Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Irinoula86 είπε:

κορίτσια εμείς που πήγαμε και Λητώ και πρεναταλ μας έκαναν σε όλα καλύτερη τιμή περίπου 20% σε σχέση με την αρχική τιμή.... και τα υπόλοιπα έτσι λειτουργούν..... το peg perego αν το κλείσουμε μεχρι παρασκευή 30 % αν το αποφασίσουμε μετά θα είναι 20% από την αρχική.όλα έτσι λειτουργούν από ότι είδα... επίσης έλεγα στον άνδρα μου ότι αυτά τα μεγάλα να τα βλέπουμε και να τα αποφασίσουμε και να τα πάρουμε τον Ιούλιο περίπου με τις εκπτώσεις. αλλά όπως κατάλαβα οι τιμές θα είναι ίδιες με αυτές που μου δίνουν τώρα απλά θα είναι δηλωμένη επίσημα η έκπτωση.....

 

Έτσι ήταν κ σε μας πριν δύο χρόνια...

Κ το μαγαζί που πήραμε τα περισσότερα μας έκανε πολύ καλή τιμή κ με μεγάλη έκπτωση από την αρχική(νομίζω δεν είχε εκπτώσεις τότε)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

δεν μας ενδιαφέρει κυρία μου, διότι συμφωνήσατε και εσείς να μην πάρουμε καινούργιο καρότσι.....:mrgreen::P

Χαχαχχαχαχαχα κλαίω! Εντάξει μια κουβέντα είπα για τις ααααλλες! 

 

Just now, Anastasia05 είπε:

Έτσι ήταν κ σε μας πριν δύο χρόνια...

Κ το μαγαζί που πήραμε τα περισσότερα μας έκανε πολύ καλή τιμή κ με μεγάλη έκπτωση από την αρχική(νομίζω δεν είχε εκπτώσεις τότε)

Για πες σου έκαναν άλλη τιμή στα λητω;

  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Χαχαχχαχαχαχα κλαίω! Εντάξει μια κουβέντα είπα για τις ααααλλες! 

 

Για πες σου έκαναν άλλη τιμή στα λητω;

Εγω τα πολλά τα είχα πάρει από pali μπεϊμπι! Κούνια, αλλαξιερα-συρταριερα,χαλί, προίκα κ δεν θυμάμαι τι άλλο! Καροτσι από κουδουνιστρα!

Και στα δύο κάνανε καλύτερη τιμή!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

κορίτσια εμείς που πήγαμε και Λητώ και πρεναταλ μας έκαναν σε όλα καλύτερη τιμή περίπου 20% σε σχέση με την αρχική τιμή.... και τα υπόλοιπα έτσι λειτουργούν..... το peg perego αν το κλείσουμε μεχρι παρασκευή 30 % αν το αποφασίσουμε μετά θα είναι 20% από την αρχική.όλα έτσι λειτουργούν από ότι είδα... επίσης έλεγα στον άνδρα μου ότι αυτά τα μεγάλα να τα βλέπουμε και να τα αποφασίσουμε και να τα πάρουμε τον Ιούλιο περίπου με τις εκπτώσεις. αλλά όπως κατάλαβα οι τιμές θα είναι ίδιες με αυτές που μου δίνουν τώρα απλά θα είναι δηλωμένη επίσημα η έκπτωση.....

 

Πες μας κ εσυ για λητω... είμαι σε αναζήτησή!!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Πες μας κ εσυ για λητω... είμαι σε αναζήτησή!!

έκαναν καλύτερες τιμές σε καρότσι και επιπλα..... τωρα στην προικα και σε διάφορα άλλα μικρα πραγματακια..... δεν ξέρω.....λογικα ίσχυαν οι αναγραφόμενες τιμές.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!!!! Μόλις γύρισα Όλα πήγαν καλά με το μωράκι μας όλες οι μετρήσεις κλπ. Και είμαστε και επίσημα κοριτσάκι!!! Χαχα 

Βέβαια δεν καθόταν με τίποτα ήταν γυρισμένη!!! 

Φατσούλα είδαμε ελάχιστα γιατι ειχε τα ποδαράκια της πανω στο κεφάλι ..ακροβατικά!!! 

Το μόνο που μου έκοψε την χαρά λίγο ήταν ότι το αμνιακό υγρό είναι αυξημενο και λέγετε υδραμνιο. Τώρα αυτό μπορεί να οφείλετε σε ζάχαρο η σε κάποιο άλλο μικρόβιο και περιμένω να μιλήσω με τον γιατρό. Τώρα είναι σοβαρό δεν είναι θα σας γελάσω.

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!! Μόλις γύρισα Όλα πήγαν καλά με το μωράκι μας όλες οι μετρήσεις κλπ. Και είμαστε και επίσημα κοριτσάκι!!! Χαχα 

Βέβαια δεν καθόταν με τίποτα ήταν γυρισμένη!!! 

Φατσούλα είδαμε ελάχιστα γιατι ειχε τα ποδαράκια της πανω στο κεφάλι ..ακροβατικά!!! 

Το μόνο που μου έκοψε την χαρά λίγο ήταν ότι το αμνιακό υγρό είναι αυξημενο και λέγετε υδραμνιο. Τώρα αυτό μπορεί να οφείλετε σε ζάχαρο η σε κάποιο άλλο μικρόβιο και περιμένω να μιλήσω με τον γιατρό. Τώρα είναι σοβαρό δεν είναι θα σας γελάσω.

Τι ωραία που είδες τη μπεμπουλα σου, φαντάζομαι έχει μεγαλώσει πολύ! Δε θα είναι τίποτα μην ανησυχείς... το ζάχαρο σου έβγαινε καλό στις μηνιαίες εξετάσεις;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Τι ωραία που είδες τη μπεμπουλα σου, φαντάζομαι έχει μεγαλώσει πολύ! Δε θα είναι τίποτα μην ανησυχείς... το ζάχαρο σου έβγαινε καλό στις μηνιαίες εξετάσεις;

Ναιιι πραγματικά μεγάλωσε πολύ και ειμαι μισό κιλό πλεον χαχα!

Ναι έβγαινε φυσιολογικό . Ίσως κάνουμε νωρίτερα την καμπύλη σακχάρου!! Θα δείξει.. το έχει κλειστό ο γιατρός μου μάλλον μεχρι το απόγευμα θα μιλήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!! Μόλις γύρισα Όλα πήγαν καλά με το μωράκι μας όλες οι μετρήσεις κλπ. Και είμαστε και επίσημα κοριτσάκι!!! Χαχα 

Βέβαια δεν καθόταν με τίποτα ήταν γυρισμένη!!! 

Φατσούλα είδαμε ελάχιστα γιατι ειχε τα ποδαράκια της πανω στο κεφάλι ..ακροβατικά!!! 

Το μόνο που μου έκοψε την χαρά λίγο ήταν ότι το αμνιακό υγρό είναι αυξημενο και λέγετε υδραμνιο. Τώρα αυτό μπορεί να οφείλετε σε ζάχαρο η σε κάποιο άλλο μικρόβιο και περιμένω να μιλήσω με τον γιατρό. Τώρα είναι σοβαρό δεν είναι θα σας γελάσω.

 

μπράβο το κορίτσι σου!!!!αχ και μενα χθες τα πόδια του ήταν πάνω στο κεφάλι χαχαχα.....

 

για το αμνιακό υγρό στο είπαν σαν ανησυχητικό ή όχι?συζήτησε το με το γιατρό σου και θα δεις τι θα σ πει. Μην αγχώνεσαι!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Ναιιι πραγματικά μεγάλωσε πολύ και ειμαι μισό κιλό πλεον χαχα!

Ναι έβγαινε φυσιολογικό . Ίσως κάνουμε νωρίτερα την καμπύλη σακχάρου!! Θα δείξει.. το έχει κλειστό ο γιατρός μου μάλλον μεχρι το απόγευμα θα μιλήσουμε.

Φαντάζομαι δε θα είναι τίποτα....μην αγχώνεσαι, θα μιλησεις με το γιατρό σου το απόγευμα κ θα σου δώσει οδηγίες! 

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mariamaraki είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!! Μόλις γύρισα Όλα πήγαν καλά με το μωράκι μας όλες οι μετρήσεις κλπ. Και είμαστε και επίσημα κοριτσάκι!!! Χαχα 

Βέβαια δεν καθόταν με τίποτα ήταν γυρισμένη!!! 

Φατσούλα είδαμε ελάχιστα γιατι ειχε τα ποδαράκια της πανω στο κεφάλι ..ακροβατικά!!! 

Το μόνο που μου έκοψε την χαρά λίγο ήταν ότι το αμνιακό υγρό είναι αυξημενο και λέγετε υδραμνιο. Τώρα αυτό μπορεί να οφείλετε σε ζάχαρο η σε κάποιο άλλο μικρόβιο και περιμένω να μιλήσω με τον γιατρό. Τώρα είναι σοβαρό δεν είναι θα σας γελάσω.

STAY POSITIVE!!και προετοιμάσου να γράψεις την κοράκλα ενόργανη με τέτοια ελαστικότητα που έχει!! :wub: ο εμβρυολόγος δεν σου εξηγείσαι τίποτα σχετικά με αυτό?δεν το έχω ξανα ακούσει, συνήθως το πρόβλημα είναι όταν  δεν υπάρχει αρκετό αμνιακό υγρό..

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Να μαι κ εγώ κοριτσια μου! Σήμερα είχα επιτέλους κ εγώ το ραντεβού μου κ είδα τα μωράκια μας!!! Είναι επίσημο πια @Renez... Έχουμε δύο πολύ δραστήρια κοριτσάκια!! Όλα τα βρήκε μια χαρουλα ευτυχώς! Ακόμη δεν το πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα έχω δύο κοριτσάκια με τα φρουφρου τους κ τα ωραία τους!! Δεν το φανταζομουν ποτέ! Το είπαμε κ στον μικρούλη μας κ ονειρεύεται πως θα είναι σαν μεγάλος αδερφός!!

Επίσης, βλέπω ότι μιλάτε για φαγητά... Εγώ σήμερα ειπα φάμε έναν υγιεινό αρακά αλλά τελικά τσακισαμε πίτσα μετά τον γιατρό που πήγαμε στους.κουμπαρους! Γενικά από ότι βλέπω όλες προσέχετε, μόνο εγώ είμαι η γουρούνα;;; Το έχω παρακάνει τελευταία κ με αλμυρά κ με γλυκά κ τα κιλά έφτασαν αισίως τα 3,5 στις 19 εβδομάδες!!! Όλο λέω να μαζευτω κ όλο το χάνω...

Άντε άντε με το καλό τα κοριτσουδια σου!!! Είπαμε κ εσύ δικαιολόγησε καθώς έχεις κάνει ήδη το χρέος σου να φέρεις έναν αντρακλα στη ζωη:D

Μωρέ ποιος προσέχει???? 6 κιλά έχω πάρει!! Από 60 είμαι 66 παρακαλώ με συν πλην μισό κιλό ανάλογα το φούσκωμα της ημέρας!!

12 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Aχχχχχ τι ωραία που θα είστε:wub:

εχω μια φοβερή ιδέα: θες να κανονίσουμε συνάντηση στην Αθήνα να πάμε στη @Renez με τα καροτσάκια μας κ τις ροζ κουβερτουλες και τις 4 κόρες μας στα ροζ!;;;;να πάμε στο μαγαζί της να πάρουμε καφε:rolleyes:

Εσύ με τις ιδέες σου!!!!! Να ξέρω μόνο να έχω πάρει κ ροζ ποτηράκια :twisted:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον είδα να ανησυχεί πολύ!

Απλά μού είπε μπορεί να είναι από ζάχαρο ή από κάποιο άλλο μικρόβιο θα πρέπει να επαναλάβω εξετάσεις που είχα κάνει για τοξόπλασμα κλπ.  

Αλλά μου τόνισε να μιλήσω με τον γιατρό μου γιατί θα πρέπει να με δει ! Δεν έλεγε και πολλά πολλά! 

Τώρα προσπαθώ να ξεαγχωθω να σκέφτομαι τα θετικά! Και βλέπουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!

Δεν μπορούσα να μην μπω να σας πω ότι πάω για την Β επιπέδου... Θέλω την θετική ενέργεια απο την τυχερή ομαδουλα μου !!!!!!!!

Οποίο μπράβο μαναρακι μου!!! Είσαι η ρωτη νομίζω ε?! Θέλουμε αναλυτική εμπειρία μετα να ξες!

Καλή επιτυχία καιιιι μη ξεχάσεις το κρουασάν προηγουμένως ε?!;)

1 ώρα πρίν, Irinoula86 είπε:

καλημέρα κορίτσια μου!!!!έκανα κάποιες μερούλες να μπω αλλά σας παρακολουθούσα στα πεταχτα!!!!!αλλά δεν προλάβαινα να απαντήσω!!!!είχα τόση πολλή δουλειά στο γραφείο και γυρνούσα σπίτι πτώμα.

εγω για τις επισκέψεις στο μαιευτήριο θα ήθελα να έρθουν όλοι μας οι φίλοι! έχω σκεφτεί και τα κεράσματα που θα φτιάξω τότε για να έχω έκει, αλλά σκέφτομαι ότι με την κατάσταση δεν θα έρθει κανείς και στενοχωριέμαι. βέβαια μπορεί αυτα που λέω να μην ισχύουν και να μην θέλω κόσμο λόγω κούρασης και λόγω το ότι θα θέλω να είμαι μόνο με το μωρό μου και τον άντρα μου.θα δούμε......

καλώς ήρθατε νέα κορίτσια @Biscottinomum

έκανα και την δεύτερη β επιπέδου χθες και ήταν όλα καλα όπως μου είπε ο γιατρός.ούτε εγώ έκανα εξέταση αίματος. Μόνο τώρα μου έγραψε να κάνω εξετάσεις(ζαχαρω, τοξόπλασμα, γενική αίματος και ούρων). Δεν ήταν σε καλή θέση χθες και δεν μπορόυσαμε να δούμε φατσούλα πάλι σε 3d! λίγο στριμωγμένος μου φάνηκε και είχε και λόξυγγα!!!!!!αυτό το είδα!!!!επίσης κορίτσια το κεφαλάκι του ήταν σχεδόν κάτω από το στήθος μου.... δεν το περιμένα ότι θα είναι τόσο ψηλά..νόμιζα ότι θα είναι κάτω που νιωθω τα χτυπηματάκια του.......μόνο έκει τα νιώθω εν τω μεταξύ..... δεν κουνιέται μάλλον ο δικός μου και πολύ!θα βγει ηρεμούλης....ήταν 400 g και περίπου 20 εκ. ύψος!τα κιλά μου ηταν σταθερά στα 2 απο την αρχή της εγκυμοσύνης.πολύ χαρήκαμε που τον είδαμε πάλι!!!!

και από την χαρά μας κάναμε την πρώτη μας μεγάλη αγορά!!!πήραμε την κούνια του!!!!πολύ την χάρηκα κορίτσια!!η γιαγια μας την πήρε δώρο ......πολύ ωραία!!!!βαλαμε την ζωγραφιά του πάνω βάλαμε ωραίο στρωματάκι! τέλεια και σε πολύ καλή τιμή!κάνει περίπου 20 μέρες να φτιαχτεί αλλά εμείς είπαμε να μας παραδοθεί περίπου τέλος Ιουλίου! είδαμε και κάποια καρότσια αρκετα οικονομικά ρε κορίτσια... ήταν τριλογία kikka boo madrid(model) και μου φάνηκε αρκετα καλό! έχει καμια εμπειρία ή έχει ακόυσει κάτι για αυτά να μου πει.

το μαγαζί πολύ καλό και έχει πιο ωραία πράγματα στη σελίδα του και σ κάνει και καλύτερη τιμή αν πας εκεί.

 

 

Άρα εσύ είσαι η πρώτη με τη β χοριακη :-)

τελεια όλα κοριτσακι μου!! 

ερωτησεις: πόση ώρα κράτησε? Κόστος? Πως μετράνε τα κιλά του μωρού?(δεν έχω καταλάβει...) Έκανες κ κολπικό υπέρηχο? Σοβαρο τόσο ψηλά είναι το κεφαλάκι??? Εμένα πριν 3 εβδομαδες που είχα υπέρηχο ήταν στο ύψος του αφαλού ο μπέμπης κ μέχρι τώρα τα χτυπήματακια του τα βιωυα εκεί γύρω στο ύψος του αφαλού..λες όμως να έχει ανέβει?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Άρα εσύ είσαι η πρώτη με τη β χοριακη :-)

τελεια όλα κοριτσακι μου!! 

ερωτησεις: πόση ώρα κράτησε? Κόστος? Πως μετράνε τα κιλά του μωρού?(δεν έχω καταλάβει...) Έκανες κ κολπικό υπέρηχο? Σοβαρο τόσο ψηλά είναι το κεφαλάκι??? Εμένα πριν 3 εβδομαδες που είχα υπέρηχο ήταν στο ύψος του αφαλού ο μπέμπης κ μέχρι τώρα τα χτυπήματακια του τα βιωυα εκεί γύρω στο ύψος του αφαλού..λες όμως να έχει ανέβει?? 

:):):)))))))κράτησε περίπου μια ώρα! το κόστος ήταν 140 ευρώ! εγω την έκανα και πριν 2 εβδομάδες πάλι.... είναι ο τρελογιατρός μου που την κάνει δυο φορές........:) αλλά πλήρωσα μόνο μία φορά! Λοιπόν από την ανάλυση με τα αποτελέσματα που μου έδωσε το βάρος του μωρού βγαίνει από εξίσωση σύμφωνα με τις μετρήσεις που έχει κάνει.

κολπικό υπέρηχο δεν έκανα αλλα πάλι είπε τραχηλος οκ κλειστός!

ναι αστο σου λεω ξετρελαθηκα με το που βρισκόταν το μωρουλίνι μου!

ηταν πολύ πάνω....σήμερ προσέχω μην τον πλακώνω και καθομαι με τέτοια στάση..... θα παθω λόρδωση.....χαχαχα

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...