Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@Elen211 ουαου πολυτάλαντο κορίτσι. Θα τα googlαρω όλα να τα δω. Συγχαρητήρια για όσα κάνεις και στον μπέμπη σου συγχαρητήρια. Γιατί αν δεν σε είχε βάλει στο κρεβάτι δεν θα είχες χρόνο να τα πετύχεις. Χάχα.

Γιατί να γεννήσεις το Σάββατο καλέ; είναι νωρίς ακόμη. Μετά της 20/6 θα αρχίσουμε να γένναμε. Θετική σκέψη. 

@Μαρίτσα10 Τέλειο!!!! Με το καλό! Εκτός από εσένα που θα τις ξεχωρίζεις θα ρίξετε πολύ γέλιο με τους υπόλοιπους. Ναι, με τα φάρμακα κάπως έτσι πάει. Στο είπα. Δεν μπαίνουν πολλές γυναίκες σε έρευνα. Όμως οι γιατροί μεταξύ τους ξέρουν τι προτείνουν γιατί τα συζητάνε σε συνέδρια. Άλλωστε μιλάμε για αντιοξινο και για μια φορά δια τρία :-D

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου καλησπερα...γυρισα απο γιατρο καναμε το doppler ολα καλα!! 2.360 ο μπεμπης...να ρωτησω ομως κατι βαση περιοδου ειμαι 33+4 αλλα βαση υπερηχου 34+6...συνεπως η πητ μου βαση περιοδου ειναι 20/7 ενω βαση υπερηχου 11/7 ..υπαρχει περιπτωση να γεννησω στις 11 κι οχι στις 20;;;την μετραμε αυτη την ημερομηνια η οχι;;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα...γυρισα απο γιατρο καναμε το doppler ολα καλα!! 2.360 ο μπεμπης...να ρωτησω ομως κατι βαση περιοδου ειμαι 33+4 αλλα βαση υπερηχου 34+6...συνεπως η πητ μου βαση περιοδου ειναι 20/7 ενω βαση υπερηχου 11/7 ..υπαρχει περιπτωση να γεννησω στις 11 κι οχι στις 20;;;την μετραμε αυτη την ημερομηνια η οχι;;;

Όλα παίζουν αφού το 20/7 είναι η τελική ημερομηνία τοκετού. Μέχρι τότε πρέπει να χεις γεννήσει.

Εγώ στη φάση που είσαι εσύ τώρα παίζει να γεννάω γιατί μου είπαν ότι θα τα πάρουν μόλις ξεπεράσουν τα 2 κιλά 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 καλά η ξαδέρφη σου ειναι απαράδεκτη.. Έξαλλη έχω γίνει. Μάλλον δεν ξέρει τι θα πει προωροτητα και τι ψυχολογία παίζει να έχεις τώρα. Το μόνο που την νοιάζει ειναι να την ειδοποιήσεις; Εύκολα την είχα βρίσει επιτόπου..

 

οσο για τα φάρμακα αυτό το fda δεν το ήξερα. Το δικό μου το εχει σε κατηγορία c. Αυτό που έχω καταλάβει ειναι ότι όταν τα πρωτοπαιρνουμε μας πιάνει άγχος τύψεις κλπ.. Μετα το ξεπερνάμε.. Πρέπει να ζυγίζεις τα οφέλη και τις επιπτώσεις.. Εγώ μπορεί και να έχανα το μωράκι μου.. Όποτε πλέον δεν το σκέφτομαι. 

@Γλυκερια123 το 34+6 στο έβγαλε ο υπέρηχος βάση του βάρους του μωρού.. Ειναι λιγο μεγαλύτερο απο την μέση ανάπτυξη.. Μπράβο του! ΕΣΥ κρατάς σαν ΠΗΤ την ημερομηνία βάση περιόδου...

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπες πως ειστε?,βρε κοριτσια ο μικρος βολευεται αρκετα ψηλα στο στομαχι μου χαμηλα η κοιλια μ ειναι αδεια!στους ποσους βαθμους πλενετε τα ρουχα του μωρο?τα βαλα στους 40 εγω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happysmile είπε:

Καλημερα αγαπες πως ειστε?,βρε κοριτσια ο μικρος βολευεται αρκετα ψηλα στο στομαχι μου χαμηλα η κοιλια μ ειναι αδεια!στους ποσους βαθμους πλενετε τα ρουχα του μωρο?τα βαλα στους 40 εγω!!

Καλημερα ότι θέλουν μας κάνουν. Μην ανησυχείς θα μεγαλώσει και θα απλωθεί παντού. Εμένα είναι 2 μήνες και βολεμένος με το κεφάλι κάτω καο δεξια τώρα όμως που δεν χωραει και παχαίνει έχει φτάσει να γεμίζει την κοιλιά μου μέχρι τον αφαλό.Τι να κάνουμε εκεί τους αρέσει. Μην σε απασχολεί. Απλά ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού για να γυρίσει. Άσε που μέχρι την επόμενη φορά που θα πας μπορεί να τον βρεις τούμπα.

Και εγώ στους 40 τα έπλυνα. Το απορρυπαντικο μιας και είναι βρεφικό δεν μυρίζει καν. Λες και τα καταβρεξα απλά μου φάνηκε :-D

  • Χαχα 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Καλημερα ότι θέλουν μας κάνουν. Μην ανησυχείς θα μεγαλώσει και θα απλωθεί παντού. Εμένα είναι 2 μήνες και βολεμένος με το κεφάλι κάτω καο δεξια τώρα όμως που δεν χωραει και παχαίνει έχει φτάσει να γεμίζει την κοιλιά μου μέχρι τον αφαλό.Τι να κάνουμε εκεί τους αρέσει. Μην σε απασχολεί. Απλά ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού για να γυρίσει. Άσε που μέχρι την επόμενη φορά που θα πας μπορεί να τον βρεις τούμπα.

Και εγώ στους 40 τα έπλυνα. Το απορρυπαντικο μιας και είναι βρεφικό δεν μυρίζει καν. Λες και τα καταβρεξα απλά μου φάνηκε :-D

Πιστευω πωςαν τα πλυνω 3 φορες στους 60 θα βγουν κοκκαλο χτες μπηκα 33βδομαδα κ εχω ραντεβου 20Ιουνίου!!πηρα το εκος βρεφικο κυριολεκτικα δν μυριζει τπτ κ εβαλα ενα τσικ προδερμ

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Πιστευω πωςαν τα πλυνω 3 φορες στους 60 θα βγουν κοκκαλο χτες μπηκα 33βδομαδα κ εχω ραντεβου 20Ιουνίου!!πηρα το εκος βρεφικο κυριολεκτικα δν μυριζει τπτ κ εβαλα ενα τσικ προδερμ

Ναι μωρέ. Αλλά εντάξει θα το βρούμε το πλύσιμο. Εγώ είχα αγωνία τι θα κάνω με τα χρώματα.. Σε ένα μήνα θα μας απασχολεί πόσες πάνες γεμίζει και δεν θα ασχολούμαστε με τα απορρυπαντικα. Εεε νωρίς είναι. Αν δεν σε ενοχλεί με το στομάχι μην σκας. Θα κάνει τα δικά του. Ξέρουν αυτά καλύτερα από εμάς. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Καλημερα αγαπες πως ειστε?,βρε κοριτσια ο μικρος βολευεται αρκετα ψηλα στο στομαχι μου χαμηλα η κοιλια μ ειναι αδεια!στους ποσους βαθμους πλενετε τα ρουχα του μωρο?τα βαλα στους 40 εγω!!

Καλημέρα!! Εμένα είναι παντού! Βέβαια πως να μην είναι παντού ο καημένος... 1,5 μέτρο άνθρωπος είμαι...  Που να χωρέσει!  Ακουμπάω χαμηλα αισθάνομαι κάτι..  Νομίζω κεφάλι είναι, πάνω στο στομάχι δεξιά είναι ποπος και αριστερά πόδια γόνατα κλπ! Εδώ και 4 μέρες είναι απίστευτα ζωηρός και καταλαβαίνω κάθε κίνηση του.  Συν ότι πιάνω κάτι που λογικά είναι το πατουσακι του.. Κι Εγώ τα Έπλυνα στους 40 με το βρεφικό, και μετά όλα στεγνωτήριο.  Επίσης το πλυντήριο μου έχει και ένα σύστημα ατμού που υποτίθεται ότι σκοτώνει όλα τα μικρόβια και δεν χρειάζεται σιδερο...  Βέβαια τα σιδερωσα κιόλας! 

  • Χαχα 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έπλυνα σχεδόν όλα στους 60 ανάλογα τα χρώματα με το intermed, το οποίο έχει ένα ελαφρύ αρωματακι φρεσκάδας. Μου αρέσει αυτό το απορρυπαντικό. 

Εγώ κορίτσια δεν καταλαβαίνω ούτε κεφάλια, ούτε χέρια, ούτε ποδια, ούτε πισινους...γίνεται χαμός εκεί μέσα.

  • Χαχα 2

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@demmikotευχαριστω κοριτσι μου...ετσι κι αλλιως με το που μπει ο ιουλιος θα πρεπει να το περιμενω...ειτε 11 ειτε 20 καποια στιγμη θα ρθει..

@Μαρίτσα10εσυ στις ποσες εβδομαδες θα γεννησεις;;

Κι εγω ολα τα ρουχαλακια στους 40 τα επλυνα...κι εγω εβαλα δεν εβαλα απορρυπαντικο το ιδιο ηταν...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Χαχα πλάκα έχουμε.

@Μαρίτσα10 μου τι να ξεχωρίσεις. Εδώ δεν θα ξεχωρίζουν εκείνες πιανης πόδι είναι πιο.

Γερά να είναι όλα τους και εμείς μαζί. 

Να ρωτήσω κάτι; θα πάρετε κεράσματα για το νοσοκομείο; έχετε σκεφτεί κάτι; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω απο τη μια νιωθω το κεφαλι δεξια απο τον αφαλο και τα ποδαρακια αριστερα ειτε στη λεκανη χαμηλα ειτε στο πλευρο. απο χτες μονο καταλαβαινω οτι το κεφαλακι πρεπει να εχει κατεβει ελαχιστα..πω πω με εχει πιασει πολυ αγχος για τη θεση.

της πηρα σημερα και τα καλλυντικα της (αφρολουτρο, λαδακι, ενυδατικη και για την αλλαγη της πανας)  

επισης πηγα και τζαμπο και πηρα ενα ωραιο ελαφρυ νυχτικο και παντοφλες μιας χρησης. τωρα απο εβδομαδα θα ξεκινησω και εγω βαλιτσα... 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

εγω απο τη μια νιωθω το κεφαλι δεξια απο τον αφαλο και τα ποδαρακια αριστερα ειτε στη λεκανη χαμηλα ειτε στο πλευρο. απο χτες μονο καταλαβαινω οτι το κεφαλακι πρεπει να εχει κατεβει ελαχιστα..πω πω με εχει πιασει πολυ αγχος για τη θεση.

της πηρα σημερα και τα καλλυντικα της (αφρολουτρο, λαδακι, ενυδατικη και για την αλλαγη της πανας)  

επισης πηγα και τζαμπο και πηρα ενα ωραιο ελαφρυ νυχτικο και παντοφλες μιας χρησης. τωρα απο εβδομαδα θα ξεκινησω και εγω βαλιτσα... 

Σήμερα μου είπε κι εμένα ο άντρας μου ότι η κοιλιά μου σαν να "κατεβηκε"..  Είπα θα το πάρω χαλαρά...  Ότι είναι να γίνει θα γίνει..  Κάτι άσχετο..  Εγώ πήρα νυχτικακια από μια σελίδα που λέγεται MOROMOU η κάπως έτσι..  Πολύ οικονομικά και 100%βαμβάκι! Στην αρχή πήρα ένα για να σιγουρευτώ ότι είναι καλά και μετά αλλά 2 και μια ρόμπα..  Σύνολο πλήρωσα περίπου 50€ και είναι υπέροχα!ψάξτε το όσες δεν έχετε πάρει ακόμα 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κ γω σιγα σιγα θα φτιαξω βαλιτσα.πηρα κ γω ενα νυχτικο απο τζαμπο σιγουρα θελω αλλα 3!ελενη ποιας εταιριας πηρες?

Just now, Elen211 είπε:

Σήμερα μου είπε κι εμένα ο άντρας μου ότι η κοιλιά μου σαν να "κατεβηκε"..  Είπα θα το πάρω χαλαρά...  Ότι είναι να γίνει θα γίνει..  Κάτι άσχετο..  Εγώ πήρα νυχτικακια από μια σελίδα που λέγεται MOROMOU η κάπως έτσι..  Πολύ οικονομικά και 100%βαμβάκι! Στην αρχή πήρα ένα για να σιγουρευτώ ότι είναι καλά και μετά αλλά 2 και μια ρόμπα..  Σύνολο πλήρωσα περίπου 50€ και είναι υπέροχα!ψάξτε το όσες δεν έχετε πάρει ακόμα 

Τα χα δεο κ γω η αληθεια κ λεγα να παραηγειλω απο αυτη τη σελιδα καλα εκανες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...