Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Να κάνεις ότι σου πει ο γιατρός σου! Κι εμένα αν μου έλεγε για το τετραπλο μπορεί και να το έκανα.

Εγώ είμαι 26+6 σήμερα. Ο γιατρός μου είναι Άγιο Δημήτριο. Εσενα;

Αφού μου είπε να το κάνω θα το κάνω. Εμένα έχει 2 ιατρεία. Το ένα είναι Γλυφάδα και το άλλο δίπλα από το Ρέα. Εγώ πάω σχεδόν πάντα σε αυτό της Γλυφάδας γιατί μένω κοντά. Άρα δεν έχουμε τον ίδιο γιατρό.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, palmoira είπε:

Καλησπέρα! Σχετικά με το εμβόλιο κοκυτη όποιος γυναικολόγος σας το πρότεινε είναι πραγματικά πολύ ενημερωμένος. Το εμβόλιο του κοκκυτη μπήκε στις συστάσεις για τους γυναικολόγους το Φεβρουάριο του 2019. Εμένα μου το είχε προτείνει ο παιδίατρος πριν γεννήσω αλλά ο γυναικολόγος μου τότε δε συμφωνούσε. Την ώρα λοιπόν που μπήκε στο χειρουργείο για την καισαρικη μου είπε ότι πλέον υπάρχει σύσταση για τις έγκυες. Ουσιαστικά το προτείνουν όχι τόσο για τη μαμα αλλά κυρίως για το μωρό για να πάρει έτοιμα τα αντισώματα μέσω της μητέρας. Δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά υπήρχε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που μπορούσα να το κάνω. 

ποπο και να φανταστεις οτι ο παιδιατρος που το ειπε σε εμενα ειναι 67 χρονων τωρα αχαχχαχαχαχαχ

  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Καλησπέρα! Σχετικά με το εμβόλιο κοκυτη όποιος γυναικολόγος σας το πρότεινε είναι πραγματικά πολύ ενημερωμένος. Το εμβόλιο του κοκκυτη μπήκε στις συστάσεις για τους γυναικολόγους το Φεβρουάριο του 2019. Εμένα μου το είχε προτείνει ο παιδίατρος πριν γεννήσω αλλά ο γυναικολόγος μου τότε δε συμφωνούσε. Την ώρα λοιπόν που μπήκε στο χειρουργείο για την καισαρικη μου είπε ότι πλέον υπάρχει σύσταση για τις έγκυες. Ουσιαστικά το προτείνουν όχι τόσο για τη μαμα αλλά κυρίως για το μωρό για να πάρει έτοιμα τα αντισώματα μέσω της μητέρας. Δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά υπήρχε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που μπορούσα να το κάνω. 

Καλησπέρα! Κι εμένα έτσι μου είπε ο γυναικολόγος μου ότι τώρα πια το κάνουν αυτό το εμβόλιο, γιατί υπάρχουν πιο πολλά κρούσματα κοκκύτη και είναι επικίνδυνο να πεθάνει το νεογέννητο αν κολλήσει. Για να έχει αντισώματα το μωρό όταν γεννηθεί το κάνεις.

Ο ίδιος γιατρός πέρσι που η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ήταν εξωμήτρια, μου είπε να κάνω ένεση μεθοτρεξάτης που εδώ στην Ελλάδα σχεδόν όλοι κάνουν λαπαροσκόπηση και σχεδόν πάντα αφαίρεση σάλπιγγας ή ωοθήκης. Επειδή η μεθοτρεξάτη χρησιμοποιείται για χημειοθεραπεία, πολλοί γιατροί δε συμφωνούν. Τώρα το αν είναι καλό θα φανεί στο μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Περιμένετε καλέ Ρώτησα εγώ χαχχαχα λοιπον το εμβόλιο κόκκιτη δεν υπάρχει σαν εμβόλιο μόνο του αλλά υπάρχει μέσα σε άλλο που είναι πενταπλο η τετραπλό δηλαδή θα είναι και αλλά εμβόλια μαζί οποτε δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το κανεις πανω στην εγκυμοσύνη αυτό ειπαν εδώ απο το δικό μου φαρμακείο που είμαι επαρχία ετσι αλλά εκεί Αθήνα μπορεί να υπάρχει επίσης μου είπε οτι δεν εμβολιάζονται ρε κορίτσια για αυτό τι να πω και εγω καθιστέ να φώναξε τις παλιες μανες να δουμε χαχαχαψψαψα @P.L.L. @palmoira @nanoula90 @loyloy @ΒαλεντιναΧρηστος καλε πείτε δώστε τα φώτα @Dimitr@17εσεις κάνατε εμβόλιο του κοκκιτη

Αν τα αντισώματα ακόμα υπάρχουν μας προστατεύουν αν ομως έχουν φύγει η δεν το έχουμε κανει δεν μας καλύβουν εγώ νόμιζα ήμουν σίγουρη οτι ειχα κανει ερυθρά αλλά να που δεν ειχα κανει και τα έβαλα πριν μείνω έγκυος καθιστε να δουμε τι θα μας πουν οι παλιές μαμαδες

@Giotitsa όχι εγώ δεν έκανα κανένα εμβόλιο στην εγκυμοσυνη.. Τώρα θα κάνω στην μπεμπα όταν πάει 2 μηνών όχι κοκκιτη κάτι αλλά πρώτα.. Μην αγχώνεστε κορίτσια μου όλα καλα σε λίγο καιρό έρχονται τα μπεμπακια σας 

Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2019 at 5:25 ΜΜ, Giotitsa είπε:

Ναι γλυκουλα είναι τόσο δύσκολο να περνάς αυτό διότι είσαι με τον φόβο δηλαδή εσένα ενώ σου έσπασαν τα νερά εκατσες και μια εβδομάδα μέσα εεεε με όρους

Αγάπη μου γλυκιά όχι τελικά δεν περίμενα μια εβδομάδα ο Θεός με λυπηθηκε! Δεν μπορούσα να περιμένω μια εβδομάδα ακόμα, το πήρα πολύ βαριά γτ μόλις μου έσπασαν τα νερά χάρηκα λέω ωπ γέννα με πήγα μαιευτήριο με όλη την καλή διάθεση για γέννα κ μόλις μ είπε θα περιμένω μια εβδομάδα έφαγα μια ξενερα... Αγανάκτησα δεν έπαιρνα αέρα! Εντομεταξυ ο μικρός με το να σπάσουν τα νερά δεν είχε την άνεση που χρειαζόταν να το πω; κόλλησε η μήτρα πάνω του να το πω; δεν ξέρω πως να το εξηγήσω πάντως για ένα 24ωρο ήταν ακίνητος δεν κουνουσε ούτε το μικρό του δαχτυλάκι... Χαιδευα την κοιλιά μιλούσα αλλά τπτ... Με είχαν με τοκοληση αλλά η τοκοληση μου έφερνε ταχυκαρδία! Μόλις χαμηλώναν τον όρο με την τοκοληση με έπιαναν πόνοι γέννας μόλις δυναμωναν την τοκοληση με έπιανε ταχυκαρδία το παίξαμε έτσι ένα 24ωρο μετά είπαν δεν είναι παιχνίδι ή ταχυκαρδία κ με βαλαν να γεννήσω ΕΥΤΥΧΩΣ γιατί με το να μην κουνιέται κ καθόλου το μωρό καταλαβαίνεις εγώ τι σκέψεις έκανα ε;;; 

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε πως ειστε; όμορφο σαββατοκύριακο να έχουμε ήρθαμε χθες στο νησί μας επιτέλους! σχεδων δύο εβδομάδες μας πήρε όλη αυτή η υπόθεση στην Αθήνα αλλά τέλος καλό όλα καλά με τον μικρό μου και τις εξετάσεις του! Χθες όλη μέρα έτρεχα είχα νψ καθαρίσω το σπίτι, να βάλω πληντυρια κλπ κλπ... Τώρα έχω ήδη το φαγητό στο φούρνο, ο μικρός κοιμάται ακόμη, ο σύζυγος στο γυμναστήριο και εγώ απολαμβάνω την καφεδαρα μου στην αυλή μουυυυ πιο μετά θα πάμε για μπανακι ❤️ εσείς πώς είστε; είχαμε κάτι νεότερο όλες αυτές τις μέρες που δεν έμπαινα;; 

On 29/6/2019 at 5:26 ΜΜ, Mamacita Alina είπε:

Νικολέτα μου ο άντρας μου της το είπε στη ψυχρα. Καλά αφού ξέρεις ότι η Αλίνα δε μπορεί να φάει και είναι και έγκυος γιατί φέρνεις τέτοια; εε να φάτε εσύ και η μικρή λέει μας μαγειρεύει η Αλίνα λέει. Και το συνεχίζει αυτή.... Όταν της είπα ότι φάγανε παστίτσιο δε πήρε πίσω το δικό της ο άφησε να το φάνε το βράδυ... Ενώ είχα ακόμη παστίτσιο... Μη το ψάχνεις.... Από μόνη της δε το κάνει γιατί το κάνει από κακία.... Δεν είναι ότι δε το έχει σκεφτεί ότι δε μπορώ να φάω.... Και η μαμά μου πχ όταν πήγαμε μας κέρασε γλυκό και μου έβαλε και τη κοιτάω και μου λέει τι παιδί μου δε σαρεσει της λέω μαναααα έχω ζάχαρο λέμε και μου ζητάει ακόμη συγνώμη.... Σε αυτή τόσες φορές τα λέμε και το κάνει.... Και όταν της λέω ότι κανω κι εγώ τέτοια φαγητά δεν τους έχω σε νηστεία ξυνιζει τα μούτρα της... 

Σ'αγαπώ πραγματικα για τη ψυχραιμία σου και την αισιοδοξία σου.. ένιωθα άσχημα που στο θυμησα κάνοντας σε παράθεση αλλά περισσότερο από εσένα καμία δε μπορεί να τη συμβουλεύσει. Παίρνω άπειρα παραδείγματα και από εσένα!! Που δεν έχεις πει ακόμη το παραμικρό ότι σε φοβίζει.... Κι ας υπάρχει όπως σε όλες μας

Καρδιά μου δεν φαντάζεσαι τι φοβίες έχω και πόσο τρομοκρατημένη είμαι αλλά δεν υπάρχει λόγος να αγχωνω κ εσάς τις γλυκιές εγκυουλες αλλά κ την μπέμπα μου προσπαθώ κάθε φορά που σκέφτομαι κάτι άσχημο απλά να πιάνω μια γομολάστιχα κ να το σβήνω από το μυαλό μου ❤️ έτσι πρέπει να κάνουμε όλες μας το χρωστάμε πρέπει να απολαύσουμε αυτό το υπέροχο ταξίδι ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 3

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου γλυκιά όχι τελικά δεν περίμενα μια εβδομάδα ο Θεός με λυπηθηκε! Δεν μπορούσα να περιμένω μια εβδομάδα ακόμα, το πήρα πολύ βαριά γτ μόλις μου έσπασαν τα νερά χάρηκα λέω ωπ γέννα με πήγα μαιευτήριο με όλη την καλή διάθεση για γέννα κ μόλις μ είπε θα περιμένω μια εβδομάδα έφαγα μια ξενερα... Αγανάκτησα δεν έπαιρνα αέρα! Εντομεταξυ ο μικρός με το να σπάσουν τα νερά δεν είχε την άνεση που χρειαζόταν να το πω; κόλλησε η μήτρα πάνω του να το πω; δεν ξέρω πως να το εξηγήσω πάντως για ένα 24ωρο ήταν ακίνητος δεν κουνουσε ούτε το μικρό του δαχτυλάκι... Χαιδευα την κοιλιά μιλούσα αλλά τπτ... Με είχαν με τοκοληση αλλά η τοκοληση μου έφερνε ταχυκαρδία! Μόλις χαμηλώναν τον όρο με την τοκοληση με έπιαναν πόνοι γέννας μόλις δυναμωναν την τοκοληση με έπιανε ταχυκαρδία το παίξαμε έτσι ένα 24ωρο μετά είπαν δεν είναι παιχνίδι ή ταχυκαρδία κ με βαλαν να γεννήσω ΕΥΤΥΧΩΣ γιατί με το να μην κουνιέται κ καθόλου το μωρό καταλαβαίνεις εγώ τι σκέψεις έκανα ε;;; 

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε πως ειστε; όμορφο σαββατοκύριακο να έχουμε ήρθαμε χθες στο νησί μας επιτέλους! σχεδων δύο εβδομάδες μας πήρε όλη αυτή η υπόθεση στην Αθήνα αλλά τέλος καλό όλα καλά με τον μικρό μου και τις εξετάσεις του! Χθες όλη μέρα έτρεχα είχα νψ καθαρίσω το σπίτι, να βάλω πληντυρια κλπ κλπ... Τώρα έχω ήδη το φαγητό στο φούρνο, ο μικρός κοιμάται ακόμη, ο σύζυγος στο γυμναστήριο και εγώ απολαμβάνω την καφεδαρα μου στην αυλή μουυυυ πιο μετά θα πάμε για μπανακι ❤️ εσείς πώς είστε; είχαμε κάτι νεότερο όλες αυτές τις μέρες που δεν έμπαινα;; 

Καρδιά μου δεν φαντάζεσαι τι φοβίες έχω και πόσο τρομοκρατημένη είμαι αλλά δεν υπάρχει λόγος να αγχωνω κ εσάς τις γλυκιές εγκυουλες αλλά κ την μπέμπα μου προσπαθώ κάθε φορά που σκέφτομαι κάτι άσχημο απλά να πιάνω μια γομολάστιχα κ να το σβήνω από το μυαλό μου ❤️ έτσι πρέπει να κάνουμε όλες μας το χρωστάμε πρέπει να απολαύσουμε αυτό το υπέροχο ταξίδι ❤️❤️❤️

Εχεις δίκιο σε όλα πρεπει να σβήνουμε όταν σκεφτόμαστε κάτι κακό εσύ ξέρεις εσύ με νιώθεις δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο να περάσεις τέλεια εγώ τον σύζηγό τον Εχω ξεχάσει με την δουλειά πολυ δουλειά Εχω δυο βδομάδες να τον δω σπίτι

Κορίτσια σας έχουν γυρίσει τα συμπτώματα εγώ Εχω υπνηλία καλέ μιλάμε για ύπνο Εχω φουσκώσει ύπνο φαι και ύπνος 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Εχεις δίκιο σε όλα πρεπει να σβήνουμε όταν σκεφτόμαστε κάτι κακό εσύ ξέρεις εσύ με νιώθεις δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο να περάσεις τέλεια εγώ τον σύζηγό τον Εχω ξεχάσει με την δουλειά πολυ δουλειά Εχω δυο βδομάδες να τον δω σπίτι

Κορίτσια σας έχουν γυρίσει τα συμπτώματα εγώ Εχω υπνηλία καλέ μιλάμε για ύπνο Εχω φουσκώσει ύπνο φαι και ύπνος 

Αγάπη ναι εγώ σε νιώθω απόλυτα! ❤️ 

Εμενα ο ύπνος ποτέ δεν μου έφυγε συνέχεια νυστάζω χαχα φταίει κ το χάσιμοτο μου βέβαια.. 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη ναι εγώ σε νιώθω απόλυτα! ❤️ 

Εμενα ο ύπνος ποτέ δεν μου έφυγε συνέχεια νυστάζω χαχα φταίει κ το χάσιμοτο μου βέβαια.. 

Α ωραία εχεις Χασιμότο αγάπη δεν το ήξερα εμένα αγάπη είχε φύγει ο ύπνος τώρα ξαναγύρισε Αντε και να είσαι Ολη μέρα σπίτι θες δεν θες θα κοιμηθεις που να πάω με αυτή την ζέστη είναι και λίγο επικίνδυνα ο άνδρας μου όπως είπα για να πάμε για ενα καφέ το βράδυ ουτε καν δεν τον βλέπω αυτά μωρε


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου γλυκιά όχι τελικά δεν περίμενα μια εβδομάδα ο Θεός με λυπηθηκε! Δεν μπορούσα να περιμένω μια εβδομάδα ακόμα, το πήρα πολύ βαριά γτ μόλις μου έσπασαν τα νερά χάρηκα λέω ωπ γέννα με πήγα μαιευτήριο με όλη την καλή διάθεση για γέννα κ μόλις μ είπε θα περιμένω μια εβδομάδα έφαγα μια ξενερα... Αγανάκτησα δεν έπαιρνα αέρα! Εντομεταξυ ο μικρός με το να σπάσουν τα νερά δεν είχε την άνεση που χρειαζόταν να το πω; κόλλησε η μήτρα πάνω του να το πω; δεν ξέρω πως να το εξηγήσω πάντως για ένα 24ωρο ήταν ακίνητος δεν κουνουσε ούτε το μικρό του δαχτυλάκι... Χαιδευα την κοιλιά μιλούσα αλλά τπτ... Με είχαν με τοκοληση αλλά η τοκοληση μου έφερνε ταχυκαρδία! Μόλις χαμηλώναν τον όρο με την τοκοληση με έπιαναν πόνοι γέννας μόλις δυναμωναν την τοκοληση με έπιανε ταχυκαρδία το παίξαμε έτσι ένα 24ωρο μετά είπαν δεν είναι παιχνίδι ή ταχυκαρδία κ με βαλαν να γεννήσω ΕΥΤΥΧΩΣ γιατί με το να μην κουνιέται κ καθόλου το μωρό καταλαβαίνεις εγώ τι σκέψεις έκανα ε;;; 

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε πως ειστε; όμορφο σαββατοκύριακο να έχουμε ήρθαμε χθες στο νησί μας επιτέλους! σχεδων δύο εβδομάδες μας πήρε όλη αυτή η υπόθεση στην Αθήνα αλλά τέλος καλό όλα καλά με τον μικρό μου και τις εξετάσεις του! Χθες όλη μέρα έτρεχα είχα νψ καθαρίσω το σπίτι, να βάλω πληντυρια κλπ κλπ... Τώρα έχω ήδη το φαγητό στο φούρνο, ο μικρός κοιμάται ακόμη, ο σύζυγος στο γυμναστήριο και εγώ απολαμβάνω την καφεδαρα μου στην αυλή μουυυυ πιο μετά θα πάμε για μπανακι ❤️ εσείς πώς είστε; είχαμε κάτι νεότερο όλες αυτές τις μέρες που δεν έμπαινα;; 

Καρδιά μου δεν φαντάζεσαι τι φοβίες έχω και πόσο τρομοκρατημένη είμαι αλλά δεν υπάρχει λόγος να αγχωνω κ εσάς τις γλυκιές εγκυουλες αλλά κ την μπέμπα μου προσπαθώ κάθε φορά που σκέφτομαι κάτι άσχημο απλά να πιάνω μια γομολάστιχα κ να το σβήνω από το μυαλό μου ❤️ έτσι πρέπει να κάνουμε όλες μας το χρωστάμε πρέπει να απολαύσουμε αυτό το υπέροχο ταξίδι ❤️❤️❤️

Από τότε έχουμε να τα πουμε; Χαχαχαχα είχα ξεχάσει τι εγραψα και ξανά διάβασα τη παράθεση.... Φαντάζομαι τις φοβίες σου εδώ έχουμε εμείς που δε ζήσαμε κάτι αντίστοιχο τι να λέμε.... Αλλά το ότι προσπαθείς με τη γόμα σου να τις σβήνεις είναι δύναμη ψυχής αξιοθαύμαστη και αξιοζήλευτη... Κι εγώ προσπαθώ όσο μπορώ να μη φοβάμαι τη γέννα αλλά όσο πλησιάζει άλλο τόσο φοβάμαι μην αιμορραγίσω ξανά.... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όλα θα πάνε καλά για όλες μας! Πριν λίγο γυρίσαμε από την παραλία τι ωραία που ήταν! 

Για πειτε ξεκινήσατε ετοιμασιες; από ψώνια τι λέει; έχω αγοράσει τόσα Ρουχακια της μικρής κ φορεματάκια σεξουλιαρικα χαχαχ πήρα απορυπαντικο κ μαλακτικό προδερμ κ από βδομάδας ξεκινάω τις μπουγαδες σιγά σιγα


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου όλα θα πάνε καλά για όλες μας! Πριν λίγο γυρίσαμε από την παραλία τι ωραία που ήταν! 

Για πειτε ξεκινήσατε ετοιμασιες; από ψώνια τι λέει; έχω αγοράσει τόσα Ρουχακια της μικρής κ φορεματάκια σεξουλιαρικα χαχαχ πήρα απορυπαντικο κ μαλακτικό προδερμ κ από βδομάδας ξεκινάω τις μπουγαδες σιγά σιγα

ψώνια πήρα μία εξτρά συρταριέρα χαχαα και πλένω σιγά σιγά ρουχάκια.... καμία σχέση παντως με την οργάνωση που είχα στο πρώτο!!


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου γλυκιά όχι τελικά δεν περίμενα μια εβδομάδα ο Θεός με λυπηθηκε! Δεν μπορούσα να περιμένω μια εβδομάδα ακόμα, το πήρα πολύ βαριά γτ μόλις μου έσπασαν τα νερά χάρηκα λέω ωπ γέννα με πήγα μαιευτήριο με όλη την καλή διάθεση για γέννα κ μόλις μ είπε θα περιμένω μια εβδομάδα έφαγα μια ξενερα... Αγανάκτησα δεν έπαιρνα αέρα! Εντομεταξυ ο μικρός με το να σπάσουν τα νερά δεν είχε την άνεση που χρειαζόταν να το πω; κόλλησε η μήτρα πάνω του να το πω; δεν ξέρω πως να το εξηγήσω πάντως για ένα 24ωρο ήταν ακίνητος δεν κουνουσε ούτε το μικρό του δαχτυλάκι... Χαιδευα την κοιλιά μιλούσα αλλά τπτ... Με είχαν με τοκοληση αλλά η τοκοληση μου έφερνε ταχυκαρδία! Μόλις χαμηλώναν τον όρο με την τοκοληση με έπιαναν πόνοι γέννας μόλις δυναμωναν την τοκοληση με έπιανε ταχυκαρδία το παίξαμε έτσι ένα 24ωρο μετά είπαν δεν είναι παιχνίδι ή ταχυκαρδία κ με βαλαν να γεννήσω ΕΥΤΥΧΩΣ γιατί με το να μην κουνιέται κ καθόλου το μωρό καταλαβαίνεις εγώ τι σκέψεις έκανα ε;;; 

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε πως ειστε; όμορφο σαββατοκύριακο να έχουμε ήρθαμε χθες στο νησί μας επιτέλους! σχεδων δύο εβδομάδες μας πήρε όλη αυτή η υπόθεση στην Αθήνα αλλά τέλος καλό όλα καλά με τον μικρό μου και τις εξετάσεις του! Χθες όλη μέρα έτρεχα είχα νψ καθαρίσω το σπίτι, να βάλω πληντυρια κλπ κλπ... Τώρα έχω ήδη το φαγητό στο φούρνο, ο μικρός κοιμάται ακόμη, ο σύζυγος στο γυμναστήριο και εγώ απολαμβάνω την καφεδαρα μου στην αυλή μουυυυ πιο μετά θα πάμε για μπανακι ❤️ εσείς πώς είστε; είχαμε κάτι νεότερο όλες αυτές τις μέρες που δεν έμπαινα;; 

Καρδιά μου δεν φαντάζεσαι τι φοβίες έχω και πόσο τρομοκρατημένη είμαι αλλά δεν υπάρχει λόγος να αγχωνω κ εσάς τις γλυκιές εγκυουλες αλλά κ την μπέμπα μου προσπαθώ κάθε φορά που σκέφτομαι κάτι άσχημο απλά να πιάνω μια γομολάστιχα κ να το σβήνω από το μυαλό μου ❤️ έτσι πρέπει να κάνουμε όλες μας το χρωστάμε πρέπει να απολαύσουμε αυτό το υπέροχο ταξίδι ❤️❤️❤️

Εμείς κοιταμε να παρουμε και τα αλλά ρούχα και να τα πλυνω όλα γιατί ρε κορίτσια τοσα λεφτά ειχαμε αυτό το μηνα και έχουμε μείνει μονο με 200 ευρώ και έφυγαν όλα σε υποχρεώσεις πληρωμες ΔΕΗ τηλέφωνο νερό σκατά ενοίκια δεν πειράζει υγεια να έχουμε


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Εμείς κοιταμε να παρουμε και τα αλλά ρούχα και να τα πλυνω όλα γιατί ρε κορίτσια τοσα λεφτά ειχαμε αυτό το μηνα και έχουμε μείνει μονο με 200 ευρώ και έφυγαν όλα σε υποχρεώσεις πληρωμες ΔΕΗ τηλέφωνο νερό σκατά ενοίκια δεν πειράζει υγεια να έχουμε

Αρκέσου στα βασικά αγαπημένη μου. Ούτως ή άλλως τα μωράκια θέλουν γαλατάκι, παμπερς και δύο τρεις αλλαξιες στην αρχή της ζωής τους... Άντε και το οινόπνευμα για τον λώρο... Όλα τα υπόλοιπα είναι περιττά για το μωρό που λόγο εποχής πλέον τα βλέπουμε αναγκαία... Πάρτε όσα μπορείτε απ' τα απαραίτητα και ρουχαλακια ακόμη και 5 αλλαξιες μόνο να μπορείς αρκέσου σε αυτές... Μη σκας.... Τα λεφτά δυστυχώς είναι ατμός που λέγανε και στο Κωνσταντίνου και Ελένης...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αρκέσου στα βασικά αγαπημένη μου. Ούτως ή άλλως τα μωράκια θέλουν γαλατάκι, παμπερς και δύο τρεις αλλαξιες στην αρχή της ζωής τους... Άντε και το οινόπνευμα για τον λώρο... Όλα τα υπόλοιπα είναι περιττά για το μωρό που λόγο εποχής πλέον τα βλέπουμε αναγκαία... Πάρτε όσα μπορείτε απ' τα απαραίτητα και ρουχαλακια ακόμη και 5 αλλαξιες μόνο να μπορείς αρκέσου σε αυτές... Μη σκας.... Τα λεφτά δυστυχώς είναι ατμός που λέγανε και στο Κωνσταντίνου και Ελένης...

Αστα να πάνε αγάπη αλήθεια οινόπνευμα για τον λωρο τι πρεπει να πάρω εγώ δεν ξέρω καθόλου απο αυτά


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Αστα να πάνε αγάπη αλήθεια οινόπνευμα για τον λωρο τι πρεπει να πάρω εγώ δεν ξέρω καθόλου απο αυτά

Καθαρό οινόπνευμα θα ζητήσεις και αποστειρωμενες γαζουλες 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...