Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ναι ρε κορίτσι μου 

Και ξέρεις τι σκέφτομαι ;

Αν πάει το ενδομήτριο 7 και έρθουν κ αφρατεψουν τ αυγά 

Και αφού θα κάνω και οβιτρελ 

Λες να πάω να χτυπήσω και τη σπερματεγχυση να τελειώνουμε;;

Τι λες;;;

Ναιιιιιιιι.χτυπα αλύπητα.χαχαχαχαχαχα.εγω ξέρεις τι έκανα αυτό τον μήνα;;;πήραμε μουκοσολβαν με τον δικό μου για να ρευστοποιήσει τις βλενοδεις εκκρίσεις κ να κολυμπήσουν πιο γρήγορα τα αγόρια...το είχε προτείνει ο ανδρολογος σε μία γνωστή όπου ο άντρας της είχε πυκτη βλενα στο σπέρμα...πήραμε κ οι δύο...αν κάτσει θα πάτε όλες να φύγει το βηχαλακι.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια τι κανετε; Οι εγκυουλες μας πως ειναι;Εγω σε 3 μερες (δεν) περιμενω..σημερα κατι με προβληματιζει το στηθος μου γενικα μου ποναει αυτες τις μερες αλλα σημερα εχει σκληρηνει κατι το οποιο εμενα δεν μου εχει ξανασυμβει ειδικα τοσο κοντα στις μερες που ειναι να μου ερθει η περιοδος..δεν ξερω,σε εσας εχει συμβει κατι παρομοιο;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Οι εγκυουλες μας πως ειναι;Εγω σε 3 μερες (δεν) περιμενω..σημερα κατι με προβληματιζει το στηθος μου γενικα μου ποναει αυτες τις μερες αλλα σημερα εχει σκληρηνει κατι το οποιο εμενα δεν μου εχει ξανασυμβει ειδικα τοσο κοντα στις μερες που ειναι να μου ερθει η περιοδος..δεν ξερω,σε εσας εχει συμβει κατι παρομοιο;

Με το καλό να μην σου έρθει... Εγώ να σου πω την αλήθεια τεράστια διαφορά στο στήθος μου δεν είδα απλά πρήξιμο και πονάει σε νορμάλ πλαίσια.. κάνε υπομονή 3μερες έμειναν και κάνε ένα τεστακι 

13 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσιαααα καλησπερααα. Εμενα βγηκε η χοριακη μου σημερα.. Να σας κανω να σας πεσει το σαγονι? Πολυ περιεργα πραγματα πρεπει να έχουν παιχτεί αυτον τον μηνα αν οντως προχωρησει καλα η εγκυμοσυνη.. Σημερα η χοριακη βγηκε 88,33..με δειχνει 8 με 9 ημερων. Εμεις ειχαμε οντως μια μοναδικη επαφη εκείνη την εβδομαδα την κυριακη.. Ακριβως 8 μερες πριν.. Εξου και τα αρνητικα τεστ..λετε αντι να ριξω περιοδο να εριξα αυγο? Αφου κυριακη ηταν η ημερα που εκλαιγα γιατι ειχαν κανει τεστ και ηταν αρνητικο γιατι ηταν η ημερα αναμενόμενης περιόδου.. Και τελικα δεν ηρθε περιοδος

Μπράβο μια χαρά είναι η χοριακη σου με το καλό και η επόμενη να ναι ακόμα μεγαλύτερη μήπως σου φύγει και το άγχος λίγο. Κάτι έγινε σίγουρα με τον κύκλο σου και άργησες αλλά ήταν για καλό 

Να πάνε όλα καλά!!! Περιμένω και εγώ την 2η χοριακη σήμερα :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Οι εγκυουλες μας πως ειναι;Εγω σε 3 μερες (δεν) περιμενω..σημερα κατι με προβληματιζει το στηθος μου γενικα μου ποναει αυτες τις μερες αλλα σημερα εχει σκληρηνει κατι το οποιο εμενα δεν μου εχει ξανασυμβει ειδικα τοσο κοντα στις μερες που ειναι να μου ερθει η περιοδος..δεν ξερω,σε εσας εχει συμβει κατι παρομοιο;

Σου ευχομαι να μην σου ερθει και να ειναι σημαδι... Εμενα με ποναει πολυ το στηθος αφου να τρεξω δεν μπορω.. Τα κραταω.. Χαχχαχα... Οποτε ποτε δεν ξερεις... Στο ευχομαι ολοψυχα.. ❤️❤️❤️

Just now, Valeria7 είπε:

Με το καλό να μην σου έρθει... Εγώ να σου πω την αλήθεια τεράστια διαφορά στο στήθος μου δεν είδα απλά πρήξιμο και πονάει σε νορμάλ πλαίσια.. κάνε υπομονή 3μερες έμειναν και κάνε ένα τεστακι 

Μπράβο μια χαρά είναι η χοριακη σου με το καλό και η επόμενη να ναι ακόμα μεγαλύτερη μήπως σου φύγει και το άγχος λίγο. Κάτι έγινε σίγουρα με τον κύκλο σου και άργησες αλλά ήταν για καλό 

Να πάνε όλα καλά!!! Περιμένω και εγώ την 2η χοριακη σήμερα :wub:

Σε ευχαριστω κοριτσι μου.. Αντε σου ευχομαι τεραστια χοριακη... ❤️❤️❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Οι εγκυουλες μας πως ειναι;Εγω σε 3 μερες (δεν) περιμενω..σημερα κατι με προβληματιζει το στηθος μου γενικα μου ποναει αυτες τις μερες αλλα σημερα εχει σκληρηνει κατι το οποιο εμενα δεν μου εχει ξανασυμβει ειδικα τοσο κοντα στις μερες που ειναι να μου ερθει η περιοδος..δεν ξερω,σε εσας εχει συμβει κατι παρομοιο;

Και εμένα το στήθος μου πρηστηκε ως συνήθως λίγες μέρες μετά την ωορρηξία και αυτό που είδα σαν διαφορετικό και έκανα το τεστ ήταν ότι βρήκα κάπως πιο σκληρό και κάπως πιο σκούρες τις θηλές !!!! σου εύχομαι να αργήσεις πολύ να δεις περίοδο !!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, xenia^^ είπε:

Και εμένα το στήθος μου πρηστηκε ως συνήθως λίγες μέρες μετά την ωορρηξία και αυτό που είδα σαν διαφορετικό και έκανα το τεστ ήταν ότι βρήκα κάπως πιο σκληρό και κάπως πιο σκούρες τις θηλές !!!! σου εύχομαι να αργήσεις πολύ να δεις περίοδο !!!!!!!!!!!!!

Καλημερα Ξενια και σε ευχαριστω.. και εμενα πρηστηκε μετα την ωορρηξια αλλα οπως σας ειπα χθες και σημερα ειναι ακομα ειναι σκληρο στις θηλες.. πρωτη φορα μου γινετε αυτο

1 ώρα πρίν, Sofiamar93 είπε:

Σου ευχομαι να μην σου ερθει και να ειναι σημαδι... Εμενα με ποναει πολυ το στηθος αφου να τρεξω δεν μπορω.. Τα κραταω.. Χαχχαχα... Οποτε ποτε δεν ξερεις... Στο ευχομαι ολοψυχα.. ❤️❤️❤️

Σε ευχαριστω κοριτσι μου.. Αντε σου ευχομαι τεραστια χοριακη... ❤️❤️❤️ 

Σε ευχαριστω Σοφακι.. και εμενα μου ποναει και πρηστηκε ως συνηθως μετα την ωορριξια..αλλα απο χθες εχει γινει σκληρο στις θηλες

2 ώρες πρίν, Valeria7 είπε:

Με το καλό να μην σου έρθει... Εγώ να σου πω την αλήθεια τεράστια διαφορά στο στήθος μου δεν είδα απλά πρήξιμο και πονάει σε νορμάλ πλαίσια.. κάνε υπομονή 3μερες έμειναν και κάνε ένα τεστακι 

Μπράβο μια χαρά είναι η χοριακη σου με το καλό και η επόμενη να ναι ακόμα μεγαλύτερη μήπως σου φύγει και το άγχος λίγο. Κάτι έγινε σίγουρα με τον κύκλο σου και άργησες αλλά ήταν για καλό 

Να πάνε όλα καλά!!! Περιμένω και εγώ την 2η χοριακη σήμερα :wub:

Βαλερια σε ευχαριστω..αυτο ευχομαι και εγω...θα κρατηθω να μην κανω τεστ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Καλημερα Ξενια και σε ευχαριστω.. και εμενα πρηστηκε μετα την ωορρηξια αλλα οπως σας ειπα χθες και σημερα ειναι ακομα ειναι σκληρο στις θηλες.. πρωτη φορα μου γινετε αυτο

Σε ευχαριστω Σοφακι.. και εμενα μου ποναει και πρηστηκε ως συνηθως μετα την ωορριξια..αλλα απο χθες εχει γινει σκληρο στις θηλες

Βαλερια σε ευχαριστω..αυτο ευχομαι και εγω...θα κρατηθω να μην κανω τεστ

Εγώ δεν κρατηθηκα είχα κάνει 6 μέρες πριν αυτά τα πρώιμης βέβαια ήμουν σίγουρη ότι είμαι και ήταν τόσο αχνη η γραμμή που έλεγα δεν μπορεί εγώ δεν το έκανα καλά είναι νωρίς..τελικά δεν ξαναέκανα άλλο πήγα μετά από 6 μέρες και έκανα τη 1η χοριακη 

Περιμένουμε τα νέα σου σύντομα και ευχάριστα!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μπορεί κάποια να με βοηθήσει που κρατάει θερμοκρασία για να καταλάβω σωστά πως λειτουργει..πως καταλαβαίνουμε ποτέ περίπου είναι η ωορηξια?

ειναι παρα πολυ δυσκολο δεν βγαζεις ακρη. τιποτα απλα θελει να ξυπνας συγκεκριμενη ωρα καθε πρωι πριν κουνηθεις καν πριν σηκωθεις πριν πιεις νερο θα βαζεις θερμομετρο. πριν την ωορηξια ισως ανεβει 2-3 μικρες γραμμουλες. καθε μερα πρεπει να σημειωνεις ακριβως την θερμοκρασια. οταν γινει η ωορηξια κ τελειωσει θα ανεβει λιγο παραπανω απο 2-3 γραμμουλες. 

παντως δεν θα βγαλεις ακρη γιατι η θερμοκρασια επιρεαζετε κ απο αλλα πραγματα οποτε σηνεχεια θα μπερδευεσε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ said:

Καλημέρα κορίτσια μπορεί κάποια να με βοηθήσει που κρατάει θερμοκρασία για να καταλάβω σωστά πως λειτουργει..πως καταλαβαίνουμε ποτέ περίπου είναι η ωορηξια?

Πρέπει να μετρας την θερμοκρασία σου κάθε πρωί πριν σηκωθείς από το κρεβάτι...από το στόμα και όταν θα έχεις την πιο χαμηλή θερμοκρασία τότε θα έχει ΓΙΝΕΙ η ωορρηξία 

Just now, linaa said:

ειναι παρα πολυ δυσκολο δεν βγαζεις ακρη. τιποτα απλα θελει να ξυπνας συγκεκριμενη ωρα καθε πρωι πριν κουνηθεις καν πριν σηκωθεις πριν πιεις νερο θα βαζεις θερμομετρο. πριν την ωορηξια ισως ανεβει 2-3 μικρες γραμμουλες. καθε μερα πρεπει να σημειωνεις ακριβως την θερμοκρασια. οταν γινει η ωορηξια κ τελειωσει θα ανεβει λιγο παραπανω απο 2-3 γραμμουλες. 

παντως δεν θα βγαλεις ακρη γιατι η θερμοκρασια επιρεαζετε κ απο αλλα πραγματα οποτε σηνεχεια θα μπερδευεσε

Εγώ μια χαρά έβγαζα ακρη...λίγο να εξασκηθείς και δεν είναι καθόλου δύσκολο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

ειναι παρα πολυ δυσκολο δεν βγαζεις ακρη. τιποτα απλα θελει να ξυπνας συγκεκριμενη ωρα καθε πρωι πριν κουνηθεις καν πριν σηκωθεις πριν πιεις νερο θα βαζεις θερμομετρο. πριν την ωορηξια ισως ανεβει 2-3 μικρες γραμμουλες. καθε μερα πρεπει να σημειωνεις ακριβως την θερμοκρασια. οταν γινει η ωορηξια κ τελειωσει θα ανεβει λιγο παραπανω απο 2-3 γραμμουλες. 

παντως δεν θα βγαλεις ακρη γιατι η θερμοκρασια επιρεαζετε κ απο αλλα πραγματα οποτε σηνεχεια θα μπερδευεσε

 

Just now, Τονιαα είπε:

Πρέπει να μετρας την θερμοκρασία σου κάθε πρωί πριν σηκωθείς από το κρεβάτι...από το στόμα και όταν θα έχεις την πιο χαμηλή θερμοκρασία τότε θα έχει ΓΙΝΕΙ η ωορρηξία 

Εγώ μια χαρά έβγαζα ακρη...λίγο να εξασκηθείς και δεν είναι καθόλου δύσκολο

Σας ευχαριστω πολύ κορίτσια είπα να το δοκιμάσω , τ έκανα και το προηγούμενο μήνα αλλά κάπου μπερδεύτηκα γτ κάποιες μέρες ξεχαστηκα..κάθε μέρα ίδια ώρα ξυπνάω εκτός από σκου που δε δουλεύω ή αν δουλεύω είναι πιο αργά..Θα παραγγείλω με τη καινούργια χρονιά και τεστ ωορρηξίας αν δεν μας έρθει αυτό το μήνα για να είμαι πιο σίγουρη . Νομίζω με βοήθησαν και οι βιταμίνες μακάρι να μου στρώσουν το κύκλο γιατί έπαιζα στις μέρες τελευταία ,ήδη νομίζω αυτή η περίοδος μου είναι διαφορετική και ενώ κανονικά τελειώνω σχεδόν 3η μέρα ,αυτή τη φορά όχι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μπορεί κάποια να με βοηθήσει που κρατάει θερμοκρασία για να καταλάβω σωστά πως λειτουργει..πως καταλαβαίνουμε ποτέ περίπου είναι η ωορηξια?

ρια όπως στα είπε η Τονιαα αλλα και να εχεις μια σταθερή ωρα που την παίρνεις.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια για την ώρα ευχάριστα επιτέλους αριστερή ωορρηξία είχα στης 13/12 !!!Πονουσα πάρα πολύ βέβαια!!Ας ελπίσουμε για λίγη τύχη!!

Για όλα τα κορίτσια που τα κατάφεραν τους εύχομαι τα καλύτερα και με το καλό!!! 

 

 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια για την ώρα ευχάριστα επιτέλους αριστερή ωορρηξία είχα στης 13/12 !!!Πονουσα πάρα πολύ βέβαια!!Ας ελπίσουμε για λίγη τύχη!!

Για όλα τα κορίτσια που τα κατάφεραν τους εύχομαι τα καλύτερα και με το καλό!!! 

 

 

Κοριτσι μου.. Αντεεε.. Με το καλοοοο... Ευχομαι να εχεις ηδη ενα σπορακι να δρομολογειται για εμφυτευση 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια για την ώρα ευχάριστα επιτέλους αριστερή ωορρηξία είχα στης 13/12 !!!Πονουσα πάρα πολύ βέβαια!!Ας ελπίσουμε για λίγη τύχη!!

Για όλα τα κορίτσια που τα κατάφεραν τους εύχομαι τα καλύτερα και με το καλό!!! 

 

 

Μπράβο μπράβο πολύ χάρηκα ήμουν σίγουρη ότι θα σου κάνει 

Με το καλό να έρθεις και εσύ στην παρέα μας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...