Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 36 λεπτά , kons27 είπε:

Ναι σωστά! Απλά Μ έκανε εντύπωση πως από 32 ημέρες κύκλο τώρα έκανα 27...

Ισως να έτυχε ή να αλλάζει ο κύκλος σου για κάποιο λόγο μην ανησυχείς! Η περίοδος έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξια οπότε απλά μάλλον όταν κάνεις κύκλο 32 μέρες κάνεις ωορρηξία γύρω στη 18η ενώ τώρα έκανες νωρίτερα περίπου την 13η.. 

Αν δεν την είχατε δει με τον γυναικολόγο σου στον υπέρηχο και δεν ήξερες ποτε έγινε θα σου έλεγα ότι μπορεί να είναι εμφύτευση από καθυστερημένη σύλληψη απλά τώρα είναι αρκετές μέρες μετά την ωορρηξια για να είναι εμφύτευση.. Στο εύχομαι πραγματικά κορίτσι μου να είσαι έγκυος αλλά αν δεν είσαι μην ανησυχείς για μια φορά που έκανες πιο μικρό κύκλο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

σας ευχαριστώ πολυ κορίτσια! επειδή ειχα μια βιοχημικη πριν το 2ο παιδι στα αλλα 2 όπως κ τωρα θα παρω προληπτικά για να είμαστε καλυμμένη.

ευχαριστώ πολυ και στα δικά σας τωρα κοριτσια!!

Μια χαρα τελεια η χοριακη σου κοριτσαρα μου!! Με το καλο να ακουσετε καρδουλα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

@Emilly κ εγω αυτο θα σου ελεγα για το.εκζεμα η ομοιοπαθητικη σε αυτα τα παει πολυ καλητερα! πρεπει να βρεις ομως εναν καλο ομοιοπαθιτικο!

Αν σου πω τι έχω χρησιμοποιήσει ...τα πάντα...και οδοντόπαστα ομοιοπαθητικής κ όλες τις σειρές εκζεμα κ φαρμακευτικά φτιαχτά.τωρα παρήγγειλα κρέμα ομοιοπαθητικής κ αν δεν πιάσει κ αυτό θα ψάχτω πολύ μετά...η μαμά μου μου είπε ότι ακριβώς στην ηλικία του είχα βγάλει κ εγώ σμηγματορροικη δερματίτιδα στο τριχωτό της κεφαλής κ είχα κ στα μάτια αλεργιες...εμένα εμοιασε ο καημένος...απλά αυτός βγάζει γύρω από το στόμα κ πηγούνι.κ πλέον καταλαβαίνω όλο κ μεγαλύτερη γκάμα φαγητών που τον πειράζουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agatte είπε:

Πωπω.. Ταλαιπωριεται ο καημενουλης! Δεν ξέρω, ο δικός μου στο στόμα δε μου έβγαλε ποτέ κάτι. Στο σώμα μου έκανε έκζεμα και του έκανα ομοιοπαθητική. Περαστικά σας! 

Δοκιμασε Bio Oil. Εγώ το βάζω παντού!Και σώμα και πρόσωπο. Μετά το μπάνιο, κάνει το δέρμα βελούδινο. Δε με τρελαίνει η μυρωδιά του, έχει όμως αποτέλεσμα στο δέρμα. 

 

Συγχαρητήρια κοριτσάκι! Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι και ένα γερό μωρό! 

Πες μου όταν λες ομοιοπαθητική εννοείς σου έδωσε κρεμουλες κλπ ;;;;;ηηη από το στόμα.

Just now, tina79 είπε:

Ειμαι 7η μερα του κυκλου σημερα κ ποναω κατω αριστερα..μα 7η μερα ρε γμτ? Τοσο νωρις? Τι τζουφιο αυγο θα ειναι αυτο..λες κ ολα τα υπολοιπα ηταν καλα..

Αφού έχεις μικρούς κύκλους ρε συ.να σου πω κ εγώ που έχω μεγάλους έχει τύχει πριν δύο μήνες πόνους 11 μέρα κ τα υγρά τα γνωστά κ έλεγα τι γίνεται...τυχαίνει...αυτό θα μεγαλωνρι τώρα κ θα σκάσει σε τρεις τέσσερις μέρες.

πρίν από 14 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

κοριτδακι μου αν οντως δεν εχεις δει τοτ αλλο μηπως ειναι εμφυτευση.επισης το τεστ αν ειναι εμφυτευση δεν θα έδειχνε τωρα γιατι σε αυτο φαίνεται αντε μια με 2 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο...και συνήθως μετα την εμφυτευση ανεβαίνει η χοριακη.

Ζουζούνα πόσο σαλοσπιρ παίρνεις;;;;και μέχρι πότε;;;;;εγώ παίρνω ήδη των 80 κάθε φορά μετά την ωορηξια για να είμαι καλυμμένη αν πιάσω κ αν γίνει τελικά ξεκινάω αμέσως αντιπηκτικες...επειδή στις εξετάσεις μου φάνηκε ότι μάλλον έβγαλα θρομβοφιλια κ είχα τις δύο συνεχόμενες....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πες μου όταν λες ομοιοπαθητική εννοείς σου έδωσε κρεμουλες κλπ ;;;;;ηηη από το στόμα.

Αφού έχεις μικρούς κύκλους ρε συ.να σου πω κ εγώ που έχω μεγάλους έχει τύχει πριν δύο μήνες πόνους 11 μέρα κ τα υγρά τα γνωστά κ έλεγα τι γίνεται...τυχαίνει...αυτό θα μεγαλωνρι τώρα κ θα σκάσει σε τρεις τέσσερις μέρες.

Μπαα..αυτο τωρα θα σκασει, αντε αυριο.. Ασε με συμμαθητρια κ δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα..θυμασαι οχι χθες κυριακη, την προηγουμενη κυριακη οτι ποναγε το βυζι? Μαντεψε...ακομα ποναει! Αδιαθετησα, τελειωσε περιοδος κ αυτο εκει, ποναει..λες κ περιμενω να αδιαθετησω.. μπηκα χθες κ διαβαζα κ ελεγαν γιατροι οτι ειναι συμπτωμα προκλιμακτηριου η ευαισθησια στο στηθος..κ μην μου χαιδεψεις τα αυτια..

ουτε ορμονες θελω να δω ουτε τπτ, βαρεθηκα να βγαινω κλαιγοντας απο τις κλινικες..

σε αλλα νεα, για να ευθυμησουμε κ λιγο, τιμη κ δοξα στα ωαρια που κατεληξαν σε μια σερβιετα!!!! Χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 said:

Ειμαι 7η μερα του κυκλου σημερα κ ποναω κατω αριστερα..μα 7η μερα ρε γμτ? Τοσο νωρις? Τι τζουφιο αυγο θα ειναι αυτο..λες κ ολα τα υπολοιπα ηταν καλα..

Δώσε πόνο Τινα....πάρε μαξιλάρι και ορμά....κανε και το σταυρό σου μετά....καλή επιτυχία 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Ωορρηξίας linaaa. Τελείωσα χθες από περίοδο και λέω να πηγαίνω πλέον με τεστ ωορρηξίας για πιο στοχευμενες επαφές 

οχιι μην παρεις clear blue. ειναι πανακριβα κ βγαζουν συνεχεια χαμογελακι αλλα νταλον δηλαδη ωορηξια εμενα μου εβγαζαν καθε μερα κ τωρα παλι μια κοπελα αυτο επαθε,. να παρεις ταινιουλες hometest φτηνα κ πεφτουν μεσα ακριβως !με λιγες δοκιμες τα εμαθες αμεσως 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Δώσε πόνο Τινα....πάρε μαξιλάρι και ορμά....κανε και το σταυρό σου μετά....καλή επιτυχία 

Χχαχαχαχαχααχ...το πηρα το αγορι Τονια!! Του λεω,  ε ψιτ...ελα λιγο μεσα που θελω να σου πω κατι..χχαχαχαχαχαχαχα..

ευχαριστω συμμαθητρια..τι κανεις εσυ????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa said:

οχιι μην παρεις clear blue. ειναι πανακριβα κ βγαζουν συνεχεια χαμογελακι αλλα νταλον δηλαδη ωορηξια εμενα μου εβγαζαν καθε μερα κ τωρα παλι μια κοπελα αυτο επαθε,. να παρεις ταινιουλες hometest φτηνα κ πεφτουν μεσα ακριβως !με λιγες δοκιμες τα εμαθες αμεσως 

Έχεις δίκιο πολύ φτηνά και αξιόπιστα....

 

Just now, tina79 said:

Χχαχαχαχαχααχ...το πηρα το αγορι Τονια!! Του λεω,  ε ψιτ...ελα λιγο μεσα που θελω να σου πω κατι..χχαχαχαχαχαχαχα..

ευχαριστω συμμαθητρια..τι κανεις εσυ????

Σε αναμμένα κάρβουνα κάθομαι....το έχω ρίξει στην προσευχή....μήπως και γίνει το θαύμα....αποφάσισα να το προχωρήσω με εξωσωματική εάν δεν έρθει από μόνο του....σε λιγες μέρες θα έχω ραντεβού με τον γιατρό και θα δω τι θα μου πει....ο άντρας μου άρχισε και τα μασουσε....γιατί φοβάται όλοι την διαδικασία άλλα του είπα τέλος ΕΓΩ ΘΕΛΩ.....και είπε οκ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αν σου πω τι έχω χρησιμοποιήσει ...τα πάντα...και οδοντόπαστα ομοιοπαθητικής κ όλες τις σειρές εκζεμα κ φαρμακευτικά φτιαχτά.τωρα παρήγγειλα κρέμα ομοιοπαθητικής κ αν δεν πιάσει κ αυτό θα ψάχτω πολύ μετά...η μαμά μου μου είπε ότι ακριβώς στην ηλικία του είχα βγάλει κ εγώ σμηγματορροικη δερματίτιδα στο τριχωτό της κεφαλής κ είχα κ στα μάτια αλεργιες...εμένα εμοιασε ο καημένος...απλά αυτός βγάζει γύρω από το στόμα κ πηγούνι.κ πλέον καταλαβαίνω όλο κ μεγαλύτερη γκάμα φαγητών που τον πειράζουν.

γενικα να ξερεις οτι οι ανοιχτοχρωμες επιδερμιδες ειναι πιο ευαισθητες σε τετοια πραγματα. οι κρεμες νομιζω οτι κανουν πιο ευαισθητο το δερμα κ τελικα ξαναρχιζει απτην αρχη κ χειροτερο το προβλημα. γιαυτο κ η ομοιοπαθητικη ειναι καλητερη σε αυτα. αλλα πρεπει να κοψει κ καποιες τροφες. θυμαμαι ενα ξαδερφακι μου πιο μικρο που εκανε κ για καποια διαστηματα απλα δεν επρεπε να φαει καποιες τροφες κ νομιζω κ οτι προσφατα η μαμα του μου ειπε οτι μονο ετσι μειωθηκαν οι εξαρσεις . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Έχεις δίκιο πολύ φτηνά και αξιόπιστα....

 

Σε αναμμένα κάρβουνα κάθομαι....το έχω ρίξει στην προσευχή....μήπως και γίνει το θαύμα....αποφάσισα να το προχωρήσω με εξωσωματική εάν δεν έρθει από μόνο του....σε λιγες μέρες θα έχω ραντεβού με τον γιατρό και θα δω τι θα μου πει....ο άντρας μου άρχισε και τα μασουσε....γιατί φοβάται όλοι την διαδικασία άλλα του είπα τέλος ΕΓΩ ΘΕΛΩ.....και είπε οκ

Καπου τωρα μεσα στην εβδομαδα περιμενεις? Ποτε?  Προσευχησου κοριτσι μου..κ η μανουλα της Παναγιτσας μεγαλη ηταν οταν την εφερε στο κοσμο! Να πας αγαπη, να πας τωρα που το πηρες αποφαση, μην κανεις τα δικα μου πισωγυρισματα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 said:

Καπου τωρα μεσα στην εβδομαδα περιμενεις? Ποτε?  Προσευχησου κοριτσι μου..κ η μανουλα της Παναγιτσας μεγαλη ηταν οταν την εφερε στο κοσμο! Να πας αγαπη, να πας τωρα που το πηρες αποφαση, μην κανεις τα δικα μου πισωγυρισματα..

Σήμερα η αύριο....γιατί είχα δίπλο τεστ ωορρηξίας όποτε ελπίζω....καλή επιτυχία Τινα μου...η ψυχολογία μας παίζει σημαντικό ρόλο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...