Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Ποιο τεστ είχες κάνει; Το self clear?

Γιατί εγώ έχω κάνει δύο από αυτά ένα πριν δύο μέρες βράδυ πολύ άχνη γραμμή ένα προχθές το πρωί πιο έντονη κ ένα clear blue με το σταυρό χθες το πρωί θετικό 

Κ ένα first step σήμερα το μεσημέρι αρνητικό μάλλον 

Όλα λάθος

Χαχαχαχα

Εν τω μεταξύ  δεν φτάνει που τα κάνεις τοοοοσο νωρίς μου τα κάνεις κ μεσημέρι βράδυ!! Τουλάχιστον αν τα κάνεις τέτοια ώρα να έχεις φροντίσει να μην πιεις υγρά για κάνα 3ωρο...! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiadu είπε:

λοιπον επειδη κ εγω τωρα ανακαλυψα αυτον τον ορο, νομιζω ειναι οταν τυχει κ κανεις μεγαλο κυκλο (ενω δεν το ξερεις), αναμενεις περιοδο συγκεκριμενη μερα και δεν ερχεται (λογω μεγαλου κυκλου η ωορρηξια εγινε πιο μετα επομενως κ η μεφυτερυση) αλλα κ τα τεστ δεν βγαινουν θετικα.

Σημαινει λοιπον οτι η πραγματικη μερα καθυστερησης ειναι πολυ πιο μετα απο οτι περιμενεις επομενως ουτε θετικο τεστ , ουτε σακος μπορει να φανει σε υπερηχο. Ο σακος φαινεται στην 4η βδομαδα αν δεν κανω λαθος. Εσυ μπορει να νομιζεις οτι εισαι στη 4η ενω να εισαι στη 3η βδομαδα κ να μη φανει τιποτα στον γιατρο...τεστ αρνητικα, χοριακη πιθανον αρνητικη γιατι την εκανες πολυ νωρις (ενω εσυ νομιζεις οτι την εκανες σε πραγματικες μερες καθυστερησης).

Νομιζω αυτο ειναι...ΑΝ ξερει καποια καλυτερα ας με διορθωσει...

Αχά!!! Κατάλαβα!!! Σε ευχαριστώ πολύ για τη χρήσιμη αυτή πληροφορία!! 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Εν τω μεταξύ  δεν φτάνει που τα κάνεις τοοοοσο νωρίς μου τα κάνεις κ μεσημέρι βράδυ!! Τουλάχιστον αν τα κάνεις τέτοια ώρα να έχεις φροντίσει να μην πιεις υγρά για κάνα 3ωρο...! 

Έχεις δίκιο τι να πω ότι δεν έχεις

Δε ξανακάνω τίποτα 

Μη μαλώνετε

Η αλήθεια είναι ότι τα πρωινά ήταν πιο ξεκάθαρα αλλά τέλος πάντων θα δείξει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, KimK είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!

Επέστρεψα!!!!! Λοιπόν κοριτσάκια μου εγώ είχα κάνει χοριακη στις 15...αποτέλεσμα 9.6...μου ζήτησαν φυσικά επαναληπτικό σήμερα...και αποτέλεσμα 41 :-D υπερδιπλασιαστηκε!!!Ενημέρωσα το γιατρό μου φυσικά μας είπε συγχαρητήρια κλπ,Δευτέρα έχουμε επαναληπτική χοριακη και μετά ραντεβού για υπέρηχο!!!!!

Μάλλον έγινε καθυστερημένα η σύλληψη μου! 

 

Τώρα θα διαβάσω τι έχετε γράψει όλες όταν ήμουν εκτός!!!

Συγχαρητηριαααααααα με το καλό να το κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου να έχεις όμορφη και γλυκιά εγκυμοσυνη.αντε να πάρουμε σειρά ολες

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Έχεις δίκιο τι να πω ότι δεν έχεις

Δε ξανακάνω τίποτα 

Μη μαλώνετε

Η αλήθεια είναι ότι τα πρωινά ήταν πιο ξεκάθαρα αλλά τέλος πάντων θα δείξει

Χαχαχαχα Κάνε όσα θες απλά τον βλέπεις αρνητικό μην στεναχωριέσαι χαχαχ!!! Σε καταλαβαίνω, εγώ έπαιρνα τα hometest με το τσουβάλι και έκανα οοοοοολη την ώρα!! Εν τω μεταξύ εννοείται έδειχναν αρνητικά και μου είχε μείνει άλλο ένα...ήμουν 2 μέρες πριν την περίοδο, λέω θα το κάνω...πάω το κάνω δεν το κοιτάω καν και το αφήνω στην άκρη τοοοσο σίγουρη ήμουν ότι θα είναι αρνητικό...πέφτω για υπνο και σηκώνομαι κάνα δίωρο μετά...κοιτάω Τι να δω; καραμπαμ θετικό!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Έχεις δίκιο τι να πω ότι δεν έχεις

Δε ξανακάνω τίποτα 

Μη μαλώνετε

Η αλήθεια είναι ότι τα πρωινά ήταν πιο ξεκάθαρα αλλά τέλος πάντων θα δείξει

Και εσύ θα πας για χοριακη και θα είναι θετικότατη .αντε μια μια να μας δώσετε χαρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Χαχαχαχα Κάνε όσα θες απλά τον βλέπεις αρνητικό μην στεναχωριέσαι χαχαχ!!! Σε καταλαβαίνω, εγώ έπαιρνα τα hometest με το τσουβάλι και έκανα οοοοοολη την ώρα!! Εν τω μεταξύ εννοείται έδειχναν αρνητικά και μου είχε μείνει άλλο ένα...ήμουν 2 μέρες πριν την περίοδο, λέω θα το κάνω...πάω το κάνω δεν το κοιτάω καν και το αφήνω στην άκρη τοοοσο σίγουρη ήμουν ότι θα είναι αρνητικό...πέφτω για υπνο και σηκώνομαι κάνα δίωρο μετά...κοιτάω Τι να δω; καραμπαμ θετικό!!

Αυτά είναι

Link to comment
Share on other sites

Θεε μου ο γιος μου αποκοιμηθηκε για μεσημερι, αυτο σημαινει θα κοιμηθει για βραδυ καλες 11 κ ο αντρας θα κουτουλαει απο τις 8!!!

Ολα του γαμου δυσκολα κ εγω θελω να γκαστρωθω!!!! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ποιο τεστ είχες κάνει; Το self clear?

Γιατί εγώ έχω κάνει δύο από αυτά ένα πριν δύο μέρες βράδυ πολύ άχνη γραμμή ένα προχθές το πρωί πιο έντονη κ ένα clear blue με το σταυρό χθες το πρωί θετικό 

Κ ένα first step σήμερα το μεσημέρι αρνητικό μάλλον 

Όλα λάθος

Χαχαχαχα

Τα 2 που έκανες ήταν θετικά!! Πολύ καλό αυτό...το  3ο που έκανες μεσημέρι πολύ πιθανόν λόγω της ώρας που το εκανες να μην έδειξε. Και εγώ που είχα κάνει 1 μεσημέρι δεν έδειξε τπτ!!!

Τώρα είδα στο προφίλ σου αγάπη!!! Μπράβο είσαι εγκυουλα και εσύ!!!!!

Just now, sofiadu είπε:

 

Το τεστ για να το ανοιξεις φανταζομαι το ξεσκιζεις, σπας το πλαστικο με ολη τη δυναμη των χεριων σου μεχρι να βγει η ταινια απο μεσα!!!

Χαχαχαχαχα λοιπόν με ένα μαχαίρι απ το πλάι του τεστ που είναι πλαστικό το ανοίγεις εκεί που ενώνονται το πάνω μέρος με το κάτω. Είναι πολυυυυυ εύκολο!!!

  • Χαχα 2

:wub:There's a magical place inside you, where nothing is impossible.:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, KimK είπε:

Τα 2 που έκανες ήταν θετικά!! Πολύ καλό αυτό...το  3ο που έκανες μεσημέρι πολύ πιθανόν λόγω της ώρας που το εκανες να μην έδειξε. Και εγώ που είχα κάνει 1 μεσημέρι δεν έδειξε τπτ!!!

Τώρα είδα στο προφίλ σου αγάπη!!! Μπράβο είσαι εγκυουλα και εσύ!!!!!

Χαχαχαχαχα λοιπόν με ένα μαχαίρι απ το πλάι του τεστ που είναι πλαστικό το ανοίγεις εκεί που ενώνονται το πάνω μέρος με το κάτω. Είναι πολυυυυυ εύκολο!!!

Το έχουμε εξελίξει νομίζω το θέμα τεστ εγκυμοσύνης τους κάνουμε και χειρουργείο τώρα 

Τέλεια

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Το έχουμε εξελίξει νομίζω το θέμα τεστ εγκυμοσύνης τους κάνουμε και χειρουργείο τώρα 

Τέλεια

Χαχαχαχχαχαχαχ βρε μα μεσημέρι???και είσαι και παλια!!!!χαχαχχα να κανεις ενα πρωι πρωι παρακαλώ αύριο...ε μααααα....

@KimK πραγματικα δεν μπορω να σου περιγράψω πόσο χαιρομαι...μονο χαρές να εχεις κοριτσι μου!!!

@sofiaduσοφακι αν είναι να χάσετε το βραδυ από υπνηλια μήπως να ρίξετε εκείνο το τσακωμό???χαχαχαχ Αστειεύομαι!!!!!αλλα αν ειναι οι γονιμες σου μην το αφήσεις...ενα στα γρήγορα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

 

@sofiaduσοφακι αν είναι να χάσετε το βραδυ από υπνηλια μήπως να ρίξετε εκείνο το τσακωμό???χαχαχαχ Αστειεύομαι!!!!!αλλα αν ειναι οι γονιμες σου μην το αφήσεις...ενα στα γρήγορα!!

Αν αποκοιμηθει θα του ριξω μια κλωτσια και θα του πω "ακου να σου πω ρεε..." ε που θα παει θα ξυπνησει!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, KimK είπε:

Ναι...εμείς περιμέναμε μαζί σωστά;

Εγώ στις 20.εμενα η πιο νωρίς χοριακη που έκανα ήταν του γιου μου πήγα πρώτη μέρα καθυστέρησης κ ήταν 2000.οι άλλες εγκυμοσύνες ήταν 5000 με πέντε μέρες καθυστέρησης όλες.δεν έχω κάνει ποτέ νωρίς κάτι.τωρα χαζολογω με τα τεστακια μόνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...