Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Πες μου όταν λες ομοιοπαθητική εννοείς σου έδωσε κρεμουλες κλπ ;;;;;ηηη από το στόμα.

Αφού έχεις μικρούς κύκλους ρε συ.να σου πω κ εγώ που έχω μεγάλους έχει τύχει πριν δύο μήνες πόνους 11 μέρα κ τα υγρά τα γνωστά κ έλεγα τι γίνεται...τυχαίνει...αυτό θα μεγαλωνρι τώρα κ θα σκάσει σε τρεις τέσσερις μέρες.

Ζουζούνα πόσο σαλοσπιρ παίρνεις;;;;και μέχρι πότε;;;;;εγώ παίρνω ήδη των 80 κάθε φορά μετά την ωορηξια για να είμαι καλυμμένη αν πιάσω κ αν γίνει τελικά ξεκινάω αμέσως αντιπηκτικες...επειδή στις εξετάσεις μου φάνηκε ότι μάλλον έβγαλα θρομβοφιλια κ είχα τις δύο συνεχόμενες....

των 100 παίρνω, τόσο έπαιρνα και στις άλλες 2 ,στην 1η δεν ειχα παρει τπτ 

Just now, tina79 είπε:

Μια χαρα τελεια η χοριακη σου κοριτσαρα μου!! Με το καλο να ακουσετε καρδουλα!!

κοριτσακι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια....Μηπως ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει έχω μια σάλπιγγα την αριστερή στη δεξιά έγινε αφαίρεση εγώ έχω τους τελευταίους μήνες ωορηξια από την δεξιά ωοθήκη αυτό το ωάριο εφόσον δεν έχει σάλπιγγα που θα πάει? 

Το ξέρω γιατί πάντα όταν έχω ωορηξια πονάω... 

Προσπαθούμε ξανά και φοβάμαι μήπως γίνει κανένα εξωμυτριο πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

γενικα να ξερεις οτι οι ανοιχτοχρωμες επιδερμιδες ειναι πιο ευαισθητες σε τετοια πραγματα. οι κρεμες νομιζω οτι κανουν πιο ευαισθητο το δερμα κ τελικα ξαναρχιζει απτην αρχη κ χειροτερο το προβλημα. γιαυτο κ η ομοιοπαθητικη ειναι καλητερη σε αυτα. αλλα πρεπει να κοψει κ καποιες τροφες. θυμαμαι ενα ξαδερφακι μου πιο μικρο που εκανε κ για καποια διαστηματα απλα δεν επρεπε να φαει καποιες τροφες κ νομιζω κ οτι προσφατα η μαμα του μου ειπε οτι μονο ετσι μειωθηκαν οι εξαρσεις . 

Ουφ...και ο δικός μου είναι ανοιχτόχρωμος κ Ξανθούλης.ολο ευαισθησία μάτια δέρμα ότι θες..ναι θα πάω μόλις ανοιξουν.το καλοκαίρι είναι καλά.τον χειμώνα έχει έξαρση.μια εβδομάδα καθαρός μια εβδομάδα κόκκινος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Εμένα ήρθε κανονικά η κιουριααα!!! Οπότε ξεκινάμε από σήμερα 1η μέρα...!! Πάμε δυναμικά! Μίκρυνε ο κύκλος οπότε 13 ημέρα τώρα θα έχω ωορρηξία...

Δεν πειράζει κορίτσι μου, τώρα θα ξέρεις ότι μπορεί να τύχει καμιά φορά να αλλάξει και η ωορρηξια σου και θα το έχεις στο νου σου.. Ξεκίνα από 10η μέρα μέχρι και την επόμενη περίοδο μέρα παρά μέρα ή κάθε μέρα επαφές και θα γίνει!! Προσπαθείτε καιρό; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Μπαα..αυτο τωρα θα σκασει, αντε αυριο.. Ασε με συμμαθητρια κ δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα..θυμασαι οχι χθες κυριακη, την προηγουμενη κυριακη οτι ποναγε το βυζι? Μαντεψε...ακομα ποναει! Αδιαθετησα, τελειωσε περιοδος κ αυτο εκει, ποναει..λες κ περιμενω να αδιαθετησω.. μπηκα χθες κ διαβαζα κ ελεγαν γιατροι οτι ειναι συμπτωμα προκλιμακτηριου η ευαισθησια στο στηθος..κ μην μου χαιδεψεις τα αυτια..

ουτε ορμονες θελω να δω ουτε τπτ, βαρεθηκα να βγαινω κλαιγοντας απο τις κλινικες..

σε αλλα νεα, για να ευθυμησουμε κ λιγο, τιμη κ δοξα στα ωαρια που κατεληξαν σε μια σερβιετα!!!! Χαχαχαχαχαχαχα

Και εγώ νόμιζα ότι έχω μπει σε προκλιμακτηριακος γιατί είχα τα πάντα πονοκεφάλους πολλλαααα αέρια κατά καιρούς ,( γελά τώρα) δηλαδή το έντερο σαν τις γριές να πονάει,τα μάτια δεν βλέπουν πλέον.αλλα δεν μπήκα μου είπε ο μπάρμπας.ενταξει έχει τύχει να μου έρθει περίοδος κ η θερμοκρασία να συνεχίζει να ανεβαίνει...πριν τρεις μήνες νομίζω.ενταξει εκ του αποτελέσματος σκατα κύκλος ήταν...αλλά κ πάλι ..δεν ήταν πτοκλιμσκτηριος.λοιπον από το να πέφτεις κάνε πλανο...ψαξτο να το τελειώνεις...δεν είναι τίποτα κ ξεκινάς αντί να βλέπεις τα καημένα τα αβγά στην σερβιετα,ξεκινά μάζευε τα σε φυσικούς κυκλους,,και χωρίς φάρμακα κ χτύπα μια ετ να τελειώνεις...πλάνο θέλει συμμαθήτριά .εγώ δεν με βλέπω να το τρέχω γιατί α έχω κουραστεί με τις αποβολές κ νομίζω θα δώσω τσάμπα λεφτά κ θα το ξαναχασω κ β έχω τον μικρό κ πάλι θα δώσω τσάμπα λεφτά κ θα τα στερήσω απ' αυτόν.γιατι εγώ έχω κακό ιστορικό.μη μασάς ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Ουφ...και ο δικός μου είναι ανοιχτόχρωμος κ Ξανθούλης.ολο ευαισθησία μάτια δέρμα ότι θες..ναι θα πάω μόλις ανοιξουν.το καλοκαίρι είναι καλά.τον χειμώνα έχει έξαρση.μια εβδομάδα καθαρός μια εβδομάδα κόκκινος 

γλυκουλης ! κ εμενα ανοιχτοχρωμος ειναι κ ξανθιζει κ ανοιχτα ματια κ το βλεπω οτι τον πειραζουν διαφορα λιγο περισσοτερο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Γειά σας κορίτσια....Μηπως ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει έχω μια σάλπιγγα την αριστερή στη δεξιά έγινε αφαίρεση εγώ έχω τους τελευταίους μήνες ωορηξια από την δεξιά ωοθήκη αυτό το ωάριο εφόσον δεν έχει σάλπιγγα που θα πάει? 

Το ξέρω γιατί πάντα όταν έχω ωορηξια πονάω... 

Προσπαθούμε ξανά και φοβάμαι μήπως γίνει κανένα εξωμυτριο πάλι...

Κορίτσι μου δεν το ξέρω καθόλου αλλά νομίζω απλά εκφυλίζεται.μην φοβάσαι για δεύτερο εξωμήτριο δεν θα πετύχεις πάλι αρνητικό τζόκερ...μην σκέφτεσαι αρνητικά...το μόνο νομίζω που έχω ακούσει είναι σε περίπτωση που γυναίκα έχει αφαιρέσει σάλπιγγα μετά την επαφή ξαπλώνεις προς την μεριά της σάλπιγγας που υπάρχει άπαξ κ δεν γνωρίζεις από που κατεβαίνει ωάριο...επιπλέον συμβαίνουν κ διπλές ωορηξιες όποτε καλού κακού εσύ να έρχεσαι σε επαφή ασχέτως μεριάς ωορηξιας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Γειά σας κορίτσια....Μηπως ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει έχω μια σάλπιγγα την αριστερή στη δεξιά έγινε αφαίρεση εγώ έχω τους τελευταίους μήνες ωορηξια από την δεξιά ωοθήκη αυτό το ωάριο εφόσον δεν έχει σάλπιγγα που θα πάει? 

Το ξέρω γιατί πάντα όταν έχω ωορηξια πονάω... 

Προσπαθούμε ξανά και φοβάμαι μήπως γίνει κανένα εξωμυτριο πάλι...

Πέννυ μου δεν ξέρω να σου είμαι ειλικρινής τι γίνεται, φαντάζομαι ότι θα απορροφάται από τον οργανισμό ή κάτι τέτοιο.. Ότι γίνεται και σε μια γυναίκα που έχει πχ φραγμενη σάλπιγγα. Έγραψα όμως για να σου πω να μη σκέφτεσαι αρνητικά, γιατί να γίνει πάλι εξωμητριο;; Δεν έχω ακούσει ποτέ να συμβαίνει κάτι τέτοιο ξανά! Έχεις μια υγιή σάλπιγγα και μπορείς να κάνεις παιδάκι όπως τόσες γυναίκες με μια σάλπιγγα ή μια ωοθήκη! Να μη φοβάσαι και να σκέφτεσαι ότι την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κορίτσι μου δεν το ξέρω καθόλου αλλά νομίζω απλά εκφυλίζεται.μην φοβάσαι για δεύτερο εξωμήτριο δεν θα πετύχεις πάλι αρνητικό τζόκερ...μην σκέφτεσαι αρνητικά...το μόνο νομίζω που έχω ακούσει είναι σε περίπτωση που γυναίκα έχει αφαιρέσει σάλπιγγα μετά την επαφή ξαπλώνεις προς την μεριά της σάλπιγγας που υπάρχει άπαξ κ δεν γνωρίζεις από που κατεβαίνει ωάριο...επιπλέον συμβαίνουν κ διπλές ωορηξιες όποτε καλού κακού εσύ να έρχεσαι σε επαφή ασχέτως μεριάς ωορηξιας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

γλυκουλης ! κ εμενα ανοιχτοχρωμος ειναι κ ξανθιζει κ ανοιχτα ματια κ το βλεπω οτι τον πειραζουν διαφορα λιγο περισσοτερο

Ναι είναι πιο ευαίσθητα...από μικρό θυμάμαι να λέει...μαμά μάτι..γλυκο μου πουπουλένιο πλάσμα χαχαχαχαχα.

Just now, linaa είπε:

γλυκουλης ! κ εμενα ανοιχτοχρωμος ειναι κ ξανθιζει κ ανοιχτα ματια κ το βλεπω οτι τον πειραζουν διαφορα λιγο περισσοτερο

Πρόσεχε τα προϊόντα για το δέρμα του πολύ και τα αντηλιακά που του βάζεις.επειδη είναι ανοιχτό κ σχεδόν πάντα έχουν ευαισθησίες πρόσεχε τα από νωρίς να ενισχύσεις την άμυνα του δέρματος του.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Κορίτσι μου δεν το ξέρω καθόλου αλλά νομίζω απλά εκφυλίζεται.μην φοβάσαι για δεύτερο εξωμήτριο δεν θα πετύχεις πάλι αρνητικό τζόκερ...μην σκέφτεσαι αρνητικά...το μόνο νομίζω που έχω ακούσει είναι σε περίπτωση που γυναίκα έχει αφαιρέσει σάλπιγγα μετά την επαφή ξαπλώνεις προς την μεριά της σάλπιγγας που υπάρχει άπαξ κ δεν γνωρίζεις από που κατεβαίνει ωάριο...επιπλέον συμβαίνουν κ διπλές ωορηξιες όποτε καλού κακού εσύ να έρχεσαι σε επαφή ασχέτως μεριάς ωορηξιας.

Δεν ξέρω στο  παραπάνω μνμ πως κατάφερα και έστειλα μια κενή απάντηση! Προσπαθώ ακόμα να το βρω... 

Φοβάμαι γιατί δεν ειμαι και πολύ τυχερή.... Παλυνδομη πρώτα και μετά από 6 μήνες εξωμυτριο....Προσπαθω να σκέφτομαι θετικά αλλά πάντα κάτι με τραβάει σε αυτές τις σκέψεις ερχόμαστε σε επαφή άσχετα με την ωορρηξία ούτως ή άλλως και τον προηγούμενο μήνα που προσπαθήσαμε είχα δεξιά ωορρηξία και ίσως για αυτό φοβάμαι! 

Just now, Φραουλίνο είπε:

Πέννυ μου δεν ξέρω να σου είμαι ειλικρινής τι γίνεται, φαντάζομαι ότι θα απορροφάται από τον οργανισμό ή κάτι τέτοιο.. Ότι γίνεται και σε μια γυναίκα που έχει πχ φραγμενη σάλπιγγα. Έγραψα όμως για να σου πω να μη σκέφτεσαι αρνητικά, γιατί να γίνει πάλι εξωμητριο;; Δεν έχω ακούσει ποτέ να συμβαίνει κάτι τέτοιο ξανά! Έχεις μια υγιή σάλπιγγα και μπορείς να κάνεις παιδάκι όπως τόσες γυναίκες με μια σάλπιγγα ή μια ωοθήκη! Να μη φοβάσαι και να σκέφτεσαι ότι την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά!!

 

Είμαι αισιόδοξη γενικά και το μονο που με ανχώνει είναι αυτό!Έστω και με μια σάλπιγγα ελπίζω ούτε η πρώτη είμαι ούτε η τελευταία... Πολλές κοπέλες τα κατάφεραν! 

Απλά κάτι μέρες τώρα έχω ένα πόνο δεξιά και σκέφτομαι συνέχεια μήπως είναι κάτι....εχω βέβαια και σύνδρομο ευρέθηστου εντέρου....εχω μπερδευτεί.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Δεν ξέρω στο  παραπάνω μνμ πως κατάφερα και έστειλα μια κενή απάντηση! Προσπαθώ ακόμα να το βρω... 

Φοβάμαι γιατί δεν ειμαι και πολύ τυχερή.... Παλυνδομη πρώτα και μετά από 6 μήνες εξωμυτριο....Προσπαθω να σκέφτομαι θετικά αλλά πάντα κάτι με τραβάει σε αυτές τις σκέψεις ερχόμαστε σε επαφή άσχετα με την ωορρηξία ούτως ή άλλως και τον προηγούμενο μήνα που προσπαθήσαμε είχα δεξιά ωορρηξία και ίσως για αυτό φοβάμαι! 

η αδερφη μου εχει μια σαλπιγγα δεν πηγαινει πουθενα το ωαριο της αλλης ωοθηκης καταστρεφετε. μην ανχωνεσε. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

η αδερφη μου εχει μια σαλπιγγα δεν πηγαινει πουθενα το ωαριο της αλλης ωοθηκης καταστρεφετε. μην ανχωνεσε. 

Σε ευχαριστώ πολύ... Με καθησυχάζει λίγο αυτό...!!!! Περιμένω πως και πως την επόμενη ωορρηξία ελπίζω από την αριστερή αυτή την φορά 3 μήνες μόνο δεξιά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Διάβασα όσα γράψατε αυτές τις μέρες που δεν είχα μπει.

@*ζουζουνα*!!! και πάλι συγχαρητήρια!!! Όλα τα καλά σου εύχομαι:wub:

Έχω μερικά νέα να σας πω.. σήμερα ο καλός μου πήγε στον ουρολόγο, που σας έλεγα ότι το αποφάσισε μόνος του να το δει. Όμως κορίτσια παρόλη τη διάλεξη που του έκανα πριν πάει για το τι να συζητήσουν, γυρνάει και τι μου λέει; "Μετά το χρόνο είπε να κάνω σπερμοδιάγραμμα, όχι ακόμα". Δεν σας κρύβω ότι τσαντιστηκα λίγο γιατί είχα προσπαθήσει να του εξηγήσω ότι δεν υπάρχει λόγος να χάνουμε χρόνο αν τυχόν υπάρχει κάτι, αλλά τελοσπάντων του έγραψε έναν υπέρηχο και του είπε ότι ανάλογα το αποτέλεσμα θα δει αν χρειάζεται κάτι άλλο ή αν είναι οκ προς το παρόν.

Επίσης έκανα επαναληπτική tsh και βγήκε 3,8.. Θα μιλήσω αύριο με την ενδοκρινολόγο μου, όμως στεναχωρήθηκα λίγο και με την τιμή αυτή.

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο, είναι και αργά. Ήθελα κάπου να τα πω και ξέρω ότι εσείς με καταλαβαίνετε <3

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Διάβασα όσα γράψατε αυτές τις μέρες που δεν είχα μπει.

@*ζουζουνα*!!! και πάλι συγχαρητήρια!!! Όλα τα καλά σου εύχομαι:wub:

Έχω μερικά νέα να σας πω.. σήμερα ο καλός μου πήγε στον ουρολόγο, που σας έλεγα ότι το αποφάσισε μόνος του να το δει. Όμως κορίτσια παρόλη τη διάλεξη που του έκανα πριν πάει για το τι να συζητήσουν, γυρνάει και τι μου λέει; "Μετά το χρόνο είπε να κάνω σπερμοδιάγραμμα, όχι ακόμα". Δεν σας κρύβω ότι τσαντιστηκα λίγο γιατί είχα προσπαθήσει να του εξηγήσω ότι δεν υπάρχει λόγος να χάνουμε χρόνο αν τυχόν υπάρχει κάτι, αλλά τελοσπάντων του έγραψε έναν υπέρηχο και του είπε ότι ανάλογα το αποτέλεσμα θα δει αν χρειάζεται κάτι άλλο ή αν είναι οκ προς το παρόν.

Επίσης έκανα επαναληπτική tsh και βγήκε 3,8.. Θα μιλήσω αύριο με την ενδοκρινολόγο μου, όμως στεναχωρήθηκα λίγο και με την τιμή αυτή.

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο, είναι και αργά. Ήθελα κάπου να τα πω και ξέρω ότι εσείς με καταλαβαίνετε <3

μην σε ανχωνει οντως απο τον υπερηχο θα βγαλει ενα συμπερασμα αν υπαρχει κυρσοκηλη οποτε αυτο δειχνει πολλα. 

γενικα να ξερεις οτι πολλα προβληματα στους ανδρες λυνονται με βιταμινες οποτε ξεκινα τον βιταμινες κ αστον μην τον ανχωνεις κ αυτον. 

εσυ γιατι ανχωθηκες με το θυροειδη? υπερηχο εχεις κανει? παντως λυνετε ευκολα κ γρηγορα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...