Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

      Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Μακάρι πραγματικά 🙏... Σαν ψέμα θα μου φανεί...

      Χοριακή μου είπαν σε 9 μέρες, άρα την άλλη Πέμπτη.. να δω πως θα περάσουν!!

      Επίσης αν γνωρίζει κάποια από εσάς να μου πει σχετικά με το επίδομα που σου δινει ο εοππυ μετά τη διαδικασία, εχω πάρει τη βεβαίωση απο το κεντρο .. την καταθετω στον εοππυ εδω κλεινοντας  ραντεβου; Υπαρχει χρονικό περιθώριο;

      Επισης μου δηλωσαν την αδεια για τη δουλειά.. πρεπει να το καταθεσω και στον λογιστή του εργοδότη ή φαίνεται αυτοματα στο συστημα;;

       

      4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Για το σπέρμα προσωπικα θα πρότεινα τις profertil ... Δυστυχως ειναι ακριβές, αλλα θεωρώ ότι κάνουν δουλειά! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Γεια σε ολες σας.το ξερω οτι ειναι βιαστικο σαν σκεψη αλλα λενε οτι ενα ειχες εμετους στην πρωτη θα εχεις κ στην αλλη κ προς το παρον κ μονο στην σκεψη μ βγαινει.αρνηση.σχετικα με τα σεμιναρια ξερω οτι της nutricia δεν σε ειδοποιουν ποτε εχει πολυ αναμονη εγω ηθελα να παω σε ενα νεα σμυρνη απο κορινθο αλλα με οσα γινονται φετος με κορονοιο δ θα το ρισκαρω κ λεω μηπως το κανω online.να σας ρωτησω βγαζετε κ σεις σπυρακια;;;εγω δ εβγαζα ποτε κοκκινο σπυρι πανω μ δεν ξερω τι θα πει κ εχω βγαλει στην κοιλια αρκετα....

Online θα είναι τα σεμινάρια μου έχουν στείλει εμαιλ να συμμετέχω για τις 10/9.Θα το κάνω και θα σας πω εντυπώσεις.

Κ εγώ δε είχα σπυράκια καθόλου με την εγκυμοσυνη άρχισα να έχω μικρά στο μέτωπο κ γενικα στο δέρμα σα τύπου ακμή.Αλλαξε η σύσταση δερμάτος μας,δοκίμασε να βάλεις στη κοιλιά κάποια ενυδατικη θα σε βοηθήσει,τείνει να είναι ξηρό πολύ τώρα κ με τη ζέστη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!

Καρότσι είχα πάρει το 3 in 1 της bebe stars, είναι ελληνική εταιρεία, βέβαια δεν ξέρω που κατασκευάζονται, αλλα με 300 ευρώ είχα όλο το σετ

Όσον αφορά τον ύπνο με τις μερες μου ειμαι στο αν βολευτω, αλλα γενικα εχω πολυ υπνηλία..

Για τα κιλα η εμπειρία μου απο τις αλλες εγκυμοσύνες είναι ότι αν πάρεις ΜΟΝΟ τα κιλα της εγκυμοσύνης (5-12 μέχρι τελους) το πολυ σε μια βδομάδα εχεις επανέλθει. Το πρόβλημα είναι αν ξεφύγεις. Εγώ ευτυχώς σε καμία εγκυμοσύνη δεν πήρα περισσότερα οποτε δεν είχα και πρόβλημα να τα χάσω. Και τώρα είμαι ακόμα μειον απο όσο ξεκίνησα, αφού εκανα προσπάθεια με διατροφή..

Κατα τα αλλα κι εγώ το νοιώθω το μωράκι πιο συχνά,  αλλα εξωτερικά δεν είναι ακομα αισθητό, πχ αν βάλει ο άντρας μου το χέρι του δεν το νοιώθει..

Σε 10 μερες εχω την β'επιπεδου και ανυπομωνω!!! Αν είναι όλα καλά και εδω τοτε θα αρχίσω κι εγω να παραγγέλνω πράγματα σιγα σιγά, μην τα αφήσω τελευταία ωρα και αγχωθω..

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ρωτησω πηρα ενα πιεσομετρο κ μετριεμαι κ μ.βγαζει maximum 8.5 την μεγαλη και 4.5 την μικρη.λιγο δ ειναι;;;;;;;;;;οταν μ μετραει ο γιατρος κ εχει τυχει να δω ελεγε 11 η μεγαλη δεν μ λεει ποσο εχω συνηθως γτ μ λεει παντα μια χαρα εισαι οποτε δεν ρωταγα κ εγω.αλλα μ φαινεται πολυ μικρη κ η μεγαλη κ η μικρη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ χαμηλή είναι.... Μήπως είναι πιεσόμετρο με μπαταρία κ θέλει αλλαγή η μπαταρία??????Γιατί δεν μετράει κ την πίεση του κάποιος άλλος στο σπίτι να δεις τι θα δείξει????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω πηρα ενα πιεσομετρο κ μετριεμαι κ μ.βγαζει maximum 8.5 την μεγαλη και 4.5 την μικρη.λιγο δ ειναι;;;;;;;;;;οταν μ μετραει ο γιατρος κ εχει τυχει να δω ελεγε 11 η μεγαλη δεν μ λεει ποσο εχω συνηθως γτ μ λεει παντα μια χαρα εισαι οποτε δεν ρωταγα κ εγω.αλλα μ φαινεται πολυ μικρη κ η μεγαλη κ η μικρη

Πολυ χαμηλή η μικρή σου επειδή εγω ορθαστατικη πίεση (εκει μου είμαι καλα πέφτει απότομα) μου ειπε να τρωω λίγο τυρί φέτα ή πατατάκια αλμυρά 4-5 φυσικούς χυμούς και νερό..Όμως μπορεί και από την ζέστη να πέφτει τουλάχιστον ειπε σε εμενα...Μέτρησε λίγες ημερες και παρε τν γιατρό σου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Πολυ χαμηλή η μικρή σου επειδή εγω ορθαστατικη πίεση (εκει μου είμαι καλα πέφτει απότομα) μου ειπε να τρωω λίγο τυρί φέτα ή πατατάκια αλμυρά 4-5 φυσικούς χυμούς και νερό..Όμως μπορεί και από την ζέστη να πέφτει τουλάχιστον ειπε σε εμενα...Μέτρησε λίγες ημερες και παρε τν γιατρό σου 

Εχω ραντεβου την τεταρτη.ειναι καινουριο με καινουριες μπαταριες.δεν ζαλιζομαι αυτο ειναι το περιεργο την μετραει κ ο αντρας μου του την βγαζει οσο την εχει πιστευουμε ψηλη δηλ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαμηλή είναι αντικειμενικά, αλλα γενικα εχεις εικονα πόσο είναι συνήθως η πίεση σου?Δηλαδή εχεις ξαναμετρηθεί πριν την εγκυμοσύνη? Είναι κάποιοι άνθρωποι που πάντα έχουν χαμηλη πίεση. Το θεμα είναι αν εσενα σου έπεσε τωρα για κάποιο λόγο να το ψαξεις..


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, myrina είπε:

Πολύ χαμηλή είναι αντικειμενικά, αλλα γενικα εχεις εικονα πόσο είναι συνήθως η πίεση σου?Δηλαδή εχεις ξαναμετρηθεί πριν την εγκυμοσύνη? Είναι κάποιοι άνθρωποι που πάντα έχουν χαμηλη πίεση. Το θεμα είναι αν εσενα σου έπεσε τωρα για κάποιο λόγο να το ψαξεις..

Δεν ξερω αν μ επεσε αποτομα παντως οταν μ την μετραει οσο ειμαι εγκυος ο γιατρος η μεγαλη ηταν στο 11 η μικρη δ θυμαμαι.πηρα τηλ μ ειπε η γραμματεας του θα του το πει  κ θα μ.πει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Δεν ξερω αν μ επεσε αποτομα παντως οταν μ την μετραει οσο ειμαι εγκυος ο γιατρος η μεγαλη ηταν στο 11 η μικρη δ θυμαμαι.πηρα τηλ μ ειπε η γραμματεας του θα του το πει  κ θα μ.πει

Για τη πίεση να πίνεις πολλά πολλά υγρά,αυτη είναι η λύση,και να τρως καλά το πρωι.Παιζει αρκετά ρόλο αν είναι η μέτρηση πρωινή αν μολις σηκώθηκες απ'το κρεβάτι αν είσαι σε ορθοστασία πολύ ώρα κτλ

Πάντως για 8,5 τη μεγάλη και να μη ζαλίζεσαι δε στέκει...θα θόλωναν όλα γύρω σου και θα κοβοντουσαν τα πόδια σου(στα λέει μια παθουσα που παίζει από τα μικράτα μου την ορθοστατική υπόταση στα δάκτυλα,μη σας τύχει):?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Για τη πίεση να πίνεις πολλά πολλά υγρά,αυτη είναι η λύση,και να τρως καλά το πρωι.Παιζει αρκετά ρόλο αν είναι η μέτρηση πρωινή αν μολις σηκώθηκες απ'το κρεβάτι αν είσαι σε ορθοστασία πολύ ώρα κτλ

Πάντως για 8,5 τη μεγάλη και να μη ζαλίζεσαι δε στέκει...θα θόλωναν όλα γύρω σου και θα κοβοντουσαν τα πόδια σου(στα λέει μια παθουσα που παίζει από τα μικράτα μου την ορθοστατική υπόταση στα δάκτυλα,μη σας τύχει):?

Κοιτα γενκα δ ειμαι ορθια πολυ ωρα δεν δουλ κ εχω την ευχερεια να καθομαι και να ξαπλωνω.αυτο μ κανει εντυπωση δεν ζαλιζομαι.το πρωι την μετρησα ναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Suzukaki είπε:

Κοιτα γενκα δ ειμαι ορθια πολυ ωρα δεν δουλ κ εχω την ευχερεια να καθομαι και να ξαπλωνω.αυτο μ κανει εντυπωση δεν ζαλιζομαι.το πρωι την μετρησα ναι.

Άσε να δεις τι θα σου πει και ο γιατρός σου.Λογικα θα τη παρακολούθησεις για κάποιες μέρες να δεις τι γίνεται,μπορεί να ήταν τυχαίο γεγονός..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Άσε να δεις τι θα σου πει και ο γιατρός σου.Λογικα θα τη παρακολούθησεις για κάποιες μέρες να δεις τι γίνεται,μπορεί να ήταν τυχαίο γεγονός..

Μ ειπε να μην ανησυχω να τρωω λιγο αλατι.λετε να ναι ανησυχητικο για το μωρο;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Μ ειπε να μην ανησυχω να τρωω λιγο αλατι.λετε να ναι ανησυχητικο για το μωρο;;

Μην φοβάσαι απλά θα νιώθεις κομμένη και κουρασμένη.Προσεχε να μην σηκώνεσαι απότομα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Μην φοβάσαι απλά θα νιώθεις κομμένη και κουρασμένη.Προσεχε να μην σηκώνεσαι απότομα..

Δεν νιωθω αυτο ειναι το παραδοξο.νιωθω πως ενιωθα.οπως ρε γμτ τωρα θα την ανεβασω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...