Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Dwro είπε:

Σε ευχαριστω πολυ ναι ασε οπως το ειπες υποφερουμε εμεις σημερα ειμαστε 29 ημερων εχουμε 11 μερες για να σαραντησουμε.

Ρωτα παντως κ τον παιδιατρο, δεν ειναι απολυτο αυτο με το σαραντισμο..μπορει να σε βοηθησει κριμα ειναι να υποφερει ετσι αν βοηθησει εστω κ λιγο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Clue είπε:

Κι εγώ πεινάω συνέχεια! Και ειδικά για γλυκά! Θέλω συνέχεια να τρώω. Έχω δώσει περιθώριο στον εαυτό μου να τρώω χωρίς μέτρο μέχρι να σαραντήσω. 9 μέρες ακόμα...Για την πιπίλα δεν ξέρω καθόλου. Από ό,τι έχω διαβάσει καλό είναι να μη δίνεται καθόλου για σύγχυση θηλών. Από την άλλη διάβαζα χθες ότι η πιπίλα βοηθάει να μειωθούν οι πιθανότητες για το sids και το σκέφτομαι να ρωτήσω την παιδίατρο... 

Που είσαι @Mamacita Alina? Δεν είσαι η μόνη...

Άμα σου πω ότι αυτός είναι ο λόγος που έδωσα πιπίλα και στις δύο; Αν και σύγχιση εμένα δεν έχει. Μια χαρά τρώει πιπίλα, μπιμπερο πλέον και στήθος!!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ρωτα παντως κ τον παιδιατρο, δεν ειναι απολυτο αυτο με το σαραντισμο..μπορει να σε βοηθησει κριμα ειναι να υποφερει ετσι αν βοηθησει εστω κ λιγο..

Ναι γι αυτο ειπα και εγω κριμα ειναι μπορει η πιπιλα να τον κανει να ξεχαστει λιγο.Μακαρι να του περασουν συντομα δεν μπορω αλλο να τον βλεπω ετσι

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εμεις υποφερουμε απο κολικους. Καθε απογευμα απο τις 5 μεχρι τις 9 το λιγότερο, κλαιμε ασταμάτητα με οξυ κλαμα κ πολυ εντονες κινησεις σε χερακια κ ποδαρακια. Του εκανα καποια στιγμη λιγη γυμναστικουλα κ του εσπρωχνα τα γονατακια προς την κοιλιτσα του κ καποια στιγμή εκανε ενα πριτσακι κ για λιγο ηρεμησε. Για λιγο ομως. Μετα απο τοσες ώρες κλαμα τωρα κοιμηθηκε πια... Λεω να παρω τις σταγονες τα προβιοτικα. Υπάρχει καμια περίπτωση να κανουν κατι; Επίσης παιζει στο ταμπλετ ολη την ωρα ηχος απο ηλεκτρικη σκουπα. Κατι κανει... Εμεις ειμαστε 18 ημερων σημερα. Πολυ νωρις για πιπιλα αλλα το σκέφτομαι... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν είναι νωρίς για πιπιλα εμένα οι νεογνολογοι και ο παιδίατρος το ίδιο είπε απο την στιγμη που το παιδί το ηρεμεί να του δίνετε αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη δεν υπάρχει νωρίς και ξενωρις αν το παιδι υποφέρει 

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια κ εμεις υποφερουμε απο κολικους. Καθε απογευμα απο τις 5 μεχρι τις 9 το λιγότερο, κλαιμε ασταμάτητα με οξυ κλαμα κ πολυ εντονες κινησεις σε χερακια κ ποδαρακια. Του εκανα καποια στιγμη λιγη γυμναστικουλα κ του εσπρωχνα τα γονατακια προς την κοιλιτσα του κ καποια στιγμή εκανε ενα πριτσακι κ για λιγο ηρεμησε. Για λιγο ομως. Μετα απο τοσες ώρες κλαμα τωρα κοιμηθηκε πια... Λεω να παρω τις σταγονες τα προβιοτικα. Υπάρχει καμια περίπτωση να κανουν κατι; Επίσης παιζει στο ταμπλετ ολη την ωρα ηχος απο ηλεκτρικη σκουπα. Κατι κανει... Εμεις ειμαστε 18 ημερων σημερα. Πολυ νωρις για πιπιλα αλλα το σκέφτομαι... 

Γειά σου κοπελα μου να σου ζησει το μωρακι. Ετσι υπέφερε και η δικη μου η μπεμπα οι σταγόνες infacolic την βοηθησαν και σταμάτησε το απαρηγόρητω κλάμα τα προβιοτικα δεν μας εκαναν τίποτα. Πιστολακι αποροφφητηρας και θερμοφορα ηλεκτρικη στο χαμηλο στη κοιλιτσα ετσι ηρεμουσαμε και μπρούμυτα όταν κοιμόταν την ημέρα. Και αν μπορεις να την τυλιγεις την κοιλίτσα με ενα πανι σαν να φοραει παρεο θα την βοηθησει. 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια κ εμεις υποφερουμε απο κολικους. Καθε απογευμα απο τις 5 μεχρι τις 9 το λιγότερο, κλαιμε ασταμάτητα με οξυ κλαμα κ πολυ εντονες κινησεις σε χερακια κ ποδαρακια. Του εκανα καποια στιγμη λιγη γυμναστικουλα κ του εσπρωχνα τα γονατακια προς την κοιλιτσα του κ καποια στιγμή εκανε ενα πριτσακι κ για λιγο ηρεμησε. Για λιγο ομως. Μετα απο τοσες ώρες κλαμα τωρα κοιμηθηκε πια... Λεω να παρω τις σταγονες τα προβιοτικα. Υπάρχει καμια περίπτωση να κανουν κατι; Επίσης παιζει στο ταμπλετ ολη την ωρα ηχος απο ηλεκτρικη σκουπα. Κατι κανει... Εμεις ειμαστε 18 ημερων σημερα. Πολυ νωρις για πιπιλα αλλα το σκέφτομαι... 

Εμας προσωπικα οι σταγονες δεν εκαναν τιποτα η τελευταια παιδιατρος μας τις εκοψε μου ειπε λι εκεινη οτι δεν εχουν αποτελεσμα.Επισηε επαιρνε κι ενα σιροπι επισης δεν βοηθησε.Τα προβιοτικα τα συνεχιζουμε αν και δεν βλεπουμε βελτιωση.Για την πιπιλα εχω ραντεβου 11 νοεμβριου θα ρωτησω την παιδιατρο να παρουμε το οκ.Θυμησου εισαι τυχερη που κρατανε 4 ωρες μονο.Εμενα κλαιει συνεχεια ολη μερα κ ολη νυχτα μονο στον υπνο του σταματαει οταν κοιμαται δηλαδη μονο την ημερα τα βραδια ζοριζεται κ την βγαζουμε αγκαλια.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@Dwro ειναι πολυ μεγαλο ζορι αυτο με που περνατε με τους κολικους...τον δικο μου τον πιανουν ολη μερα πονοι, κυριως το πρωι και το μεσημερι, σφιγγεται, κοκκινιζει, κλαιει αλλα ευτυχως απελευθερωνει αερια και ηρεμει. Και παλι ομως εγω στενοχωριεμαι πολυ να τον βλεπω ετσι, οποτε φανταζομαι ποσο δυσκολο ειναι για σας που ειναι συνεχομενοι οι πονοι. Πιπιλα κι εγω φοβαμαι να δωσω αλλα το σκεφτομαι γιατι νομιζω οτι θα τον ανακουφισει. Οσο για την πεινα...κι εγω πειναω και διψαω συνεχεια! Κι ενω τρωω αρκετα, χανω κιλα, οποτε φανταζομαι οτι με το θηλασμο γινονται τρελες καυσεις!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

@Dwro ειναι πολυ μεγαλο ζορι αυτο με που περνατε με τους κολικους...τον δικο μου τον πιανουν ολη μερα πονοι, κυριως το πρωι και το μεσημερι, σφιγγεται, κοκκινιζει, κλαιει αλλα ευτυχως απελευθερωνει αερια και ηρεμει. Και παλι ομως εγω στενοχωριεμαι πολυ να τον βλεπω ετσι, οποτε φανταζομαι ποσο δυσκολο ειναι για σας που ειναι συνεχομενοι οι πονοι. Πιπιλα κι εγω φοβαμαι να δωσω αλλα το σκεφτομαι γιατι νομιζω οτι θα τον ανακουφισει. Οσο για την πεινα...κι εγω πειναω και διψαω συνεχεια! Κι ενω τρωω αρκετα, χανω κιλα, οποτε φανταζομαι οτι με το θηλασμο γινονται τρελες καυσεις!!

Ασε κοριτσι μου αυτο που περναμε ουτε στον εχθρο μου.Ειναι πολυ δυσκολο υποφερει το καημενο το μωρο δεν μπορει να ηρεμησει εχει ωρες που ουτε αγκαλια καθεται σαν να μην θελει κανεναν εκεινη την ωρα.Κανω αποχη απο γαλακτοκομικα και μοσχαρι αλλα δεν εχω δει βελτιωση.Ολη μερα πειναω κ τρωω δεν ξερω αν ειναι απο θηλασμο η απο αγχος γι αυτο σας ρωτησα.Και δυστυχως μου ειπαν οτι κρατανε ενα τριμηνο.Πως περναει δεν ξερω ομως.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dwro είπε:

Ναι γι αυτο ειπα και εγω κριμα ειναι μπορει η πιπιλα να τον κανει να ξεχαστει λιγο.Μακαρι να του περασουν συντομα δεν μπορω αλλο να τον βλεπω ετσι

Εγω του ξεκινησα παλι biogaia, οχι οτι κανει κ τπτ αλλα ειπα να δωσω μια ευκαιρια μιας κ το ειχα κοψει πολυ νωρις γιατι δεν ειχα υπομονη..κ επαιρνα το infacolic μετα. Μακαρι ρε γμτ να ειμαστε τυχεροι κ ειδικα εσυ που σου κλαει ο καημενος τοσες ωρες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Dwro είπε:

Εμας προσωπικα οι σταγονες δεν εκαναν τιποτα η τελευταια παιδιατρος μας τις εκοψε μου ειπε λι εκεινη οτι δεν εχουν αποτελεσμα.Επισηε επαιρνε κι ενα σιροπι επισης δεν βοηθησε.Τα προβιοτικα τα συνεχιζουμε αν και δεν βλεπουμε βελτιωση.Για την πιπιλα εχω ραντεβου 11 νοεμβριου θα ρωτησω την παιδιατρο να παρουμε το οκ.Θυμησου εισαι τυχερη που κρατανε 4 ωρες μονο.Εμενα κλαιει συνεχεια ολη μερα κ ολη νυχτα μονο στον υπνο του σταματαει οταν κοιμαται δηλαδη μονο την ημερα τα βραδια ζοριζεται κ την βγαζουμε αγκαλια.

Πω πω βρε κορίτσια, ταλαιπωρουνται πολύ  τα μωρα μας... Δεν αντεχεται αυτο το πράγμα, να υποφερουν κ να μην μπορείς να κάνεις κάτι... Τι να πω; Να είμαστε τυχεροί κ να βοηθήσουν οι σταγονες; Ισως δοκιμασουμε... 

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Γειά σου κοπελα μου να σου ζησει το μωρακι. Ετσι υπέφερε και η δικη μου η μπεμπα οι σταγόνες infacolic την βοηθησαν και σταμάτησε το απαρηγόρητω κλάμα τα προβιοτικα δεν μας εκαναν τίποτα. Πιστολακι αποροφφητηρας και θερμοφορα ηλεκτρικη στο χαμηλο στη κοιλιτσα ετσι ηρεμουσαμε και μπρούμυτα όταν κοιμόταν την ημέρα. Και αν μπορεις να την τυλιγεις την κοιλίτσα με ενα πανι σαν να φοραει παρεο θα την βοηθησει. 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ αγαπη μου... Κ εσυ να χαίρεσαι τη μπεμπα σου... Θα δοκιμάσω κ μπρουμυτα να τον βαλω λιγο. Πανακι του εχω παντα απο τη μεση κ κατω κ σημερα προσπαθούσα να του κανω μασαζακι κ να του ζεστανω την κοιλιτσα, αλλα εκείνη την ωρα δε θελει τπτ... Σε ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές!!!! 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Clue είπε:

 

Καλημέρα; καλησπέρα; Τι λένε το χάραμα; Πολύ δύσκολα βρε κορίτσια να κλαίνε τα μωρά.εμενα κλαίει λίγες ωρες κ σφίγγει η καρδιά μου, φαντάζομαι εσείς.οταν κλαίει την περπατάω στο σπίτι ενώ την πιάνω ανάποδα.δλδ το κεφάλι της στη μεσα μεριά του αγκώνα μπρούμυτα κ η παλάμη μου πιάνει την πάνα της είναι όλο μου το χέρι στην κοιλιά της ουσιαστικα...

Από πείνα άλλο τίποτα.λυσσαω.

Διψάω κυρίως την ώρα που θηλάζω.

Τα γλυκά έχουν την τιμητική τους.πηρα λεμπκουχεν απτά λιντλ κ τα χω γονατίσει.

Ρε σεις τα μωρά σας όταν τα μιλάτε σας κοιτάνε; εγώ τη μιλάω κ κοιτάει το μέτωπό μου κ το ταβάνι.επειδη έχει τελείως άλλο χρώμα μάτια με τη μεγάλη μου δεν ξέρω τι παίζει με την οραση της.ενω αντιδράει στο φως κανονικά.εγω τη μιλάω κ κοιτάει το γάμο του Καραγκιόζη.

Είναι 5 κ είμαστε απτις 2 παρά ξύπνιες.ηπιε γάλα,έκανε κακά,ξανά ήπιε γάλα ,ξαναέκανε κακά ,κ κοιτάζει πάλι το ταβάνι.ολη μέρα κοιμαται κ τη νύχτα κλαμπινγκ.

  • Χαχα 6

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona said:

Καλημέρα; καλησπέρα; Τι λένε το χάραμα; Πολύ δύσκολα βρε κορίτσια να κλαίνε τα μωρά.εμενα κλαίει λίγες ωρες κ σφίγγει η καρδιά μου, φαντάζομαι εσείς.οταν κλαίει την περπατάω στο σπίτι ενώ την πιάνω ανάποδα.δλδ το κεφάλι της στη μεσα μεριά του αγκώνα μπρούμυτα κ η παλάμη μου πιάνει την πάνα της είναι όλο μου το χέρι στην κοιλιά της ουσιαστικα...

Από πείνα άλλο τίποτα.λυσσαω.

Διψάω κυρίως την ώρα που θηλάζω.

Τα γλυκά έχουν την τιμητική τους.πηρα λεμπκουχεν απτά λιντλ κ τα χω γονατίσει.

Ρε σεις τα μωρά σας όταν τα μιλάτε σας κοιτάνε; εγώ τη μιλάω κ κοιτάει το μέτωπό μου κ το ταβάνι.επειδη έχει τελείως άλλο χρώμα μάτια με τη μεγάλη μου δεν ξέρω τι παίζει με την οραση της.ενω αντιδράει στο φως κανονικά.εγω τη μιλάω κ κοιτάει το γάμο του Καραγκιόζη.

Είναι 5 κ είμαστε απτις 2 παρά ξύπνιες.ηπιε γάλα,έκανε κακά,ξανά ήπιε γάλα ,ξαναέκανε κακά ,κ κοιτάζει πάλι το ταβάνι.ολη μέρα κοιμαται κ τη νύχτα κλαμπινγκ.

Καλημέρα θα πω εγώ αν κι ελπίζω να ξανακοιμηθούμε...

Κι εμένα δε με κοιτάζει στα μάτια πέρα από 3 με 4 2λεπτα μέσα στη μέρα. Κατά τα άλλα θα κοιτάξει στο στόμα, στο μάγουλο ή περνάει το βλέμμα της ξώφαλτσα δίπλα από το πρόσωπό μου. Όσο τη θηλάζω δε, μια ματιά προς τα πάνω δεν έχει ρίξει. Μόνο γουρλώνει τα μάτια και κοιτάζει ευθεία στο κενό. Δεν έχει και τίποτα ενδιαφέρον. Συνήθως η πλάτη του καναπέ....

Κι εγώ όταν θηλάζω πίνω νερό. Το βράδυ πίνω γύρω στο 1.5 λίτρο. Έχω μπουκάλια πάντα δίπλα μου.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μ καλημερα σε λιγο καιρο κ στα ματια θα σας κοιτανε κ θα σας γελανε ακομα κ με το βυζι στο στομα λιωνω η μανα πεφτω στα πατωματα ειναι τριαμιση μηνων πλεον το αγορι μου κ το πρωι με το που ξυπνησει ξεκινα τα χαμογελα ο χαχας μου κ οταν τον φιλω στο μαγουλο ανοιγει διαπλατα το στομα του σαν να θελει να με φιλησει κ κεινος η να με φαει!στις αρχες τι του μιλουσα τι τον φιλουσα τπτ μετωπο κ πιο πανω ακομα!οσες εχετε την δυνατοτητα βαλτε τους μομπιλε τρελενονται μαυτο !

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κοριτσια μ καλημερα σε λιγο καιρο κ στα ματια θα σας κοιτανε κ θα σας γελανε ακομα κ με το βυζι στο στομα λιωνω η μανα πεφτω στα πατωματα ειναι τριαμιση μηνων πλεον το αγορι μου κ το πρωι με το που ξυπνησει ξεκινα τα χαμογελα ο χαχας μου κ οταν τον φιλω στο μαγουλο ανοιγει διαπλατα το στομα του σαν να θελει να με φιλησει κ κεινος η να με φαει!στις αρχες τι του μιλουσα τι τον φιλουσα τπτ μετωπο κ πιο πανω ακομα!οσες εχετε την δυνατοτητα βαλτε τους μομπιλε τρελενονται μαυτο !

Της έχω κ απ' αυτό αλλά δεν ξέρω αν το βλέπει.αχαχαχ

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...