Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

μην σε ανχωνει οντως απο τον υπερηχο θα βγαλει ενα συμπερασμα αν υπαρχει κυρσοκηλη οποτε αυτο δειχνει πολλα. 

γενικα να ξερεις οτι πολλα προβληματα στους ανδρες λυνονται με βιταμινες οποτε ξεκινα τον βιταμινες κ αστον μην τον ανχωνεις κ αυτον. 

εσυ γιατι ανχωθηκες με το θυροειδη? υπερηχο εχεις κανει? παντως λυνετε ευκολα κ γρηγορα

Ε να μην αγχωθώ κι εγώ με κάτι χαχα;

Εντάξει δίκιο έχεις, δεν είναι και κάτι σοβαρό όλα αυτά. Απλά ξέρεις τώρα πως είναι όλα αυτά όταν ξεκινάς προσπάθειες:x

Έχω κάνει υπέρηχο πέρυσι και γενικά μου είχε πει ότι δεν χρειάζεται κάτι, αλλά τότε δεν σκεφτόμουν για εγκυμοσύνη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dimitra94 είπε:

Ε να μην αγχωθώ κι εγώ με κάτι χαχα;

Εντάξει δίκιο έχεις, δεν είναι και κάτι σοβαρό όλα αυτά. Απλά ξέρεις τώρα πως είναι όλα αυτά όταν ξεκινάς προσπάθειες:x

Έχω κάνει υπέρηχο πέρυσι και γενικά μου είχε πει ότι δεν χρειάζεται κάτι, αλλά τότε δεν σκεφτόμουν για εγκυμοσύνη 

κοιτα γενικα ο θυροειδης αλλαζει τιμες μπορει να επιρεαστει απο διαφορα οπως ιωσεις κτλ. αυτο που μπορεις να τσεκαρεις ακομα ειναι τα αντισωματα αντι-tro, anti-tg για να εισαι σιγουρη οτι δεν υπαρχει χασιμοτο.. κ λιγο αργοτερα αν δεν μεινεις εγκυος σε δυο μηνες να ξανατσεκαρεις παλι την tsh.. γιατι ιδανικα την θελουν κατω απο 2.5. αλλα επειδη αλλαζει δεν χρςιαζετε αμεσως .  

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

κοιτα γενικα ο θυροειδης αλλαζει τιμες μπορει να επιρεαστει απο διαφορα οπως ιωσεις κτλ. αυτο που μπορεις να τσεκαρεις ακομα ειναι τα αντισωματα αντι-tro, anti-tg για να εισαι σιγουρη οτι δεν υπαρχει χασιμοτο.. κ λιγο αργοτερα αν δεν μεινεις εγκυος σε δυο μηνες να ξανατσεκαρεις παλι την tsh.. γιατι ιδανικα την θελουν κατω απο 2.5. αλλα επειδη αλλαζει δεν χρςιαζετε αμεσως .  

Τα έχω ελέγξει όλα αυτά. Η tsh εδώ και ένα χρόνο είναι πάνω από 2,5 γιατί την κοιτάω συχνά και είναι κάτι που με ανησυχεί. Θα μιλήσω με την ενδοκρινολόγο αύριο και θα σας πω νεότερα.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, με ηρέμησε αρκετά:D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Τα έχω ελέγξει όλα αυτά. Η tsh εδώ και ένα χρόνο είναι πάνω από 2,5 γιατί την κοιτάω συχνά και είναι κάτι που με ανησυχεί. Θα μιλήσω με την ενδοκρινολόγο αύριο και θα σας πω νεότερα.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, με ηρέμησε αρκετά:D

γενικα να ξερεις δεν εχει νοημα να διορθωνεις πραγματα αν δεν προσπαθησεις καποιους μηνες γιατι αντι για καλο μπορει να κανεις κ κακο.. 

μονο με προσπαθεια χωρις αποτελεσμα πρεπει να μπεις σε μια διαδικασια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Δεν ξέρω στο  παραπάνω μνμ πως κατάφερα και έστειλα μια κενή απάντηση! Προσπαθώ ακόμα να το βρω... 

Φοβάμαι γιατί δεν ειμαι και πολύ τυχερή.... Παλυνδομη πρώτα και μετά από 6 μήνες εξωμυτριο....Προσπαθω να σκέφτομαι θετικά αλλά πάντα κάτι με τραβάει σε αυτές τις σκέψεις ερχόμαστε σε επαφή άσχετα με την ωορρηξία ούτως ή άλλως και τον προηγούμενο μήνα που προσπαθήσαμε είχα δεξιά ωορρηξία και ίσως για αυτό φοβάμαι! 

 

Είμαι αισιόδοξη γενικά και το μονο που με ανχώνει είναι αυτό!Έστω και με μια σάλπιγγα ελπίζω ούτε η πρώτη είμαι ούτε η τελευταία... Πολλές κοπέλες τα κατάφεραν! 

Απλά κάτι μέρες τώρα έχω ένα πόνο δεξιά και σκέφτομαι συνέχεια μήπως είναι κάτι....εχω βέβαια και σύνδρομο ευρέθηστου εντέρου....εχω μπερδευτεί.... 

Να γονιμοποιηθει ωάριο που βρίσκεται στη μεριά χωρίς σάλπιγγα δεν γίνεται! Δεν έχει το σπέρμα τρόπο να φτάσει.. Οπότε μη φοβάσαι τόσο, θα κάνεις ωορρηξία και αριστερά όπου να ναι και όλα θα πάνε καλά! Θα δεις που σε λίγο καιρό θα λες ότι " και εγώ πριν από το πρώτο μου παιδί είχα μια παλινδρομη και ένα εξωμητριο" και θα είναι πια παρελθόν αυτές οι περιπέτειες.. :)

Στην ωορρηξια πονάμε τις ημέρες που ωριμάζει το ωοθηλακιο και μεγαλώνει και μετά από το υγρό που απελυθερωνει, υπάρχουν πολλοί φυσιολογικοί λόγοι για τους οποίους μπορεί να έχεις πονακια.. Προσπάθησε όσο μπορείς να το απομυθοποιησεις, ηρέμησε και θα φύγει και κ πόνος.. 

Just now, Dimitra94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Διάβασα όσα γράψατε αυτές τις μέρες που δεν είχα μπει.

@*ζουζουνα*!!! και πάλι συγχαρητήρια!!! Όλα τα καλά σου εύχομαι:wub:

Έχω μερικά νέα να σας πω.. σήμερα ο καλός μου πήγε στον ουρολόγο, που σας έλεγα ότι το αποφάσισε μόνος του να το δει. Όμως κορίτσια παρόλη τη διάλεξη που του έκανα πριν πάει για το τι να συζητήσουν, γυρνάει και τι μου λέει; "Μετά το χρόνο είπε να κάνω σπερμοδιάγραμμα, όχι ακόμα". Δεν σας κρύβω ότι τσαντιστηκα λίγο γιατί είχα προσπαθήσει να του εξηγήσω ότι δεν υπάρχει λόγος να χάνουμε χρόνο αν τυχόν υπάρχει κάτι, αλλά τελοσπάντων του έγραψε έναν υπέρηχο και του είπε ότι ανάλογα το αποτέλεσμα θα δει αν χρειάζεται κάτι άλλο ή αν είναι οκ προς το παρόν.

Επίσης έκανα επαναληπτική tsh και βγήκε 3,8.. Θα μιλήσω αύριο με την ενδοκρινολόγο μου, όμως στεναχωρήθηκα λίγο και με την τιμή αυτή.

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο, είναι και αργά. Ήθελα κάπου να τα πω και ξέρω ότι εσείς με καταλαβαίνετε <3

Καλησπέρα! Το 3.8 tsh είναι μέσα στις φυσιολογικές τιμές.. Τώρα για εγκυμοσύνη πρέπει να πέσει κάτω από 2.5 Ειναι πολύ εύκολο να ρυθμιστεί, θα σου αυξήσει απλά τη θυροξινη και θα πέσει! Εγώ όταν έμεινα έγκυος έκανα τις πρώτες αιματολογικές 6 εβδομάδων και είχα tsh 3.73 πήρα χαπάκι των 50mg και σε 20 μέρες είχε πέσει 1.67.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

των 100 παίρνω, τόσο έπαιρνα και στις άλλες 2 ,στην 1η δεν ειχα παρει τπτ 

κοριτσακι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

το ειχα παρει @Emilly μεχρι και 37η βδομάδα κύησης 

5 ώρες πρίν, Dimitra94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Διάβασα όσα γράψατε αυτές τις μέρες που δεν είχα μπει.

@*ζουζουνα*!!! και πάλι συγχαρητήρια!!! Όλα τα καλά σου εύχομαι:wub:

Έχω μερικά νέα να σας πω.. σήμερα ο καλός μου πήγε στον ουρολόγο, που σας έλεγα ότι το αποφάσισε μόνος του να το δει. Όμως κορίτσια παρόλη τη διάλεξη που του έκανα πριν πάει για το τι να συζητήσουν, γυρνάει και τι μου λέει; "Μετά το χρόνο είπε να κάνω σπερμοδιάγραμμα, όχι ακόμα". Δεν σας κρύβω ότι τσαντιστηκα λίγο γιατί είχα προσπαθήσει να του εξηγήσω ότι δεν υπάρχει λόγος να χάνουμε χρόνο αν τυχόν υπάρχει κάτι, αλλά τελοσπάντων του έγραψε έναν υπέρηχο και του είπε ότι ανάλογα το αποτέλεσμα θα δει αν χρειάζεται κάτι άλλο ή αν είναι οκ προς το παρόν.

Επίσης έκανα επαναληπτική tsh και βγήκε 3,8.. Θα μιλήσω αύριο με την ενδοκρινολόγο μου, όμως στεναχωρήθηκα λίγο και με την τιμή αυτή.

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο, είναι και αργά. Ήθελα κάπου να τα πω και ξέρω ότι εσείς με καταλαβαίνετε <3

ναι η tsh ειναι αυξημένη τωρα για τον αντρα σου εγω ειπα ας κάνει τον υπερηχο κ παρε να κανεις το test της hometest για να δεις αμα ειναι οκ...ειναι γρήγορα κ επειδή το είχαμε κάνει 2 φορες ειναι τσεκαρισμένο 

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου, τώρα θα ξέρεις ότι μπορεί να τύχει καμιά φορά να αλλάξει και η ωορρηξια σου και θα το έχεις στο νου σου.. Ξεκίνα από 10η μέρα μέχρι και την επόμενη περίοδο μέρα παρά μέρα ή κάθε μέρα επαφές και θα γίνει!! Προσπαθείτε καιρό; 

Κάθε μέρα δύσκολο...μέρα παρά μέρα ναι! Προσπαθούμε 6 μήνες...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Manoulitsa75 είπε:

Κορίτσια έκανα ένα τεστ IQ, λέγεται, και βγήκε άκυρο. Το περίμενα πως και πως με 10 μέρες καθυστέρηση. Τι να πω, τόση γκαντεμιά? :(((

Αστα τα τεστ καλε! Ειδικα αυτο εχει καψει κοσμο ..καλυτερα να εκανες χοριακή 10 η μερα παρα αυτο.ξέχασε το !! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Αστα τα τεστ καλε! Ειδικα αυτο εχει καψει κοσμο ..καλυτερα να εκανες χοριακή 10 η μερα παρα αυτο.ξέχασε το !! 

Άστο, νευρίασα τώρα. Δεν κάνω τίποτα. Πάνε και τα 7 ευρώ. :angry:

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια.λοιπον για το αρχείο.ειδα άσπρα υγρά κολπιτιδας.κολπιτιδα δεν παίζει..αν μου έρθει περίοδος άρα και τα υγρά δεν θα είναι στάνταρτ σύμπτωμα.ετοιμαζω την λίστα εγώ να ξέρετε.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 said:

Τόνια Μ εσύ πως είσαι??? Έκανες τέστ??

Καλά είμαι Όχι δεν έκανα φοβάμαι...

Χαίρομαι με την αναμονή κατάλαβες....Και δεν κάνω γιατί όσο δεν βλέπω  ελπίζω.. πάντως δεν έχω και κάνα συμπτώμα...σήμερα είναι η 14 η η 15 μέρα την ωορρηξίας... κανονικά έπρεπε από χθες....αύριο το πρωί θα κάνω σίγουρα....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Καλημέρα κοριτσάκια.λοιπον για το αρχείο.ειδα άσπρα υγρά κολπιτιδας.κολπιτιδα δεν παίζει..αν μου έρθει περίοδος άρα και τα υγρά δεν θα είναι στάνταρτ σύμπτωμα.ετοιμαζω την λίστα εγώ να ξέρετε.

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια. Εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα διαφανη υγρα μετα την ωορρηξια και μετα εγιναν ασπρα υγρα, ελαστικα (sorry για την περιγραφη) και αδιαθετησα κανονικοτητα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...