Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι κ γω το βλεπω στο χρωματακι του! Αντε να ασπρισουν επιτελους τα μπεμπακια μας, κυριως στο προσωπο εχει μεινει τωρα..

Κ μενα μου ειχε πει αν θελω να δωσω χαμομηλι της frezyderm αλλα δε θελω να δωσω μπιμπερο ακομα..

Χρρρ και χρρρ δε λες τπτ, αργει να φυγει μου ειπε η παιδιατρος βεβαια εμεις εχουμε κ ρινιτιδα..παμε πολυ καλυτερα, εχω αραιωσει τους πολλους ορους γιατι δε κανουν καλο, απο ενα σημειο κ μετα προκαλουν μυξα..κ τωρα περιμενω να ξυπνησει να του κανουμε, δε διαμαρτυρεται σχεδον καθολου το πουλακι μου! Εγω στενοχωριεμαι, λεω μια οι κολικοι μια οι οροι, ταλαιπωρηθηκε απο πολυ νωρις ο καημενουλης μου..

 

Ρε συ όντως και εμας πολύ ημερών ξεκίνησαν πάντως ειναι μύθοι οτι τάχα ξεκινάν αργά η οτι κρατανε καποιες ώρες μονο αυτοι θερίζουν με τις ώρες 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Penny... είπε:

Ρε συ όντως και εμας πολύ ημερών ξεκίνησαν πάντως ειναι μύθοι οτι τάχα ξεκινάν αργά η οτι κρατανε καποιες ώρες μονο αυτοι θερίζουν με τις ώρες 

Ναι εντελως! Κ οτι ξεκινουν απο 3η εβδομαδα κ οτι κρατανε συγκεκριμενες ωρες, να παμε να παιξουμε κανα τζοκερ εμεις!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Τελεια, κ εμεις την προηγουμενη Κυριακη! Εγω τις 4-5 τελευταιες μερες μονο εχω λιγο καφε, υπομονη θα τελειωσει κ αυτο!

Ωχ κ εσύ έχεις ακόμα λοχεια; τα λες κ βρωμολοχεια μυρίζουν άσχημα ρε συ ούτε ξέρω πόσες φορές τη μέρα πλένομαι έλεος δλδ.


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Ωχ κ εσύ έχεις ακόμα λοχεια; τα λες κ βρωμολοχεια μυρίζουν άσχημα ρε συ ούτε ξέρω πόσες φορές τη μέρα πλένονται έλεος δλδ.

Χαχαχαχαχαχαχαχα σαν ψαρίλα μυρίζουν εμενα τελείωσαν συντροφισσες


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαχα σαν ψαρίλα μυρίζουν εμενα τελείωσαν συντροφισσες

Όντως ψαριλα αηδιααα εμείς σαραντωσαμε και ακόμα έχω... Να δω πόσο θα κρατήσουν! 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

Ωχ κ εσύ έχεις ακόμα λοχεια; τα λες κ βρωμολοχεια μυρίζουν άσχημα ρε συ ούτε ξέρω πόσες φορές τη μέρα πλένομαι έλεος δλδ.

Ναι οντως, τωρα πια που δεν εχω αιμα δε μυριζουν ετσι αλλα κ μενα μου χε κανει εντυπωση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι οντως, τωρα πια που δεν εχω αιμα δε μυριζουν ετσι αλλα κ μενα μου χε κανει εντυπωση!

Που θα πάει θα φύγουν χαχαχ

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι οντως, τωρα πια που δεν εχω αιμα δε μυριζουν ετσι αλλα κ μενα μου χε κανει εντυπωση!

Εντομεταξυ το τικερακι σου λέει πως είσαι 44 εβδομάδων άλλαξε το βρε χαχαχ


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Που θα πάει θα φύγουν χαχαχ

Εντομεταξυ το τικερακι σου λέει πως είσαι 44 εβδομάδων άλλαξε το βρε χαχαχ

Χαχα σαμπως θυμαμαι πως!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marioula1234 είπε:

Ακόμα πονάς ε αγάπη; πφφφ μέρα με τη μέρα θα εισαι κ καλύτερα! ❤️ Εμείς σαραντωσαμε σήμερα ☺️

Άσε ακόμα πονάω και έχουν περάσει 18 μέρες. Καισαρική να είχα κάνει πιο γρήγορα θα είχα αναρρώσει. Με πονάει το περίνεο που έχω ράμματα. Επίσης τσούζω μερικές φορές πολύ κατά την διάρκεια της ούρησης. Και κάθε φορά πλένομαι μετά.

Σαραντήσατε!!! ❤ Πότε πέρασε ο ο καιρός!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Nikoleta... είπε:

Άσε ακόμα πονάω και έχουν περάσει 18 μέρες. Καισαρική να είχα κάνει πιο γρήγορα θα είχα αναρρώσει. Με πονάει το περίνεο που έχω ράμματα. Επίσης τσούζω μερικές φορές πολύ κατά την διάρκεια της ούρησης. Και κάθε φορά πλένομαι μετά.

Σαραντήσατε!!! ❤ Πότε πέρασε ο ο καιρός!!!

Αγάπη μου όντως πολυ σου κράτησε ο πόνος.   :( να σου πω δεν μ είπες τι έγινε τελικά με τα υπόθετα; 

  • Λυπημένη/-ος 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 26/10/2019 at 4:14 ΜΜ, Jennak83 είπε:

Καλημερα μανουλες! Τα κακα των μωρων σας ειναι μουσταρδι νερουλα ή πιο πηχτα; μπας κ εχει καμια διαρροια το δικο μου! Επισης απο σημερα κοβω γαλακτοκομικα που κατι τσιμπαγα κ πορτοκαλαδα που επινα που κ που κ δε κανει..κρεας φρουτα κ σαλατα μου ειπε...τιποτα δεν εμεινε να φαω! Βεβαια το πρωι ηπια πορτοκαλαδα ν εφαγα 2 κομματακια σοκολατα γιατι μου ειχε πει να βαλω μια μεριδα γαλακτοκομικων, τι θα διαλεγα εγω! Μετα που μιλησαμε ομως μου ειπε αυτα που σας ειπα...επισης το γυρισα στο biogaia παλι σημερα, τα κοριτσια με τους κολικους ξερουν..

Ασχετο αλλα οταν εισαι εγκυος κ εχεις κ μωρακι, εχεις γαλα για να θηλασεις η σου κοβεται? @Farmakotriftenaεσυ τα ξερεις καλα αυτα! Επισης πως μενεις εγκυος αν θηλαζεις; Σκεφτομαι αν ο Θεος μας βοηθησει να κανω δευτερο να  το κανω σχετικα συντομα γιατι δε μας παιρνει κ πολυ ηλικιακα! 

Τζενακι, έχεις γάλα! Σε κάποιες ελαττώνεται το γάλα κάπου στο 2ο τρίμηνο και επανέρχεται κάπου προς το τέλος της κύησης σε κάποιες δεν ελαττώνεται καθόλου! Είναι καθαρά αρμονικό. Εμένα μου ελαττωθηκε πάρα πολύ. Ενώ δεν μειωνα θηλασμους. Ομως το στήθος μου ήδη είχε μικρύνει και το μωρό δεν το ήθελα το στήθος ρουφούσε δυνατά για να πιει γάλα και δυσανασχετούσε. Θηλασα μέχρι 4ο με 5ο περίπου 

Επίσης τα κακα είναι υδαρη. Μουσταρδί και υδαρη. θα καταλαβαίνεις την διάρροια όταν σχεδόν απορροφώνται στην πάνα.

@winspert μένεις έγκυος μια χαρά!!! Κι εγώ έμεινα ενώ θηλαζα φουλ και μάλιστα μια περίοδος μου είχε έρθει κι αυτή της κακιας ώρας περίοδο. Και η Ευαγγελία θηλαζε και έμεινε!! Και έχω και φίλες μου που θηλαζανε και μείνανε. Σε μια φιλη μου δεν ειχε ερθει και καθολου περίοδος. Και στην ομαδα Νοεμβριου υπαρχει μαμα που θηλαζει ακομα και θα κανει Ταντεμ.

Κορίτσια καλή επιτυχία! εύχομαι όταν το αποφασίσετε να έρθει κατευθείαν όπως σε μένα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Τζενακι, έχεις γάλα! Σε κάποιες ελαττώνεται το γάλα κάπου στο 2ο τρίμηνο και επανέρχεται κάπου προς το τέλος της κύησης σε κάποιες δεν ελαττώνεται καθόλου! Είναι καθαρά αρμονικό. Εμένα μου ελαττωθηκε πάρα πολύ. Ενώ δεν μειωνα θηλασμους. Ομως το στήθος μου ήδη είχε μικρύνει και το μωρό δεν το ήθελα το στήθος ρουφούσε δυνατά για να πιει γάλα και δυσανασχετούσε. Θηλασα μέχρι 4ο με 5ο περίπου 

Επίσης τα κακα είναι υδαρη. Μουσταρδί και υδαρη. θα καταλαβαίνεις την διάρροια όταν σχεδόν απορροφώνται στην πάνα.

Εμενα πρεπει να ειχε κανα 2 3 μερες διαρροια γιατι ηταν πολυ ζουμερα τα κακα, απο σημερα κοβω γαλακτοκομικα μαχαιρι γιατι πριν ετρωγα κ λιγη σοκολατα η εβαζα στο καφε λιγο γαλα, κ θα περιορισω κ τη ζαχαρη..για να δουμε..τον καφε μη μου πειτε μονο να κοψω! Εναν τη μερα πινω..δηλ τετοια στερηση ουτε στην εγκυμοσυνη, ετρωγα τα παντα τοτε! 

Just now, marioula1234 είπε:

Καλέ που είστε όλες;;; με τα βυζια έξω να υποθέσω;;; χαχχα

Εγω τον εβγαλα βολτα στη μαμα μου σημερα κ τωρα κοιμαται κ βρηκα λιγο χρονο να σιδερωσω κ να απλωσω κ εχω ενα ακομα πλυντηριο με ρουχα του μπεμπη! Εμεις τη μια τα βαζουμε την αλλη τα πεταμε, δε ξερω εσεις! Πολυ πλυσιμο κ σιδερωμα μιλαμε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Εμενα πρεπει να ειχε κανα 2 3 μερες διαρροια γιατι ηταν πολυ ζουμερα τα κακα, απο σημερα κοβω γαλακτοκομικα μαχαιρι γιατι πριν ετρωγα κ λιγη σοκολατα η εβαζα στο καφε λιγο γαλα, κ θα περιορισω κ τη ζαχαρη..για να δουμε..τον καφε μη μου πειτε μονο να κοψω! Εναν τη μερα πινω..δηλ τετοια στερηση ουτε στην εγκυμοσυνη, ετρωγα τα παντα τοτε! 

Ζόρι αυτό με τα γαλακτοκομικά... Εγώ σε ζω χωρίς τυρί!! Οι γραβιεριτσες δίνουν και παίρνουν στο ψυγείο μου. Και τα παιδιά μου είναι τυρολατρες... Επίσης στον καφέ μου βάζω ένα δάκτυλο γάλα εβαπορέ αλλιώς δεν μπορώ... οπότε η αποχή είναι θυσία!! Αχαχαχα πιο πολύ όμως λένε να κάνεις αποχή όταν υπάρχει διαπιστωμένη αλλεργία (κακα με βλενες και αίμα που δείχνουν ερεθισμενο εντερακι)  και έντονη ΓΟΠ. Και στους κολικούς βέβαια επιδεινώνεται. Τότε στον γιο μου , μου είχε πει να τα ελαττωσω. Και η αλήθεια είναι πως έτρωγα πολύ γιαούρτι τότε και το σταμάτησα και απλά έτρωγα ένα μπαστούνι τυρί το βράδυ...

Σου έγραψα πιο πάνω για τον θηλασμό και την ωορρηξία δεν ξέρω αν το είδες γιατί το έγραψα σε 2ο χρονο.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ζόρι αυτό με τα γαλακτοκομικά... Εγώ σε ζω χωρίς τυρί!! Οι γραβιεριτσες δίνουν και παίρνουν στο ψυγείο μου. Και τα παιδιά μου είναι τυρολατρες... Επίσης στον καφέ μου βάζω ένα δάκτυλο γάλα εβαπορέ αλλιώς δεν μπορώ... οπότε η αποχή είναι θυσία!! Αχαχαχα πιο πολύ όμως λένε να κάνεις αποχή όταν υπάρχει διαπιστωμένη αλλεργία (κακα με βλενες και αίμα που δείχνουν ερεθισμενο εντερακι)  και έντονη ΓΟΠ. Και στους κολικούς βέβαια επιδεινώνεται. Τότε στον γιο μου , μου είχε πει να τα ελαττωσω. Και η αλήθεια είναι πως έτρωγα πολύ γιαούρτι τότε και το σταμάτησα και απλά έτρωγα ένα μπαστούνι τυρί το βράδυ...

Σου έγραψα πιο πάνω για τον θηλασμό και την ωορρηξία δεν ξέρω αν το είδες γιατί το έγραψα σε 2ο χρονο.

Εγω θα τα κοψω για τους κολικους, δεν εμεινε κ τιποτα να φαω η καημενη! Με βλεπω πιο αδυνατη κ απο πριν μεινω εγκυος!

Τα ειδα κ σε ευχαριστω, να ρωτησω κατι χαζο, μενεις εγκυος κατα τη διαρκεια του θηλασμου κ ας μη σου εχει ερθει περιοδος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...