Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      Εγώ κορίτσι μου τα θεωρώ πολύ αχνά και τα 2 δεδομένου ότι είμαι ήδη 9η ημέρα. Σε ευχαριστώ πάντως! 🥰 . 1,5 μέρα έμεινε!

      • Ευχή 1

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, playbunny είπε:

Τι κανει αυτος ο καθετηρας και που μπαινει (με το συμπαθειο)? συγγνωμη, αλλα ειμαι πρωταρα, φοβιτσιαρα με ολα αυτα τα ιατρικα και τελειως ασχετη!! :oops:

Κι αλλη μια ερωτηση.. στον φυσιολογικο τοκετο εχω ακουσει οτι κανουν κλύσμα πριν. αυτο ισχυει και στην καισαρικη?

Και βέβαια ισχύει κ στην καισαρική το κλισμα

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mum to be είπε:

Κορίτσια και εγώ απλές πιτζαμες έλεγα να παρω απλά το πανω μέρος θελω να έχει κουμπιά για να θηλαζω πιο ευκολα. Θυμάμαι μια φίλη είχε παρει σατέν νυχτικό, δεν βολευτηκε καθόλου. Όπως και να το κάνουμε άλλο να είσαι στο σπίτι σου άνετη και άλλο στο νοσοκομείο 

Δεν παίρνω σατέν πάει με ψήσετε....

ΠΑΜΕ ΟΛΕΣ ΛΑΙΚΗ

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

Δεν παίρνω σατέν πάει με ψήσετε....

ΠΑΜΕ ΟΛΕΣ ΛΑΙΚΗ

μου θυμισες το τραγουδι "ειχα παει λααααααικη" :mrgreen:

Σας ευχαριστω ολες για τις πολυτιμες πληροφοριες!! :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Τι κανει αυτος ο καθετηρας και που μπαινει (με το συμπαθειο)? συγγνωμη, αλλα ειμαι πρωταρα, φοβιτσιαρα με ολα αυτα τα ιατρικα και τελειως ασχετη!! :oops:

Κι αλλη μια ερωτηση.. στον φυσιολογικο τοκετο εχω ακουσει οτι κανουν κλύσμα πριν. αυτο ισχυει και στην καισαρικη?

Ναι, κλίσμα γίνεται. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Τι κανει αυτος ο καθετηρας και που μπαινει (με το συμπαθειο)? συγγνωμη, αλλα ειμαι πρωταρα, φοβιτσιαρα με ολα αυτα τα ιατρικα και τελειως ασχετη!! :oops:

Δεν είναι τίποτα καλέ....απ ότι θυμάμαι διδυμακια έχεις οπότε καισαρική θα κάνεις...βάζουν τον καθετήρα τις πρώτες ώρες μέχρι να σηκωθείς για τα τσισα,  μπορεί και να μην σου βάλουν και να κάνεις σε πάπια όποτε χρειαστεί,  εμένα μου είχαν βάλει για ένα 8ωρο μετά μου το έβγαλαν και δεν με πόνεσε καθόλου...

Κορίτσια δεν ξέρω πώς γίνεται το κλίσμα αλλά αν γίνεται όπως φαντάζομαι δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω να μου κάνουν,  προτιμώ να φάω κάτι χαλασμένο και να πεθάνω στην τουαλέτα μετά....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη said:

Δεν είναι τίποτα καλέ....απ ότι θυμάμαι διδυμακια έχεις οπότε καισαρική θα κάνεις...βάζουν τον καθετήρα τις πρώτες ώρες μέχρι να σηκωθείς για τα τσισα,  μπορεί και να μην σου βάλουν και να κάνεις σε πάπια όποτε χρειαστεί,  εμένα μου είχαν βάλει για ένα 8ωρο μετά μου το έβγαλαν και δεν με πόνεσε καθόλου...

Κορίτσια δεν ξέρω πώς γίνεται το κλίσμα αλλά αν γίνεται όπως φαντάζομαι δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω να μου κάνουν,  προτιμώ να φάω κάτι χαλασμένο και να πεθάνω στην τουαλέτα μετά....

Nαι με διδυμακια, μου το ειπε/επιβεβαιαωσε ο γυναικολογος μου οτι παμε καρφι για καισαρικη και την ακριβη ημερομηνια θα την μαθουμε στην καλυτερη περιπτωση 1 εβδομαδα πριν [αν δεν τυχει κατι εκτακτο].  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Δεν είναι τίποτα καλέ....απ ότι θυμάμαι διδυμακια έχεις οπότε καισαρική θα κάνεις...βάζουν τον καθετήρα τις πρώτες ώρες μέχρι να σηκωθείς για τα τσισα,  μπορεί και να μην σου βάλουν και να κάνεις σε πάπια όποτε χρειαστεί,  εμένα μου είχαν βάλει για ένα 8ωρο μετά μου το έβγαλαν και δεν με πόνεσε καθόλου...

Κορίτσια δεν ξέρω πώς γίνεται το κλίσμα αλλά αν γίνεται όπως φαντάζομαι δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω να μου κάνουν,  προτιμώ να φάω κάτι χαλασμένο και να πεθάνω στην τουαλέτα μετά....

Χαχαχχα νομίζω σου βάζουν ένα υπόθετο και μετά από λίγη ώρα πας μόνη σου στην τουαλέτα! 

@Ξένη έλα έλα θα το αντέξουμε κι αυτό!! Σκέψου ότι μετά από αυτό θα έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιτσα!! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κι από εμένα!! Για το κλισμα κι εμένα μου έχει πει η μαία μου πως δεν το γλιτώνεις. Είναι στην αρχή μου είπε εμένα στην προετοιμασία του τοκετού που σου κάνουν. 

Για τα ρομπακια μιας κι έχω πλέον έτοιμη την τσάντα εγώ έχω βάλει νυχτικες με κουμπάκι (Για τον θηλασμό) και πυτζαμες που ξέρω ότι με βολεύουν. Εχω πάρει μαζί και μια άνετη φόρμα για όταν θα μου πουν να περπατάω μες το μαιευτήριο μετά τον τοκετό και δεν θέλω να γεμίσουν τα πυτζαμακια που θα έρχονται επαφή με το μπεμπακι με μικρόβια από τους χώρους του νοσοκομείου. (Εντάξει τώρα που το γράφω υπερβολή μου φαίνεται αλλά κι όμως το έκανα!) 

Κορίτσια εμένα στο ΡΕΑ μου έδωσαν όταν πήγα για doppler μια λίστα χωρίς να τους πω τπτ. Λέει τι πρέπει να έχεις μαζί σου από χαρτουρα, τι πρέπει να έχεις μαζί σου σαν προτάσεις για την μαμά. Για το παιδί μόνο τα ρουχαλάκια που θα το πάρεις λέει και πορτ μπεμπε (ή καλαθουνα). Η μαία μου συμπλήρωσε και κουβερτακι αγκαλιά για τους επισκέπτες. Επίσης λέει και την διαδικασία δήλωσης της γέννησης για τον μπαμπά (γίνεται εντός κλινικής πλέον). 

Υ.Γ σήμερα έχουμε το ραντεβού μας για την 38η βδομάδα κι ανυπομονώωωωω :wub:

  • Μου αρέσει 3

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εγώ για να φανταστείτε αυτά τα σατέν ούτε στο γάμο μου δεν τα φόρεσα που τα φοράνε οι πιο πολλές νύφες όχι τώρα να τα βάλω και να είμαι στην κλινική μαντάμ σουσου χαχαχαχα!

Λαϊκή και πάλι λαϊκή! Και επίσης μου είχε βγάλει κάποια στιγμή στο φβ διαφήμιση με νυχτικακια εγκυμοσύνης- θηλασμού και ήταν τόσο απλά και όμορφα! Βαμβακερό ύφασμα σαν φορεματακι με ειδικό άνοιγμα στο στήθος και κοντό μανίκι! Και κάτι όμορφα μονόχρωμα σχεδιακια που μετά τα φοράς άνετα και για όλη μέρα μέσα στο σπίτι.. καμία σχέση με θειτσικες νυχτικες κτλ! Βλακεία που δεν κράτησα τη σελίδα.. θα ψάξω μήπως και το βρω κάπως!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Κορίτσια μου εγώ για να φανταστείτε αυτά τα σατέν ούτε στο γάμο μου δεν τα φόρεσα που τα φοράνε οι πιο πολλές νύφες όχι τώρα να τα βάλω και να είμαι στην κλινική μαντάμ σουσου χαχαχαχα!

Λαϊκή και πάλι λαϊκή! Και επίσης μου είχε βγάλει κάποια στιγμή στο φβ διαφήμιση με νυχτικακια εγκυμοσύνης- θηλασμού και ήταν τόσο απλά και όμορφα! Βαμβακερό ύφασμα σαν φορεματακι με ειδικό άνοιγμα στο στήθος και κοντό μανίκι! Και κάτι όμορφα μονόχρωμα σχεδιακια που μετά τα φοράς άνετα και για όλη μέρα μέσα στο σπίτι.. καμία σχέση με θειτσικες νυχτικες κτλ! Βλακεία που δεν κράτησα τη σελίδα.. θα ψάξω μήπως και το βρω κάπως!

καλέ ούτε εγώ φόρεσα σατέν ποτέ..ειδικα σρον γάμο μ είμασταν τόσο τάπα με τον άντρα μ που πήγε η λαϊκή σύννεφο. χαχαχαχαχχαχαχα νια βρες την κ πες μας αν γίνεται ..ωραία θα είναι κ αυτές 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vila said:

Κορίτσια μου εγώ για να φανταστείτε αυτά τα σατέν ούτε στο γάμο μου δεν τα φόρεσα που τα φοράνε οι πιο πολλές νύφες όχι τώρα να τα βάλω και να είμαι στην κλινική μαντάμ σουσου χαχαχαχα!

Λαϊκή και πάλι λαϊκή! Και επίσης μου είχε βγάλει κάποια στιγμή στο φβ διαφήμιση με νυχτικακια εγκυμοσύνης- θηλασμού και ήταν τόσο απλά και όμορφα! Βαμβακερό ύφασμα σαν φορεματακι με ειδικό άνοιγμα στο στήθος και κοντό μανίκι! Και κάτι όμορφα μονόχρωμα σχεδιακια που μετά τα φοράς άνετα και για όλη μέρα μέσα στο σπίτι.. καμία σχέση με θειτσικες νυχτικες κτλ! Βλακεία που δεν κράτησα τη σελίδα.. θα ψάξω μήπως και το βρω κάπως!

Ακούγεται τέλειο! Αν το βρεις να μας πεις.

Το νυχτικο βαμβακερο, λετε καλυτερα κοντομανικο ή με τιραντακια και ανοιχτο ντεκολτε? Μηπως βολευει για θηλασμό καλυτερα σκέφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ακούγεται τέλειο! Αν το βρεις να μας πεις.

Το νυχτικο βαμβακερο, λετε καλυτερα κοντομανικο ή με τιραντακια και ανοιχτο ντεκολτε? Μηπως βολευει για θηλασμό καλυτερα σκέφτομαι.

Καλέ την πρώτη μέρα θα φορέσεις νυχτικο...λίγο μέχρι να σηκωθείς επειδή μπορούν και στο περνάνε από πάνω οι νοσοκόμες,  με το που σηκωθείς πετάς και νυχτικο και τα πάντα,  βάζεις πιτζαμουλες και μια χαρά...

Είναι ένα σάιτ το moromou.gr που έχει οικονομικά ντχτικα και θηλασμού....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Καλέ την πρώτη μέρα θα φορέσεις νυχτικο...λίγο μέχρι να σηκωθείς επειδή μπορούν και στο περνάνε από πάνω οι νοσοκόμες,  με το που σηκωθείς πετάς και νυχτικο και τα πάντα,  βάζεις πιτζαμουλες και μια χαρά...

Ααα νομιζα έπρεπε ολες τις ημερες να είμαστε νεγκλιζε. Μια χαρα τοτε :grin:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ααα νομιζα έπρεπε ολες τις ημερες να είμαστε νεγκλιζε. Μια χαρα τοτε :grin:

Όχι καλέ....λίγο την πρώτη μέρα μέχρι να σηκωθείς και να μπορείς να πας τουαλέτα..αν σε βολεύουν μπορείς όλες τις μέρες,  δεν σου λέει κάνεις Όχι αλλά εγώ δεν φοράω ποτέ νυχτικο οπότε θα το πετάξω κατευθείαν από πάνω μου...χαχαχ

  • Χαχα 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...