Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια!!!!!!!! Θα τρελαθω!!!!!! Κουνιοτανε, ειχε τα χερακια ψηλα κ καθοταν αραχτο.... Παναγιτσα μου κουνιοτανε.... Παιδακι κανονικό... Πρωτη φορα που εκλαψα!!!! Τρελαθηκα απο τη χαρα μου.... 

Μου ειπε οτι ειμαι +5 ημέρες κ τελικα για να μην ξεφύγουμε μου κανονισε να παω για αυχενικη αυριο!!!!! 

Α κατι μου πεταξε κ για καποιο εξογκωματακι που πεταγεται.... Χαχαχα, αλλα λεει οτι ειναι νωρις να πούμε σιγουρα για αγόρι!!!! 

Επισης απο το ιατρειο που θα παμε για την αυχενικη μου ειπαν οτι διαρκει 10 λεπτα με ενα τέταρτο... Τοσο λιγο; 

αχ το νινι μας το όμορφο! τελεια αγαπη μου μακαρι να χα κ εγω αυριο αυχενικη... 

αγαπη η αυχενικη κρατα το πολυ ένα τεταρτο...!

μια ωρα ουτε καν... εδω δεν κρατα μια ωρα το β επιπεδου κ θα κρατησει η αυχενινη; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

αχ το νινι μας το όμορφο! τελεια αγαπη μου μακαρι να χα κ εγω αυριο αυχενικη... 

αγαπη η αυχενικη κρατα το πολυ ένα τεταρτο...!

μια ωρα ουτε καν... εδω δεν κρατα μια ωρα το β επιπεδου κ θα κρατησει η αυχενινη; 

Κ εγω ανελπιστα παω αυριο... Ελεγα οτι εχω ακομα 2 εβδομάδες... Σε ευχαριστώ πολυ γιατι αγχωθηκα οτι θα με ξεπεταξει... Σε φιλω γλυκα... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια! Επειδή διαβάζω για την ωρα που διαρκεί η εξέταση, να σας πω πως στην δική μου περίπτωση κράτησε ένα τέταρτο με 20 λεπτά και ο έλεγχος ήταν λεπτομερέστατος. Μέτρησε 2-3 φορές το NT (αυχενική διαφάνεια), μέτρησε άλλες 2-3 φορές το κεφαλουριαίο μήκος του μωρού, το ρινικό οστό. Έλεγξε κρανίο, εγκέφαλο, σπονδυλική στήλη, την κοιλίτσα του, στομαχάκι, ουροδόχο κύστη, νεφρούς, ανω και κάτω άκρα, έλεγξε τον πλακούντα. την ποσότητα του αμνιακού υγρου, τα αγγεία του ομφάλιου λώρου. Την αιμάτωση της μήτρας και άλλα πόσα που δεν μπορώ να θυμηθώ. Κ όμως δεν κράτησε μια ωρα. 20 λεπτά και μάλιστα πριν ξεκινήσουμε, μου εξήγησε και με λεπτομέρειες ποια είναι η σημασία αυτής της εξέτασης. Πιστεύω πως αν ο γιατρός είναι έμπειρος δεν χρειάζεται να κρατήσει και μια ωρα η εξέταση. Βέβαια παίζει ρόλο και το αν βοηθάει το μωράκι με τη στάση του. Εμένα ας πούμε τον παίδεψε λίγο γιατί χοροπηδούσε σχεδόν συνέχεια! :D Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες σας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κ εγω ανελπιστα παω αυριο... Ελεγα οτι εχω ακομα 2 εβδομάδες... Σε ευχαριστώ πολυ γιατι αγχωθηκα οτι θα με ξεπεταξει... Σε φιλω γλυκα... 

Αγάπη μου κι εμένα 40-45 λεπτα κρατησε η εξεταση... Έκανε πολυ αναλυτικα τις μετρησεις, ζουμαρε, ξαναζουμαρε, μετρουσε, ξαναμετρούσε, και το μωρο ειχε τελεια θεση τον βοηθησε πολύ. Δε θελω να σε αγχωσω ο κάθε γιατρος μπορει να το αντιμετωπίζει διαφορετικα, ο δικος μας ηταν πολύ ψείρας με όλα. Και μου τα εξηγουσε κι ολα, νεφρα, στομαχακι, καρδουλα, τα παντα. Ζουμαρε πχ σε ενα ενα απο τα δαχτυλακια κτλ! Συνολο μαζι με την κουβεντα που καναμε και τις επεξηγησεις που μας εδωσε μετα επι της εξετασης η επισκεψη κρατησε μια ωρα και.. Μην αγχωνεσαι παντως, μπορει έτσι να σου λενε, αλλά να κρατήσει περισσότερο. Δεν νομιζω πως καποιο ιατρειο σε μια τοσο σοβαρη εξεταση θα εκανε επιπόλαιη δουλειά.

Just now, marioula1234 είπε:

αχ το νινι μας το όμορφο! τελεια αγαπη μου μακαρι να χα κ εγω αυριο αυχενικη... 

αγαπη η αυχενικη κρατα το πολυ ένα τεταρτο...!

μια ωρα ουτε καν... εδω δεν κρατα μια ωρα το β επιπεδου κ θα κρατησει η αυχενινη; 

Αχ αντε με το καλό και σε σένα κορίτσι μου για αύριο, καλά αποτελέσματα!!!

Just now, linaa είπε:

το μονο να σου μετρησουν τραχηλο κολπικα. μονο αυτο ζητα. τα αλλα τα ξερουν αυτοι

εχω γεννησει :) εφτα μηνων ειμαστε

Αγαπη εμενα κοιλιακα μου μετρησε τον τραχηλο, δεν καναμε κολπικο υπερηχο, αλλαξε μια κεφαλη, και πηγε πιο χαμηλα κι εκανε τη μετρηση κοιλιακα! Δεν ξερω αν παιζει ρολο στο αποτελεσμα κι αν το κολπικο ειναι πιο αξιοπιστο! Δε μου ανεφερε τιποτα! Να σου ζησει το μωρακι σου <3

  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, gogouli_ είπε:

Αγάπη μου κι εμένα 40-45 λεπτα κρατησε η εξεταση... Έκανε πολυ αναλυτικα τις μετρησεις, ζουμαρε, ξαναζουμαρε, μετρουσε, ξαναμετρούσε, και το μωρο ειχε τελεια θεση τον βοηθησε πολύ. Δε θελω να σε αγχωσω ο κάθε γιατρος μπορει να το αντιμετωπίζει διαφορετικα, ο δικος μας ηταν πολύ ψείρας με όλα. Και μου τα εξηγουσε κι ολα, νεφρα, στομαχακι, καρδουλα, τα παντα. Ζουμαρε πχ σε ενα ενα απο τα δαχτυλακια κτλ! Συνολο μαζι με την κουβεντα που καναμε και τις επεξηγησεις που μας εδωσε μετα επι της εξετασης η επισκεψη κρατησε μια ωρα και.. Μην αγχωνεσαι παντως, μπορει έτσι να σου λενε, αλλά να κρατήσει περισσότερο. Δεν νομιζω πως καποιο ιατρειο σε μια τοσο σοβαρη εξεταση θα εκανε επιπόλαιη δουλειά.

Αχ αντε με το καλό και σε σένα κορίτσι μου για αύριο, καλά αποτελέσματα!!!

ζουζουνα ευχαριστώ πολύ εχω εχω αυχενικη 2 Απριλη 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

ζουζουνα ευχαριστώ πολύ εχω εχω αυχενικη 2 Απριλη 

Αχ υπερηχο εχεις αυριο? Μπερδευτηκα η δολιαααα!

Just now, marioula1234 είπε:

ζουζουνα ευχαριστώ πολύ εχω εχω αυχενικη 2 Απριλη 

Βασικά διαβασα το μακαρι να ειχα κι εγω αυριο.. Ξανθιά γαρ, τι περιμενεις!!!!

  • Χαχα 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Γεια σας κοριτσάκια! Επειδή διαβάζω για την ωρα που διαρκεί η εξέταση, να σας πω πως στην δική μου περίπτωση κράτησε ένα τέταρτο με 20 λεπτά και ο έλεγχος ήταν λεπτομερέστατος. Μέτρησε 2-3 φορές το NT (αυχενική διαφάνεια), μέτρησε άλλες 2-3 φορές το κεφαλουριαίο μήκος του μωρού, το ρινικό οστό. Έλεγξε κρανίο, εγκέφαλο, σπονδυλική στήλη, την κοιλίτσα του, στομαχάκι, ουροδόχο κύστη, νεφρούς, ανω και κάτω άκρα, έλεγξε τον πλακούντα. την ποσότητα του αμνιακού υγρου, τα αγγεία του ομφάλιου λώρου. Την αιμάτωση της μήτρας και άλλα πόσα που δεν μπορώ να θυμηθώ. Κ όμως δεν κράτησε μια ωρα. 20 λεπτά και μάλιστα πριν ξεκινήσουμε, μου εξήγησε και με λεπτομέρειες ποια είναι η σημασία αυτής της εξέτασης. Πιστεύω πως αν ο γιατρός είναι έμπειρος δεν χρειάζεται να κρατήσει και μια ωρα η εξέταση. Βέβαια παίζει ρόλο και το αν βοηθάει το μωράκι με τη στάση του. Εμένα ας πούμε τον παίδεψε λίγο γιατί χοροπηδούσε σχεδόν συνέχεια! :D Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες σας! 

Βλεπω πολυ μεγαλες διαφορες στον χρόνο που κανουν απο κεντρο σε κεντρο... Για να δουμε αυριο τι θα δούμε... Σε ευχαριστώ πολυ κ εσενα για την απάντηση... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Αγάπη μου κι εμένα 40-45 λεπτα κρατησε η εξεταση... Έκανε πολυ αναλυτικα τις μετρησεις, ζουμαρε, ξαναζουμαρε, μετρουσε, ξαναμετρούσε, και το μωρο ειχε τελεια θεση τον βοηθησε πολύ. Δε θελω να σε αγχωσω ο κάθε γιατρος μπορει να το αντιμετωπίζει διαφορετικα, ο δικος μας ηταν πολύ ψείρας με όλα. Και μου τα εξηγουσε κι ολα, νεφρα, στομαχακι, καρδουλα, τα παντα. Ζουμαρε πχ σε ενα ενα απο τα δαχτυλακια κτλ! Συνολο μαζι με την κουβεντα που καναμε και τις επεξηγησεις που μας εδωσε μετα επι της εξετασης η επισκεψη κρατησε μια ωρα και.. Μην αγχωνεσαι παντως, μπορει έτσι να σου λενε, αλλά να κρατήσει περισσότερο. Δεν νομιζω πως καποιο ιατρειο σε μια τοσο σοβαρη εξεταση θα εκανε επιπόλαιη δουλειά.

Αχ αντε με το καλό και σε σένα κορίτσι μου για αύριο, καλά αποτελέσματα!!!

Αγαπη εμενα κοιλιακα μου μετρησε τον τραχηλο, δεν καναμε κολπικο υπερηχο, αλλαξε μια κεφαλη, και πηγε πιο χαμηλα κι εκανε τη μετρηση κοιλιακα! Δεν ξερω αν παιζει ρολο στο αποτελεσμα κι αν το κολπικο ειναι πιο αξιοπιστο! Δε μου ανεφερε τιποτα! Να σου ζησει το μωρακι σου <3

πολλες φορες κοιλιακα φαινετε πιο μεγαλος κολπικα ειναι πιο ακριβης ο ελενχος. αν το ζητησεις θα στο μετρησουν στην β επιπεδου. δεν το μετρανε κολπικα γιατι απλα περνει περισσοτερο χρονο μεχρι να γδυθεις κτλ. αν θελει ομως ο γιατρος να ειναι σιγουρος θα δεις οτι θα σου πει κολπικα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Βλεπω πολυ μεγαλες διαφορες στον χρόνο που κανουν απο κεντρο σε κεντρο... Για να δουμε αυριο τι θα δούμε... Σε ευχαριστώ πολυ κ εσενα για την απάντηση... 

Εγω είμαι και απο εξωσωματική και πήγα συστημένη στο συγκεκριμένο κέντρο (και στον γιατρό φυσικά) απο την γυναικολόγο που με παρακολουθεί και απο την αιματολόγο μου. Σε καμία περίπτωση δεν ένιωσα ότι με ξεπέταξε. Ίσα ίσα. Μην αγχώνεσαι! Όλα θα πάνε τέλεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Βλεπω πολυ μεγαλες διαφορες στον χρόνο που κανουν απο κεντρο σε κεντρο... Για να δουμε αυριο τι θα δούμε... Σε ευχαριστώ πολυ κ εσενα για την απάντηση... 

Καθολου να μην αγχωνεσαι κοριτσι μου. Αποκλειεται να σε ξεπεταξουν σε μια σοβαρη εξεταση. Ο καθε ανθρωπος λειτουργει διαφορετικα και με αλλους χρονους! Σου ευχομαι πολυ πολυ καλη επιτυχια!!! 

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Βλεπω πολυ μεγαλες διαφορες στον χρόνο που κανουν απο κεντρο σε κεντρο... Για να δουμε αυριο τι θα δούμε... Σε ευχαριστώ πολυ κ εσενα για την απάντηση... 

ειναι κ το μηχανημα κ η θεση του μωρου κ αν ο γιατρος ειναι πολυλογας. υπαρχουν γιατροι που λενε διαφορα κ αλλοι που απλως κανουν τις μετρησεις βρε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ειναι κ το μηχανημα κ η θεση του μωρου κ αν ο γιατρος ειναι πολυλογας. υπαρχουν γιατροι που λενε διαφορα κ αλλοι που απλως κανουν τις μετρησεις βρε

Σωστο κ αυτο... Ας κανει τη δουλειά του αλλα να μου εξηγει κιολας γιατι θελω να ξερω τα παντα.... Χαχαχα 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχουν γιατροί που κάνουν μια ωρα οταν αντιμετωπιζουν γυναίκα με ιστορικο πισω τους και εγω ειμαι μια απο αυτες το ειπα εξαρχης @winspertευχομαι ολα να ειναι καλα κοριτσι μου ελπίζω να μην μου κρατας κακια ετσι εγω ολόκληρο ιστορικο πίσω μου υπάρχουν πολλά που πρέπει να ελεγχει ο γιατρός και ομως εκανε μια ωρα σε μενα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ναι υπάρχουν γιατροί που κάνουν μια ωρα οταν αντιμετωπιζουν γυναίκα με ιστορικο πισω τους και εγω ειμαι μια απο αυτες το ειπα εξαρχης @winspertευχομαι ολα να ειναι καλα κοριτσι μου ελπίζω να μην μου κρατας κακια ετσι εγω ολόκληρο ιστορικο πίσω μου υπάρχουν πολλά που πρέπει να ελεγχει ο γιατρός και ομως εκανε μια ωρα σε μενα

Βρε κοριτσακι μου, σου ειπα μην το ξαναπεις κ για ποια κακια μιλας;;;;; Εγω δε ρωτησα να μου πειτε τις γνωμες σας; Κ θα ζητησω κ τα ρεστα; Σε παρακαλώ πολυ. Εσυ μου ειπες αυτο που εγινε σε σενα κ πολυ καλα εκανες κ μου το ειπες... Σε φιλω γλυκα κ σε ευχαριστώ που μου απαντησες γρήγορα... Ετσι μπηκα στη διαδικασια κ εψαξα περισσότερο καποια πραγματα... :wub:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...