Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Σας διαβαζω σιωπηλά γιατί η αληθεια ειναι δεν σας προλαβαίνω!! Ειστε on fire με τα μνμ! 

@Mamanino Καταλαβαίνω πως νιώθεις κ έχεις δίκιο. Χαίρομαι που στο τέλος ομως δεν απογοητευεσαι κ κοιτας μπροστά! Αυτος ο μηνας ευχομαι να ειναι ο τυχερος σου!

@Emilly Κορίτσι μου εχω ερώτηση για σένα που εχω καταλαβει το εχεις ψάξει το θέμα. Υφίσταται τελικά το μαιευτικο αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο? Μετα την παλινδρομη που ειχα, επειδη ηταν β' τριμηνου, εκανα ολες τις εξετασεις θρομβοφιλιας κτλ. Ηταν ολες φυσιολογικες. Κανείς δεν μου ειπε ομως να κοιταξω ξανα αντιφωσφολιπιδικο σε επομενη εγκυμοσυνη κ πηγα σε 2 αιματολογους. Εχω καταλαβει ποια αιματολογο εχεις κ θελω να παω να παρω μια γνωμη. Πιστευεις ειναι καλυτερα να παω τώρα ή κατευθείαν οταν προκύψει νεα εγκυμοσυνη με το καλό?

 

Κορίτσι μου θα πάς τώρα για να σου δώσει οδηγίες αυτή.οταν υπάρχει υποψία του συνδρόμου πρέπει να είμαστε σε εγρήγορση αν προκηψει νέα εγκυμοσύνη κ θα σου δώσει αγωγή κ μέχρι να ξαναμεινεις έγκυος.παρε σε αυτήν.κ μετά θα σου πει για επανέλεγχο επί εγκυμοσύνης.

6 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Φίλε όσο δεν έρχεται ,ελπίζουμε 

Και εμένα ακόμα τπτ 

Έχε πίστη 

Η Παναγία είπαμε θα μας βοηθήσει

Καλα μόνο αν όντως έκανα πάρα πολύ αργά ωορηξια...το θερμοδιαγραμμα πάντως δίνει την αίσθηση ότι την έκανα 24 μερα.αρα είτε θα σκάσω μέχρι να μου ρθει περίοδος είτε ήταν εντελώς σάπιος κύκλος είτε τίποτα κ θα μου ρθει αύριο.εχω κ μονοήμερη αύριο να δω δικούς μου τέλεια θα ξεχαστω.

6 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Φίλε όσο δεν έρχεται ,ελπίζουμε 

Και εμένα ακόμα τπτ 

Έχε πίστη 

Η Παναγία είπαμε θα μας βοηθήσει

Εσύ τίποτα εεε;;;;ρε συ..πάντως μου φαίνεται πολύ λογικό να μην υπάρχει χοριακη στα κοντά από την ωορηξια.για σένα το λέω.αφου κάνει τουλάχιστον πέντε με οχτώ μέρες να αρχίσει να παράγει....

8 ώρες πρίν, SerafinaPekala είπε:

Τι γλυκούλης ο άντρας σου μπράβο εδώ τον παρακαλάμε να μας κάτσει ψόφιος ο δικός μου τι είναι αυτό!! με αυτά κ μ αυτά εμείς αργήσαμε κ επαφές γιοκ αυτόν τον μήνα ελπίζω να ναι μεγάλος κ αυτός ο κύκλος αφού ήταν κ ο προηγούμενος αλλά παίζει να μαι τόσο γκαντεμο που θα ξανά έλθει στα φυσιολογικά του και θα γίνει μικρός άρα περάσαμε κ την ωοριξια, μα να μην περνω κ χαμπάρι γμτ ούτε ένα συμπτωμα ωορηξιας ωχουυ Εμιλυ αν δεν έρθει περίοδος δεν απογοητευομαστε εσυ με τόσες επαφές δεν μπορείς να υπολογίσεις εύκολα πια ήταν η τυχερή Οπότε ελπίζουμε ακόμααα τρέλανε μαςςς!!! 

Ναι ρε συ κ ο καημένος ...πρώτη φορά είδα συμπεριφορά γυναίκας σε άντρα σε τέτοια θέματα.εγω είχα νεύρα που έβγαινε αρνητικό σιγά σιγά κ αυτός,,,δώστο σε μένα να το δω...να τρέμει...να αφού έχει γραμμή να λέει...όχι να λέω θέλει δύο...αχ τι θα κάνω το θέλει πολύ.

9 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι μαρεσει γιατι ειναι εθκολο στο διαβασμα.. Φατσουλα εχεις ωορρηξία κυκλος δεν εχεις.. Ασε που οποτεβλεπω φατσουλα ανεβαινω δεκα σκαλια υψος απο την χαρα μου.. Χαχχαχα.. Παντως σημερα έχουμε επετειο και ηρθαμε σε επαφη εννοείται και ειχα και πονο κατα την επαφη που παντα εχω στην ωορρηξία οποτε μπορει αύριο να γινει.. 

Να γίνει στο εύχομαι έτσι να το θυμάσαι ότι είναι η τυχερή σου ημερομηνία αυτή.

6 ώρες πρίν, Mamanino είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πριν κάποιες μέρες σας είχα πει ότι είχα θετικό τεστ και χοριακη 37. Σήμερα πήγαμε για τον πρώτο υπέρηχο και διαπιστώσαμε ότι δεν υπάρχει τίποτα στην κοιλίτσα και είναι βιοχημικη κύηση. Οπότε απλά περιμένω περίοδο. Είμαι πολύ λυπημένη. Ένιωσα ότι μου χάρισαν ένα δώρο που το ήθελα και το ονειρευόμουν πολύ και μόλις πήγα να το ανοίξω μου το πήραν πίσω.. 

Παρόλα αυτά, δεν απογοητευομαι! Από Δευτέρα θα παραγγείλω τα γνωστά μας τεστακια και θα είμαι έτοιμη για τον επόμενο κύκλο!

Λυπάμαι γλυκειά μου.αυτα δυστυχώς είναι συχνές καταστάσεις απλά αν δεν το έψαχνε η γυναίκα απλά θα αργούσε λίγο μια περίοδος κ δεν θα έπαιρνε χαμπάρι.εννοειται έρχεται η περίοδος και ξεκινάς κανονικά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mamanino είπε:

Καλήμερα! Χοριακη θα κάνω την Δευτέρα. Περίοδος όχι ακόμα, και εύχομαι να μην αργήσει για να κλείσει αυτός ο κύκλος και να ξεκινήσουμε πάλι! 

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να έρθει έτσι σύντομα! 

Καλήμερα! <3

σε ρωταω γιατι αφου δεν ειχες αιμα ουτε χοριακη εκανες μηπως ηταν νωρις που εκανες υπερηχο? γιατι στον υπερηχο φαινετε κατι με χοριακη πανω απο 1500 κ η δικια σου οριακα θα ηταν 1200. μηπως απλως ηταν καθηστερημενη συλληψη κ δεν τα υπολογισε καλα ο γιατρος?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα! Βρε κορίτσια... Μέσα σε μια μέρα, βιβλίο γράφετε! Πού να σας προλάβω; πάλευα χθες να απαντήσω από τη δουλειά και μέχρι να συνταξω μήνυμα, είχατε γράψει ήδη 10 σελίδες! 

Εγώ, όπως ήταν αναμενόμενο άλλωστε, μόλις αδιαθετησα. Πολύ στεναχωρηθηκα πάλι. Τους τελευταίους μήνες μου έρχεται στις 25 μέρες. Σήμερα, αποφάσισε στις 28. Έτσι για την ελπίδα τη μεγαιρα. 

Προσπάθησα να γράψω με παραθέσεις αλλά είμαι με κινητό και όλο μου τα μπερδεύει. 

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια που μου απάντησαν! Συγγνώμη που δεν μπορώ να σας ταγκαρω, έχασα τη μπάλα, οπότε απαντάω γενικά :

Είμαι 38 εγώ και ο άντρας μου 47. Και το παιδάκι μας το μονακριβο, είναι 9. Είχε κακό σπερμοδιαγραμμα και ο ανδρολογος είπε πως μάλλον οφείλεται σε κιρσοκηλη για την οποία όμως, λόγω ηλικίας δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Σύστησε μόνο να έχουμε καθημερινές επαφές και κάποια στιγμή θα έρθει η εγκυμοσύνη. Δε με έπεισε δυστυχώς. Έπεισε όμως τον άντρα μου. Ο οποίος αρνείται πεισματικά ακόμα και την επαναληψη του σπερμοδιαγραμματος  έτσι για να ξέρουμε που βρισκόμαστε. 

Είχα μια παλινδρομη τον Ιανουάριο του 18 στη 10η εβδομάδα κύησης. Πόσες τύψεις και σκέψεις και εκεί... Πώς εφταιγα εγώ, που είχα το κακό το προαίσθημα. Πως ήμουνα πολύ μεγάλη... Αργήσαμε πολύ να ξαναβαλουμε μπροστά για παιδί. Δεν ήθελε ο άντρας μου. Έπρεπε να εδραιωθω στη νέα μου δουλειά. Κι όταν το αποφάσισε, ήταν αργά. Τρομερή απογοήτευση. 

Στην φίλη μπου μου έγραψε πως είναι 40 με ένα παιδί 9 ετών, θέλω να πω πως μίλησε στην καρδιά μου. Ακριβώς, ακριβώς οι ίδιες σκέψεις και στο δικό μου μυαλό! 

Κάπως έτσι και εμείς κορίτσι μου εγώ 40 ο άντρας μου 45 και έχουμε έναν εννιάχρονο.ιανουαριο είχα κ εγώ την τελευταία μου Παλλινδρομη.εχω και άλλες δύο αποτυχίες.δε σου περιγράφω για τύψεις γιατί εγώ έκανα κ μια διακοπή κύησης για πολύ σοβαρή ανίατη κατάσταση εμβρύου.εδω θα είμαστε κ θα μιλαμε.η αλήθεια είναι ότι όλα γίνονται αν πεις θα το πάω τέρμα.το θέμα είναι ως που θέλει να φτάσει ο καθένας.εγω δυστυχώς έχω κουραστεί πολύ κ δεν θέλω να το ψάξω άλλο.εχω τρία χρόνια που προσπαθώ .αλλά για όποιον έχει αποθέματα αξίζει αυτή η προσπάθεια.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου.ειναι απόλυτα λογικό να στεναχωριέσαι ειναι λογικό να αισθάνεσαι αποηοητευμενη .όμως το ότι είχες μια παλλινδομη κύηση μην κατηγορείς τον εαυτό σου. Μην αφήνεις αυτές τις σκέψεις να σε ρίχνουν ψυχολογικά.μια χατα ειναι η ηλικία σου παρα πολλες γυναίκες μένουν έγκυες και μετά τα 40.τροποι υπάρχουν για να καταφέρουμε ολες να κάνουμε ένα παιδάκι. Εχεις και ένα παιδάκι ηδη πρέπει να σε βλέπει καλα.οσο για τον άντρα σου που δεν θέλει να ξανα κανει εξετάσεις ειναι γιατι κάποιοι άντρες το βλέπουν λιγο εγωιστικα ολο αυτό και θίγεται ο ανδρισμός σου.να κάτσεις να του μιλήσεις να του πεις πως αισθάνεσαι και να μην τα κρατάς μεσα σου.να του εξηγήσεις ποσο σημαντικό είναι για εσένα να τα καταφέρει.στο εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να τα καταφέρεις συντομα.:x

Ενώ είναι η ψυχή της παρέας, σε ότι έχει να κάνει με θέματα που τον αφορούν, γίνεται στρείδι. Δύσκολη η επικοινωνία μας τελευταία. Βλέπω πόσο το θέλει κι αυτός και πόσο στεναχωριέται όποτε αδιαθετω και καταλαβαίνω απόλυτα και τη δική του πίεση. Είναι εντελώς αρνητικός για εξωσωματική ή σπερματέγχυση. Έχουμε λέει ένα παιδάκι, είχαμε μια ατυχία, με λίγη προσπάθεια παραπάνω, θα έρθει και το δεύτερο. Τα δώσαμε όλα τον περασμένο κύκλο. Πολλές φορές, είχαμε επαφές μόνο και μόνο για να πούμε πως το κάναμε, πώς δεν αφήσαμε την ευκαιρία να πάει χαμένη. Μηχανικά. Δε γίνεται κάθε φορά να το απολαμβάνεις, όσο κι αν λέμε πως θα εστιάσουμε στην απόλαυση. Ουφ... Τέλος πάντων, πάμε για τα επόμενα. Τώρα θα πάρω και τεστ ωορρηξιας. Πιο οργανωμένα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Ενώ είναι η ψυχή της παρέας, σε ότι έχει να κάνει με θέματα που τον αφορούν, γίνεται στρείδι. Δύσκολη η επικοινωνία μας τελευταία. Βλέπω πόσο το θέλει κι αυτός και πόσο στεναχωριέται όποτε αδιαθετω και καταλαβαίνω απόλυτα και τη δική του πίεση. Είναι εντελώς αρνητικός για εξωσωματική ή σπερματέγχυση. Έχουμε λέει ένα παιδάκι, είχαμε μια ατυχία, με λίγη προσπάθεια παραπάνω, θα έρθει και το δεύτερο. Τα δώσαμε όλα τον περασμένο κύκλο. Πολλές φορές, είχαμε επαφές μόνο και μόνο για να πούμε πως το κάναμε, πώς δεν αφήσαμε την ευκαιρία να πάει χαμένη. Μηχανικά. Δε γίνεται κάθε φορά να το απολαμβάνεις, όσο κι αν λέμε πως θα εστιάσουμε στην απόλαυση. Ουφ... Τέλος πάντων, πάμε για τα επόμενα. Τώρα θα πάρω και τεστ ωορρηξιας. Πιο οργανωμένα. 

Ειναι που έχετε πιεστεί και οι 2 με το θέμα.οσο μπορείτε να ηρεμήσετε και θα ξανά βρείτε τους ρυθμούς σας.ολα τα ζευγάρια ςχουμε περάσει αυτές τις φάσεις.θα τα ξεπεράσετε ολα θα δεις

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Κορίτσι μου θα πάς τώρα για να σου δώσει οδηγίες αυτή.οταν υπάρχει υποψία του συνδρόμου πρέπει να είμαστε σε εγρήγορση αν προκηψει νέα εγκυμοσύνη κ θα σου δώσει αγωγή κ μέχρι να ξαναμεινεις έγκυος.παρε σε αυτήν.κ μετά θα σου πει για επανέλεγχο επί εγκυμοσύνης.

Καλα μόνο αν όντως έκανα πάρα πολύ αργά ωορηξια...το θερμοδιαγραμμα πάντως δίνει την αίσθηση ότι την έκανα 24 μερα.αρα είτε θα σκάσω μέχρι να μου ρθει περίοδος είτε ήταν εντελώς σάπιος κύκλος είτε τίποτα κ θα μου ρθει αύριο.εχω κ μονοήμερη αύριο να δω δικούς μου τέλεια θα ξεχαστω.

Εσύ τίποτα εεε;;;;ρε συ..πάντως μου φαίνεται πολύ λογικό να μην υπάρχει χοριακη στα κοντά από την ωορηξια.για σένα το λέω.αφου κάνει τουλάχιστον πέντε με οχτώ μέρες να αρχίσει να παράγει....

Ναι ρε συ κ ο καημένος ...πρώτη φορά είδα συμπεριφορά γυναίκας σε άντρα σε τέτοια θέματα.εγω είχα νεύρα που έβγαινε αρνητικό σιγά σιγά κ αυτός,,,δώστο σε μένα να το δω...να τρέμει...να αφού έχει γραμμή να λέει...όχι να λέω θέλει δύο...αχ τι θα κάνω το θέλει πολύ.

Να γίνει στο εύχομαι έτσι να το θυμάσαι ότι είναι η τυχερή σου ημερομηνία αυτή.

Λυπάμαι γλυκειά μου.αυτα δυστυχώς είναι συχνές καταστάσεις απλά αν δεν το έψαχνε η γυναίκα απλά θα αργούσε λίγο μια περίοδος κ δεν θα έπαιρνε χαμπάρι.εννοειται έρχεται η περίοδος και ξεκινάς κανονικά.

Όσο δε μου έρχεται θα ελπίζω .... Γιατί αφού έκανα ωορρηξία σίγουρα δε θα καθυστερήσει πολύ και ξέρω και πότε έκανα την 15 μέρα ,σήμερα είμαι 12 μέρα από την ωορρηξία και περιμένω

Καλημεραααα

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

σε ρωταω γιατι αφου δεν ειχες αιμα ουτε χοριακη εκανες μηπως ηταν νωρις που εκανες υπερηχο? γιατι στον υπερηχο φαινετε κατι με χοριακη πανω απο 1500 κ η δικια σου οριακα θα ηταν 1200. μηπως απλως ηταν καθηστερημενη συλληψη κ δεν τα υπολογισε καλα ο γιατρος?? 

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Οι επαφές μας ήταν πολύ λίγες και παρσκολουθουσα τον κύκλο με τεστ ωορρηξιας. Οπότε είναι σίγουρο ποτέ έγινε η σύλληψη. Μακάρι να μην ίσχυε ή να ήταν κάτι άλλο αλλά δεν υπάρχουν πιθανότητες 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσουδια!!

Εμενα σταματησε να με ποναει το στηθος, στη ρογα μονο μια μικρη ενοχληση.. Παει κ αυτος ο μηνας..

Κ αυριο ειμαι σιγουρη οτι θα εχω τρομερο πονοκεφαλο κ την τριτη θα ερθει με δοξα κ τιμες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Όσο δε μου έρχεται θα ελπίζω .... Γιατί αφού έκανα ωορρηξία σίγουρα δε θα καθυστερήσει πολύ και ξέρω και πότε έκανα την 15 μέρα ,σήμερα είμαι 12 μέρα από την ωορρηξία και περιμένω

Καλημεραααα

 

Καλημέρααα...αν είσαι σήμερα 12 μέρα τότε νωρίς τα έκανες όλα να ξέρεις .ακόμα κ ετ που κάνουν τα κορίτσια σε έντεκα μέρες κάνουν χοριακη.ααα.εσενα τα σκ,,,τοτεστ σε έχουν χαλάσει την σειρά.εσυ μη ξανακάνεις φίλη.οντως σε κάποια κορίτσια βγαίνει ψευδώς θετικό.το είδα χθες που έψαχνα μανιασμένα περιπτώσεις που ήταν αρνητικό κ ήταν έγκυες κ υπήρχαν πολλές που λέγανε το αντίθετο.εσυ μια μέρα καθυστέρησης κ χοριακη.κ να πάνα Χ,,,,στουν στο μικροβιολογικό.μιδη ντροπή δικιά μας μισή δικιά τους χαχαχαχα.

 

 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για την στήριξη και την συμπαράσταση σας! Είχα ανάγκη να το μοιραστώ, χτες μετά το πρώτο σοκ και ήξερα ότι εσείς θα με καταλάβετε! Εύχομαι όλες να μείνουμε εγκυουλες σύντομα και να έχουμε όμορφες εγκυμοσύνες. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tina79 είπε:

Καλημερα κοριτσουδια!!

Εμενα σταματησε να με ποναει το στηθος, στη ρογα μονο μια μικρη ενοχληση.. Παει κ αυτος ο μηνας..

Εεεε όχι...δεν το δέχομαι....να κρεμομαστε από μια ρογα χαχαχα.κσλε ούτε από ρογα ούτε από σπυρί ούτε από τίποτα ποτέ θα το καταλάβουμε επιτέλους;;;;εγώ πήγα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μες στον πανικό επειδή κόπηκαν μαχαίρι τα συμπτώματα δύο μέρες κ με βάζει κ ακούω κανονικά καρδούλα κ μετά ξαναήρθαν τα συμπτώματα κ ενώ είχα παλινδρομησει δύο εβδομάδες τα είχα.καταλαβαινεις;;;;;;;;;τρομαχτικό αλλά το δηλώνω αυτό που λένε αν έχεις συμπτώματα συνεχίζει να ιφυσταται η εγκυμοσύνη...ο. Χ. Ι.  Το είδα κ αυτό.κ μου είπε ο γιατρός ήταν από τις ορμόνες του πλακούντα.ασε με τώρα....όλα ορμονικά είναι.και ναι θα σταματάνε κ θα έρχονται κ θα σημαίνει τίποτα κ τα πάντα.τα μυαλά μας να κρατήσουμε κ τίποτα άλλο.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κάπως έτσι και εμείς κορίτσι μου εγώ 40 ο άντρας μου 45 και έχουμε έναν εννιάχρονο.ιανουαριο είχα κ εγώ την τελευταία μου Παλλινδρομη.εχω και άλλες δύο αποτυχίες.δε σου περιγράφω για τύψεις γιατί εγώ έκανα κ μια διακοπή κύησης για πολύ σοβαρή ανίατη κατάσταση εμβρύου.εδω θα είμαστε κ θα μιλαμε.η αλήθεια είναι ότι όλα γίνονται αν πεις θα το πάω τέρμα.το θέμα είναι ως που θέλει να φτάσει ο καθένας.εγω δυστυχώς έχω κουραστεί πολύ κ δεν θέλω να το ψάξω άλλο.εχω τρία χρόνια που προσπαθώ .αλλά για όποιον έχει αποθέματα αξίζει αυτή η προσπάθεια.

Είναι κρίμα κι άδικο να υπάρχει τόση δυσκολία... Πράγματα που τα θεωρούμε δεδομένα, ξαφνικά γίνονται άπιαστο όνειρο. 

Τύψεις να μην έχεις καθόλου. Είμαι σίγουρη πως ήταν η πιο δύσκολη απόφαση της ζωής σου. Μια σκληρή αλλά σωστή απόφαση. Αν ήταν ανίατη περίπτωση, δεν μπορούσες να κάνεις τίποτα. Λυπάμαι πολύ που χρειάστηκε να το περάσεις αυτό. 

Κι εγω κούραση και απογοήτευση αισθάνομαι. Κάθε μήνα όμως καταφέρνει, τις τελευταίες μέρες πάντα, και ξυπνάει η ελπίδα... 

Just now, Emilly είπε:

Εεεε όχι...δεν το δέχομαι....να κρεμομαστε από μια ρογα χαχαχα.κσλε ούτε από ρογα ούτε από σπυρί ούτε από τίποτα ποτέ θα το καταλάβουμε επιτέλους;;;;εγώ πήγα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μες στον πανικό επειδή κόπηκαν μαχαίρι τα συμπτώματα δύο μέρες κ με βάζει κ ακούω κανονικά καρδούλα κ μετά ξαναήρθαν τα συμπτώματα κ ενώ είχα παλινδρομησει δύο εβδομάδες τα είχα.καταλαβαινεις;;;;;;;;;τρομαχτικό αλλά το δηλώνω αυτό που λένε αν έχεις συμπτώματα συνεχίζει να ιφυσταται η εγκυμοσύνη...ο. Χ. Ι.  Το είδα κ αυτό.κ μου είπε ο γιατρός ήταν από τις ορμόνες του πλακούντα.ασε με τώρα....όλα ορμονικά είναι.και ναι θα σταματάνε κ θα έρχονται κ θα σημαίνει τίποτα κ τα πάντα.τα μυαλά μας να κρατήσουμε κ τίποτα άλλο.

Ακριβώς αυτό! Ενώ είχε παλινδρομησει, ανακατευομουν όλη μέρα, ζαλάδες, ενοχλήσειςκαι όλα αυτά συνέχισαν αφού το απεβαλα. Ένας χαμός. Τα συμπτώματα είναι μια απάτη και μισή. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κορίτσι μου θα πάς τώρα για να σου δώσει οδηγίες αυτή.οταν υπάρχει υποψία του συνδρόμου πρέπει να είμαστε σε εγρήγορση αν προκηψει νέα εγκυμοσύνη κ θα σου δώσει αγωγή κ μέχρι να ξαναμεινεις έγκυος.παρε σε αυτήν.κ μετά θα σου πει για επανέλεγχο επί εγκυμοσύνης.

Καλα μόνο αν όντως έκανα πάρα πολύ αργά ωορηξια...το θερμοδιαγραμμα πάντως δίνει την αίσθηση ότι την έκανα 24 μερα.αρα είτε θα σκάσω μέχρι να μου ρθει περίοδος είτε ήταν εντελώς σάπιος κύκλος είτε τίποτα κ θα μου ρθει αύριο.εχω κ μονοήμερη αύριο να δω δικούς μου τέλεια θα ξεχαστω.

Εσύ τίποτα εεε;;;;ρε συ..πάντως μου φαίνεται πολύ λογικό να μην υπάρχει χοριακη στα κοντά από την ωορηξια.για σένα το λέω.αφου κάνει τουλάχιστον πέντε με οχτώ μέρες να αρχίσει να παράγει....

Ναι ρε συ κ ο καημένος ...πρώτη φορά είδα συμπεριφορά γυναίκας σε άντρα σε τέτοια θέματα.εγω είχα νεύρα που έβγαινε αρνητικό σιγά σιγά κ αυτός,,,δώστο σε μένα να το δω...να τρέμει...να αφού έχει γραμμή να λέει...όχι να λέω θέλει δύο...αχ τι θα κάνω το θέλει πολύ.

Να γίνει στο εύχομαι έτσι να το θυμάσαι ότι είναι η τυχερή σου ημερομηνία αυτή.

Λυπάμαι γλυκειά μου.αυτα δυστυχώς είναι συχνές καταστάσεις απλά αν δεν το έψαχνε η γυναίκα απλά θα αργούσε λίγο μια περίοδος κ δεν θα έπαιρνε χαμπάρι.εννοειται έρχεται η περίοδος και ξεκινάς κανονικά.

Καλημέραααα!! Σ'ευχαριστώ πολύ! Θα το κανονίσω. Εντωμεταξύ κραταω την ελπίδα μου για όλες οσες δεν έχετε αδιαθετησει ακομα αυτο το μηνα! Άντε να ακουσουμε ευχάριστα!❤

  • Χαχα 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Είναι κρίμα κι άδικο να υπάρχει τόση δυσκολία... Πράγματα που τα θεωρούμε δεδομένα, ξαφνικά γίνονται άπιαστο όνειρο. 

Τύψεις να μην έχεις καθόλου. Είμαι σίγουρη πως ήταν η πιο δύσκολη απόφαση της ζωής σου. Μια σκληρή αλλά σωστή απόφαση. Αν ήταν ανίατη περίπτωση, δεν μπορούσες να κάνεις τίποτα. Λυπάμαι πολύ που χρειάστηκε να το περάσεις αυτό. 

Κι εγω κούραση και απογοήτευση αισθάνομαι. Κάθε μήνα όμως καταφέρνει, τις τελευταίες μέρες πάντα, και ξυπνάει η ελπίδα... 

Έτσι ακριβώς.οταν είναι η επιλογή σου να είσαι με ένα η κανένα είναι το πιο φυσικό πράγμα στον κόσμο.γιατι το έζησα κ αυτό όταν δεν τρελαινόμαστε για δεύτερο...αλλά όταν θέλεις κάτι,όταν έχεις απώλειες όταν προσπαθείς κ δεν έρχεται κ όταν το βλέπεις τριγύρω σου να συμβαίνει αυτό είναι μαχαίρι.ξερεις πόσες έχω που κάνω παρέα που βλέπω τα μωρά τους που θα ήταν κ τα δικά μου τα καημένα τόσο;;;ξέρεις πως με πονάει;;;;απίστευτος πόνος.ειναι μεγάλο πρόβλημα αυτό της υπογονιμοτητας,των αποβολών οι γυναίκες αλήθεια υποφέρουμε κ χρειαζόμαστε δυνατή στήριξη.εδω εγώ το βρήκα.

Just now, Marialena86 είπε:

Καλημέραααα!! Σ'ευχαριστώ πολύ! Θα το κανονίσω. Εντωμεταξύ κραταω την ελπίδα μου για όλες οσες δεν έχετε αδιαθετησει ακομα αυτο το μηνα! Άντε να ακουσουμε ευχάριστα!❤

Εμένα βγάλε με αυτό τον μήνα μη μπουκωσει η λίστα χαχαχαχα.τσαμπα θα πάει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έτσι ακριβώς.οταν είναι η επιλογή σου να είσαι με ένα η κανένα είναι το πιο φυσικό πράγμα στον κόσμο.γιατι το έζησα κ αυτό όταν δεν τρελαινόμαστε για δεύτερο...αλλά όταν θέλεις κάτι,όταν έχεις απώλειες όταν προσπαθείς κ δεν έρχεται κ όταν το βλέπεις τριγύρω σου να συμβαίνει αυτό είναι μαχαίρι.ξερεις πόσες έχω που κάνω παρέα που βλέπω τα μωρά τους που θα ήταν κ τα δικά μου τα καημένα τόσο;;;ξέρεις πως με πονάει;;;;απίστευτος πόνος.ειναι μεγάλο πρόβλημα αυτό της υπογονιμοτητας,των αποβολών οι γυναίκες αλήθεια υποφέρουμε κ χρειαζόμαστε δυνατή στήριξη.εδω εγώ το βρήκα.

Εμένα βγάλε με αυτό τον μήνα μη μπουκωσει η λίστα χαχαχαχα.τσαμπα θα πάει.

Όπως τα λες ακριβώς... Ακούω γύρω μου για συνομηλικες και μεγαλύτερες γυναίκες να μένουν για πλάκα, χωρίς να το περιμένουν, από ατύχημα κι ενώ χαίρομαι, έχω και το τσίμπημα...

Και βλέπω μετα και τα μικρακια που θα ήταν τώρα στην ίδια ηλικία και το δικό μου... 

Το καλό είναι πως εκεί που πέφτω, τουλάχιστον ξανασηκωνομαι. Δεν πτοούμαι για πολύ. Τι μηχανισμοί μέσα στο κεφάλι μας το κάνουν όλο αυτό... Αντε πάμε γερά! Θα κάνω shopping και καινούριες βιταμίνες για τον έρωτα, τούρμπο θα τον κάνω! 

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ειναι που έχετε πιεστεί και οι 2 με το θέμα.οσο μπορείτε να ηρεμήσετε και θα ξανά βρείτε τους ρυθμούς σας.ολα τα ζευγάρια εχουμε περάσει αυτές τις φάσεις.θα τα ξεπεράσετε ολα θα δεις

Μα εκεί είναι το θέμα. Τρώμε καθημερινά τρελή πίεση και άγχος με τις δουλειές μας, με τα απαιτητικά μας προγράμματα, με τις υποχρεώσεις μας και μέσα σε όλα αυτά προστίθεται το βάρος μια υγιούς εγκυμοσύνης η οποία απλά δεν έρχεται! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...