Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια και εγω έχω αιματοκρίτη 33 και φεριτινη 7 νομίζω....τι Σας είπε ο γιατρός? Είναι κακό?

Σου έδωσε σίδηρο? Εγώ έχω 39 και δεν μου έδωσε ! 

Just now, playbunny είπε:

Τι προνομια εχει να γινεις μελος στο prenatal?

-30% και η κάρτα κοστίζει 15€ το χρόνο αν θυμάμαι καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, playbunny είπε:

Ενδιαφέρον! Ευχαριστώ πολύ :)

Εμένα δεν μου πολύ άρεσαν ούτε τα ρούχα ούτε οι τιμές γενικά!! Τα kiddo εχουν 50€ την κάρτα και την έχεις για πάντα χωρίς ανανέωση και τα orhestra την έχουν 30€ το χρόνο η 55€ τα 2 χρόνια!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Σου έδωσε σίδηρο? Εγώ έχω 39 και δεν μου έδωσε ! 

-30% και η κάρτα κοστίζει 15€ το χρόνο αν θυμάμαι καλα

Πίνω δύο την ημέρα, έπινα ένα αλλά από 37 έπεσε στο 33.


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Πίνω δύο την ημέρα, έπινα ένα αλλά από 37 έπεσε στο 33.

Εμένα έπεσε στο 39 από 42 θα κάνω πάλι εξετάσεις μετά την β επιπέδου και αν πέσει θα μου δώσει κι εμένα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Blonde said:

Εμένα δεν μου πολύ άρεσαν ούτε τα ρούχα ούτε οι τιμές γενικά!! Τα kiddo εχουν 50€ την κάρτα και την έχεις για πάντα χωρίς ανανέωση και τα orhestra την έχουν 30€ το χρόνο η 55€ τα 2 χρόνια!! 

Δεν εχω κοιταξει ρουχα ακόμα. Το prenatal εχει και μπιμπερο κτλ δεν ισχύει για τετοια ειδη η έκπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Στο πρεναταλ έχω την εντύπωση πως μου είπαν ότι η έκπτωση ισχύει σε ολα τα ήδη, ακόμα και στα καρότσια και στα ρούχα εγκυμοσύνης.

Εγώ πιστεύω πως κάρτα αξίζει να βγάλεις εκεί που θα ψωνίσεις τα περισσότερα, και επειδή δεν ήθελα να έχω αυτή τη δέσμευση, προς το παρόν δεν έβγαλα πουθενά!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Δεν εχω κοιταξει ρουχα ακόμα. Το prenatal εχει και μπιμπερο κτλ δεν ισχύει για τετοια ειδη η έκπτωση?

Με το Fashion Club έχεις έκπτωση 30% στα ρούχα, τα εσώρουχα, την προίκα για κρεβάτι και τις πιτζάμες
με σήμα Prénatal για τα παιδιά και τις μέλλουσες μαμάδες.  

Αυτο γράφει στο site τους! Δεν έχω γίνει μέλος και δεν ξέρω πολλές λεπτομέρειες

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mum to be είπε:

Και εγώ με τον σιδηρο με ζόρι το κρατάω 29-30.Ασε δράμα 

Δράμα δεν λες τίποτα σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!! 

3 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Κορίτσια και εγω έχω αιματοκρίτη 33 και φεριτινη 7 νομίζω....τι Σας είπε ο γιατρός? Είναι κακό?

Εμένα μου είπε πως εφοσον ανέκαθεν είχα χαμηλό αιματοκρίτη με την εγκυμοσύνη είναι λογικό που είναι 33. Είναι χαμηλό και για αυτό μου έδωσε σίδηρο 2 φορές την ημέρα. Δεν είναι όμως επικίνδυνο. Όλα καλά μου είπε! . 

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Κορίτσια και εγω έχω αιματοκρίτη 33 και φεριτινη 7 νομίζω....τι Σας είπε ο γιατρός? Είναι κακό?

κ εγω αιματοκριτη 34 εχω κ πινω σιδηρο...δεν μου ειπε οτι ειναι ανησυχητικο...για φεριτινη δεν ξερω...

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου από θέμα πάνες τι ποσότητα πρέπει να παρουμε?  Το νούμερο 1 είναι από 2-5kg  και το νούμερο 2 είναι από 3-6kg..για αρχή στο μαιευτήριο θα πρέπει να έχουμε μαζί από ένα πακέτο στο καθένα γιατί δεν ξέρουμε και πόσα κιλά θα γεννηθεί? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Κοριτσια μου από θέμα πάνες τι ποσότητα πρέπει να παρουμε?  Το νούμερο 1 είναι από 2-5kg  και το νούμερο 2 είναι από 3-6kg..για αρχή στο μαιευτήριο θα πρέπει να έχουμε μαζί από ένα πακέτο στο καθένα γιατί δεν ξέρουμε και πόσα κιλά θα γεννηθεί? 

Κοριτσι μου εμενα μου ειπαν πως στο μαιευτήριο τα αλλάζουν εκείνοι (ιδιωτικό) οπότε δεν χρειάζεται να πάρω μαζί κάτι (για καλό και για κακό έχω πάρει μαζί μου 2-3 μονο) 

Για τον πρωτο καιρό εγώ επέλεγα 2-5kg το no1 δηλαδή. Νομίζω 150-250τμχ κάπου εκεί είναι καλά. Ίσως και να μείνουν βέβαια (μακάρι να αναπτυχθεί γρήγορα και χαλάλι της). 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! 
εχω εβγαλα καρτα στο kiddo γιατί απο εκει εχω παραγγειλει το κρεβατακι Και την προικα, το καροτσι κ  το καθισματακι αυτοκινητου. Τη συρταριερα και την αλλαξιερα τα πηρα απο ικεα! Εχω παραγγειλει και διαφορα διακοσμητικα απο ιντερνετ πολυ οικονομικα κι ειμαστε ετοιμοι! Λεμε τωρα αχαχ :grin:

Γενικα παντως εχω κανει τοση ερευνα κι ειχα γυρισει 7-8 καταστηματα για να καταληξω οποτε νομιζω εκανα πολυ καλες επιλογες. 

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Κοριτσι μου εμενα μου ειπαν πως στο μαιευτήριο τα αλλάζουν εκείνοι (ιδιωτικό) οπότε δεν χρειάζεται να πάρω μαζί κάτι (για καλό και για κακό έχω πάρει μαζί μου 2-3 μονο) 

Για τον πρωτο καιρό εγώ επέλεγα 2-5kg το no1 δηλαδή. Νομίζω 150-250τμχ κάπου εκεί είναι καλά. Ίσως και να μείνουν βέβαια (μακάρι να αναπτυχθεί γρήγορα και χαλάλι της). 

Αχ κοντεύεις βλέπω :wub: με το καλό το μωράκι σου!!! Εγώ θα γεννήσω πρώτα ο Θεός σε δημόσιο οπότε σιγουρα πρέπει να τα έχω εγώ ολα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...