Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 57 λεπτά , linaa είπε:

καλως ορισες . επειδη δεν τα εχεις ξαναχρησιμοποιησει θα τα ξεκινησεις αμεσως μολις τελειωσει η περιοδος σου μονο ετσι θα καταλαβεις πως λειτουργουν. εναν δυο κυκλους αν παρακολουθησεις με τεστ ωορηξιας μετα θα ξερεις ακριβως ποτε θα τα ξεκινας κ ποτε θα ειναι θετικα

Καλως σας βρηκα...ειμαι στην 11η μερα του κυκλου..εκανα το τεστ και μια γραμμη ειναι αχνη αλλα φαινετε..πρεπει να ειναι σκουρο για να ειναι θετικο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, elena93 είπε:

Καλως σας βρηκα...ειμαι στην 11η μερα του κυκλου..εκανα το τεστ και μια γραμμη ειναι αχνη αλλα φαινετε..πρεπει να ειναι σκουρο για να ειναι θετικο;

Θα πρεπει να ειναι σκουρο οσο η αλλη γραμμη η ακομη πιο σκουρη

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια σήμερα νιώθω έντονους πόνους ωορρηξίας.. δύο φορές το εκμεταλλεύτηκα το αγόρι μου.. την μια κοιμήθηκα κ όλας μετά!! Αλλά αναρωτιέμαι τα τσιμπηματακια που ένιωσα προχτές το ήταν;; Μάλλον έντερο ΕΕ;; Αμάν κ αυτά χάθηκε να είχαν μια απόσταση μεταξύ τους... Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Πριν κάποιες μέρες σας είχα πει ότι είχα θετικό τεστ και χοριακη 37. Σήμερα πήγαμε για τον πρώτο υπέρηχο και διαπιστώσαμε ότι δεν υπάρχει τίποτα στην κοιλίτσα και είναι βιοχημικη κύηση. Οπότε απλά περιμένω περίοδο. Είμαι πολύ λυπημένη. Ένιωσα ότι μου χάρισαν ένα δώρο που το ήθελα και το ονειρευόμουν πολύ και μόλις πήγα να το ανοίξω μου το πήραν πίσω.. 

Παρόλα αυτά, δεν απογοητευομαι! Από Δευτέρα θα παραγγείλω τα γνωστά μας τεστακια και θα είμαι έτοιμη για τον επόμενο κύκλο!

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πριν κάποιες μέρες σας είχα πει ότι είχα θετικό τεστ και χοριακη 37. Σήμερα πήγαμε για τον πρώτο υπέρηχο και διαπιστώσαμε ότι δεν υπάρχει τίποτα στην κοιλίτσα και είναι βιοχημικη κύηση. Οπότε απλά περιμένω περίοδο. Είμαι πολύ λυπημένη. Ένιωσα ότι μου χάρισαν ένα δώρο που το ήθελα και το ονειρευόμουν πολύ και μόλις πήγα να το ανοίξω μου το πήραν πίσω.. 

Παρόλα αυτά, δεν απογοητευομαι! Από Δευτέρα θα παραγγείλω τα γνωστά μας τεστακια και θα είμαι έτοιμη για τον επόμενο κύκλο!

Καλα κανεις και δεν απογοητευεσαι. Ξερω οτι στεναχωρεθηκες το έχω περάσει και εγω και άλλες κοπέλες σου εύχομαι ο επόμενος μήνας να είναι ο τυχερός σου:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino said:

Κορίτσια καλησπέρα! Πριν κάποιες μέρες σας είχα πει ότι είχα θετικό τεστ και χοριακη 37. Σήμερα πήγαμε για τον πρώτο υπέρηχο και διαπιστώσαμε ότι δεν υπάρχει τίποτα στην κοιλίτσα και είναι βιοχημικη κύηση. Οπότε απλά περιμένω περίοδο. Είμαι πολύ λυπημένη. Ένιωσα ότι μου χάρισαν ένα δώρο που το ήθελα και το ονειρευόμουν πολύ και μόλις πήγα να το ανοίξω μου το πήραν πίσω.. 

Παρόλα αυτά, δεν απογοητευομαι! Από Δευτέρα θα παραγγείλω τα γνωστά μας τεστακια και θα είμαι έτοιμη για τον επόμενο κύκλο!

Στεναχώρια και απογοήτευση σε καταλαβαίνω, εδώ περίοδος μας έρχετε κ μας πιάνει πίκρα άστα... Πάντως μπράβο χαίρομαι που δεν απογοητευεσαι, την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά!!! 

Just now, Ασία said:

Γεια σας κοριτσαρες!εύχομαι μια μια να μεταπηδατε σε μαμάδες Ιουλίου 21, Αυγούστου 21 κτλ

Υπάρχει καμία εδώ μέσα που θηλάζει κ χρησιμοποιεί τεστ ωορρηξίας;

Η Sofia νομίζω, σίγουρα θα σου απαντήσουν κορίτσια Αύριο!! Καλώς ήρθες!! 

Just now, elena93 said:

Καλως σας βρηκα...ειμαι στην 11η μερα του κυκλου..εκανα το τεστ και μια γραμμη ειναι αχνη αλλα φαινετε..πρεπει να ειναι σκουρο για να ειναι θετικο;

Καλώς ήρθες!! Απ ότι κατάλαβα πρέπει να είναι σκούρο κ μετά ξεκινάς, τα υπόλοιπα κορίτσια ξέρουν περισσότερο εγώ ακόμα δεν πήρα!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Emilly είπε:

Που είσαι φιλη.;;;το έστειλα το αγόρι κ του είπα να πάρει με τον Σταύρο κ με πήρε πάλι self clear μήπως φταίει αυτό;;;ιιχιχχχι.γ,,,,μωτο.αντε να δω τώρα πότε θα μου ρθει να δω τι θα κάνω.

Φίλε όσο δεν έρχεται ,ελπίζουμε 

Και εμένα ακόμα τπτ 

Έχε πίστη 

Η Παναγία είπαμε θα μας βοηθήσει

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πριν κάποιες μέρες σας είχα πει ότι είχα θετικό τεστ και χοριακη 37. Σήμερα πήγαμε για τον πρώτο υπέρηχο και διαπιστώσαμε ότι δεν υπάρχει τίποτα στην κοιλίτσα και είναι βιοχημικη κύηση. Οπότε απλά περιμένω περίοδο. Είμαι πολύ λυπημένη. Ένιωσα ότι μου χάρισαν ένα δώρο που το ήθελα και το ονειρευόμουν πολύ και μόλις πήγα να το ανοίξω μου το πήραν πίσω.. 

Παρόλα αυτά, δεν απογοητευομαι! Από Δευτέρα θα παραγγείλω τα γνωστά μας τεστακια και θα είμαι έτοιμη για τον επόμενο κύκλο!

σου ηρθε περιοδος ? χοριακη ξαναεκανες?

Just now, elena93 είπε:

Καλως σας βρηκα...ειμαι στην 11η μερα του κυκλου..εκανα το τεστ και μια γραμμη ειναι αχνη αλλα φαινετε..πρεπει να ειναι σκουρο για να ειναι θετικο;

πρεπει να ειναι κ οι δυο το ιδιο σχεδον σκουρα. τι κυκλο εχεις συνηθως?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πριν κάποιες μέρες σας είχα πει ότι είχα θετικό τεστ και χοριακη 37. Σήμερα πήγαμε για τον πρώτο υπέρηχο και διαπιστώσαμε ότι δεν υπάρχει τίποτα στην κοιλίτσα και είναι βιοχημικη κύηση. Οπότε απλά περιμένω περίοδο. Είμαι πολύ λυπημένη. Ένιωσα ότι μου χάρισαν ένα δώρο που το ήθελα και το ονειρευόμουν πολύ και μόλις πήγα να το ανοίξω μου το πήραν πίσω.. 

Παρόλα αυτά, δεν απογοητευομαι! Από Δευτέρα θα παραγγείλω τα γνωστά μας τεστακια και θα είμαι έτοιμη για τον επόμενο κύκλο!

Κοριτσάκι μου όμορφο 

Πολλά κορίτσια έτσι και μετά από ένα δύο μήνες τσουπ και το πιάσανε το σπορακι μην απογοητευεσαι καθόλου 

Εννοείται βουρ στο ψητό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλησπέρα! Σας διαβαζω σιωπηλά γιατί η αληθεια ειναι δεν σας προλαβαίνω!! Ειστε on fire με τα μνμ! 

@Mamanino Καταλαβαίνω πως νιώθεις κ έχεις δίκιο. Χαίρομαι που στο τέλος ομως δεν απογοητευεσαι κ κοιτας μπροστά! Αυτος ο μηνας ευχομαι να ειναι ο τυχερος σου!

@Emilly Κορίτσι μου εχω ερώτηση για σένα που εχω καταλαβει το εχεις ψάξει το θέμα. Υφίσταται τελικά το μαιευτικο αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο? Μετα την παλινδρομη που ειχα, επειδη ηταν β' τριμηνου, εκανα ολες τις εξετασεις θρομβοφιλιας κτλ. Ηταν ολες φυσιολογικες. Κανείς δεν μου ειπε ομως να κοιταξω ξανα αντιφωσφολιπιδικο σε επομενη εγκυμοσυνη κ πηγα σε 2 αιματολογους. Εχω καταλαβει ποια αιματολογο εχεις κ θελω να παω να παρω μια γνωμη. Πιστευεις ειναι καλυτερα να παω τώρα ή κατευθείαν οταν προκύψει νεα εγκυμοσυνη με το καλό?

 

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, linaa είπε:

σου ηρθε περιοδος ? χοριακη ξαναεκανες?

πρεπει να ειναι κ οι δυο το ιδιο σχεδον σκουρα. τι κυκλο εχεις συνηθως?

Καλήμερα! Χοριακη θα κάνω την Δευτέρα. Περίοδος όχι ακόμα, και εύχομαι να μην αργήσει για να κλείσει αυτός ο κύκλος και να ξεκινήσουμε πάλι! 

4 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Κοριτσάκι μου όμορφο 

Πολλά κορίτσια έτσι και μετά από ένα δύο μήνες τσουπ και το πιάσανε το σπορακι μην απογοητευεσαι καθόλου 

Εννοείται βουρ στο ψητό.

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να έρθει έτσι σύντομα! 

Καλήμερα! <3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Βρε κορίτσια... Μέσα σε μια μέρα, βιβλίο γράφετε! Πού να σας προλάβω; πάλευα χθες να απαντήσω από τη δουλειά και μέχρι να συνταξω μήνυμα, είχατε γράψει ήδη 10 σελίδες! 

Εγώ, όπως ήταν αναμενόμενο άλλωστε, μόλις αδιαθετησα. Πολύ στεναχωρηθηκα πάλι. Τους τελευταίους μήνες μου έρχεται στις 25 μέρες. Σήμερα, αποφάσισε στις 28. Έτσι για την ελπίδα τη μεγαιρα. 

Προσπάθησα να γράψω με παραθέσεις αλλά είμαι με κινητό και όλο μου τα μπερδεύει. 

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια που μου απάντησαν! Συγγνώμη που δεν μπορώ να σας ταγκαρω, έχασα τη μπάλα, οπότε απαντάω γενικά :

Είμαι 38 εγώ και ο άντρας μου 47. Και το παιδάκι μας το μονακριβο, είναι 9. Είχε κακό σπερμοδιαγραμμα και ο ανδρολογος είπε πως μάλλον οφείλεται σε κιρσοκηλη για την οποία όμως, λόγω ηλικίας δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Σύστησε μόνο να έχουμε καθημερινές επαφές και κάποια στιγμή θα έρθει η εγκυμοσύνη. Δε με έπεισε δυστυχώς. Έπεισε όμως τον άντρα μου. Ο οποίος αρνείται πεισματικά ακόμα και την επαναληψη του σπερμοδιαγραμματος  έτσι για να ξέρουμε που βρισκόμαστε. 

Είχα μια παλινδρομη τον Ιανουάριο του 18 στη 10η εβδομάδα κύησης. Πόσες τύψεις και σκέψεις και εκεί... Πώς εφταιγα εγώ, που είχα το κακό το προαίσθημα. Πως ήμουνα πολύ μεγάλη... Αργήσαμε πολύ να ξαναβαλουμε μπροστά για παιδί. Δεν ήθελε ο άντρας μου. Έπρεπε να εδραιωθω στη νέα μου δουλειά. Κι όταν το αποφάσισε, ήταν αργά. Τρομερή απογοήτευση. 

Στην φίλη μπου μου έγραψε πως είναι 40 με ένα παιδί 9 ετών, θέλω να πω πως μίλησε στην καρδιά μου. Ακριβώς, ακριβώς οι ίδιες σκέψεις και στο δικό μου μυαλό! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mamanino είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πριν κάποιες μέρες σας είχα πει ότι είχα θετικό τεστ και χοριακη 37. Σήμερα πήγαμε για τον πρώτο υπέρηχο και διαπιστώσαμε ότι δεν υπάρχει τίποτα στην κοιλίτσα και είναι βιοχημικη κύηση. Οπότε απλά περιμένω περίοδο. Είμαι πολύ λυπημένη. Ένιωσα ότι μου χάρισαν ένα δώρο που το ήθελα και το ονειρευόμουν πολύ και μόλις πήγα να το ανοίξω μου το πήραν πίσω.. 

Παρόλα αυτά, δεν απογοητευομαι! Από Δευτέρα θα παραγγείλω τα γνωστά μας τεστακια και θα είμαι έτοιμη για τον επόμενο κύκλο!

ωχ κοριτσακι μου,πολυ στεναχωρηθηκα. μην στεναχωριέσαι, οι περισσότερες εχουμε βιώσει βιοχημική ή παλλινδρομη και μετα να μείναμε εγκυες.οποτε μην στεναχωριέσαι θα μείνεις εγκυουλα!!!ξερω ειναι λιγο δυσκολο στην ,ειδικά αν είναι 1η φορα και εύχομαι να ειναι κ η τελευταία που το περναει αυτο.πραγματικα σας θελω δυνατες!!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα! Βρε κορίτσια... Μέσα σε μια μέρα, βιβλίο γράφετε! Πού να σας προλάβω; πάλευα χθες να απαντήσω από τη δουλειά και μέχρι να συνταξω μήνυμα, είχατε γράψει ήδη 10 σελίδες! 

Εγώ, όπως ήταν αναμενόμενο άλλωστε, μόλις αδιαθετησα. Πολύ στεναχωρηθηκα πάλι. Τους τελευταίους μήνες μου έρχεται στις 25 μέρες. Σήμερα, αποφάσισε στις 28. Έτσι για την ελπίδα τη μεγαιρα. 

Προσπάθησα να γράψω με παραθέσεις αλλά είμαι με κινητό και όλο μου τα μπερδεύει. 

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια που μου απάντησαν! Συγγνώμη που δεν μπορώ να σας ταγκαρω, έχασα τη μπάλα, οπότε απαντάω γενικά :

Είμαι 38 εγώ και ο άντρας μου 47. Και το παιδάκι μας το μονακριβο, είναι 9. Είχε κακό σπερμοδιαγραμμα και ο ανδρολογος είπε πως μάλλον οφείλεται σε κιρσοκηλη για την οποία όμως, λόγω ηλικίας δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Σύστησε μόνο να έχουμε καθημερινές επαφές και κάποια στιγμή θα έρθει η εγκυμοσύνη. Δε με έπεισε δυστυχώς. Έπεισε όμως τον άντρα μου. Ο οποίος αρνείται πεισματικά ακόμα και την επαναληψη του σπερμοδιαγραμματος  έτσι για να ξέρουμε που βρισκόμαστε. 

Είχα μια παλινδρομη τον Ιανουάριο του 18 στη 10η εβδομάδα κύησης. Πόσες τύψεις και σκέψεις και εκεί... Πώς εφταιγα εγώ, που είχα το κακό το προαίσθημα. Πως ήμουνα πολύ μεγάλη... Αργήσαμε πολύ να ξαναβαλουμε μπροστά για παιδί. Δεν ήθελε ο άντρας μου. Έπρεπε να εδραιωθω στη νέα μου δουλειά. Κι όταν το αποφάσισε, ήταν αργά. Τρομερή απογοήτευση. 

Στην φίλη μπου μου έγραψε πως είναι 40 με ένα παιδί 9 ετών, θέλω να πω πως μίλησε στην καρδιά μου. Ακριβώς, ακριβώς οι ίδιες σκέψεις και στο δικό μου μυαλό! 

Καλημερα κοριτσι μου.ειναι απόλυτα λογικό να στεναχωριέσαι ειναι λογικό να αισθάνεσαι αποηοητευμενη .όμως το ότι είχες μια παλλινδομη κύηση μην κατηγορείς τον εαυτό σου. Μην αφήνεις αυτές τις σκέψεις να σε ρίχνουν ψυχολογικά.μια χατα ειναι η ηλικία σου παρα πολλες γυναίκες μένουν έγκυες και μετά τα 40.τροποι υπάρχουν για να καταφέρουμε ολες να κάνουμε ένα παιδάκι. Εχεις και ένα παιδάκι ηδη πρέπει να σε βλέπει καλα.οσο για τον άντρα σου που δεν θέλει να ξανα κανει εξετάσεις ειναι γιατι κάποιοι άντρες το βλέπουν λιγο εγωιστικα ολο αυτό και θίγεται ο ανδρισμός σου.να κάτσεις να του μιλήσεις να του πεις πως αισθάνεσαι και να μην τα κρατάς μεσα σου.να του εξηγήσεις ποσο σημαντικό είναι για εσένα να τα καταφέρει.στο εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να τα καταφέρεις συντομα.:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...