Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω εχω Πητ 30/7! 

απο την αλλη εγω εχω αλλα θεματα. βλεπω τον γιατρο μου που λεει "ελα Τριτη, γεννας. ελα πεμπτη γεννας" και φοβαμαι μηπως κανει τιποτα με προκληση τοκετου ή καισαρικες μονο και μονο επειδη τον βολευει... η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι το ιδιο να τον παρω τηλ 3 τη νυχτα επειδη γενναω και το ιδιο να το εχει προγραμματισμενο... 

λετε να ειμαι υπερβολικη? απλα θελω οποτε θελει η μπεμπα μου να βγει, οποτε νιωθει αυτη ετοιμη. εσεις τι λετε? 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

εγω εχω Πητ 30/7! 

απο την αλλη εγω εχω αλλα θεματα. βλεπω τον γιατρο μου που λεει "ελα Τριτη, γεννας. ελα πεμπτη γεννας" και φοβαμαι μηπως κανει τιποτα με προκληση τοκετου ή καισαρικες μονο και μονο επειδη τον βολευει... η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι το ιδιο να τον παρω τηλ 3 τη νυχτα επειδη γενναω και το ιδιο να το εχει προγραμματισμενο... 

λετε να ειμαι υπερβολικη? απλα θελω οποτε θελει η μπεμπα μου να βγει, οποτε νιωθει αυτη ετοιμη. εσεις τι λετε? 

Κι εγω το φοβαμαι πολυ αυτο...δυστηχως εχει γινει συστημα πλεον..εγω σκεφτομαι οταν θα κοντευει η ωρα  αν μου πει π.χ θα λειπω τον ιουλιο με αδεια η κατι τετοιο σαν δικαιολογια για να με βαλει με καισαρικη να του πω εγω γιατρε θα σε φροντισω δε θα σ αφησω ετσι (λεφτα)κ.τ.λ.π αλλα θελω να γεννησω φυσιολογικα να περιμενουμε κι οποτε ερθει μονο του εκτος αν υπαρχει λογος φυσικα!!εκει δεν το συζηταμε..ετσι μου χουν πει να του πω..τωρα δεν ξερω τι θα γινει...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να είναι ο γιατρός άνθρωπος. Ο δικός μου πάει διακοπές σε νησί με αεροδρόμιο για να μπορεί να γυρισει αν σπάσουν κάποιας τα νερά. Αλλά αυτό με τις καισαρικες το έχουν κάνει σύστημα. Αλλά βρε κορίτσια πως θα σας βάλει για καισαρική χωρίς προβλημα; τι θα πει; ποιος ο λόγος; δεν πρέπει να σας το αιτιολογησει κάπως; Δεν πιστεύω πια. Πείτε το όμως στα ίσια. Εγώ θέλω να γεννήσω φυσιολογικα τι θα γίνει αν σπάσουν τα νερά νύχτα; Θα σας βρω στο κινητό; Για να δείτε αντίδραση. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Τελικά πρέπει να είναι ο γιατρός άνθρωπος. Ο δικός μου πάει διακοπές σε νησί με αεροδρόμιο για να μπορεί να γυρισει αν σπάσουν κάποιας τα νερά. Αλλά αυτό με τις καισαρικες το έχουν κάνει σύστημα. Αλλά βρε κορίτσια πως θα σας βάλει για καισαρική χωρίς προβλημα; τι θα πει; ποιος ο λόγος; δεν πρέπει να σας το αιτιολογησει κάπως; Δεν πιστεύω πια. Πείτε το όμως στα ίσια. Εγώ θέλω να γεννήσω φυσιολογικα τι θα γίνει αν σπάσουν τα νερά νύχτα; Θα σας βρω στο κινητό; Για να δείτε αντίδραση. 

Και να φανταστεις οτι θα τον πληρωσω κιολας και σε καθε επισκεψη του δινω λεφτα (στο νοσοκομειο θα γεννησω αλλα μ εχει αναλαβει αυτος) ενταξει χωρις λογο δε θα σε βαλει αλλα ειναι και πραγματα που δεν τα ξερουμε οποτε αν μου πει οτι υπαρχει  καποιο θεμα που ξερω εγω αν ειναι αληθεια η ψεμα;μπορει να σου βρει χιλιους λογους για να σε βαλει..τελος του μηνα θα παω ..θα τον ρωτησω πολλα και αυτο που λες...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά ναι οτιδήποτε μπορεί να σου πει. Αλλά δεν νομίζω μωρέ. Θα τον είχες καταλάβει τόσο καιρό. Κάποια στιγμή θα σου πέταγε ένα σχόλιο. Αλλά μην πέσεις και στην παγίδα να υπάρχει όντως λόγος και εσύ να εισαι αρνητική. Πρόσφατα έμαθα για ιδιώτη γιατρό που ήθελε πολλούς φυσιολογικόυς για να δημιουργήσει καλή φήμη και εβαλε μια κοπέλα με πρόβλημα στη μέση να γεννήσει φυσιολογικά. Ε 4 μερες η κοπέλα και δεν μπορούσε να σηκωθεί από το κρεβάτι γιατί πονουσε η μέση της και έσερνε το πόδι της. Τι να τον κάνεις τον φυσιολογικό τοκετό εκεί; Μετά την 35η εβδομάδα θα σε βλέπει και πιο συχνά οπότε θα έχεις χρόνο να το συζητήσεις. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Καλά ναι οτιδήποτε μπορεί να σου πει. Αλλά δεν νομίζω μωρέ. Θα τον είχες καταλάβει τόσο καιρό. Κάποια στιγμή θα σου πέταγε ένα σχόλιο. Αλλά μην πέσεις και στην παγίδα να υπάρχει όντως λόγος και εσύ να εισαι αρνητική. Πρόσφατα έμαθα για ιδιώτη γιατρό που ήθελε πολλούς φυσιολογικόυς για να δημιουργήσει καλή φήμη και εβαλε μια κοπέλα με πρόβλημα στη μέση να γεννήσει φυσιολογικά. Ε 4 μερες η κοπέλα και δεν μπορούσε να σηκωθεί από το κρεβάτι γιατί πονουσε η μέση της και έσερνε το πόδι της. Τι να τον κάνεις τον φυσιολογικό τοκετό εκεί; Μετά την 35η εβδομάδα θα σε βλέπει και πιο συχνά οπότε θα έχεις χρόνο να το συζητήσεις. 

Δικιο εχεις..αλλα επειδη με ξερω αν μου πει οτι υπαρχει καποιο θεμα  δεν νομιζω εκεινη την ωρα να σκεφτω να του πω τιποτα..μην σου πω οτι εγω θα του λεω να μου κανει καισαρικη...χαχαχχα τουλαχιστον υπαρχουν και σωστοι γιατροι λιγοι αλλα υπαρχουν..καλα δε ντραπηκε κι αυτος κοπελα με προβλημα στη μεση να την αφησει να γεννησει φυσιολογικα ..ελεος ..ολα θα τα δουμε..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eleni2512 said:

εγω εχω Πητ 30/7! 

απο την αλλη εγω εχω αλλα θεματα. βλεπω τον γιατρο μου που λεει "ελα Τριτη, γεννας. ελα πεμπτη γεννας" και φοβαμαι μηπως κανει τιποτα με προκληση τοκετου ή καισαρικες μονο και μονο επειδη τον βολευει... η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι το ιδιο να τον παρω τηλ 3 τη νυχτα επειδη γενναω και το ιδιο να το εχει προγραμματισμενο... 

λετε να ειμαι υπερβολικη? απλα θελω οποτε θελει η μπεμπα μου να βγει, οποτε νιωθει αυτη ετοιμη. εσεις τι λετε? 

Αρχικά είναι νωρίς να γεννήσεις, κ αν κάνει χιούμορ, δεν είναι κ πολύ πετυχημένο...:evil:

Η ειδικότητα τ γυναικολόγου έχει αυτή την ιδιαιτερότητα, πρεπει να ναι απικο. Έχω ακούσει περίπτωση σε κοπελα π γεννάει επίσης ιούλιο να της πει στον 4ο μηνα νομιζω οτι μπορει να λείπω ιούλιο για διακοπές κ τλκ άλλαξε γιατρό. Κ αυτό ακόμα ακραίο μ φάνηκε γτ ήταν κ ιδιώτης. Τώρα γιατρός  νοσοκομείου μ φαίνεται πιο εύκολο να το πει αλλά κ πάλι απαγορεύεται. Είναι κομμάτι της δουλειάς τους. Κ πιο πολύ μ έκανε εντύπωση με τον ιδιώτη π δεν φοβήθηκε για τη φήμη του. Γενικά πάντως, φίλες π έχουν γεννήσει δεν είχαν θέμα, ο γιατρός τους ήταν εκεί όταν έπρεπε.

Οπότε μην ντρέπεσαι, με ευγένεια, μίλα του ανοιχτά, τύπου μπορώ να βασίζομαι σε σας; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ... 

Δυστυχώς έχει γίνει όντως μόδα με της καισαρικές ...εδώ που είμαι εγώ έχουν την κλασσική δικαιολογία δεν γύρισε η κατέβηκε το παιδί ...δεν μπορώ να την καταλάβω αυτή την δικαιολογία ...εγώ προσωπικά δεν έκανα απολύτως τίποτα για να γυρίσει η μικρή ούτε περπάτημα ούτε ασκήσεις τίποτα ... Δεν λέω όντως υπάρχουν περιπτώσεις που δεν γυρίζει αλλά στις 100 η 95 να μην έχει γυρίσει ? Γιατί εδώ σε εμένα τα ποσοστά είναι αυτά ...

Εμένα ο γιατρός μου είναι κάθετος θα γεννήσεις φυσιολογικά εγώ καισαρική δεν σου κάνω μου λέει από την στιγμή που δεν υπάρχει πρόβλημα ... Και του λέω αν λείπετε είστε με άδεια κάτι μου λέει βλέπω το πρόγραμμα μου όταν έχω γυναίκες να γεννούν δεν πάω διακοπές μακριά και δεύτερον να βρω τρόπο να έρθω όταν εσύ θα γέννας και κάθε γυναίκα αυτό είναι πρόβλημα δικό μου που δεν θα πρέπει να σε απασχολεί ... 

Να πω ότι δεν του έχω δώσει τίποτα σε λεφτά και δεν θα του δώσω . 

Και έτσι πρέπει να είναι όλοι οι γιατροί ...ήξεραν όταν επέλεξαν την ειδικότητα τι τους περιμένει ...έχουν να κάνουν με γυναίκες και με έγγυους ...αλλά φαίνεται τους κάνουν "ειδική πλύση εγκεφάλου" όταν σπουδάζουν ... 

Τι να πω διαλέγουν τον εύκολο και γρήγορο τρόπο αυτούς πρέπει να τους βαράς ...δεν μιλάω για κάποιον συγκεκριμένο γιατρό δικό σας κορίτσια μιλάω γενικά.

Οπότε @Γλυκερια123 εγώ δεν θα του έλεγα καν για λεφτά απλα θα των ρωτούσα στα ίσια να δω τι θα μου πει ... Και αν στην τελική σου κάνει μα μου τότε πες του για λεφτά ...να δεις και με.τι άνθρωπο έχεις να κάνεις ... 

@Eleni2512 η γνώμη μου είναι να του πεις ότι θέλεις να έρθει η μπέμπα σου όποτε θέλει αυτή να έρθει να μην επέμβει αυτός ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι εχουμε.σκοπο με τον αντρα μου 20 του μηνα που θα παμε να του κανουμε μια συζητηση. στη τελικη δημοσιο ειναι, αν θελω γενναω και με εφημερεύοντα γιατρο.

βασικα εμενα μου μπηκαν λιγο ψυλλοι στα αφτια γιατι μου ειπε πριν 2 εβδομαδες που πηγα (31 εβδομαδων) πως δεν εχει παρει θεση ακομα και πρεπει να.το δουμε για να μπορω να γεννησω φυσιολογικα και.σκεφτομαι εγω απο.μεσα μου μα νωρις δεν ειναι για να παρει θεση????? τι μου λεει τωρα? 

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω εχω 24/7 τλκ ημερομηνια.καλα το οτι το μωρο ειναι ψηλα κ δεν κατεβαινει ειναι οτι πιο συνηθες!εμενα πιο πιθανο ειναι να με βαλει να γεννησω με προκληση φυσιολογικα παρα καισαρικη επισης δν ειναι θελει να βαζει επισκληρηδιο!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχω καταλάβει οι γιατροί μπορούν να βρουν τα πάντα για να σου πουν. Εκείνη την στιγμή όμως δεν διακινδυνεύεις τίποτα και λες κάνε ότι πρέπει γιατρέ μου.

Πάντως και με πρόκληση κάνεις επισκληρηδιο. 

Εμένα ακόμα δεν θέλει να μου πει για τον τοκετό για ψυχολογικούς λόγους. Λέει ότι αν προετοιμάζεται η γυναίκα για φυσιολογικό και κάτσει καμιά στραβή για πρόωρο απογοητεύεται πολύ (κατάθλιψη κα) οπότε δεν μ έχει πει τίποτα. Βέβαια είμαι 32 και 6 και ο μικρός είναι έτοιμος να εμπεδωθεί.. 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σας πω την γνώμη μου. Εμένα ο μικρός είναι σε τέλεια θέση από καιρό τόσο που μου δίνει την εντύπωση ότι αν έκανα Φ.τ σε 2 ώρες θα είχα γεννήσει. Φαντάζεστε ποοοοοσο πολύ μου κακοφάνηκε όταν έμαθα για την καισαρική. Και σκέφτειτε ότι ίσως γίνει και με ολική. Άλλο σοκ από εκεί. Αλλά κορίτσια το σημαντικότερο είναι να είμαστε καλά και οι 2. Όπως είπε και η μαία μου υπάρχουν Φ.τ. Οι οποίοι είναι τελικά πολύ παρεμβατικοι. Επίσης μπορεί να ξεκινήσει φ.τ. Και να παραστεί ανάγκη στην πορεία για καισαρική. Μην στεναχωρηθειτε, μην το κακοβαλεται και προετοιμαστειτε ψυχολογικά ότι πάντα υπάρχει αυτή η πιθανότητα. Άλλωστε εκείνη την ώρα καμία δεν θα κάνει φασαρία. Αλλά δεν είναι καλό να πας με χάλια ψυχολογια σε ένα χειρουργείο. Αλλά μωράκια θα γυρίσουν αλλά όχι, κάποια θα γυρίσουν την τελευταία μέρα. Όλα είναι στο πρόγραμμα. Εμείς ας φροντίσουμε τα υπόλοιπα, να φτάσουμε ως εκεί καλά και οι δύο και αυτοί που είναι η δουλειά τους ας φροντίσουν να την κάνουν καλά. Αλλωστε έχετε δει τον γιατρό σας πολλές φορές και σίγουρα θα έχετε σχηματίσει άποψη για αυτόν. Επειδή όμως εμείς είμαστε λίγο ευαίσθητες αυτό το διάστημα ρωτήσετε και την γνώμη του συζηγου. Αν έχει την ίδια εντύπωση με εσάς. Η αν απλά λόγω ορμονών εμείς έχουμε την μύγα :-D

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια ειμαι ανοιχτη κ ηια φυσιολογικο αλλα κ για καισαρική η ολικη ναρκωση δν ειναι οτι καλυτερο αλλα επειδη εχω ξανακανει περναει απιστευτα γρήγορα ο χρονος.τρελενομαι στην ιδεα οτο δν θα πιασω εγω πρωτητο μωρομ αν τυχει η ολικη οσο κ να αγαπω τον συζυγο!απλα δν θελω να ταλαιπωρηθει ομικρος!ολη η διαδικασια ειναι απροβλεπτη μπορει να χουμ τελεια θεση κ ξαφνικα την ωρα γεννας να γυρισουν το παθε φιλη προσφατα!της pharmasept το υγρο πλυντηριου μυριζει τελεια σαν πουδρα ασχετο χαχαχ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Anna17 τα είπες πολύ σωστά και το κυριότερο είναι να είμαστε και μαμά και μωράκι καλά τίποτα παραπάνω .... 

Ας γεννησουμε με οποιοδήποτε τρόπο αρκεί να γεννηθεί υγιέστατο ... 

 

Για πείτε τώρα κάτι άλλο γιατί γέννες καισαρικές και αυτά θα μας πιάσει άγχος το οποίο δεν θέλουμε τώρα ... 

Εγώ σήμερα το πρωί πήγα για περπάτημα με βρίσκει μια γυναίκα εδώ από το χωριό και μου λέει ούτε καλημέρα ούτε τίποτα γατάκι μου λέει θα γεννήσεις ? 

Ναι της λέω 5 θα κάνω να σου κρατήσω κανένα ? 

Έφυγε χωρίς να πει τίποτα ...κόλλημα όλοι με την μικρή κοιλιά που έχω ... Είχα κουραστειτ και από το περπάτημα με έπιασε σε φόρμα εκείνη την ώρα χαχαχχα

  • Χαχα 5

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...