθει σε δύο μέρες, αλλά ρε κορίτσια ένα πράμα με κάνει εντύπωση το στήθος μου δεν είναι καθόλου πρησμένο γι αυτό λέω μάλλον δεν... ίσα ίσα είναι τόοοοσο μαλακό σαν ζελέ. Η αλήθεια είναι κ δεν θυμάμαι σε ποιες φάσεις του κύκλου μου πρηζοταν δεν έδινα σημασία πριν την ωοριξια; πριν την περίοδο; ούτε ξερω

Τέσσερις εγκυμοσύνες είχα στήθος να πονάει ως σύμπτωμα είχα μόνο στην μια;;;;και λίγες φορές σε περίοδο.δεν είναι απαραίτητο σύμπτωμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly said:

Κοίτα είναι η μήτρα.σουβλιες.στην αρχή εγκυμοσύνης είναι κάτω κάτω μετά το πιπι.αυτο το πρήξιμο κ μετά ανεβαίνει.αλλα τον πρώτο καιρό νιώθεις εκεί κάτω πέτρα.

Τέσσερις εγκυμοσύνες είχα στήθος να πονάει ως σύμπτωμα είχα μόνο στην μια;;;;και λίγες φορές σε περίοδο.δεν είναι απαραίτητο σύμπτωμα.

Μακάρι τι να πω, πάντως και το πρήξιμο στην κοιλια μου άρχισε να υποχωρεί που σημαίνει προμηνύεται αλλαγή προφανώς περίοδο, δεν μπορώ να πω όμως το παραμυθάκι μου το έζησα τέτοιο πρήξιμο 5 μηνών ένιωθα χαχα

Just now, kons27 said:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!όσο πλησιάζουν οι μέρες τόσο περισσότερο άγχος!!!αυτά τ πονακια στις ωοθήκες συνεχίζονται κ μια εξάντληση!! Τι να πω εύχομαι να μην είναι πάλι στο μυαλό μας...!!! 

Αχ μακάριιι Πολύ καλά σημάδια έχεις!!!, Πότε με το καλό ΔΕΝ περιμένεις;; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααα

Εγώ πάλι ,κανένα σύμπτωμα 

 

8 ώρες πρίν, SerafinaPekala είπε:

Ναι κ εγώ μολυς μπήκα να τα δω αν κ δεν έχω εμπειρία σε αυτά ακόμα θετικά μου φαίνονται! Αχ αφήστε κορίτσια αν ξέμεινατε από τεστ έρχεται και σαββατοκύριακο, σε ένα από τα παράνοϊκα μου ψαξιματα στο ίντερνετ για τρόπους να καταλάβεις ότι είσαι έγκυος είδα ότι κάνουν τεστ με ζαχαρι κ ένα άλλο με οδοντοκρεμα αχαχα βρε λες να αρχίσουμε κάνα πείραμα χαχα

Μη τα κάνεις βλακεία είναι 

Τα έχω δοκιμάσει και αυτά

Χαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala said:

Χρόνια πολλά κ σε σένα Σοφία αντε να είναι τυχερή η γιορτή σας να έχετε να το θυμάστε!!! 

Καλημέρα σε όλες άλλη μια μέρα ξημέρωσε 2 και σήμερα, για να δούμε. Όπως είπε κ μια άλλη κοπέλα εδώ ας κάνουμε καταγραφή έτσι να υπάρχει αν μη τη άλλο να αρχίσω να αναγνωρίζω τα σημάδια του σώματος μου, ούτε έδινα σημασία πριν ποτέ κ γιατί πρηζοταν το στήθος μου κ αν είχα υγρά κλπ. Η συχνοουρια που είχα χτες κ περισσότερο προχτές υποχώρησε, άρχισα να έχω ασπρα υγρά μάλλον σημάδια της ακατανομαστης που θα έρθει σε δύο μέρες, αλλά ρε κορίτσια ένα πράμα με κάνει εντύπωση το στήθος μου δεν είναι καθόλου πρησμένο γι αυτό λέω μάλλον δεν... ίσα ίσα είναι τόοοοσο μαλακό σαν ζελέ. Η αλήθεια είναι κ δεν θυμάμαι σε ποιες φάσεις του κύκλου μου πρηζοταν δεν έδινα σημασία πριν την ωοριξια; πριν την περίοδο; ούτε ξερω

Καλημερα! Σε καταλαβαινω απολυτα! Και εγω παλια ουτε που ηξερα ποτε πεφτει η ωορρηξια, ποτε ειναι οι γονιμες, τα σημαδια απο τα πονακια μου!! Τωρα προσπαθω να ακουσω το σωμα μου αλλα βλεπω καθε μηνα αλλα συμπτωματα που δυστυχως οδηγουν στην περιοδο...Υπομονη και προσπαθειες και ο Θεος βοηθος κοριτσια!! Το καλο ειναι οτι εσπασε η γκαντεμια κ ισως ειναι μια αρχη να αναθαρεψουμε σιγα σιγα ολες, να φυγει το αγχος μπας κ μας κανει τη χαρη κ εμας!

Just now, Emilly said:

Μπράβο που πρόλαβες.ετσι.ειπαμε.τις επικίνδυνες μέρες το κάνεις θες δεν θες.εγω μάλλον θαμου ρθει.πονουσα χθες.αλλα το αίμα δεν κατέβηκε.ηταν ένας καφέ λεκές εσώρουχο κ μετά ούτε στο σκούπισμα σκιά.το πρωί είχα ελαφρώς πτώση θερμοκρασίας μικρή αλλα κ αυτό δεν το δένεις κόμπο.εγω πιστεύω θα μου ρθει λογω πόνου.πηρα παυσίπονο χθες.η θερμοκρασία να ξέρετε μπορεί να κάνει πτώση στην εμφύτευση γιατί παράγεται οιστρογόνο,εξού κ η αιμορραγία εμφύτευσης.ετσι για το αρχείο σας τα λέω.παντως έχω κ κούτα σερβιετες εκτός από τεστ.

Βρε λες να ειναι εμφυτευσης;;; ΣΗμερα νομιζω ειναι καθοριστικη για την αιμοραγγια. Γιατι αν ειναι περιοδος ποσο να καθυστερηση η αιμοραγια αφου ειχες καφε χθες...Για να δουμε...κρατω τις ελπιδες μου για σενα.

Ερωτηση: Στην ωορρηξια παιζει να εχεις αιματακι; μια δα σταγονιτσα ροζουλιτσα κ λιγο σκουρα υγρα; Μια φορα ειδα σκουρα υγρα το απογευμα χθες (αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη γιατι τα ειδα στη λεκανη πριν τραβηξω καζανακι) κ το βραδυ μετα την επαφη κατουριομουνα (εμεινα κατακορυφο λιγακι) κ στο σκουπισμα ειδα λιγο ροζακι, ισα ισα μια σταγονιτσα. Και σκεφτηκα, ή απο την επαφη κατι ζοριστηκε μεσα κ ισως βγηκε αιματακι ή ωορρηξια ή κ τιποτα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Μακάρι τι να πω, πάντως και το πρήξιμο στην κοιλια μου άρχισε να υποχωρεί που σημαίνει προμηνύεται αλλαγή προφανώς περίοδο, δεν μπορώ να πω όμως το παραμυθάκι μου το έζησα τέτοιο πρήξιμο 5 μηνών ένιωθα χαχα

Αχ μακάριιι Πολύ καλά σημάδια έχεις!!!, Πότε με το καλό ΔΕΝ περιμένεις;; 

Σε 2 μέρες ....έχω 33 ημέρες κύκλο κ είμαι στην 30η...τώρα τελευταία εχω κάθε πρωί διάρροια...είναι σύμπτωμα αυτό?ή να ανησυχήσω?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Καλημερα! Σε καταλαβαινω απολυτα! Και εγω παλια ουτε που ηξερα ποτε πεφτει η ωορρηξια, ποτε ειναι οι γονιμες, τα σημαδια απο τα πονακια μου!! Τωρα προσπαθω να ακουσω το σωμα μου αλλα βλεπω καθε μηνα αλλα συμπτωματα που δυστυχως οδηγουν στην περιοδο...Υπομονη και προσπαθειες και ο Θεος βοηθος κοριτσια!! Το καλο ειναι οτι εσπασε η γκαντεμια κ ισως ειναι μια αρχη να αναθαρεψουμε σιγα σιγα ολες, να φυγει το αγχος μπας κ μας κανει τη χαρη κ εμας!

Βρε λες να ειναι εμφυτευσης;;; ΣΗμερα νομιζω ειναι καθοριστικη για την αιμοραγγια. Γιατι αν ειναι περιοδος ποσο να καθυστερηση η αιμοραγια αφου ειχες καφε χθες...Για να δουμε...κρατω τις ελπιδες μου για σενα.

Ερωτηση: Στην ωορρηξια παιζει να εχεις αιματακι; μια δα σταγονιτσα ροζουλιτσα κ λιγο σκουρα υγρα; Μια φορα ειδα σκουρα υγρα το απογευμα χθες (αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη γιατι τα ειδα στη λεκανη πριν τραβηξω καζανακι) κ το βραδυ μετα την επαφη κατουριομουνα (εμεινα κατακορυφο λιγακι) κ στο σκουπισμα ειδα λιγο ροζακι, ισα ισα μια σταγονιτσα. Και σκεφτηκα, ή απο την επαφη κατι ζοριστηκε μεσα κ ισως βγηκε αιματακι ή ωορρηξια ή κ τιποτα...

Εγώ τους προηγούμενους δύο κύκλους είχα αίμα στη ωορρηξία πάντως 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...