Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 4
      • Δύναμη! 1

Β-χοριακη πριν την καθυστέρηση


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,ειμαι νεα μέλος εδω στο φόρουμ αλλα σας παρακολουθώ συχνά.λοιπόν τελευταία περίοδο 7 Μάιου με κύκλο 31 μέρες,εκανα ενα τεστ την Τετάρτη 3 Ιουνίου και βγηκε θετικό,εχτές πήγα για χοριακη και βγήκε 66.10 μονάδες.εσεις τι λετε ειναι χαμηλή επειδή την εκανα νωρίς?η πως σας φαίνεται?η γυναικολόγος μου ειπε να την επαναλάβω σε 6 μέρες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αλινα30 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,ειμαι νεα μέλος εδω στο φόρουμ αλλα σας παρακολουθώ συχνά.λοιπόν τελευταία περίοδο 7 Μάιου με κύκλο 31 μέρες,εκανα ενα τεστ την Τετάρτη 3 Ιουνίου και βγηκε θετικό,εχτές πήγα για χοριακη και βγήκε 66.10 μονάδες.εσεις τι λετε ειναι χαμηλή επειδή την εκανα νωρίς?η πως σας φαίνεται?η γυναικολόγος μου ειπε να την επαναλάβω σε 6 μέρες.

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη σου!!Ναι βγήκε χαμηλό επειδή είναι νωρίς! Κάθε 2 μέρες πρέπει να διπλασιάζεται! Αυτό μας ενδιαφέρει περισσότερο! Με το καλό!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!εγώ στην κόρη μου με μια μέρα καθυστέρηση είχα χοριακη 49 κ στον γιο μου 269...μάλλον στην κόρη ήταν καθυστερημένη σύλληψη...Όλα πήγαν υπέροχα κ τις 2 φορές...το θεμα ειναι να έχει μια αύξηση τουλάχιστον 60% κάθε 2 μέρες,ιδανικά να διπλασιάζεται οπως σου ειπε κ η κοπελα...Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες..θελω μια συμβουλη..ποτε θεωρειτε καλυτερα να κανω β χοριακη για να εχω σιγουρα αποτελεσματα; αλλοι μου λενε πως δειχνει και πριν την αναμενομενη περιοδο, αλλοι την ιδια μερα, αλλοι μετα απο τουλαχιστον μια μερα καθυστερησης..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Χρυ_καρ είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες..θελω μια συμβουλη..ποτε θεωρειτε καλυτερα να κανω β χοριακη για να εχω σιγουρα αποτελεσματα; αλλοι μου λενε πως δειχνει και πριν την αναμενομενη περιοδο, αλλοι την ιδια μερα, αλλοι μετα απο τουλαχιστον μια μερα καθυστερησης..

Εγω με 5 μερεσ καθυστερηση ειχα 86..προφανωσ αν πηγαινα πριν την καθυστερηση οι τιμεσ θα ηταν αμφιβολεσ..

Μην μπεισ στην διαδικασια πριν την καθυστερηση..ειναι πολυ ψυχοφθορο..

@Αλινα30 οπωσ καταλαβαινεισ μια χαρα ειναι η τιμη..δεν μασ πειραζει να ειναι χαμηλη..θελουμε αυξηση 60% τουλαχιστον ανα 24 ωρεσ..στο ιδιο μικροβιολογικο!!!ευχομαι με το καλο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tzeni82 είπε:

Εγω με 5 μερεσ καθυστερηση ειχα 86..προφανωσ αν πηγαινα πριν την καθυστερηση οι τιμεσ θα ηταν αμφιβολεσ..

Μην μπεισ στην διαδικασια πριν την καθυστερηση..ειναι πολυ ψυχοφθορο..

@Αλινα30 οπωσ καταλαβαινεισ μια χαρα ειναι η τιμη..δεν μασ πειραζει να ειναι χαμηλη..θελουμε αυξηση 60% τουλαχιστον ανα 24 ωρεσ..στο ιδιο μικροβιολογικο!!!ευχομαι με το καλο!!!

Καλημερα..σ ευχαριστω πολυ απλα μ εχει φαει το αγχος και η ανυπομονεσια..καταλαβαινεις..αν και δυστυχως μου ειπαν πριν καιρο πως επειδη εχω πολυκιστικες δυσκολα θα μεινω εγκυος...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χρυ_καρ είπε:

Καλημερα..σ ευχαριστω πολυ απλα μ εχει φαει το αγχος και η ανυπομονεσια..καταλαβαινεις..αν και δυστυχως μου ειπαν πριν καιρο πως επειδη εχω πολυκιστικες δυσκολα θα μεινω εγκυος...

Ολεσ εδω καταλαβαινομαστε..τα χκυμε περασει κ εμεισ..δεν εισαι μονη σου..

Δεν εχω ιδεα απο πολυκυστικεσ..αλλα ξερω πωσ αντιμετωπιζεται..βρεσ εναν καλο γιατρο που να εμπιστςυςσαι κ θα ερθει..μακαρι να εισαι ηδη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Ολεσ εδω καταλαβαινομαστε..τα χκυμε περασει κ εμεισ..δεν εισαι μονη σου..

Δεν εχω ιδεα απο πολυκυστικεσ..αλλα ξερω πωσ αντιμετωπιζεται..βρεσ εναν καλο γιατρο που να εμπιστςυςσαι κ θα ερθει..μακαρι να εισαι ηδη..

Μακαρι ολες να εχουμε τα επιθυμητα αποτελεσματα...μακαρι να ειμαι γιατι προσπαθω καιρο και ειλικρινα ωρες ωρες νιωθω πως οι κοποι μου δεν ανταμειβονται...

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Ολεσ εδω καταλαβαινομαστε..τα χκυμε περασει κ εμεισ..δεν εισαι μονη σου..

Δεν εχω ιδεα απο πολυκυστικεσ..αλλα ξερω πωσ αντιμετωπιζεται..βρεσ εναν καλο γιατρο που να εμπιστςυςσαι κ θα ερθει..μακαρι να εισαι ηδη..

 

πρίν από 4 λεπτά , Χρυ_καρ είπε:

Καλημερα..σ ευχαριστω πολυ απλα μ εχει φαει το αγχος και η ανυπομονεσια..καταλαβαινεις..αν και δυστυχως μου ειπαν πριν καιρο πως επειδη εχω πολυκιστικες δυσκολα θα μεινω εγκυος...

Καλημέρα κοπέλα μου ! Εγώ προσωπικά ξέρω πολλές κοπέλες που έχουν πολυκιστικες μια χαρά έγκυες μείνανε και μάλιστα πολύ εύκολα. Η κολλητή μου με πολυκιστικες και θειροειδη έμεινε στον πρώτο μήνα προσπαθειών. Όμως δεν είχε άγχος καθόλου το είχε δουλέψει στο μυαλό της ότι μπορεί και να μην κάνει παιδιά . Βλέπεις είχε βλάκα γυναικολόγο που την είχε τρομάξει λέγοντας της ότι είναι σχεδόν στείρα. Να ξέρεις εσείς που έχετε πολυκιστικες είσαστε προικισμένες από την φύση ! Έχετε περισσότερα ωάρια !!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna Ts είπε:

 

Καλημέρα κοπέλα μου ! Εγώ προσωπικά ξέρω πολλές κοπέλες που έχουν πολυκιστικες μια χαρά έγκυες μείνανε και μάλιστα πολύ εύκολα. Η κολλητή μου με πολυκιστικες και θειροειδη έμεινε στον πρώτο μήνα προσπαθειών. Όμως δεν είχε άγχος καθόλου το είχε δουλέψει στο μυαλό της ότι μπορεί και να μην κάνει παιδιά . Βλέπεις είχε βλάκα γυναικολόγο που την είχε τρομάξει λέγοντας της ότι είναι σχεδόν στείρα. Να ξέρεις εσείς που έχετε πολυκιστικες είσαστε προικισμένες από την φύση ! Έχετε περισσότερα ωάρια !!!!

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! Μου δινεις δυναμη και ελπιδες γιατι και γω μαλλον σε ηλιθιο γυναικολογο εχω πεσει... γι αυτο και ειμαι μεσα στο αγχος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Χρυ_καρ είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! Μου δινεις δυναμη και ελπιδες γιατι και γω μαλλον σε ηλιθιο γυναικολογο εχω πεσει... γι αυτο και ειμαι μεσα στο αγχος!

Τίποτα κορίτσι μου. Την αλήθεια σου είπα απλά. Στις πολυκιστικες μας ενδιαφέρει να έχεις σταθερό κυκλο πχ η κολλητή μου έχει 45 μέρες . Έπαιρνε τα ινοφερτ τα φακελάκια και το ρυθμησε τον κύκλο. Δεν έχει σημασία αν είναι μεγάλος ο κύκλος αρκεί να είναι σταθερός. Επίσης να ξέρεις ότι η ωορρηξία συμβαίνει πάντα 15 μέρες πριν την περίοδο. Οπότε να φροντίζεις εκείνες τις μέρες να έρχεσαι σε επαφές. Κάνε ορμονικές να δεις ότι ο θειροειδης σου είναι οκ. Κι αυτή τυχαία το βρήκε μιας και ο βλάκας ο προηγούμενος γυναικολόγος ούτε την είχε βάλει να κάνει ορμονικές. Απλά της είπε δύσκολα θα πιάσεις " βάρα "κάθε μέρα και ίσως το πετύχεις  το ωαριο!!! Άκουσον άκουσον!!! Μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν ! Επαναλαμβάνω είστε προικισμένες εσείς με πολυκιστικες !

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna Ts είπε:

Τίποτα κορίτσι μου. Την αλήθεια σου είπα απλά. Στις πολυκιστικες μας ενδιαφέρει να έχεις σταθερό κυκλο πχ η κολλητή μου έχει 45 μέρες . Έπαιρνε τα ινοφερτ τα φακελάκια και το ρυθμησε τον κύκλο. Δεν έχει σημασία αν είναι μεγάλος ο κύκλος αρκεί να είναι σταθερός. Επίσης να ξέρεις ότι η ωορρηξία συμβαίνει πάντα 15 μέρες πριν την περίοδο. Οπότε να φροντίζεις εκείνες τις μέρες να έρχεσαι σε επαφές. Κάνε ορμονικές να δεις ότι ο θειροειδης σου είναι οκ. Κι αυτή τυχαία το βρήκε μιας και ο βλάκας ο προηγούμενος γυναικολόγος ούτε την είχε βάλει να κάνει ορμονικές. Απλά της είπε δύσκολα θα πιάσεις " βάρα "κάθε μέρα και ίσως το πετύχεις  το ωαριο!!! Άκουσον άκουσον!!! Μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν ! Επαναλαμβάνω είστε προικισμένες εσείς με πολυκιστικες !

Σταθερο κυκλο εχω καθε 28 μερες..ηρθα σ επαφη και στις γονιμες και στην ωορρηξια..πινω και σιδηρο και φολικο οξυ..τωρα θα δειξει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χρυ_καρ είπε:

Σταθερο κυκλο εχω καθε 28 μερες..ηρθα σ επαφη και στις γονιμες και στην ωορρηξια..πινω και σιδηρο και φολικο οξυ..τωρα θα δειξει..

Μια χαρά τότε !!! Όλα κομπλε ! Χαλάρωσε και απόλαυσε το !!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anna Ts είπε:

Μια χαρά τότε !!! Όλα κομπλε ! Χαλάρωσε και απόλαυσε το !!!

Αυτο θα κανω!! Οσο μπορω τουλαχιστον..προσπαθω τωρα να κοψω και το τσιγαρο γιατι θεωρω παιζει σημαντικο ρολο σε μια εγκυμοσυνη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια, έκανα χοριακη πριν την περίοδο στην 27ημερα ενώ ο κύκλος μου είναι 30 ημέρες,και βγήκες αρνητική.Υπαρχει περίπτωση να ήταν νωρίς όταν την έκανα η τελευταία περίοδος μου ήταν στις 22/05.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...