Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καταλαβαίνω πως είναι αν κ το πέρασα μόνο μια φορά σρην ζωή μ ( για 3 μέρες τίποτα κ πεθανα) ...απορώ πως την παλεύεται πραγματικά. παίρνεις σίδηρο??? 

Παίρνω 2 φορές την ημέρα (είναι ο τρίτος σίδηρος που άλλαξα και πλέον κατέληξα στα χάπια που είναι αυτά που μου προκαλούν το μικρότερο πρόβλημα) 

3 μέρες??? 3 μέρες για εμένα είναι καλά φαντάσου. Λέω και πάλι καλά! 

Δεν παλεύεται αλλά μπροστά σε όλα αυτά που τραβάνε τόσες κοπέλες λέω αυτό δεν είναι τίποτα και μην παραπονιέσαι Αναστασία σταμάτα. Ε και σταματάω :tongue: 

Σύμμαχοί μου τα υποθετα γλυκερινης, και οι 2 κουταλιές της σούπας κάθε βράδυ duphalac. (Για να πούμε ότι στις 3 μέρες έχω ελπίδες)


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Επειδή ξέρω τον οργανισμό μ κ έχω περάσει κ από καισαρική κ από αλλα χειρουργια ξςρω ότι αν δεν πας τουαλέτα δεν τρώως τέτοια...έλα μ όμως που εγώ πάω κανονικά κ τρώω τα πάντα αμέσως μετά.. χαχαχαχαχα ειδικά στην λαμπαροσκοπηση αλλα κ στην καισαρική που χαν πει κ οι 2 όταν πας τουαλέτα πες...Ε εγω μετά από 1 ώρα ηνουν κυρία...πάντα πίτες έτρωγα. χαχαχαχα

Καλησπέρα! Εσύ που έχεις και εμπειρία και από τα δύο πώς θα συνεκρινες το θέμα πόνου-αποθεραπειας; Εγώ έχω κάνει λαπαροσκόπηση ( ινωμυοματα) και θα είναι η πρώτη μου καισαρική και αγχωνομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met είπε:

Παίρνω 2 φορές την ημέρα (είναι ο τρίτος σίδηρος που άλλαξα και πλέον κατέληξα στα χάπια που είναι αυτά που μου προκαλούν το μικρότερο πρόβλημα) 

3 μέρες??? 3 μέρες για εμένα είναι καλά φαντάσου. Λέω και πάλι καλά! 

Δεν παλεύεται αλλά μπροστά σε όλα αυτά που τραβάνε τόσες κοπέλες λέω αυτό δεν είναι τίποτα και μην παραπονιέσαι Αναστασία σταμάτα. Ε και σταματάω :tongue: 

Σύμμαχοί μου τα υποθετα γλυκερινης, και οι 2 κουταλιές της σούπας κάθε βράδυ duphalac. (Για να πούμε ότι στις 3 μέρες έχω ελπίδες)

Εγώ απ το σίδηρο το έπαθα κ τον σταμάτησα μιας κ είμαι καλά. πλέον δεν παίρνω τίποτα...

Κ μένα κάτι χάπια ροζ μ χε δώσει...βρωμαγανε κιολας μπλιαχ...απ ότι είδα εισια στο τελος .μπράβο αγάπη μ με το καλο να έρθει το νινακι σ κ έχει υγεία πάντα..

σ έμεινε λίγο κ μετά βουρ τουαλέτα σ λέω...χαχαχαχαχα

νομίζω θα χα πάθει σοκ άμα πέρναγα τέτοιο λούκι..εδώ σ λεω 3 μερες κ μ ρθε βουνό...ουφ ουφ είναι το χειρότερο μ.

Just now, Μαρίαφi είπε:

Καλησπέρα! Εσύ που έχεις και εμπειρία και από τα δύο πώς θα συνεκρινες το θέμα πόνου-αποθεραπειας; Εγώ έχω κάνει λαπαροσκόπηση ( ινωμυοματα) και θα είναι η πρώτη μου καισαρική και αγχωνομαι!!

να σ πω....έκανα καισαρική με αφαίρεση οργάνων....11 βράδυ μπήκα έκτακτα 6 πρωί έκανα τσιγάρο κ είχα σηκωθεί .Ο πόνος πολύς αλλα παίζει ρόλο το πόσο αντέχεις εσύ..εγώ είμαι ζεν. 

Όσο για την λαμπαροσκοπηση υπάρχουν 2 ειδη...η κλασική με τις τρύπες τις 3 .4 αν θυμάμαι καλά κ η ρομποτική λαμπαροσκοπηση με 1 τρύπα από αφαλό.. εγω έκανα την 2η...μπήκα 10 πρωί 12 γυργανα σπίτι μ κ απόγευμα δούλεψα...ένα τρίροτο είχα μόνο λ τίποτες άλλο.. πόνος 0.τίποτα απολύτως...

αν γενικά αντέχεις τον πόνο η καισαρική εινια παιχνίδι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Εγώ απ το σίδηρο το έπαθα κ τον σταμάτησα μιας κ είμαι καλά. πλέον δεν παίρνω τίποτα...

Κ μένα κάτι χάπια ροζ μ χε δώσει...βρωμαγανε κιολας μπλιαχ...απ ότι είδα εισια στο τελος .μπράβο αγάπη μ με το καλο να έρθει το νινακι σ κ έχει υγεία πάντα..

σ έμεινε λίγο κ μετά βουρ τουαλέτα σ λέω...χαχαχαχαχα

νομίζω θα χα πάθει σοκ άμα πέρναγα τέτοιο λούκι..εδώ σ λεω 3 μερες κ μ ρθε βουνό...ουφ ουφ είναι το χειρότερο μ.

Κι εμένααααα γιατί πάντα ήμουν κυρία σε αυτά. Δεν με ένοιαζε τίποτα και ξαφνικά λέω ωχ! Τον σταμάτησες ε? Αχ μπράβο!!!!!!!! Τι ωραία! Εμένα μου ειπε θα τον συνεχίσω και στον θηλασμό. Φαντάσου το 1ο τρίμηνο λιποθύμησα πολλές φορές-έχασα τελείως τις αισθήσεις μου, μπαμ και πάρ' την κάτω- οπότε δεν με παίρνει να τον κόψω. Ναι ναι κ εμένα αυτα τα ροζ-μπλιαχ! 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ κι εσένα με το καλό κορίτσι μουυυυ. 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia_Met είπε:

Κι εμένααααα γιατί πάντα ήμουν κυρία σε αυτά. Δεν με ένοιαζε τίποτα και ξαφνικά λέω ωχ! Τον σταμάτησες ε? Αχ μπράβο!!!!!!!! Τι ωραία! Εμένα μου ειπε θα τον συνεχίσω και στον θηλασμό. Φαντάσου το 1ο τρίμηνο λιποθύμησα πολλές φορές-έχασα τελείως τις αισθήσεις μου, μπαμ και πάρ' την κάτω- οπότε δεν με παίρνει να τον κόψω. Ναι ναι κ εμένα αυτα τα ροζ-μπλιαχ! 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ κι εσένα με το καλό κορίτσι μουυυυ. 

Ναι τον έκοψα με αιματοκρίτη 40 τι να πάρω...ευτυχώς παναγια μ..

έλα φιλη μ τον έφαγες τον γάιδαρο κ μετά ια γίνεις ακόμα ποιο κουρια

χαχαχαχαχα 

Ευχαριστώ για τις ευχές...τις απολαμβάνω πραγματικά...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Ναι τον έκοψα με αιματοκρίτη 40 τι να πάρω...ευτυχώς παναγια μ..

έλα φιλη μ τον έφαγες τον γάιδαρο κ μετά ια γίνεις ακόμα ποιο κουρια

χαχαχαχαχα 

Ευχαριστώ για τις ευχές...τις απολαμβάνω πραγματικά...

Αιματοκρίτη 40? Ε Είσαι φοβερή !

Εγώ με τον σίδηρο παλεύω να τον κρατήσω στο 33-34. 

Ναι ναι τον έφαγα. Τώρα σε λίγο πάμε στον γιατρό να δούμε την μικρούλα. Ελπίζω να έχει πάρει λίγο βάρος γιατί μας βγήκε μινιον το ζελεδακι. 

Και πολύ πολύ καλά κάνεις  :):)


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met είπε:

Αιματοκρίτη 40? Ε Είσαι φοβερή !

Εγώ με τον σίδηρο παλεύω να τον κρατήσω στο 33-34. 

Ναι ναι τον έφαγα. Τώρα σε λίγο πάμε στον γιατρό να δούμε την μικρούλα. Ελπίζω να έχει πάρει λίγο βάρος γιατί μας βγήκε μινιον το ζελεδακι. 

Και πολύ πολύ καλά κάνεις  :):)

ου να σκάσω εγω μωλε το καλο μ το κορίτσι..μοντέλο θα σ βγει. δεν πειράζει έχει υγεία κ αυτό μέτραει. 

Από 49 που είχα 40 πήγα...μ.τον ρούφηξε η σουρλουλου μ...χαχαχαχαχα 

να μας πεις τα νέα σ ετσι??? περιμένουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ου να σκάσω εγω μωλε το καλο μ το κορίτσι..μοντέλο θα σ βγει. δεν πειράζει έχει υγεία κ αυτό μέτραει. 

Από 49 που είχα 40 πήγα...μ.τον ρούφηξε η σουρλουλου μ...χαχαχαχαχα 

να μας πεις τα νέα σ ετσι??? περιμένουμε. 

Ναι μωρε μωρεεεεεε το Ζουζούνι να ναι υγιής μόνο αυτό με νοιάζει!

Χαχαχαχαχα έκανε δουλίτσα η μικρουλαααααα. Και παλι ομως εισαι θηριοοοοο με 40!!!!!!

Ναι θα σας πω εννοειταιιιιι !!!!! 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met είπε:

Ναι μωρε μωρεεεεεε το Ζουζούνι να ναι υγιής μόνο αυτό με νοιάζει!

Χαχαχαχαχα έκανε δουλίτσα η μικρουλαααααα. Και παλι ομως εισαι θηριοοοοο με 40!!!!!!

Ναι θα σας πω εννοειταιιιιι !!!!! 

Ανυπομονώ λ εγώ....Φιλάκια αγαπη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Anastasia_Met είπε:

Αιματοκρίτη 40? Ε Είσαι φοβερή !

Εγώ με τον σίδηρο παλεύω να τον κρατήσω στο 33-34. 

Ναι ναι τον έφαγα. Τώρα σε λίγο πάμε στον γιατρό να δούμε την μικρούλα. Ελπίζω να έχει πάρει λίγο βάρος γιατί μας βγήκε μινιον το ζελεδακι. 

Και πολύ πολύ καλά κάνεις  :):)

Και εγώ με τον σιδηρο με ζόρι το κρατάω 29-30.Ασε δράμα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ξεκινησα κ εγω τα πρωτα ψώνια, μια κ θα γίνω μανούλα το Μαη... εχει πολύ καλές προσφορές το kiddo κ το prenatal (συμφερει να γινεις μελος)... ελπιζω να μην εκανα βλακεια που εγραψα ονομα...! Σορυ! Σε ποιο μαγαζι στο Περιστερι δινουν το μαξιλαρι θηλασμου...?

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, RoulaS είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ξεκινησα κ εγω τα πρωτα ψώνια, μια κ θα γίνω μανούλα το Μαη... εχει πολύ καλές προσφορές το kiddo κ το prenatal (συμφερει να γινεις μελος)... ελπιζω να μην εκανα βλακεια που εγραψα ονομα...! Σορυ! Σε ποιο μαγαζι στο Περιστερι δινουν το μαξιλαρι θηλασμου...?

 

 

Καλησπέρα με το καλό το μωράκι σου! Στα motherbaby το δίνουν ! 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RoulaS said:

Καλησπέρα κορίτσια! Ξεκινησα κ εγω τα πρωτα ψώνια, μια κ θα γίνω μανούλα το Μαη... εχει πολύ καλές προσφορές το kiddo κ το prenatal (συμφερει να γινεις μελος)... ελπιζω να μην εκανα βλακεια που εγραψα ονομα...! Σορυ! Σε ποιο μαγαζι στο Περιστερι δινουν το μαξιλαρι θηλασμου...?

 

 

Τι προνομια εχει να γινεις μελος στο prenatal?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...