Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

2 hours ago, Agatte said:

Να σου πω κάτι; τα ίδια σκ@τ@ έχω στο κεφάλι μου! Μήπως το σαμποταρουμε το πράγμα από τον αρνητισμό μας; κι αυτό το σκέφτηκα. Όπως σκέφτομαι πως αν το σπερμα του άντρα μου ήταν πάντα έτσι,  καπως κατάφερε και με γκάστρωσε 2 φορές. Αντε άλλη μια! 

Ωχ ρε ψυχούλα... Ζόρικος ο γιόκας σου αλλά χαλάλι του! 

Εγώ θα ευχηθώ να χρειαστεί να τα χρησιμοποιήσεις και να σου δώσουν το καλύτερο αποτέλεσμα. Σου στέλνω μια αγκαλιά! 

Έχω κλάψει! Είσαι πολύ γρήγορη ρε παιδί μου! Εγώ ακόμα στην επεξεργασία είμαι! 

Μη μαρη, κρατήσου!!! Μην πας για παιδί και γίνεις αλιεν! Έχεις εντοπίσει τις ουσίες που έχει αλλεργια; μήπως σε βλάπτει το μουκοσολβαν αλλά σε βοηθάει κάποιο άλλο. 

Το δικο μου κεφάλι μπορεί να σκέφτεται αρνητικά γιατί είναι και κάποια χρονάκια γηραιότερο απο το δικό σου. Δες τα πραγματα αλλιως και σκέψου πως εγώ και τι δεν θα εδινα να ήμουν στην ηλικια σου και να ηξερα πως έχω ακομα κάποια χρονακια μπροστά μου να προσπαθήσω. Εμενα πέρασε ο καιρός μου. Μια χαρά θα σε ξαναφήσει ο σύζυγος έγκυο. Εδώ το περιμενω εγώ για εμενα...ασε την μαυρίλα και πιες κανα μουκοσολβαν χαχαχα

Just now, Klelia81 said:

Μα σοβαρά? Κοιτα να δεις τι μπορει να κάνει ενα αντιβηχικό.

Πραγματικά σου κόβεται ο βηχας. Μη σου πω πως αν το παιρνεις για τον άλλο λόγο δεν σε πιάνει καν!! Χαχα

Συμπερασμα...αγοραζουμε οτι τεστ υπαρχει, παιρνουμε μουκοσολβαν, κάνουμε στοχευμενες επαφες χωρις να κλατάρουμε, βαζουμε στο προφίλ μας παπάκια και με την μπεμπεδόσκονη που θα μας στείλει η  @Flolipopπεριμένουμε το πολυπόθητο. Καλά εγώ πέρασα και απο μια εκκλησία και άναψα ένα κεράκι να υπάρχει και αυτό. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Το δικο μου κεφάλι μπορεί να σκέφτεται αρνητικά γιατί είναι και κάποια χρονάκια γηραιότερο απο το δικό σου. Δες τα πραγματα αλλιως και σκέψου πως εγώ και τι δεν θα εδινα να ήμουν στην ηλικια σου και να ηξερα πως έχω ακομα κάποια χρονακια μπροστά μου να προσπαθήσω. Εμενα πέρασε ο καιρός μου. Μια χαρά θα σε ξαναφήσει ο σύζυγος έγκυο. Εδώ το περιμενω εγώ για εμενα...ασε την μαυρίλα και πιες κανα μουκοσολβαν χαχαχα

Συμπερασμα...αγοραζουμε οτι τεστ υπαρχει, παιρνουμε μουκοσολβαν, κάνουμε στοχευμενες επαφες χωρις να κλατάρουμε, βαζουμε στο προφίλ μας παπάκια και με την μπεμπεδόσκονη που θα μας στείλει η  @Flolipopπεριμένουμε το πολυπόθητο. Καλά εγώ πέρασα και απο μια εκκλησία και άναψα ένα κεράκι να υπάρχει και αυτό. 

Λοιπόν κορίτσια μου όπως πολύ σωστά είπε η @TATAKI μας δίπλα στο χαρτί υγείας θα έχουμε πλέον τα τεστακια μας πάντως είδους βεβαίως βεβαίως και κατουράμε αβερτα που λένε!!!η @Klelia81 απαιτώ να κατουράει μαζί μας για συμπαράσταση γιατί τι σκατα φιλενάδες είμαστε αν δεν κάνουμε τις ίδιες βλακείες μπας και έρθει το πολυπόθητο!!! Με κάνατε είχατε δεν είχατε να ψάχνω ξανά μάνα τα τεστακια να πάρω και εγώ μη χάσω!!

Το σιροπακι μου εξακολουθώ να το παίρνω εννοείται και τολμώ να πω ότι μου έχει κόψει τον πρωινό βήχα που έχω συνήθως λόγω του τσιγάρου (είχα πει θα το κόψω αλλά δεν.....το έχω ελαττώσει κατά πολύ όμως μόνο με τον καφέ και μετά το φαγητό και το σεξ). Να σας πω να γελάσετε μου έστειλε ο φωτογράφος τις φωτογραφίες από τον γάμο τις είδα στα πεταχτά και συνέχισα να γκουγκλαρω τεστ είπαμε με τον άντρα μου να τις μελετήσουμε το 3 ήμερο για να κάνουμε καλή επιλογή για το άλμπουμ μας.

και για να μην ξεχνιόμαστε 14η μέρα σήμερα έχω μαραθώνιο μετά χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Λοιπόν κορίτσια μου όπως πολύ σωστά είπε η @TATAKI μας δίπλα στο χαρτί υγείας θα έχουμε πλέον τα τεστακια μας πάντως είδους βεβαίως βεβαίως και κατουράμε αβερτα που λένε!!!η @Klelia81 απαιτώ να κατουράει μαζί μας για συμπαράσταση γιατί τι σκατα φιλενάδες είμαστε αν δεν κάνουμε τις ίδιες βλακείες μπας και έρθει το πολυπόθητο!!! Με κάνατε είχατε δεν είχατε να ψάχνω ξανά μάνα τα τεστακια να πάρω και εγώ μη χάσω!!

Το σιροπακι μου εξακολουθώ να το παίρνω εννοείται και τολμώ να πω ότι μου έχει κόψει τον πρωινό βήχα που έχω συνήθως λόγω του τσιγάρου (είχα πει θα το κόψω αλλά δεν.....το έχω ελαττώσει κατά πολύ όμως μόνο με τον καφέ και μετά το φαγητό και το σεξ). Να σας πω να γελάσετε μου έστειλε ο φωτογράφος τις φωτογραφίες από τον γάμο τις είδα στα πεταχτά και συνέχισα να γκουγκλαρω τεστ είπαμε με τον άντρα μου να τις μελετήσουμε το 3 ήμερο για να κάνουμε καλή επιλογή για το άλμπουμ μας.

και για να μην ξεχνιόμαστε 14η μέρα σήμερα έχω μαραθώνιο μετά χαχαχαχα 

Κάνε λίγο ατμόσφαιρα και καλό βόλι εύχομαι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου όπως πολύ σωστά είπε η @TATAKI μας δίπλα στο χαρτί υγείας θα έχουμε πλέον τα τεστακια μας πάντως είδους βεβαίως βεβαίως και κατουράμε αβερτα που λένε!!!η @Klelia81 απαιτώ να κατουράει μαζί μας για συμπαράσταση γιατί τι σκατα φιλενάδες είμαστε αν δεν κάνουμε τις ίδιες βλακείες μπας και έρθει το πολυπόθητο!!! Με κάνατε είχατε δεν είχατε να ψάχνω ξανά μάνα τα τεστακια να πάρω και εγώ μη χάσω!!

Το σιροπακι μου εξακολουθώ να το παίρνω εννοείται και τολμώ να πω ότι μου έχει κόψει τον πρωινό βήχα που έχω συνήθως λόγω του τσιγάρου (είχα πει θα το κόψω αλλά δεν.....το έχω ελαττώσει κατά πολύ όμως μόνο με τον καφέ και μετά το φαγητό και το σεξ). Να σας πω να γελάσετε μου έστειλε ο φωτογράφος τις φωτογραφίες από τον γάμο τις είδα στα πεταχτά και συνέχισα να γκουγκλαρω τεστ είπαμε με τον άντρα μου να τις μελετήσουμε το 3 ήμερο για να κάνουμε καλή επιλογή για το άλμπουμ μας.

και για να μην ξεχνιόμαστε 14η μέρα σήμερα έχω μαραθώνιο μετά χαχαχαχα 

Μολις ερθει και σε μένα θα τεστάρομαι και εγώ μη νομίζεις!!! Σεξουαλιστειτε κοριτσια!!!!  

  • Μου αρέσει 3

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Το δικο μου κεφάλι μπορεί να σκέφτεται αρνητικά γιατί είναι και κάποια χρονάκια γηραιότερο απο το δικό σου. Δες τα πραγματα αλλιως και σκέψου πως εγώ και τι δεν θα εδινα να ήμουν στην ηλικια σου και να ηξερα πως έχω ακομα κάποια χρονακια μπροστά μου να προσπαθήσω. Εμενα πέρασε ο καιρός μου. Μια χαρά θα σε ξαναφήσει ο σύζυγος έγκυο. Εδώ το περιμενω εγώ για εμενα...ασε την μαυρίλα και πιες κανα μουκοσολβαν χαχαχα

Συμπερασμα...αγοραζουμε οτι τεστ υπαρχει, παιρνουμε μουκοσολβαν, κάνουμε στοχευμενες επαφες χωρις να κλατάρουμε, βαζουμε στο προφίλ μας παπάκια και με την μπεμπεδόσκονη που θα μας στείλει η  @Flolipopπεριμένουμε το πολυπόθητο. Καλά εγώ πέρασα και απο μια εκκλησία και άναψα ένα κεράκι να υπάρχει και αυτό. 

Είστε ολες τόσο καλά κορίτσια με τόσο καλή ψυχή , που αποκλείεται να μην γίνετε η ξαναγινετε μανούλες!!! Σας έρχεται σας λέω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop said:

Είστε ολες τόσο καλά κορίτσια με τόσο καλή ψυχή , που αποκλείεται να μην γίνετε η ξαναγινετε μανούλες!!! Σας έρχεται σας λέω!

Σε ευχαριστούμε πολύ @Flolipop μου. Μακάρι να βρεθούμε σύντομα όλες μαζί σου και να κάνουμε μαζί το όμορφο ταξίδι της μητρότητας. :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Το κερατο μου με την αλλεργια μου...θα το πιω το μουκοσολβαν και οτι γινει. Εχω αντισταμινικα, κορτιζόνη απ ολα στο σπιτι. Αν πεταξω σπυρια θα τα πιω ολα και θα το αντιμετωπίσω. 

Όχι ρε κορίτσι μου αν σου κάνει αλλεργία άστο καλύτερα

Είπαμε μη πεθάνουμε κιόλας

Φαντάσου κ εγώ δε το πίνω αυτό το μήνα επειδή παίρνω αντιβίωση συν τις βιταμίνες λέω άσε μη κάνω καμιά περίεργη χημεία και εκραγω 

Χαχαχαχα

 

 

1 ώρα πρίν, TATAKI είπε:

Το δικο μου κεφάλι μπορεί να σκέφτεται αρνητικά γιατί είναι και κάποια χρονάκια γηραιότερο απο το δικό σου. Δες τα πραγματα αλλιως και σκέψου πως εγώ και τι δεν θα εδινα να ήμουν στην ηλικια σου και να ηξερα πως έχω ακομα κάποια χρονακια μπροστά μου να προσπαθήσω. Εμενα πέρασε ο καιρός μου. Μια χαρά θα σε ξαναφήσει ο σύζυγος έγκυο. Εδώ το περιμενω εγώ για εμενα...ασε την μαυρίλα και πιες κανα μουκοσολβαν χαχαχα

Συμπερασμα...αγοραζουμε οτι τεστ υπαρχει, παιρνουμε μουκοσολβαν, κάνουμε στοχευμενες επαφες χωρις να κλατάρουμε, βαζουμε στο προφίλ μας παπάκια και με την μπεμπεδόσκονη που θα μας στείλει η  @Flolipopπεριμένουμε το πολυπόθητο. Καλά εγώ πέρασα και απο μια εκκλησία και άναψα ένα κεράκι να υπάρχει και αυτό. 

Ψάχνω να βρω παπί να βάλω στο προφίλ 

Φάρμακο γονιμότητας

Χαχαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τώρα διάβαζα τα προηγούμενα που γράψατε πέθανα στα γέλια!

@TATAKI μην ξεχνάς εγώ τον προηγούμενο μήνα κατέληξα με αλλεργικό σοκ στο κέντρο υγειας από το σιρόπι :-D 

Το τεστακια που γράψατε της home test εγώ έχω πάρει ένα που σου δείχνει αν είναι οκ η γονιμότητα σου από ότι κατάλαβα μετράει την fsh αρνητικο μου βγήκε που σημαίνει ότι δεν βρήκε πρόβλημα γονιμότητας.

Έχω αλλο ενα θα το κάνω σε αυτό τον κύκλο 

Αυτα που μετράνε της προγεστερόνη τι είναι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τώρα διάβαζα τα προηγούμενα που γράψατε πέθανα στα γέλια!

@TATAKI μην ξεχνάς εγώ τον προηγούμενο μήνα κατέληξα με αλλεργικό σοκ στο κέντρο υγειας από το σιρόπι :-D 

Το τεστακια που γράψατε της home test εγώ έχω πάρει ένα που σου δείχνει αν είναι οκ η γονιμότητα σου από ότι κατάλαβα μετράει την fsh αρνητικο μου βγήκε που σημαίνει ότι δεν βρήκε πρόβλημα γονιμότητας.

Έχω αλλο ενα θα το κάνω σε αυτό τον κύκλο 

Αυτα που μετράνε της προγεστερόνη τι είναι?

Σου δείχνει αν έκανες ωορρηξία ή όχι το κάνεις μια βδομάδα μετά την ωορρηξία

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τώρα διάβαζα τα προηγούμενα που γράψατε πέθανα στα γέλια!

@TATAKI μην ξεχνάς εγώ τον προηγούμενο μήνα κατέληξα με αλλεργικό σοκ στο κέντρο υγειας από το σιρόπι :-D 

Το τεστακια που γράψατε της home test εγώ έχω πάρει ένα που σου δείχνει αν είναι οκ η γονιμότητα σου από ότι κατάλαβα μετράει την fsh αρνητικο μου βγήκε που σημαίνει ότι δεν βρήκε πρόβλημα γονιμότητας.

Έχω αλλο ενα θα το κάνω σε αυτό τον κύκλο 

Αυτα που μετράνε της προγεστερόνη τι είναι?

Αυτό με τη γονιμοτητα με ενδιαφέρει. Για πες που το βρίσκω και πως λειτουργεί? Καλημερα.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Klelia81 είπε:

Αυτό με τη γονιμοτητα με ενδιαφέρει. Για πες που το βρίσκω και πως λειτουργεί? Καλημερα.

Γεια σου Κλέλια μου. Είναι της hometest και μετρούν τα επίπεδα της fsh στα ουρά και πρέπει να το κανεις δεύτερη τριτη μέρα του κυκλου . Όταν με το καλο αδιαθετήσεις δηλαδή. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Klelia81 είπε:

Αυτό με τη γονιμοτητα με ενδιαφέρει. Για πες που το βρίσκω και πως λειτουργεί? Καλημερα.

Καλημέρα!!!καλέ πείτε και σε εμένα την άσχετη!!!

Just now, Flolipop είπε:

Γεια σου Κλέλια μου. Είναι της hometest και μετρούν τα επίπεδα της fsh στα ουρά και πρέπει να το κανεις δεύτερη τριτη μέρα του κυκλου . Όταν με το καλο αδιαθετήσεις δηλαδή. 

Παπάκι μου καλημέρα!!!!στείλε μπεμπεδοσκονη κατά Πειραιά μεριά χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! 

@Flolipop ευχαριστουμε για τη θετική ενέργεια! Μακάρι να πιάσουν οι ευχές σου και να πορευόμαστε όλες παρέα χαϊδεύοντας τις κοιλιές μας!

@TATAKI δε μας χωρίζουν δα και τα 100 χρόνια γονιμότητας! 2-3 χρόνια διαφορά έχουμε κι εσύ πας με σούπερ ορμονικές και καλύτερο σπερμα! Οπότε, αν έχω εγώ γλυκιά μου ελπίδες, τότε σίγουρα έχεις κι εσύ!

@Chrussa1982 καλή δύναμη στον μαραθώνιο! Χωρίς φόβο και με πολύ πάθος!

Εμείς έχουμε κόψει τις επαφές, βαρεθήκαμε, αν μας κάτσει καμία μέχρι να αδιαθετησω έτσι για την όρεξη. Ούτε ξέρω τι κάναμε, αν πιάσαμε τις γονιμες ή όχι. Αύριο 20η μέρα του κύκλου, να πάω για τεστ προγεστερονης ή είναι νωρίς; ο άντρας μου στο μεταξύ, δεν θέλει αυτό το μήνα βιταμίνες, μου είπε να περιμένω λίγο. Το βλέπω πρώτη μέρα περιόδου να κάνω τζίρο σε όλα τα συμπληρώματα γονιμότητας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klelia81 said:

Αυτό με τη γονιμοτητα με ενδιαφέρει. Για πες που το βρίσκω και πως λειτουργεί? Καλημερα.

@Ellidr Α ! Θα τα ψαξω !τα θελω

@Klelia81 είναι της home test απλά εγώ νομίζω το έκανα δεύτερη μέρα μετά την περιοδο 

Link to comment
Share on other sites

Ομορφιές  μου δεν έφυγα κάνα ταξίδι,,,χάνομαι λιγο γιατί η ψυχολογία μου είναι περίεργη,,,έχω πονακια,,,πετρώνει η μήτρα μάλλον συσπασουλες ,,,εμετούς ,,ότι να ναι..σήμερα πάλι πήγα γιατρό..για την ώρα καλά είμαστε...είμαι Χ,,,σμενη από φόβο μη γίνει κανένα κακο με τα πετρώματα...οι γιατροί δεν μπορούν σε τόσο μικρή κύηση να επιβεβαιώσουν αν πρόκειται για σύσπαση...τέλος πάντων,,,,κοριτσάκια ....όσες έχουμε ιστορικό με τις αποβολές κ αποξεσεις,,λίγο να περιμένουμε ότι η εγκυμοσυνη μας δεν θα είναι παραδεισένια... μου βγαίνει η ψυχή σας λέω...θα προσέχετε πολύ όσες κάνατε επεμβασουλες...εντάξει έχω κ δέκα χρόνια διαφορά από την εγκυμοσύνη του γιου μου που ήμουν ελάφι...τώρα τσουβαλι...δύσκολο πολύ δύσκολο..κάθε βράδυ ψυχοπλακωμα..

3 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Γεια σου Κλέλια μου. Είναι της hometest και μετρούν τα επίπεδα της fsh στα ουρά και πρέπει να το κανεις δεύτερη τριτη μέρα του κυκλου . Όταν με το καλο αδιαθετήσεις δηλαδή. 

Φωτεινή μου αυτό που έγραψα παραπάνω,,νομίζω μπορείς να το επιβεβαιώσεις,,,όλες αυτές οι μικρές δυσκολίες μάλλον εξηγούνται λόγω του ιστορικού μας...υπομονή θέλει κ που να την βρούμε...εγώ γύρισα από τον γιατρό κ τώρα να πιάσουμε διαβάσματα με τον μικρό...τουλάχιστον είχε λίγο ήλιο σήμερα κ περπάτησα κ έκανα κ φωτοσύνθεση.κοντευω να βγάλω καμπούρα από την Κλεισούρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...