Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Πόνοι περιόδου.....ή όχι;;;


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια... Θέλω να μου απαντήσετε όσες έχετε γίνει μανούλες ή όσες γνωρίζετε κάτι ή σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο. 

Είχα ελεύθερες επαφές σε γόνιμες ημέρες, άρχισαν πονακια χαμηλά και να πρήζετε το στήθος μου εκείνες τις ημέρες όπως και είναι φυσιολογικό. 

Όταν τελείωσε η ωορρηξία οι πόνοι χαμηλά κοιλιά, μέση, πρησμένο στήθος και πονοκέφαλοι δεν σταμάτησαν και είναι 2 εβδομάδες τώρα, σε 7 μέρες περιμένω περίοδο... 

Δεν μου φαίνεται φυσιολογικό να έχω αυτά τα πονακια κλπ τόσες μέρες...  

Επίσης το παπ μου βγήκε καθαρό οπότε κάτι παθολογικο το αποκλείω. 

Ουφ αυτά :x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κατερίνα05 είπε:

Γειά σας κορίτσια... Θέλω να μου απαντήσετε όσες έχετε γίνει μανούλες ή όσες γνωρίζετε κάτι ή σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο. 

Είχα ελεύθερες επαφές σε γόνιμες ημέρες, άρχισαν πονακια χαμηλά και να πρήζετε το στήθος μου εκείνες τις ημέρες όπως και είναι φυσιολογικό. 

Όταν τελείωσε η ωορρηξία οι πόνοι χαμηλά κοιλιά, μέση, πρησμένο στήθος και πονοκέφαλοι δεν σταμάτησαν και είναι 2 εβδομάδες τώρα, σε 7 μέρες περιμένω περίοδο... 

Δεν μου φαίνεται φυσιολογικό να έχω αυτά τα πονακια κλπ τόσες μέρες...  

Επίσης το παπ μου βγήκε καθαρό οπότε κάτι παθολογικο το αποκλείω. 

Ουφ αυτά :x

πολυ πιθανο επειδη το.σκεφτεσε να εχεις ολο εκει το.μυαλο σου. εγω οταν εμεινα εγκυος δεν ενιωσα απολυτως τιποτα κ το.στηθος αργησε να πρηστει πρηστηκε μετα την καθηστερηση. σε καταλαβαινω αλλα πραγματικα κανε λιγο υπομονη να κανεις ενα τεστ σε 4-5 μερες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

πολυ πιθανο επειδη το.σκεφτεσε να εχεις ολο εκει το.μυαλο σου. εγω οταν εμεινα εγκυος δεν ενιωσα απολυτως τιποτα κ το.στηθος αργησε να πρηστει πρηστηκε μετα την καθηστερηση. σε καταλαβαινω αλλα πραγματικα κανε λιγο υπομονη να κανεις ενα τεστ σε 4-5 μερες. 

Τον προηγούμενο μήνα είχε περίοδο με κηλίδες και ελάχιστο αίμα, το οποίο δεν μου συμβαίνει... Έκανα Χοριακή και βγήκε αρνητική με 1,90. Δεν νομίζω να ξανά κάνω τεστ χεχε... 

Τα δέκατα είναι φυσιολογικά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνα05 είπε:

Γειά σας κορίτσια... Θέλω να μου απαντήσετε όσες έχετε γίνει μανούλες ή όσες γνωρίζετε κάτι ή σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο. 

Είχα ελεύθερες επαφές σε γόνιμες ημέρες, άρχισαν πονακια χαμηλά και να πρήζετε το στήθος μου εκείνες τις ημέρες όπως και είναι φυσιολογικό. 

Όταν τελείωσε η ωορρηξία οι πόνοι χαμηλά κοιλιά, μέση, πρησμένο στήθος και πονοκέφαλοι δεν σταμάτησαν και είναι 2 εβδομάδες τώρα, σε 7 μέρες περιμένω περίοδο... 

Δεν μου φαίνεται φυσιολογικό να έχω αυτά τα πονακια κλπ τόσες μέρες...  

Επίσης το παπ μου βγήκε καθαρό οπότε κάτι παθολογικο το αποκλείω. 

Ουφ αυτά :x

Εγώ και στις 2 μου εγκυμοσύνες είχα πονακια χαμηλά τσιμπήματα και το στήθος ψηλοπονουσε!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Εγώ και στις 2 μου εγκυμοσύνες είχα πονακια χαμηλά τσιμπήματα και το στήθος ψηλοπονουσε!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι!! 

Σ ευχαριστώ πολυυυυυ:wub:

Θυμάσαι μήπως πότε ξεκίνησαν όλα αυτά; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κατερίνα05 είπε:

Τα δέκατα είναι φυσιολογικά; είχες ανεβασμένη θερμοκρασία 1

Ναι φυσιολογικα είναι, εγώ δεν μετρούσα θερμοκρασία οπότε δεν ξέρω να σου πω αλλά πολλες άλλες κοπέλες έτσι κατάλαβαν την εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Ναι φυσιολογικα είναι, εγώ δεν μετρούσα θερμοκρασία οπότε δεν ξέρω να σου πω αλλά πολλες άλλες κοπέλες έτσι κατάλαβαν την εγκυμοσύνη!

Θα δείξει, μακάρι να είμαι αυτή την φορά... Όσο και να μην θέλεις να το σκέφτεσαι, από την στιγμή που κάνεις προσπάθειες δυσκολακι να μην το έχεις κατά νου... 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου!!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Ωχ νόμιζα το έγραψα!! Ναι 10 μέρες πριν να έρθει η περίοδος!!

Κατερίνα05 αν και μιλησαμε και στο δικο μου θεμα..ξεχασα να σου πω οτι παρολο που εγω υποφερω με την περιοδο και τα συμπτωματα πριν ,πρωτη φορα στη ζωη μου τα ενιωσα 11μερες πριν τη περιοδο και ηταν η φορα που εμεινα εγκυος...ανεκαθεν θυμαμαι πονουσα και ενιωθα αδιαθεσια 3-4 μερες νωριτερα...αν σε βοηθαει αυτο...γι αυτο και εγω εχω ελπιδες....γιατι παλι νιωθω τα ιδια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rozoulita88 είπε:

Κατερίνα05 αν και μιλησαμε και στο δικο μου θεμα..ξεχασα να σου πω οτι παρολο που εγω υποφερω με την περιοδο και τα συμπτωματα πριν πρωτη φορα στη ζωη μου τα ενιωσα 11 πριν τη περιοδο και ηταν η φορα που εμεινα εγκυος...ανεκαθεν θυμαμαι πονουσα και ενιωθα αδιαθεσια 3-4 μερες νωριτερα...αν σε βοηθαει αυτο...γι αυτο και εγω εχω ελπιδες....γιατι παλι νιωθω τα ιδια..

Χμμμ λες ε; μακάριιιιι... Κάθε μέρα έχω πονοκέφαλο και νυστάζω.... Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνα05 είπε:

Χμμμ λες ε; μακάριιιιι... Κάθε μέρα έχω πονοκέφαλο και νυστάζω.... Θα δείξει...

Για πονοκεφαλο δεν ξερω αλλα η νυστα ηταν το δευτερο συμπτωμα ....νυστα απειρη χωρις λογο και πονους 11 μερες πριν ...τιποτα αλλο...και αυτα μετα τα συνδιασα γιατι δεν ειχα καν το μυαλο μου εκει..ημουν χαλαρη τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rozoulita88 είπε:

Για πονοκεφαλο δεν ξερω αλλα η νυστα ηταν το δευτερο συμπτωμα ....νυστα απειρη χωρις λογο και πονους 11 μερες πριν ...τιποτα αλλο...και αυτα μετα τα συνδιασα γιατι δεν ειχα καν το μυαλο μου εκει..ημουν χαλαρη τοτε...

Αυτό λένε όλοι μην αγχώνεσαι αλλά γίνεται; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνα05 είπε:

Θα δείξει, μακάρι να είμαι αυτή την φορά... Όσο και να μην θέλεις να το σκέφτεσαι, από την στιγμή που κάνεις προσπάθειες δυσκολακι να μην το έχεις κατά νου... 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου!!! :wub:

Α καλά ούτε καν ρε συ!!! Συνέχεια εκεί πάει το μυαλό!! Εγώ έκανα την μέρα που περίμενα περίοδο (4 μέρες πριν ) έδειξε αρνητικο τώρα περιμένω ακόμη ουφ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνα05 είπε:

Αυτό λένε όλοι μην αγχώνεσαι αλλά γίνεται; 

Κοιτα επειδη το ζω αλλα το ζω μετα την αποβολη που καθυστερει και παλι να ερθει το ζιζικακι...θεωρητικα πιστευω επηρεαζει και δεν πρεπει πρακτικα τουλαχιστον προσωπικα μπορω να σου πω οχι.δεν γινεται...και να μην θες μολις περασουν οι γονιμες αρχιζεις το μετρημα και να παρατηρεις το σωμα σου.. .ταλαιπα μεγαλη γιατι ριχνει και τη ψυχολογια...Τον δεκεμβριο που εμεινα ηταν ο μοναδικος μηνας που δεν προσπαθησα για τιποτα που δεν περιμενα τιποτα ειχα γυρισει απο ταξιδι στο εξωτερικο και πηρα και primolut να κοψω τη περιοδο και φαντασου οτι εκανα τεστ μετα απο 12  μερες καθυστερησης γιατι ελεγα σιγα μην ειναι...κι ομως ηταν!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...