Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

@elpida20 να ξέρεις κορίτσι μου πως δεν περνάει μέρα που να μη σε έχω στο μυαλό μου... Σε σκέφτομαι και εύχομαι να αντλείς δύναμη και κουράγιο από το μωράκι σου. Δεν ξερω τι αλλο να σου πω. Τα λόγια είναι φτωχά.

Ένιωσα την ανάγκη να το γράψω. Ίσως και να μην το δει ποτέ το μήνυμα όμως ρε κορίτσια , πραγματικά κάθε μέρα τη σκέφτομαι κι ας μην την ξέρω. Πόσο σκληρό αυτό που της συνέβη... Μακάρι να ήταν η τελευταία δοκιμασία της και από δω και πέρα να έχει μόνο ευτυχισμένη ζωή .

Just now, Jennak83 είπε:

Εγω θα τα κοψω για τους κολικους, δεν εμεινε κ τιποτα να φαω η καημενη! Με βλεπω πιο αδυνατη κ απο πριν μεινω εγκυος!

Τα ειδα κ σε ευχαριστω, να ρωτησω κατι χαζο, μενεις εγκυος κατα τη διαρκεια του θηλασμου κ ας μη σου εχει ερθει περιοδος;

Ναι μενεις γιατι εκεινο τον μηνα κανονικα θα ειχες περίοδο αλλά το ωάριο πρόλαβε και γονιμοποιηθηκε. Εμένα μου ήρθε μια "περίοδος" στον 7ο μήνα και στον 8ο έμεινα έγκυος. Στην άλλη μου τη φιλη ήρθε μια φορά στον 6ο μετά δεν της ξανά ήρθε και μετά από 3 μήνες έμεινε έγκυος. Και έχω φίλη που δεν πρόλαβε να δει καθόλου. Η σύμβουλος θηλασμού μου είπε ότι προφύλαξη υπάρχει μόνο το 1ο τρίμηνο μετά τη γέννα για να μη σου πω μόνο τις πρώτες 40 ημέρες μου είπε . Μετά μένεις μια χαρά έγκυος! Εγώ φαντάσου θηλαζα πάνω από 12 φορές. Ο μικρός εκείνη την περίοδο ξυπνούσε ανά ωρα και θηλαζε οπότε θηλαζα πάνω από 18 φορές για να πω καλύτερα!! Ε και πάνω στα ξενύχτια είπα να κάνω και ένα σεξ και να τα αποτελέσματα... Η petit μπεμπαρα μου!!!!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

15 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου όντως πολυ σου κράτησε ο πόνος.   :( να σου πω δεν μ είπες τι έγινε τελικά με τα υπόθετα; 

Θα κάνω υπομονή. Ελπίζω την άλλη βδομάδα να είμαι πολύ καλύτερα. Θέλω να βγω βόλτα με το καρότσι τώρα που έχει καλό καιρό και δεν μπορώ :(

Τα υπόθετα γλυκερίνης τα χρησιμοποίησα 3 φορές. Με βοήθησαν η αλήθεια είναι. Μετά πήγα και μου έκοψε τον κόμπο από τα ράμματα ο γυναικολόγος και δε με τραβούσαν τόσο, οπότε δε χρειάστηκε να τα ξαναχρησιμοποίησω.

Νοίκιασα νοσοκομειακό θήλαστρο και ανακάλυψα ότι βγάζω μόνο 20ml γάλα και από τα 2 στήθη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@elpida20 να ξέρεις κορίτσι μου πως δεν περνάει μέρα που να μη σε έχω στο μυαλό μου... Σε σκέφτομαι και εύχομαι να αντλείς δύναμη και κουράγιο από το μωράκι σου. Δεν ξερω τι αλλο να σου πω. Τα λόγια είναι φτωχά.

Ένιωσα την ανάγκη να το γράψω. Ίσως και να μην το δει ποτέ το μήνυμα όμως ρε κορίτσια , πραγματικά κάθε μέρα τη σκέφτομαι κι ας μην την ξέρω. Πόσο σκληρό αυτό που της συνέβη... Μακάρι να ήταν η τελευταία δοκιμασία της και από δω και πέρα να έχει μόνο ευτυχισμένη ζωή .

Ναι μενεις γιατι εκεινο τον μηνα κανονικα θα ειχες περίοδο αλλά το ωάριο πρόλαβε και γονιμοποιηθηκε. Εμένα μου ήρθε μια "περίοδος" στον 7ο μήνα και στον 8ο έμεινα έγκυος. Στην άλλη μου τη φιλη ήρθε μια φορά στον 6ο μετά δεν της ξανά ήρθε και μετά από 3 μήνες έμεινε έγκυος. Και έχω φίλη που δεν πρόλαβε να δει καθόλου. Η σύμβουλος θηλασμού μου είπε ότι προφύλαξη υπάρχει μόνο το 1ο τρίμηνο μετά τη γέννα για να μη σου πω μόνο τις πρώτες 40 ημέρες μου είπε . Μετά μένεις μια χαρά έγκυος! Εγώ φαντάσου θηλαζα πάνω από 12 φορές. Ο μικρός εκείνη την περίοδο ξυπνούσε ανά ωρα και θηλαζε οπότε θηλαζα πάνω από 18 φορές για να πω καλύτερα!! Ε και πάνω στα ξενύχτια είπα να κάνω και ένα σεξ και να τα αποτελέσματα... Η petit μπεμπαρα μου!!!!!

Χαχα χαρα στο κουραγιο σου, 18 φορες κ σεξ αναμεσα!!! Η μπεμπουλιτσα τι κανει καλε;; 

Την ελπιδα τη σκεφτομαι κ γω συνεχεια, δεν ειχα λογια να της γραψω..ειναι ασυλληπτο αυτο που της συνεβη, θυμαμαι τι μας εγραφε που ηταν τοσο χαρουμενο κοριτσι κ κλαιω δε μπορω..ελπιζω κ γω να αντλει κουραγιο απο τη μπεμπα της κ να εχει στηριξη αλλα ειναι πολυ δυσκολο..ο Θεος να της δινει δυναμη..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μας ξανά έπιασαν οι κολικοι εκεί που κοιμάται ενα δίωρο περιπου μπορεί και λιγότερο ξυπνάει χτυπιεται στην κυριολεξία κοκκινίσει και ακούγεται συνέχεια το έντερο πρωτα σκέφτηκα επειδή ήρθα στην πεθερά μου σε άλλο μέρος μην δεν κοιμάται απο την αλλαγή περιβάλλοντος αλλά ποσό θα έκανε στα ρε κορίτσια υπάρχει περίπτωση να κανει ετσι επειδή άλλαξε περιβαλλον αλλά αυτό δείχνει οτι πονάει πολύ εσεις εχετε παει πουθενά αλλου τα μωρά να κοιμηθούν σας έχουν κοιμηθεί;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Jennak83 said:

Εμενα πρεπει να ειχε κανα 2 3 μερες διαρροια γιατι ηταν πολυ ζουμερα τα κακα, απο σημερα κοβω γαλακτοκομικα μαχαιρι γιατι πριν ετρωγα κ λιγη σοκολατα η εβαζα στο καφε λιγο γαλα, κ θα περιορισω κ τη ζαχαρη..για να δουμε..τον καφε μη μου πειτε μονο να κοψω! Εναν τη μερα πινω..δηλ τετοια στερηση ουτε στην εγκυμοσυνη, ετρωγα τα παντα τοτε! 

Εγω τον εβγαλα βολτα στη μαμα μου σημερα κ τωρα κοιμαται κ βρηκα λιγο χρονο να σιδερωσω κ να απλωσω κ εχω ενα ακομα πλυντηριο με ρουχα του μπεμπη! Εμεις τη μια τα βαζουμε την αλλη τα πεταμε, δε ξερω εσεις! Πολυ πλυσιμο κ σιδερωμα μιλαμε!

Κάθε 2 μέρες βάζω πλυντήριο σχεδόν με της μικρής. Εναλλάξ μία δικά μας μία δικά της. Αν και στα δικά ης πλένω και κάποια δικά μου. Φανελάκια θηλασμού κυρίως. Πως μαζεύονται έτσι και κυρίως τι θα κάνουμε το χειμώνα που δε θα στεγνώνουν γρήγορα???

Just now, Nikoleta... said:

Θα κάνω υπομονή. Ελπίζω την άλλη βδομάδα να είμαι πολύ καλύτερα. Θέλω να βγω βόλτα με το καρότσι τώρα που έχει καλό καιρό και δεν μπορώ :(

Τα υπόθετα γλυκερίνης τα χρησιμοποίησα 3 φορές. Με βοήθησαν η αλήθεια είναι. Μετά πήγα και μου έκοψε τον κόμπο από τα ράμματα ο γυναικολόγος και δε με τραβούσαν τόσο, οπότε δε χρειάστηκε να τα ξαναχρησιμοποίησω.

Νοίκιασα νοσοκομειακό θήλαστρο και ανακάλυψα ότι βγάζω μόνο 20ml γάλα και από τα 2 στήθη...

Κι εγώ δεν βγάζω πολύ ενώ φτάνει σίγουρα για το μωρό. Βγάζω 30 με 40ml κι από τα δύο κάθε φορά. Για την Τετάρτη που έχω ραντεβού με γιατρό θα βγάζω από αύριο λίγο κάθε μέρα για να κάνω ένα γεύμα.

Το κοριτσάκι μου σήμερα κλείνει ένα μήνα! Κι έχει πάρει 650 γραμμάρια! Τα 400 τις τελευταίες 10 μέρες!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Κάθε 2 μέρες βάζω πλυντήριο σχεδόν με της μικρής. Εναλλάξ μία δικά μας μία δικά της. Αν και στα δικά ης πλένω και κάποια δικά μου. Φανελάκια θηλασμού κυρίως. Πως μαζεύονται έτσι και κυρίως τι θα κάνουμε το χειμώνα που δε θα στεγνώνουν γρήγορα???

Κι εγώ δεν βγάζω πολύ ενώ φτάνει σίγουρα για το μωρό. Βγάζω 30 με 40ml κι από τα δύο κάθε φορά. Για την Τετάρτη που έχω ραντεβού με γιατρό θα βγάζω από αύριο λίγο κάθε μέρα για να κάνω ένα γεύμα.

Το κοριτσάκι μου σήμερα κλείνει ένα μήνα! Κι έχει πάρει 650 γραμμάρια! Τα 400 τις τελευταίες 10 μέρες!

Πρέπει να κρυώνει το κάθε μπουκαλάκι που βγάζεις για να τα ενώσεις.εννοω να έρχονται σε ίδια θερμοκρασία κ μετά να τα ενώνεις..κατάλαβες τι λέω; Βγάζεις 30 ψυγείο.μετα αλλά 30 ,πάλι ψυγείο,όχι αμέσως μιξη κ τα 2.κρυωνουν κ μετά αναμειγνύεις..

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, tsilona said:

Πρέπει να κρυώνει το κάθε μπουκαλάκι που βγάζεις για να τα ενώσεις.εννοω να έρχονται σε ίδια θερμοκρασία κ μετά να τα ενώνεις..κατάλαβες τι λέω; Βγάζεις 30 ψυγείο.μετα αλλά 30 ,πάλι ψυγείο,όχι αμέσως μιξη κ τα 2.κρυωνουν κ μετά αναμειγνύεις..

Ναι. Σε ευχαριστώ!! Δεν ξέρω μόνο πόση ώρα μετά θεωρείται ότι έχουν πιάσει την ίδια θερμοκρασία. Κι αν δεν τα πιει τελικά (χωρίς να τα ζεστάνω) τα βάζω μετά στην κατάψυξη αν θέλω για την άλλη εβδομάδα που θα ξαναλείψω?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Ναι. Σε ευχαριστώ!! Δεν ξέρω μόνο πόση ώρα μετά θεωρείται ότι έχουν πιάσει την ίδια θερμοκρασία. Κι αν δεν τα πιει τελικά (χωρίς να τα ζεστάνω) τα βάζω μετά στην κατάψυξη αν θέλω για την άλλη εβδομάδα που θα ξαναλείψω?

Μικροποσότητες βρε είναι ,δε θέλουν πολύ,ανάλογα κ την ψύξη που χει το ψυγείο σου βέβαια.

Αν δεν το ζεστάνεις το βάζεις..

Αν το ζεστάνεις κ δεν πιει πεταγμα.

 

Καλημέρα! Χρόνια πολλά! 

  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Εγώ είμαι από μανούλες Οκτωβρίου αλλά του 18 καταλαθος μπήκα στην ομάδα σας και διάβασα κάποια σχόλια.. Ααααχ τι μου θυμίσατε έτσι ήμουν και εγώ πέρυσι και σκέφτομαι ποτέ πέρασε ο καιρός... Να χαίρεστε τα μωράκια σας. 

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα τι κανετε?Εμεις εδω υποφερουμε με τους παλιοκολικους κλαιμε ολη μερα κ νυχτα.Ηθελα να ρωτησω τις πιο εμπειρες ποτε μπορουμε να δωσουμε πιπιλα οσες θηλαζουμε αποκλειστικα?Ο καημενος απο τον πονο του θελει ολο να πιπιλαει κατικαι εμενα δυστυχως οι θηλες μου ειναι σακατεμενες.Ρωτησα την μαια μου και μου ειπε ας περασουν οι κολικοι και το βλεπουμε.Καλα ομως αν περασουν οι κολικοι ποιο το νοημα μετα να τον δωσω?Επισης ρε κοριτσια πειναω ολη μερα κ νυχτα ειστε κ εσεις ετσι?Ουτε στην εγκυμοσυνη τετοια πεινα πραγματικα δεν χορταινω με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro said:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε?Εμεις εδω υποφερουμε με τους παλιοκολικους κλαιμε ολη μερα κ νυχτα.Ηθελα να ρωτησω τις πιο εμπειρες ποτε μπορουμε να δωσουμε πιπιλα οσες θηλαζουμε αποκλειστικα?Ο καημενος απο τον πονο του θελει ολο να πιπιλαει κατικαι εμενα δυστυχως οι θηλες μου ειναι σακατεμενες.Ρωτησα την μαια μου και μου ειπε ας περασουν οι κολικοι και το βλεπουμε.Καλα ομως αν περασουν οι κολικοι ποιο το νοημα μετα να τον δωσω?Επισης ρε κοριτσια πειναω ολη μερα κ νυχτα ειστε κ εσεις ετσι?Ουτε στην εγκυμοσυνη τετοια πεινα πραγματικα δεν χορταινω με τιποτα.

Κι εγώ πεινάω συνέχεια! Και ειδικά για γλυκά! Θέλω συνέχεια να τρώω. Έχω δώσει περιθώριο στον εαυτό μου να τρώω χωρίς μέτρο μέχρι να σαραντήσω. 9 μέρες ακόμα...Για την πιπίλα δεν ξέρω καθόλου. Από ό,τι έχω διαβάσει καλό είναι να μη δίνεται καθόλου για σύγχυση θηλών. Από την άλλη διάβαζα χθες ότι η πιπίλα βοηθάει να μειωθούν οι πιθανότητες για το sids και το σκέφτομαι να ρωτήσω την παιδίατρο... 

Που είσαι @Mamacita Alina? Δεν είσαι η μόνη...

  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Κι εγώ πεινάω συνέχεια! Και ειδικά για γλυκά! Θέλω συνέχεια να τρώω. Έχω δώσει περιθώριο στον εαυτό μου να τρώω χωρίς μέτρο μέχρι να σαραντήσω. 9 μέρες ακόμα...Για την πιπίλα δεν ξέρω καθόλου. Από ό,τι έχω διαβάσει καλό είναι να μη δίνεται καθόλου για σύγχυση θηλών. Από την άλλη διάβαζα χθες ότι η πιπίλα βοηθάει να μειωθούν οι πιθανότητες για το sids και το σκέφτομαι να ρωτήσω την παιδίατρο... 

Που είσαι @Mamacita Alina? Δεν είσαι η μόνη...

Πολυ πεινα πεφτει ασε.Οσο για τις ανησυχιες νομιζω ολες ειμαστε ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε?Εμεις εδω υποφερουμε με τους παλιοκολικους κλαιμε ολη μερα κ νυχτα.Ηθελα να ρωτησω τις πιο εμπειρες ποτε μπορουμε να δωσουμε πιπιλα οσες θηλαζουμε αποκλειστικα?Ο καημενος απο τον πονο του θελει ολο να πιπιλαει κατικαι εμενα δυστυχως οι θηλες μου ειναι σακατεμενες.Ρωτησα την μαια μου και μου ειπε ας περασουν οι κολικοι και το βλεπουμε.Καλα ομως αν περασουν οι κολικοι ποιο το νοημα μετα να τον δωσω?Επισης ρε κοριτσια πειναω ολη μερα κ νυχτα ειστε κ εσεις ετσι?Ουτε στην εγκυμοσυνη τετοια πεινα πραγματικα δεν χορταινω με τιποτα.

Ακομα υποφερετε τοσο ε.. εμεις λιγο καλυτερα. Λοιπον μετα τις 40 μερες μπορεις να του δωσεις, η αδερφη μου πανω στο μηνα εδωσε κ μια χαρα συνεχισε θηλασμο, τηε εδωσε κ το οκ η παιδιατρος βεβαια. Κ γω του ειχα δωσει στο μηνα για μια στιγμη, μια χαρα τη βουτηξε κ σκεφτομαι να του την ξεκινησω 48 ημερων ειμαστε πλεον!

Εγω παλι απο πεινα δε θα ελεγα οτι νιωθω κ δε μπορεις να φας κ τιποτα εσυ ε; καλα κ γω τα χω κοψει τα πιο πολλα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ακομα υποφερετε τοσο ε.. εμεις λιγο καλυτερα. Λοιπον μετα τις 40 μερες μπορεις να του δωσεις, η αδερφη μου πανω στο μηνα εδωσε κ μια χαρα συνεχισε θηλασμο, τηε εδωσε κ το οκ η παιδιατρος βεβαια. Κ γω του ειχα δωσει στο μηνα για μια στιγμη, μια χαρα τη βουτηξε κ σκεφτομαι να του την ξεκινησω 48 ημερων ειμαστε πλεον!

Σε ευχαριστω πολυ ναι ασε οπως το ειπες υποφερουμε εμεις σημερα ειμαστε 29 ημερων εχουμε 11 μερες για να σαραντησουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...