Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, TATAKI είπε:

Καλησπέρα, αν ήταν ανωορρηκτικός κύκλος θα είχες ανεβασμένη θερμοκρασία; δεν νομίζω... η ανεβασμενη θερμοκρασία δείχνει ωορρηξία. Ανεβαινει η προγεστερόνη, ανεβαίνει και η θερμοκρασία. Κάνε ένα τεστάκι.

Ναι το μόνο που μου δίνει μια ελπίδα αυτό είναι..... Αλλά χωρίς τπτ αλλο μπορεί να είναι τυχαίο γεγονός λόγω ώρας π.χ 

Θα κάνω την τρίτη αν δεν έρθει μέχρι τότε... 

 

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Άρα δεν είναι σύνηθες. Είδα και αυτά που έγραψες παραπάνω. Πολλά τα χρόνια της ταλαιπωρίας και έχεις απηυδήσει σε καταλαβαίνουμε. Αναστασία εύχομαι το καλύτερο! μια εγκυμοσύνη και όχι μια κύστη. Κάνε τεστ όποτε νιώσεις έτοιμη. 

Μακάρι... Τι να πω.... Ναι λέω την τρίτη και ο Θεός βοηθός.... Γίνονται και θαύματα...

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις απαντήσεις και τη θετική ενέργεια και εύχομαι όλες να τα καταφέρουμε κάποια στιγμή !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, anastasia_kid said:

Όχι δεν έχω πολυκυστικες.... Μια φορά όμως είχα κύστη που μου έκανε κάποια ανωμαλία στον κύκλο αλλά δε θυμάμαι τι ακριβώς.... Αλλά πάντα θυμάμαι μετά την ωορρηξία πρηζομουν και κοιλιά και στήθος.... Είναι πρώτη φορά που δεν έχω τίποτα.... 

Μην το πας με βαση τα συμπτωματα, εγω παντα πριν την περιοδο πριζεται στηθος, εχω νευρα, ατονιες, πρηξιμο στη κοιλια κτλ κτλ. Και τις δυο φορες που μου ετυχε εγκυμοσυνη δεν ειχα τιποτε απολυτως! Αλλα πραγματικα τιποτα! Ειδικα το στηθος που το εχω στανταρακι, καθολου πρηξιμο. Για να λες οτι προσπαθειτε τοσα χρονια σιγουρα εχεις περασει παρα πολλα και καταλαβαινω το φοβο της απογοητευσης. Παρολαυτα θα συμφωνησω με την Ellidr, δεν υπαρχει λογος να παρατεινεις την αγωνια σου. Με 3η μερα καθυστερησης και εφοσων ηξερες ποτε εκανες οωρηξια, 99% θα δειξει οτι ειναι. 

Ευχομαι πραγματικα να ειναι αυτο που περιμενες τοσο καιρο οπως και να χει! Κι εδω ειμαστε εμεις να μοιραστεις οτι θες! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anastasia_kid said:

Ναι το μόνο που μου δίνει μια ελπίδα αυτό είναι..... Αλλά χωρίς τπτ αλλο μπορεί να είναι τυχαίο γεγονός λόγω ώρας π.χ 

Θα κάνω την τρίτη αν δεν έρθει μέχρι τότε... 

 

Μακάρι... Τι να πω.... Ναι λέω την τρίτη και ο Θεός βοηθός.... Γίνονται και θαύματα...

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις απαντήσεις και τη θετική ενέργεια και εύχομαι όλες να τα καταφέρουμε κάποια στιγμή !!! 

Έχεις δίκιο που είσαι διστακτική, έχεις περάσει πολλά βρε κοπέλα μου. Κάνε όποτε νιώσεις έτοιμη. Εύχομαι πραγματικά η καθυστέρηση να οφείλεται σε σποράκι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anastasia_kid είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

Στις 16 Φλεβάρη είχα πάει στον γιατρό μου και είδε δύο ωοθυλακια το ένα 12 και το άλλο 11 χιλιοστά και μου είχε πει ότι περίπου σε 4-5 ημέρες θα σπάσουν και είχαμε επαφή όλες εκείνες τις ημέρες.....

Σήμερα είδα ότι έχω καθυστέρηση 3 ημέρες αλλά δεν έχω καθόλου συμπτώματα ότι περιμένω ...πρησμένο στήθος και κοιλιά δδλ ....εβαλα θερμόμετρο και έχω 37 ...ισως το μόνο θετικό που υπάρχει ....

Υπάρχει περίπτωση για εγκυμοσύνη;; κι αν όχι τότε ήταν κενά ωοθυλακια και δεν έκανα ωορρηξία για αυτό δεν έρχεται και δε έχω συμπτώματα;; 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας! Διάβασα όλα όσα έγραψες, έχεις περάσει κι εσύ πολλά... Εύχομαι πραγματικά να έχεις καλά νέα αυτή την φορά και ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης με ένα γερό μωρό στο τέλος της. 

Η υψηλή θερμοκρασία είναι ένας καλός δείκτης πως έκανες ωορρηξία και η περίοδος δεν έρχεται. Όταν νιώσεις έτοιμη, κάνε ένα τεστ. Έχεις συχνά καθυστερήσεις ή είναι σταθερός ο κύκλος σου; 

Just now, anastasia_kid είπε:

Αν ήταν άδεια και δεν έγινε ωορρηξία.... Αυτό που λένε ανωορηκτικος κύκλος... Θα μου ερχόταν περίοδος;; 

Αφού τα είδατε, λογικά έγινε η ωορρηξία. Στους ανωορρηκτικους κύκλους, έρχεται περίοδος και στην ουσία αποβάλλεται το ενδομήτριο αν τα λέω σωστά.

Για εμάς εδώ σήμερα είναι μέρα μεγάλης χαράς μιας και μία ακόμα από εμάς τα κατάφερε! Μακάρι να σου φέρει γούρι η ομάδα και σύντομα να έχεις κι εσύ ευχάριστα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Αποφάσισα 3 μέρες πριν την περίοδο να κάνω τεστ. Είχα πει να μην δίνω σημασία σε συμπτώματα αλλά ένιωθα ένα βάρος, ένα αίσθημα πίεσης χαμηλά. Εχθές είχα και πονους περιόδου που εγώ δεν έχω ποτέ. Το αποτέλεσμα είναι στο προφίλ μου. Ενα αχνό θετικό τεστ. Τουλάχιστον απο κοντά φαίνεται ένας ωραίος συγκινητικός σταυρός. Φοβάμαι πάρα πολύ, εχθές είχα έντονα πονάκια περιόδου. Είμαι; να το πιστεψω; χιλιαδες σκέψεις και τρέμω...αν είμαι, αν πρέπει να πάρω την γιατρό μου να μου δώσει κάτι πχ ουλτρο, χοριακη μπορω την Τριτη για να μου το επιβεβαιωσει... εχασα καθε ψυχραιμια...

Εε κοριτσιιιιιι συγχαρητηριααα μόλις το διάβασα τι χαρα μου έδωσες.αλλη μια από εμάς που τα καταφερε.μπραβοοο να εχεις μια μεγάλη χοριακη οταν πας:x

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , anastasia_kid είπε:

Η fsh ειναι σχετικά καλή 8- 10 όσες φορές έκανα αλλά η αμη είναι 2 pmol ...και επίσης έχω και Ανεβασμένα nk κύτταρα που και αυτά αποτρέπουν φυσιολογική σύλληψη για αυτό δε πιστεύω ότι έγινε το θαύμα και ότι κάτι άλλο συμβαίνει.... 

Ειχες και σε άλλους κύκλους καθυστέρηση? Ο γιατρός σου εχει πει πως εξαιτίας των κυττάρων δεν μπορείς να συλλαβεις? 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Σε ευχαριστώ κοπελάρα μου πολύ πολύ. Ειμαι σιγουρα 2 μερες πριν. Εχω κυκλο 27 με 28 και ειμαι σημερα στην 25η μερα. Να δω χοριακή να παρω μια ανασούλα και μετά το επόμενο βήμα για ακόμα μια ανάσα. Ειμαι πολύ φοβισμένη αλλά νιώθω για αρχή πως αφού μου έδειξε νωρίς και οχι με early τεστ αλλα κανονικό, καλή θα είναι η πρώτη χοριακή μου. Βήμα, βήμα μέχρι το τέλος και θετική σκέψη. Τα ανοιξιατικα σποράκια έρχονται για όλες μας. Πάμε κορίτσια δυνατά!!!

Κοριτσάρα συγχαρητήρια !!!! Ποσο χαρηκα δεν λέγεται!!! Με το καλοοο!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, anastasia_kid said:

Η fsh ειναι σχετικά καλή 8- 10 όσες φορές έκανα αλλά η αμη είναι 2 pmol ...και επίσης έχω και Ανεβασμένα nk κύτταρα που και αυτά αποτρέπουν φυσιολογική σύλληψη για αυτό δε πιστεύω ότι έγινε το θαύμα και ότι κάτι άλλο συμβαίνει.... 

Αναστασία μου καλησπέρα!καλός ήρθες στην ομάδα!Όπως βλέπεις όλες τα ίδια βιώνουμε και δίνουμε αισιοδοξία και δύναμη η μια στην άλλη! Εύχομαι η καθυστέρηση που έχεις να είναι το μικρό σου θαύμα!

Διάβασα για τα κύτταρα που ανέφερες με διατροφή δεν μπορούν να μειωθούν?

Το έχεις ψάξει με κάποιον ειδικό?

Ρε κορίτσια κάτι που δεν έχουμε αναφέρει ποσες από εσάς καπνίζουν?

Εγώ ήμουν καπνηστρια, τα τελευταία δύο χρόνια κάνω ηλεκτρονικο ατμιζω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 said:

Εε κοριτσιιιιιι συγχαρητηριααα μόλις το διάβασα τι χαρα μου έδωσες.αλλη μια από εμάς που τα καταφερε.μπραβοοο να εχεις μια μεγάλη χοριακη οταν πας:x

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Αγχος μαζί με χαρά...δεν το πιστεύω ακομα. Να δω και μια χοριακούλα έτσι για καλή αρχή. 

Just now, Flolipop said:

Κοριτσάρα συγχαρητήρια !!!! Ποσο χαρηκα δεν λέγεται!!! Με το καλοοο!!!

Φωτεινούλα γουρλού μου, μας έστειλες μπεμπεδόσκονη και πιάνει. Μια μια θα βρει τον δρόμο της. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Αγχος μαζί με χαρά...δεν το πιστεύω ακομα. Να δω και μια χοριακούλα έτσι για καλή αρχή. 

Φωτεινούλα γουρλού μου, μας έστειλες μπεμπεδόσκονη και πιάνει. Μια μια θα βρει τον δρόμο της. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. 

Η αισιοδοξία, η σύμπνοια , η θετική σκέψη και η ενσυναίσθηση των μελών αυτής της ομάδας μόνο τετοια αποτελέσματα μπορεί να έχει! Με το καλο και στα υπόλοιπα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 hours ago, Mommy39 said:

@TATAKI συγχαρητήρια!!! Με το καλο το μωρο ... άρα εγω πλέον ειμαι η γηραιότερη αύριο 42 :) 

 

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Να τα εκατοστήσεις κοπέλα μου. Να χαίρεσαι την οικογένειά σου και σύντομα να εκπληρώσεις το όνειρό σου. Εγώ απο χθες συνειδητοποίησα πως η ηλικία είναι ένα νούμερο αλλά αν θέλει να γίνει το καλό, τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο. Πίστη και επιμονή φιλενάδες μου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή σαρακοστή κορίτσια μου!!! @Mommy39 να τα εκατοστήσεις και εύχομαι ότι καλύτερο!!! @TATAKI μου πως είσαι σήμερα; Το έχεις συνειδητοποιήσει ότι έχεις ένα φασολάκι στην κοιλίτσα; Ξεκουράσου όσο μπορείς χωρίς πολλές ταρζανιες.

Σήμερα ξύπνησα με πολύ καλή διάθεση και την πίστη ότι όλα θα πάνε καλά για όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Καλημέρα και καλή σαρακοστή κορίτσια μου!!! @Mommy39 να τα εκατοστήσεις και εύχομαι ότι καλύτερο!!! @TATAKI μου πως είσαι σήμερα; Το έχεις συνειδητοποιήσει ότι έχεις ένα φασολάκι στην κοιλίτσα; Ξεκουράσου όσο μπορείς χωρίς πολλές ταρζανιες.

Σήμερα ξύπνησα με πολύ καλή διάθεση και την πίστη ότι όλα θα πάνε καλά για όλες μας!!!

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή σε όλες. Εχθές το βράδυ ενώ κοιμήθηκα νωρίς ξύπνησα και δε μπορούσα να ξανακοιμηθώ. Αγχος σκέψεις, συχνοουρία, όλα με έπιασαν. Σήμερα σηκώθηκα έκανα και το ψηφιακό της clearblue, βγήκε θετικό με δείκτη σύλληψης 1-2 εβδομάδων. Δηλαδή 3-4 εβδομάδων οπως μετράνε οι γιατροί. Το αίσθημα πίεσης στην μήτρα συνεχίζεται αλλωστε απο εκει το κατάλαβα. Θα πάρω αργότερα την γιατρό μου. Θέλω να πάω αύριο για χοριακή ελπίζω να μην μου πει πως είναι νωρίς. Αύριο θα αδιαθετούσα κανονικά. Φυσικά και θα πάνε όλα καλά για όλες μας. Είμαστε γυναίκες δυναμικές, επίμονες και δεν το βάζουμε κάτω. Καλά να περάσετε κορίτσια μου. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή σε όλες. Εχθές το βράδυ ενώ κοιμήθηκα νωρίς ξύπνησα και δε μπορούσα να ξανακοιμηθώ. Αγχος σκέψεις, συχνοουρία, όλα με έπιασαν. Σήμερα σηκώθηκα έκανα και το ψηφιακό της clearblue, βγήκε θετικό με δείκτη σύλληψης 1-2 εβδομάδων. Δηλαδή 3-4 εβδομάδων οπως μετράνε οι γιατροί. Το αίσθημα πίεσης στην μήτρα συνεχίζεται αλλωστε απο εκει το κατάλαβα. Θα πάρω αργότερα την γιατρό μου. Θέλω να πάω αύριο για χοριακή ελπίζω να μην μου πει πως είναι νωρίς. Αύριο θα αδιαθετούσα κανονικά. Φυσικά και θα πάνε όλα καλά για όλες μας. Είμαστε γυναίκες δυναμικές, επίμονες και δεν το βάζουμε κάτω. Καλά να περάσετε κορίτσια μου. 

Δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι για εσενα κοριτσακι μπραβο. Αντε αλλη μια εγκυουλα να μας δίνει δυναμη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...