Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      @Blue Velvet πως μπορώ να δω φώτο που έχετε ανεβασει? Στο προφίλ...που?

      Αααα την έσβησα,να την ανεβάσω ξανά?

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εσυ έκανες κανονικό τεστ η αυτό που δείχνει 6 ημέρες πριν ;;;

      Έκανα το clearblue πρώιμης ανίχνευσης,νομιζω είναι αυτό που λες

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Εμένα κορίτσια μου φαίνετε πολύ καλή ιδέα οικολογικά οι υφασμάτινες πάνες. Κατ αρχήν δύσκολα πιστεύω θα ερεθίζουν το μωρό. Αλλά πρέπει να έχεις του εμπορίου αν βγεις έξω. Από την άλλη είναι λίγο σίχαμα τώρα που το σκέφτομαι. Σε κάνα μήνα βέβαια που δεν θα μου φαίνετε σιχαμενο τίποτα από όλα όσα θα αντικρυσω θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά. @Elen211 θα ήθελα να μου στείλεις ένα μήνυμα για τα εσωτερικά πανακια σε παρακαλώ. Από που τα πήρες να τα δω, πως τα λένε εστω γιατί εγώ έχω βρει μόνο το εξωτερικό μέχρι τώρα.

@Giosotpk πρησμένα πόδια δεν έχω. Ελέγχω και το βάρος κάθε μέρα. Χθες βέβαια που περπάτησα υπερβολικά και είχαμε και 35 βαθμούς μου φάνηκαν ελάχιστα πρησμένα. Νομίζω ότι η καλή ενυδάτωση και το λίγο αλάτι κάνουν δουλειά. Τώρα με τη ζέστη πίνω άνετα 3.5 - 4 λίτρα νερό τη μέρα. Παγωτο γιατί δεν τρως; Μια άλλη λύση είναι το καρπουζι και γλυκό και νερό αρκετό. Επίσης φτιάξε ένα ζελε και άδειασε μέσα ένα γιαούρτι 200γρ. Ανακάτεψε το καλά και βάλτο σε θήκες στο ψυγείο. Πολύ δροσερό με ελάχιστες θερμίδες.

Επίσης επειδή σίγουρα πλέον πάω για γέννα στις 37 εβδομάδες χθες και σήμερα έκανα πάλι κορτιζόνη. Το μωρό μου είναι πολύ υποτονικό σαν την πρώτη φορά. Αύριο θα είναι καλύτερα βέβαια αλλά λυπαμε που είναι έτσι σήμερα. Από την άλλη όταν είναι στα καλά του με την θέση που έχει πάρει βρε κορίτσια με πονάει. Δεν ξέρω αν έχετε και εσείς αυτό το θέμα. Κατ αρχήν το κεφάλι του πιέζει κάπου το έντερο και πονάω υπερβολικά όταν πάω τουαλέτα, ούτε συγνώμη και όλας να αεριστω δεν μπορώ χωρίς να πονάω. Δεύτερον όταν κουνάει το κεφάλι του εκεί κάτω που είναι πάλι πονάω. Να είναι καλά αλλά δύσκολο το τελευταίο διάστημα. Σκέψου να ήταν 3 κιλά τι θα γινόταν. 

Τέλος, κάνω ποδαρικο στον 9ο σήμερα. Λογικά πρέπει να είμαι η πρώτη. Καλές γέννες να έχουμε καλές μου. Με το καλό να μας έρθουν τα παιδάκια μας και εμείς σιδερένιες. 

  • Μου αρέσει 4

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Anna17 αν πιάσω εγώ το παγωτό στα χέρια μου φοβάμαι πως θα το φάω όλο στην κατάσταση που βρίσκομαι τώρα χαχαχχα ... 

Θα πάω αύριο να πάρω καρπούζι δεν γίνεται ...μην σου πω θα πάρω 3 να τα έχω χαχαχαχ ... 

Ο μικρούλης ποιος ξέρει πως κάθεται και δεν βολεύεται και σε πιέζει και πονάς ... 

Εγώ μερικές φορές με κάτι κλοτσιες πονάω αλλιώς το μονο που έχω αν κουνάει το κεφάλι της τρέχω για τουαλέτα ... 

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας σε όλες μας και να πάνε όλα καλά ... 

Ποδαράκι φαίνεται πως θα κάνεις εσύ και θα είσαι η πρώτη που θα γεννήσει ... Να πάνε όλα τέλεια με έναν πόνο και να τον έχεις στην αγκαλιά σου υγιέστατο 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν κ έχω κ προδιάθεση για ζάχαρο, τελευταία τρώω παγωτάκια μίνι ξυλάκια. Κ με δροσίζουν κ με ευχαριστούν. Προφανώς κ θέλω να φάω βάφλα με παγωτό ή ένα τεράστιο παγωτό. :-D

Η ζέστη κορίτσια κουράζει κ αποβλακώνει, σα ζαλισμένο κοτόπουλο ήμουνα σήμερα. Εντωμεταξύ βλεπω βιντεάκια με κόσμο π πάει θάλασσα κ λέω πω πω, δροσιά ζηλευτή.

Όσο για το σίδερο κ γω στην αρχή ίσως λίγο τα σιδερώνω αλλά σε καμιά περίπτωση εντατικά. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είπα θέλω να πάω να βουτήξω τα ποδαράκια μου. Μια παρηγοριά είναι και αυτό ε;;; χαχαχα Πάντως αν δεν είναι απαραίτητο εγώ δεν αποχωρίζομαι το αιρκοντισιον. Έπιασε και ξαφνικά η ζέστη,δεν έχω και υπομονή. 

Το απόγευμα ξύπνησα και είπα θέλω παγωτό, σκέφτηκα δεν κάνει, μετά είπα θα φάω frozen yogurt, ούτε αυτό κάνει. Είπα να φάω γιαούρτι με γλυκό κεράσι. Τελικά έφαγα καρπουζι. Βαστατε κορίτσια. Θα 40ντησουμε και θα μας λένε όλοι τι κορμαρα είναι αυτή. Τώρα που το ξανασκεφτομαι θα μας λένε ότι τα υιοθέτησαμε τα παιδιά οι φάρμακογλώσσες αν δεν έχουμε κιλά εγκυμοσύνης. Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Anna17 αρχική σκέψη ήταν παγωτό από το παγωτό πηγές στο Frozen από το Frozen πηγές σε γιαούρτι με γλυκό κεράσι και πως τελικά κατέληξες στο καρπούζι δεν ξέρω χαχαχχαχα ... 

 

Εγώ δεν το μπορώ το κλιματιστικό με πιάνει δύσπνοια και η μύτη μου ... επίσης και με το ανεμιστήρα πολύ ώρα δεν μπορώ τι θα κάνω δεν ξέρω ... 

Δεν ξέρω για το τι κορμάρα θα έχω εφόσον γεννήσω πάντως η μικρή την έχει απλώσει για τα καλά σήμερα την κορμάρα της ...δεν μπορώ να καταλάβω πως ακριβώς κάθεται ...έδωσε και μια δυνατή κλοτσιά στο μπαμπά και πλέον δεν πλησιάζει την κοιλιά χαχαχαχα. ... 

Εδώ μας λένε τώρα ότι δεν είμαστε έγκυος δεν θα μας πούνε μετά ότι τα έχουμε υιοθετήσει ? 

Εγώ που πρέπει να κυκλοφορώ με γατάκια αυτό που το πας ? 

@Elenpap και εγώ είδα κάτι τέτοια βιντεάκια και ξέρεις τι σκέφτηκα να κάνω την επόμενη φορά που θα το ζηλέψω θα πάρω μια λεκάνη με.κρυο νερό θα βάλω τα πόδια μέσα και θα κάτσω στο μπαλκόνι ... 

  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giosotpk said:

@Anna17 αρχική σκέψη ήταν παγωτό από το παγωτό πηγές στο Frozen από το Frozen πηγές σε γιαούρτι με γλυκό κεράσι και πως τελικά κατέληξες στο καρπούζι δεν ξέρω χαχαχχαχα ... 

 

Εγώ δεν το μπορώ το κλιματιστικό με πιάνει δύσπνοια και η μύτη μου ... επίσης και με το ανεμιστήρα πολύ ώρα δεν μπορώ τι θα κάνω δεν ξέρω ... 

Δεν ξέρω για το τι κορμάρα θα έχω εφόσον γεννήσω πάντως η μικρή την έχει απλώσει για τα καλά σήμερα την κορμάρα της ...δεν μπορώ να καταλάβω πως ακριβώς κάθεται ...έδωσε και μια δυνατή κλοτσιά στο μπαμπά και πλέον δεν πλησιάζει την κοιλιά χαχαχαχα. ... 

Εδώ μας λένε τώρα ότι δεν είμαστε έγκυος δεν θα μας πούνε μετά ότι τα έχουμε υιοθετήσει ? 

Εγώ που πρέπει να κυκλοφορώ με γατάκια αυτό που το πας ? 

@Elenpap και εγώ είδα κάτι τέτοια βιντεάκια και ξέρεις τι σκέφτηκα να κάνω την επόμενη φορά που θα το ζηλέψω θα πάρω μια λεκάνη με.κρυο νερό θα βάλω τα πόδια μέσα και θα κάτσω στο μπαλκόνι ... 

Αχ τι να σ κανει η παλιολεκάνη...:razz:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια εγω τις τελευταιες μερες δε.μπορω να φαω οσο ετρωγα... κατι η ζεστη... κατι οι καουρες... και οταν λεω θα κατσω να φαω η μπεμπα κανει σαν τρελη και με πιανει δυσφορια. φανταστειτε εχω παγωτο στη καταψυξη, 2 πεπονια και 1 καρπουζι και δε τα εχω αγγιξει! :shock: παει χαλασα... 

σημερα εν τω μεταξυ μου εκαναν δωρο ενδοσυνεννενοηση και χειροκινητο θηλαστρο. :-D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 said:

αχ κοριτσια εγω τις τελευταιες μερες δε.μπορω να φαω οσο ετρωγα... κατι η ζεστη... κατι οι καουρες... και οταν λεω θα κατσω να φαω η μπεμπα κανει σαν τρελη και με πιανει δυσφορια. φανταστειτε εχω παγωτο στη καταψυξη, 2 πεπονια και 1 καρπουζι και δε τα εχω αγγιξει! :shock: παει χαλασα... 

σημερα εν τω μεταξυ μου εκαναν δωρο ενδοσυνεννενοηση και χειροκινητο θηλαστρο. :-D

Τέλεια δωράκια. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Τα κέντρα π κάνουμε εξετάσεις αίματος κτλ έχουν απεργία  να ξέρετε. :-?

Καλημερα!!

Ναι! Από σήμερα μέχρι Τετάρτη - Πέμπτη. Εδώ Βόλο είναι όλα κλειστά..  Λογικά παντού έτσι είναι 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αθήνα είπαν διάρκειας. Τα μικρά μικρόβιολογικα κέντρα δεν κάνουν όλα απεργία. Όπως επίσης και τα νοσοκομεία. Εάν είναι ανάγκη ειδικά να γίνουν κάποιες εξετάσεις όπως εμένα πχ σε ένα ιδιωτικό νοσοκομείο τις έχεις αυθημερόν τις απαντήσεις. Με το παραπεμπτικο του εοπυυ κανονικά. Υπάρχει βέβαια η περίπτωση κάποια εξέταση εξειδίκευμενη να μην την δεχθούν και να σας πουν κοστίζει τόσο. Ρωτήστε πριν πάτε γιατί τις τσιμπάνε λιγουλάκι τις τιμές. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 said:

Αθήνα είπαν διάρκειας. Τα μικρά μικρόβιολογικα κέντρα δεν κάνουν όλα απεργία. Όπως επίσης και τα νοσοκομεία. Εάν είναι ανάγκη ειδικά να γίνουν κάποιες εξετάσεις όπως εμένα πχ σε ένα ιδιωτικό νοσοκομείο τις έχεις αυθημερόν τις απαντήσεις. Με το παραπεμπτικο του εοπυυ κανονικά. Υπάρχει βέβαια η περίπτωση κάποια εξέταση εξειδίκευμενη να μην την δεχθούν και να σας πουν κοστίζει τόσο. Ρωτήστε πριν πάτε γιατί τις τσιμπάνε λιγουλάκι τις τιμές. 

Μάλιστα...το σκέφτηκα κ γω οτι κάποια συνοικιακά θα ναι ανοιχτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ μπαίνω στον μήνα μου αρχές Αυγούστου αλλά επειδή δεν υπάρχουν άλλες μανούλες εδώ που να γεννούν τον Αύγουστο οι πιο κοντά σε μένα για συμπαράσταση είστε εσείς! Εσείς οι τυχερές που σε έναν μήνα γεννάτε! Σας εύχομαι με το καλό να πάνε όλα για να πάρουμε σειρά κι εμείς! Εγώ μέχρι τώρα είχα μια πολύ εύκολη εγκυμοσύνη, κανένα σύμπτωμα και περιμένω πως και πως να κρατήσω τον μπέμπη μου στην αγκαλιά μου! Τι σας έχει πει ο γιατρός σας, θα γεννήσετε φυσιολογικά ή με καισαρική; Έχετε αγωνία; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta 81 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ μπαίνω στον μήνα μου αρχές Αυγούστου αλλά επειδή δεν υπάρχουν άλλες μανούλες εδώ που να γεννούν τον Αύγουστο οι πιο κοντά σε μένα για συμπαράσταση είστε εσείς! Εσείς οι τυχερές που σε έναν μήνα γεννάτε! Σας εύχομαι με το καλό να πάνε όλα για να πάρουμε σειρά κι εμείς! Εγώ μέχρι τώρα είχα μια πολύ εύκολη εγκυμοσύνη, κανένα σύμπτωμα και περιμένω πως και πως να κρατήσω τον μπέμπη μου στην αγκαλιά μου! Τι σας έχει πει ο γιατρός σας, θα γεννήσετε φυσιολογικά ή με καισαρική; Έχετε αγωνία; 

Καλώς την και με το καλό ο μπέμπης σου ...και δεν ήρθες πιο νωρίς στην παρέα μας ... 

Εγώ έχω ΠΗΤ 11/07 και η μπέμπα έχει πάρει και θέση και περιμένει . Θα γεννήσω αν όλα πάνε καλά φυσιολογικά ... Και εγώ δεν είχα μέχρι στιγμής δύσκολη εγκυμοσύνη ...τώρα στο τέλος λόγο κιλών λόγου ζέστης ταλαιπωρουμε λίγο ...εσύ που έχεις και όλο τον Ιούλιο μπροστά σου θα είναι λίγο δύσκολο ... 

Εσύ ? Τι σου έχει πει ο γιατρός ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...