Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Οχι εμείς έχουμε πέντε χρόνια διαφορά.ακριβως..41 46.. αλλά συμμαθήτριά έρωτας όχι αστεία...21 χρόνια μαζί πάμε στα 22.. κ δεν τελειώνει αυτό το πράμα όσο μεγαλώνουμε..

Πάντα έτσι αγαπημένοι και ερωτευμένοι!!!!τι όμορφο να μεγαλώνεις ουσιαστικά μαζί με τον άντρα της ζωής σου!!! Φτου φτου μη σας ματιασω!!!

2 ώρες πρίν, depifish είπε:

Αχ κοριτσια αυτο με τις ηλικιες...τι να πω! Εγω ειχα και προσφατα γενεθλια, μπηκα αισιως στα δευτερα αντα (40) και ελεγα εδω και χρονια οτι οταν μπω στα 40 θα κανω παρταρα να το καψω! Αλλα τελικα ηταν τα πιο μιζερα γενεθλια που ειχα ποτε!! Απο το πρωι ημουν μονη μου αγκαλια με τις αναγουλες μου και απλα στις 4 το απογευμα επρεπε να σηκωθω να ετοιμαστω να παω για δουλεια! Μιλαμε για τετοιο τρελο ξεφρενο ξεφαντωμα! Χαχαχαχαχαχα! 

Οσο για τα πυτζαμακια... εχουν γινει δευτερο δερμα! Τις μερες που δεν δουλευω, για να βγω εξω να παω π.χ. σουπερ μαρκετ, με τα πυτζαμακια παω! Βαζω ενα μπουφαν απο πανω, το μαλλι της τρελης και απλα βαζω μια προχειρη φορμα απο κατω γιατι οκ... τα αρκουδακια προδιδονται! Βαριεμαι ελεινα να αλλαζω ρουχα και βγαινω ετσι υπερλαμπρη! :D

Τι υπεροχο!!!! Μπραβο σας!! Να στε παντα αγαπημενοι! :wub:

Με έκανες και γέλασα βλέπω τον εαυτό μου!!!μπορεί να κάνω ένα ψιλομακιγιαζ όταν είμαι σπίτι αλλά πολλές φορές με τα πυτζαμακια πάω να κατεβάσω τα σκουπίδια η στη διαχειριστρια για τα κοινόχρηστα και μάλιστα χωρίς ίχνος ντροπής!!!άσε που όταν βαριέμαι να ντυθώ για να βγάλω το σκυλί απλά βάζω μια φόρμα και από πάνω εξακολουθώ να είμαι με το σπιτιού πχ μπλούζα με λάδια η τρύπα και χωρίς σουτιέν χαχαχαχα ρίχνω και το μπουφάν από πάνω και μια χαρά χαχαχαχαχα. Το καλοκαίρι είναι καλύτερη η κατάσταση μου πάντως γιατί με τη ζέστη δεν αντέχω καθόλου κ στο σπίτι φοράω φορεματακια οπότε αν θέλω να πεταχτω κάπου κοντά πάω έτσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Πάντα έτσι αγαπημένοι και ερωτευμένοι!!!!τι όμορφο να μεγαλώνεις ουσιαστικά μαζί με τον άντρα της ζωής σου!!! Φτου φτου μη σας ματιασω!!!

Ναι πραγματικά μεγαλώσαμε μαζί .από 19 είμαι μαζί του δηλαδή όλες τις δεκαετίες της ζωής μου...βέβαια αυτή την περίοδο μερχεται να τον πετάξω από το μπαλκόνι αλλά άλλο αυτό...αυτός έχει πολύ αναισθησία όταν μένω έγκυος...κόβεται το σ,,ξ κ είναι θολωμενος από νεύρα από την αγ,,,μια.οποτε είναι στα χειρότερα του...έτσι για να μη νομίζετε ότι είμαστε κ στα μέλια χαχαχα.απλα η χημεία είναι πολύ βασική για μια ζωή φίλες μου...ούτε τα παιδιά τα ίδια δεν μπορούν να ενώσουν ένα ζευγάρι..το ίδιο το ζευγάρι είναι τα θεμέλια...όποτε να είμαστε κ αγαπημενοι με τα αγόρια μας κ όλα έρχονται.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Ναι πραγματικά μεγαλώσαμε μαζί .από 19 είμαι μαζί του δηλαδή όλες τις δεκαετίες της ζωής μου...βέβαια αυτή την περίοδο μερχεται να τον πετάξω από το μπαλκόνι αλλά άλλο αυτό...αυτός έχει πολύ αναισθησία όταν μένω έγκυος...κόβεται το σ,,ξ κ είναι θολωμενος από νεύρα από την αγ,,,μια.οποτε είναι στα χειρότερα του...έτσι για να μη νομίζετε ότι είμαστε κ στα μέλια χαχαχα.απλα η χημεία είναι πολύ βασική για μια ζωή φίλες μου...ούτε τα παιδιά τα ίδια δεν μπορούν να ενώσουν ένα ζευγάρι..το ίδιο το ζευγάρι είναι τα θεμέλια...όποτε να είμαστε κ αγαπημενοι με τα αγόρια μας κ όλα έρχονται.

Καλά τα μέλια είναι στην αρχή χαχαχαχα!!!!θυμάμαι στην αρχή που μετακόμισε σπίτι μου έκανε μπάνιο και καπάκι το σφουγγαριζε και καθαρίζει και τα πλακάκια από τους υδρατμούς λέω ώπα νοικοκύρης το αγόρι!!!τώρα πλέον παρατάει κ την πετσέτα να του την απλώσω και θέλω να του σπάσω το κεφάλι!!!είμαστε όμως απίστευτα δεμένοι με φοβερή χημεία γελάμε πολύ και αγαπιόμαστε περισσότερο!!!οπότε την τσαπατσουλια του τη συγχωρώ μπροστά στα τόσα χαρίσματα. Που στην τελική με παιδί η χωρίς ξέρω ότι πάντα θα είμαστε αγαπημένοι και ίσως είναι αυτό που μετράει περισσότερο 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλά τα μέλια είναι στην αρχή χαχαχαχα!!!!θυμάμαι στην αρχή που μετακόμισε σπίτι μου έκανε μπάνιο και καπάκι το σφουγγαριζε και καθαρίζει και τα πλακάκια από τους υδρατμούς λέω ώπα νοικοκύρης το αγόρι!!!τώρα πλέον παρατάει κ την πετσέτα να του την απλώσω και θέλω να του σπάσω το κεφάλι!!!είμαστε όμως απίστευτα δεμένοι με φοβερή χημεία γελάμε πολύ και αγαπιόμαστε περισσότερο!!!οπότε την τσαπατσουλια του τη συγχωρώ μπροστά στα τόσα χαρίσματα. Που στην τελική με παιδί η χωρίς ξέρω ότι πάντα θα είμαστε αγαπημένοι και ίσως είναι αυτό που μετράει περισσότερο 

Παιδί θα κάνετε ..και είναι σημαντικό που είστε εσείς καλά..αχχχ τι μου θύμησες....όταν τον γνώρισα έλεγα αυτός ο άνθρωπος ρε παιδί μου μυριζει μπισκότο...κ τώρα...........είναι αυτό...παραγνώριστηκαμε χαχαχαχα.

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Οχι εμείς έχουμε πέντε χρόνια διαφορά.ακριβως..41 46.. αλλά συμμαθήτριά έρωτας όχι αστεία...21 χρόνια μαζί πάμε στα 22.. κ δεν τελειώνει αυτό το πράμα όσο μεγαλώνουμε..

Μπράβο σας Εμιλλακι μου, πάντα αγαπημένοι και ενωμένοι να είστε. Μεγάλη υπόθεση! Και συμφωνώ απόλυτα στο θέμα των παιδιών. Η θεωρία που θέλει τα παιδιά να ενώνουν τα ζευγάρια είναι η πιο κλουβια θεωρία που έχω ακούσει ποτέ. Θέλει να έχει γερή βάση η σχέση του ζευγαριού για να μπορέσει να διαχειριστεί τη θεμελιώδη αλλαγή που φέρνει ένα παιδί στην καθημερινότητα τους. 

Κοριτσια έχω έναν πονοκέφαλο... Πάλι νωρίτερα θα μου έρθει η σκασμενη. 

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Καλά τα μέλια είναι στην αρχή χαχαχαχα!!!!θυμάμαι στην αρχή που μετακόμισε σπίτι μου έκανε μπάνιο και καπάκι το σφουγγαριζε και καθαρίζει και τα πλακάκια από τους υδρατμούς λέω ώπα νοικοκύρης το αγόρι!!!τώρα πλέον παρατάει κ την πετσέτα να του την απλώσω και θέλω να του σπάσω το κεφάλι!!!είμαστε όμως απίστευτα δεμένοι με φοβερή χημεία γελάμε πολύ και αγαπιόμαστε περισσότερο!!!οπότε την τσαπατσουλια του τη συγχωρώ μπροστά στα τόσα χαρίσματα. Που στην τελική με παιδί η χωρίς ξέρω ότι πάντα θα είμαστε αγαπημένοι και ίσως είναι αυτό που μετράει περισσότερο 

Φυσικά και θα κάνετε παιδάκια, είμαστε όλες σίγουρες! Έρχονται τα διδυμακια σου! 

Όσο για τις αρχές και τα μέλια... Τι να πρωτοθυμηθω! Νοικοκύρης, τιτιζης με τα πράγματα του, τώρα όλα χύμα και παίρνει το καλό παράδειγμα κι ο μικρός! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Αποφάσισα 3 μέρες πριν την περίοδο να κάνω τεστ. Είχα πει να μην δίνω σημασία σε συμπτώματα αλλά ένιωθα ένα βάρος, ένα αίσθημα πίεσης χαμηλά. Εχθές είχα και πονους περιόδου που εγώ δεν έχω ποτέ. Το αποτέλεσμα είναι στο προφίλ μου. Ενα αχνό θετικό τεστ. Τουλάχιστον απο κοντά φαίνεται ένας ωραίος συγκινητικός σταυρός. Φοβάμαι πάρα πολύ, εχθές είχα έντονα πονάκια περιόδου. Είμαι; να το πιστεψω; χιλιαδες σκέψεις και τρέμω...αν είμαι, αν πρέπει να πάρω την γιατρό μου να μου δώσει κάτι πχ ουλτρο, χοριακη μπορω την Τριτη για να μου το επιβεβαιωσει... εχασα καθε ψυχραιμια...

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Αποφάσισα 3 μέρες πριν την περίοδο να κάνω τεστ. Είχα πει να μην δίνω σημασία σε συμπτώματα αλλά ένιωθα ένα βάρος, ένα αίσθημα πίεσης χαμηλά. Εχθές είχα και πονους περιόδου που εγώ δεν έχω ποτέ. Το αποτέλεσμα είναι στο προφίλ μου. Ενα αχνό θετικό τεστ. Τουλάχιστον απο κοντά φαίνεται ένας ωραίος συγκινητικός σταυρός. Φοβάμαι πάρα πολύ, εχθές είχα έντονα πονάκια περιόδου. Είμαι; να το πιστεψω; χιλιαδες σκέψεις και τρέμω...αν είμαι, αν πρέπει να πάρω την γιατρό μου να μου δώσει κάτι πχ ουλτρο, χοριακη μπορω την Τριτη για να μου το επιβεβαιωσει... εχασα καθε ψυχραιμια...

Κορίτσι μου όμορφο 

Τι χαρά είναι αυτή 

Και σήμερα έλεγα καιρό έχουμε να δούμε θετικό αποτέλεσμα

Συγχαρητήρια 

Ηρέμησε , ξεκουράσου και πάρε το γιατρό σου να σου πει τι πρέπει να κάνεις 

Είσαι έγκυος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Κορίτσι μου όμορφο 

Τι χαρά είναι αυτή 

Και σήμερα έλεγα καιρό έχουμε να δούμε θετικό αποτέλεσμα

Συγχαρητήρια 

Ηρέμησε , ξεκουράσου και πάρε το γιατρό σου να σου πει τι πρέπει να κάνεις 

Είσαι έγκυος

Είμαι @Ellidr μου; το είδες; δεν το πιστεύω...κλαίω απο την χαρά μου και από τον φόβο μου.. εχθες έκανα δουλειές και το βράδυ πονουσα.  Ειδα και μια βλέννα κάπως περιεργη ασπρη με λιγο καφέ. Αλλά επειδή είχα αυτή την πίεση χαμηλά είπα να κάνω να δω τι γίνεται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Είμαι @Ellidr μου; το είδες; δεν το πιστεύω...κλαίω απο την χαρά μου και από τον φόβο μου.. εχθες έκανα δουλειές και το βράδυ πονουσα.  Ειδα και μια βλέννα κάπως περιεργη ασπρη με λιγο καφέ. Αλλά επειδή είχα αυτή την πίεση χαμηλά είπα να κάνω να δω τι γίνεται. 

Φυσικά και είσαι 

Μη το συζητάς 

Είναι ξεκάθαρο 

Να ξέρεις χαμογελάω 

Μην αγχώνεσαι καθόλου και ξεκουράσου 

Αλλά πάρε και το γιατρό να σου πει τι να κάνεις μέχρι την τρίτη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Φυσικά και είσαι 

Μη το συζητάς 

Είναι ξεκάθαρο 

Να ξέρεις χαμογελάω 

Μην αγχώνεσαι καθόλου και ξεκουράσου 

Αλλά πάρε και το γιατρό να σου πει τι να κάνεις μέχρι την τρίτη

Δεν μπορώ να το πιστέψω. Είμαι σχεδόν 43. Μακάρι Παναγία μου να είναι αληθινό και να ήρθε για να μείνει. Ξάπλωσα ήδη και θα πάρω αργότερα την γιατρό μου να ρωτήσω αν πρέπει να κάνω κάτι. Αύριο ή μεθαύριο  θα κάνω και το ψηφιακό της clearblue με τον δείκτη σύλληψης.  Μου το έκαναν δώρο μαζί με τα ωορρηξίας και το κρατούσα για τυχόν καθυστέρηση. Δεν αντεξα όμως σήμερα έκανα ένα απλό και δεν ήταν καν early. Ειπα να μην χαλάσω το καλό μου.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, TATAKI είπε:

Δεν μπορώ να το πιστέψω. Είμαι σχεδόν 43. Μακάρι Παναγία μου να είναι αληθινό και να ήρθε για να μείνει. Ξάπλωσα ήδη και θα πάρω αργότερα την γιατρό μου να ρωτήσω αν πρέπει να κάνω κάτι. Αύριο ή μεθαύριο  θα κάνω και το ψηφιακό της clearblue με τον δείκτη σύλληψης.  Μου το έκαναν δώρο μαζί με τα ωορρηξίας και το κρατούσα για τυχόν καθυστέρηση. Δεν αντεξα όμως σήμερα έκανα ένα απλό και δεν ήταν καν early. Ειπα να μην χαλάσω το καλό μου.

Είσαι η ελπίδα μας 

Όλα τέλεια θα πάνε 

Γιατί το αξίζουμε κορίτσι μου.

Καλά κάνεις μείνε ξαπλωμένη μέχρι να πάρεις το γιατρό.

Δεν είναι να παίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Είσαι η ελπίδα μας 

Όλα τέλεια θα πάνε 

Γιατί το αξίζουμε κορίτσι μου.

Καλά κάνεις μείνε ξαπλωμένη μέχρι να πάρεις το γιατρό.

Δεν είναι να παίζουμε.

Ναι κορίτσι μου, το αξίζουμε. Και αν αυτό που ζω είναι αληθινό, να πω πως όλα γίνονται. Με ψάξιμο, με εξετάσεις, με τύχη όλα γίνονται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Ναι κορίτσι μου, το αξίζουμε. Και αν αυτό που ζω είναι αληθινό, να πω πως όλα γίνονται. Με ψάξιμο, με εξετάσεις, με τύχη όλα γίνονται. 

Ήταν καλές οι ορμονικές σου; Είχες κάνει;;

Πήρες μουκοσολβαν;

Χαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Ήταν καλές οι ορμονικές σου; Είχες κάνει;;

Πήρες μουκοσολβαν;

Χαχαχαχα

Χαχαχα Μουκοσολβάν δεν πήρα. Ειχα κανει ορμονικες αυτό τον μήνα και ήταν πολύ καλές για τα χρονάκια μου. Δηλ. Fsh 10.. ειχα κάνει όμως και την σαλπιγγογραφία αυτό τον μήνα. Επαιρνα βιταμινες τις ovamax για καλύτερη ποιοτητα ωαρίων εδώ και κανα διμηνο. Τις ειχα σταματησει λογω της αλλεργιας και τις ξαναρχισα. Και το αγορι ήταν στο 3ο κουτι profertil

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Χαχαχα Μουκοσολβάν δεν πήρα. Ειχα κανει ορμονικες αυτό τον μήνα και ήταν πολύ καλές για τα χρονάκια μου. Δηλ. Fsh 10.. ειχα κάνει όμως και την σαλπιγγογραφία αυτό τον μήνα. 

Ααα μπορεί η σαλπιγγογραφια 

Να σου άνοιξε το δρόμο 

Τέλεια 

Α ωραία εγώ έχω fsh 7 

Αλλά οι συμφυσεις στη μήτρα δε βοηθάνε 

Τέλος πάντων όλα καλά θα πάνε και για μένα θέλω να πιστεύω 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...